Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 3:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Hvala ti Majo. Pitacu i Ja ovde doktora, ali mene striktno zanima kad se moze sex upraznjavati bez kondoma i ... tj. jer moram cekati celi proces dok traje ta vakcinacija... To malo ne razumem, jer je to neki proces od skoro godinu dana, koliko sam ja skontao...
Videla si, da u svemu ovome nema pravila. Mozda mi neces verovati, ali ja i moja zena ( mladost - ludost ) smo bili isekli ruku i pomesali krv, ono ... kao u fazonu do groba zajedno... zakletva na vernost i .. :lol: :lol: :wink: Znaci u svemu ovome nema pravila, jer je Hepatitis jos neistrazen do kraja...



Pa cek, jel si ti to dobio u zatvoru ili si imao i pre??!!

Gledala sam neku emisiju na TV-u gde su pricali, da svako ko je duze od 3 dana tamo, postaje "potencijalno ugrozen" da se zarazi (doduse, to je bila emisija o C, al ne vidim zasto ne bi to vazilo i za B)!!??


Na ovo pitanje o vakcinaciji i dalje cekam odgovor...

Napisi mi samo opet na koje testove za B si ti pozitivan!??



Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Majo, to su gluposti.. Kakva bre emisija... Samo valjaju gluposti... Mene su zatvorili nesto vezano za papire ( zelim da ti kazem da ja nisam narkos i ono ... ) i ovde je normalno da ti uzmu krv, cim te lise slobode... Kad su nalazi stigli Dr. mi je samo rekao da imam Hepatitis B , da ne uzimam medikamente i alkohol i da koristim kondom... Nakon mesec - dva ( kad sam izasao nisam bas odmah otisao kod doktora ) otisao sam kod naseg doktora ( Srbina ) koji mi je rekao da sam pozitivan na Hepatitis B, ali za razliku od onog Svabe Doktora iz zatvora, ovaj mi je nas rekao da je to mala upala, da mi je kolesterin malo veci, te da pored svoje mogu da "opalim" jos koju sa strane... Jeste da mi je psihicki pomogao i ohrabrio, ali ga nisam poslusao... Volim svoju zenu i te gluposti me ne zanimaju... Ja od tada nisam bio vise kod Doktora, a evo proslo je sigurno vise od tri godine, ako ne i cetiri...
Ja i moja zeno smo mislili i bili ubedjeni da je i ona pozitivna, ali ja sam mislio da je ona recimo prebolela Hepatitis, jer samo 5 % njih prelazi u Hronicni, ali njezini rezultati su fenomenalni...
Majo pitas me koje su analize radili - Pa ja nemam pojma, niko mi od njih nije ni dao neke kopije analize, dok je moja zena odmah sve dobila na ruke... Skenirao sam ti...
Za Hepatitis B kazu da se prenosi pljuvackom, znojem, poljupcem, a ja i moja smo i krv direktno izmesali, tako da sam imao sve predispozicije da verujem da je i ona pozitivna, ili da je bar bila... Kazem ti NEMA PRAVILA , ali se treba cuvati i pridrzavati onoga sto medicina kaze...
Molim te proveri mi ovo oko vakcinacije, kad mozemo da upraznjavamo sex bez kondoma, jer nisam video u medicinskim enciklopedijama da je neko napravio dete koristeci kondom :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 6:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
HBV se prenosi putem krvi i seksualnim putem i vertikalnom transmisijom sa majke na plod.
Dakle, morate voditi računa da zaštitite partnera, jer ste vi kao HBsAg pozitivna osoba infektivni.
E, sad da biste znali kako stoje stvari sa vašim zdravljem treba da uradite i HBeAg i anti Hbe antitela i PCR (HBV DNK). HBeAg i anti Hbe treba da pokažu da li postoji replikacija virusa kod vas. PCR (HBV DNK) pokazuje broj virusnih kopija. Kod osoba sa mirnim transaminazama, koje su i HbeAg negativne i anti Hbe pozitivne pretpostavlja se da replikacije virusa nema, ali da biste ovo potvrdili uradite PCR (HBV DNK).
Ne znam na osnovu čega vam je taj doktor rekao da je to bila mala upala... Da li ste uradili ove analize i da li je na osnovu njih vaš doktor zaključio da vi niste infektivni za druge?
Svakako ne bi bilo loše i da histopatološki verifikujete tu dijagnozu biopsijom jetre.
Nelečena hronična HBV infekcija može dovesti do ozbiljnih oštećenja jetre: laka, umerena, teška fibroza i ciroza... tako da ne treba pustiti da ovo prođe tek tako bez provere...

