Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 9:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Mutiraju, ali ne iz B u C, nego iz jednog genotipa u drugi... Moguce je da je lekar pomenuo mutaciju, a da je to pacijent onda povezao na taj nacin. Sumnjam da bi lekar rekao tako nesto, mada svasta je moguce :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja sam te mutacij shvatila oevako kako donka pise, zaista nisam naisla da je B mutirao u C :roll: Mozda jedino covek ima i B i C :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Pozdrav svima! Stigli su mi rezultati PCR-a - 14000 copies/ml, kao sto sam otrpilike i ocekivala (prvi put 22000). Nisam tolike srece kao Milica i Patricia, ali nema veze, nije ni ovo neka strasna brojka. Meni su ionako rekli da vrlo retko ovaj broj moze da spadne sam od sebe (samo uz pomoc terapije), tako da sam bila pripremljena. Terapiju mi niko ne pominje za sada!
Sto se tice te mutacije B u C ni ja ne verujem da je to moguce.. ni sama ne znam koliko literature sam procitala do sada o ovoj bolesti i nesto slicno nisam videla do sada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: uh
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 7:19 pm
Postovi: 7
Ceo dan sam u soku i na Internetu, pa naidjoh na ovu stranicu.

Pre nekih mesec dana sam imao tegobe sa hipertenzijom. Moj dobar prijatel, inace dr, mi je rekao sta od analiza krvi da uradim i tada mi su mi rezultati ALT-a bili 212 (referentna crednost je 8-41) i ALT-a 156 (referentna vrednost je 4-36). Svi ostali rezultati su bili odlicni. Bilirubin tada nisam radio. Uputio me je na Infektivnu kliniku, da bi iskljucici hepatitise. Analiza na hepatitis B je bila pozitivna, dok je na hepatitis C bila negativna.
Bio sam kod prof. Delica koji je je jedva pogledao, nikakvu anamnezu nije uzeo, nije pulpirao jetru, samo je napisao sta od analiza da uradim i da dodjem za 4 nedelje na kontrolu i da izbegavam masnoce.

Nakon te cetiri nedelje rezultati su mnogo bolji:
ALT - 110
AST - 69
Bilirubin ukupni 12 (referentna vrednost za odrasle 5-21)
Bilirubin direktni 1.8 (referentna vrednost 0-3.4)
Gama GT - 56 (referentna vrednost za muskarce 0-55)

Dok su nalazi krvi od pre cetiri nedelje sledeci (krv sam dao na klinici nakon pregleda kod doktora, a rezultate dobio danas):
HBs-Ag - pozitivan
HBe-Ag - pozitivan
anti -HBe - negativan
anti HBc IgM - negativan

Dr je odmah zakljucio da se radi o hronicnoj infekciji.
Napominjem da je i moja supruga radila ove testove i nema prisustvo ni virusa ni antitela, sto bi trebalo da znaci da nije imala ni akutnu infekciju.

Jasno mi je da je HBc IgM imunoloska reakcija organizma na infekciju i da je dobro kad je ona pozitivna, a HBe-Ag negativan i da bi to trebalo da znaci da je infekcija akutna. Da li je to tako? Moze li mi neko ovo objasniti? Kako je moguce da mi se svi rezultati znacajno poboljsaju za cetiri nedelje, a da iste ne budu pokazatelj boljeg stanja jetre, ukljucujuci i rezultate virusa?

Da li moze da se desi da u akutnoj infekciji koja je "uhvacena" na pocetku
moze se desiti da organizam ne reaguje na istu, nego mu je potrebno neko vreme, pa ni rezultat anti HBc IgM ne moze biti drugaciji, nego negativan? Da li je organizmu potrebno vreme da prepozna infekciju, pa tek onda da reaguje ili se to desava odmah dok virus udje u organizam?

Da li moze da se desi da neki od rezultata virusa budu znacajno drugaciji nego ovi od pre cetiri nedelje, s obzirom da ALT, AST, bilirubin ukazuju na boljitak?

Uh, previse pitanja, a jos uvek ne znam u kom pravcu da krenem.
Sledeca