Vaša supruga treba pod obavezno da se vakciniše. Nakon prve doze prima se jedna doza nakon mesec dana i još jedna nakon 6 meseci.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
drM je napisao:
HBV se prenosi putem krvi i seksualnim putem i vertikalnom transmisijom sa majke na plod.
Dakle, morate voditi računa da zaštitite partnera, jer ste vi kao HBsAg pozitivna osoba infektivni.
E, sad da biste znali kako stoje stvari sa vašim zdravljem treba da uradite i HBeAg i anti Hbe antitela i PCR (HBV DNK). HBeAg i anti Hbe treba da pokažu da li postoji replikacija virusa kod vas. PCR (HBV DNK) pokazuje broj virusnih kopija. Kod osoba sa mirnim transaminazama, koje su i HbeAg negativne i anti Hbe pozitivne pretpostavlja se da replikacije virusa nema, ali da biste ovo potvrdili uradite PCR (HBV DNK).
Ne znam na osnovu čega vam je taj doktor rekao da je to bila mala upala... Da li ste uradili ove analize i da li je na osnovu njih vaš doktor zaključio da vi niste infektivni za druge?
Svakako ne bi bilo loše i da histopatološki verifikujete tu dijagnozu biopsijom jetre.
Nelečena hronična HBV infekcija može dovesti do ozbiljnih oštećenja jetre: laka, umerena, teška fibroza i ciroza... tako da ne treba pustiti da ovo prođe tek tako bez provere...

Vaša supruga treba pod obavezno da se vakciniše. Nakon prve doze prima se jedna doza nakon mesec dana i još jedna nakon 6 meseci.

Sve najbolje!



Mathias, ovde ti je SVE lepo odgovoreno!! :wink:


Dobila sam odgovor za vakcinaciju-bolje sacekati da primi sve tri doze......ali to proveri!!


I obavezno koristite kondom, jer virus moze da se replikuje odjednom i da postanes 'puno" zarazan!! To sto tvoja supruga nema B, samo je srecna okolnost!! :wink:

Vi ste mesali krv, koliko sam shvatila kad ste bili mladi....mozda si zakacio B neposredno pre zatvora??!! Ne moraju ga imati samo "narkosi", svakome se moze desiti i B i C!! :cry:



A ti poslusaj ove savete koje ti si dobio od drM, i analiziraj se redovno (ti bi trebalo da radis analize na svaka 3 ili 6 meseci) da bi video da li virus "divlja", i da znas, ako predje u "hroniku" B zna da bude tezi i od C, a posledice su iste.......... :(


Ako jos nesto saznam, odmah ti javljam!!


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pitanje za drM

Da li mozes da pogledas te rezultate od moje supruge i da ih protumacis ?
Znaci nema sexa dok ne prodje kompletan proces vakcinacije ?
Zanima me jos jel ta zastita dozivotna ili se mora opet nakon par godina vakcinisati ??

Majo, ne bitno da li sam pokopio hepatitis pre zatvora ili posle, kad ja nisam isao kod doktora vec vise od tri godine ( znaci ona je za to vreme mogla da ga pokupi od mene ), a takodje ni supruga. Ona je prosle nedelje dobila rezultate... Ja ne mogu tacno svih detalja da se setim, ali mi doktori tad nisu rekli da sam u nekoj opasnosti ili da mi je jetra ostecena... Najgore je sto nisam dobio na papiru rezultate, tako da ne znam nista o tome... Imam termin u maju, pa cu da vidim sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Već sam videla te rezultate koje ste postovali na ovoj temi. Oni ne mogu da nam kažu da li vaša supruga ima ili nema virus, kao što ni oni vaši rezultati koje ste postovali ne mogu da nam kažu ništa o tome kakva je situacija u vezi sa virusom kod vas.
Vi i supruga morate da uradite virusne markere, bez toga vam se ništa ne može reći. Vama sam napisala šta od markera treba da uradite uzimajući u obzir da ste rekli da ste i nakon 6 meseci od prve pozitivne analize bili pozitivni. HbsAg pozitivnost koja se održava duže od 6 meseci smatra se hroničnom B infekcijom.
Supruga ako je negativna treba da se vakciniše. Vakcinacija traje 6 meseci (mesec dana posle prve doze daje se druga doza, a treća doza nakon 6 meseci). Imunitet nakon vakcinacije je doživotan.
Do kraja njene vakcinacije trebalo bi da se pripazite.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
drM je napisao:
Već sam videla te rezultate koje ste postovali na ovoj temi. Oni ne mogu da nam kažu da li vaša supruga ima ili nema virus, kao što ni oni vaši rezultati koje ste postovali ne mogu da nam kažu ništa o tome kakva je situacija u vezi sa virusom kod vas.
Vi i supruga morate da uradite virusne markere, bez toga vam se ništa ne može reći. Vama sam napisala šta od markera treba da uradite uzimajući u obzir da ste rekli da ste i nakon 6 meseci od prve pozitivne analize bili pozitivni. HbsAg pozitivnost koja se održava duže od 6 meseci smatra se hroničnom B infekcijom.
Supruga ako je negativna treba da se vakciniše. Vakcinacija traje 6 meseci (mesec dana posle prve doze daje se druga doza, a treća doza nakon 6 meseci). Imunitet nakon vakcinacije je doživotan.
Do kraja njene vakcinacije trebalo bi da se pripazite.

Sve najbolje!


Sad se ocigledno radi o nesporazumu! Ja sam ovde pre par dana postavio razultate od moje supruge, gde se lepo vidi da je negativna na Hapatitis, a doktor joj je zakazao prvo vakcinisanje sad u ponedeljak... Ne razumem sta vam znaci ova recenica Oni ne mogu da nam kažu da li vaša supruga ima ili nema virus ???

P.S. Na sedmoj stranici ovde teme su njeni rezultati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 6:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
drM , da me ne shvatis pogrsno, ali mi se cini da ne pratis dobro ono sto sam pisao...
Ja uopste nisam radio analizu krvi posle 6 meseci, vec je sve odradjeno u prva 3 meseca... Da ponovim: U zatvoru su mi rekli da imam Hepatitis B, a po izlasku, nakom mesec dana, opet sam bio kod doktora, izvadio krv i on mi je rekao da sam pozitivan na Hepatitis B. Znaci to je sve bilo u razdoblju od 2-3 meseca. Posle se nisam vise kontrolisao... Moja supruga je prosle nedelje dobila nalaze, koje sam ja ovde postavio, a doktor je rekao da je savrseno zdrava i u ponedeljak ce joj dati prvu inekciju... Ja cu u maju da izvadim krv i prekontrolisem se ( nakon vise od 3 godine )

Mene je totalno zbunilo tvoje poslednje pisanje. Sad ne znam , da li si povrsno pratila ili ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Izvinjavam se, Mathias ako sam vas svojim odgovorom uznemirila, previdela sam tu 7 stranu gde ste postovali virusne markere koji su rađeni kod vaše supruge, videla sam samo ove rezultate koje ste skenirali nakon holecistektomije koja je kod nje izvršena, a tu nije bilo virusnih markera.

http://img258.imageshack.us/my.php?image=llol8.jpg

Da, vaša supruga je negativna i samo treba da prođe vakcinaciju i steći će doživotni imunitet na HBV.

Iz ovoga sam shvatila da se kod vas radi o periodu od 6 meseci, ako sam pogrešila, izvinjavam se.

Mathias je napisao:
u zatvoru saznao za Hepatitis, a po izlasku ( znaci nakon mesec- dva ) sam kod naseg doktora izvadio nalaze , gde sam opet bio pozitivan na B. Znaci to je period od 6 meseci. Ja se od tada nisam kontrolisao, a proslo je vise od 3 godine.


Svakako treba da uradite virusološke i serološke pretrage koje sam vam savetovala.

Izvinite zbog nesporazuma još jednom!

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Pitanje za drM

Majo, ne bitno da li sam pokopio hepatitis pre zatvora ili posle, kad ja nisam isao kod doktora vec vise od tri godine ( znaci ona je za to vreme mogla da ga pokupi od mene ), a takodje ni supruga. Ona je prosle nedelje dobila rezultate... Ja ne mogu tacno svih detalja da se setim, ali mi doktori tad nisu rekli da sam u nekoj opasnosti ili da mi je jetra ostecena... Najgore je sto nisam dobio na papiru rezultate, tako da ne znam nista o tome... Imam termin u maju, pa cu da vidim sve...



Da, to nije bitno, mene je samo zanimao momenat kada ste mesali krv!!

Doktori ne mogu da ti kazu da li ti je jetra ostecena tako sto te pogledaju odevenog u ordinaciji. Treba uraditi UZ, ali on nije toliko merodavan. Najblje se stanje jetre utvrdjuje biopsijom. Tada mozes da znas koliko je ostecena.

A ako ti dr nije rekao da ti jetra nije u opasnosti i da ti nisi u opasnosti a nosis virus hepB, ja onda samo mogu da ti kazem da promenis doktora!

Hepatitisu je ciljani organ za napadanje upravo jetra, jer se virus nastanjuje u njoj i vremenom je razara i stvara ostecenja (fibrozu), koja vremenom prelaze u cirozu.

Javi nam se u maju sa rezultatima!!


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 10:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
drM je napisao:
Izvinjavam se, Mathias ako sam vas svojim odgovorom uznemirila, previdela sam tu 7 stranu gde ste postovali virusne markere koji su rađeni kod vaše supruge, videla sam samo ove rezultate koje ste skenirali nakon holecistektomije koja je kod nje izvršena, a tu nije bilo virusnih markera.

http://img258.imageshack.us/my.php?image=llol8.jpg

Da, vaša supruga je negativna i samo treba da prođe vakcinaciju i steći će doživotni imunitet na HBV.

Iz ovoga sam shvatila da se kod vas radi o periodu od 6 meseci, ako sam pogrešila, izvinjavam se.

Mathias je napisao:
u zatvoru saznao za Hepatitis, a po izlasku ( znaci nakon mesec- dva ) sam kod naseg doktora izvadio nalaze , gde sam opet bio pozitivan na B. Znaci to je period od 6 meseci. Ja se od tada nisam kontrolisao, a proslo je vise od 3 godine.


Svakako treba da uradite virusološke i serološke pretrage koje sam vam savetovala.

Izvinite zbog nesporazuma još jednom!

Sve najbolje!


Ok je, sestro. Na prvi momenat si me bila presekla i pomislio sam "Boze sta je sad ovo!?" Medjutim skontao sam da nisi pregledala sve diskusije...
Vec sam napisao, jednu brigu sam skinuo sa ledja, jer, hvala dragom Bogu, supruga mi je Ok i zdrava je.
Moram vam priznati da me je sad jako strah i da me svaki dan hvata panika sve vise... Budala sam bio sto se nisam redovno (kao sto mi je i doktor rekao ) kontrolisao, svakih 6 meseci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 9:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: Loznica
Pozdrav svima

Moja supruga i ja krenuli smo u postupak vestacke oplodnje . Tokom davanja rezultata ustanovio sam da sam ja HbSAg pozitivan a ona ne . Zbog takvog rezultata uradio sam ponovo test u drugoj laboratoriji , ali rezultat je bio isti . Sada cekam 5 nedelja da idem ponovo na testiranje i vidim koji je oblik hepatitisa (akutni ili hronicni) . Moze li moja supruga odmah da se vakcinise , odnosno da li ima prepreka da nastavljamo sa programom oplodnje posto se hepatitis B prenosi i seksualnim putem , mada je ona na srecu jos ne zarazena . Doktorka kod koje smo u postupku kaze da nema razloga za zabrinutost i da sve nastavimo uz pracenje moga stanja .
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 9:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: Loznica
Pozdrav svima

Moja supruga i ja krenuli smo u postupak vestacke oplodnje . Tokom davanja rezultata ustanovio sam da sam ja HbSAg pozitivan a ona ne . Zbog takvog rezultata uradio sam ponovo test u drugoj laboratoriji , ali rezultat je bio isti . Sada cekam 5 nedelja da idem ponovo na testiranje i vidim koji je oblik hepatitisa (akutni ili hronicni) . Moze li moja supruga odmah da se vakcinise , odnosno da li ima prepreka da nastavljamo sa programom oplodnje posto se hepatitis B prenosi i seksualnim putem , mada je ona na srecu jos ne zarazena . Doktorka kod koje smo u postupku kaze da nema razloga za zabrinutost i da sve nastavimo uz pracenje moga stanja .
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Odradi i sve ostale analize na hep B (a najbolje bi bilo da odes kod lekara opste prakse, da ti daju uput i sa njim na Infektivnu kliniku, kako ne bi lutao i bacao novac, ali i da dobijes potrebnu terapiju, jer ako je u akutnoj fazi, brzo ces se izleciti...neki organizmi i sami izbace virus!!).


Pre bilo kakve vakcinacije, supruga treba obavezno da se testira!!

E sad, dobro proverite (na Infektivnoj klinici najbolje, ne kod opste prakse!!!!!!!) da li smete da ulazite u proces vestacke (ili obicne) oplodnje, dok se ne zavrsi proces imunizacije........ Vakcina protiv hep B se prima u tri doze!!


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 7:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 9:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: Loznica
U zahvalnost za odgovor , pitanje , da li se moze utvrditi vrsta hepatitisa pre isteka 6 nedelja od dijagnostificiranja (izmedju otkrivanja i ponovnog testiranja) , odnosno na osnovu nekih dodatnih analiza na infektivnoj klinici ili nekoj laboratoriji . Pored toga supruga se testirala kad i ja (pre 7 dana) i ona je HbSAg negativna .
Zahvaljujem
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: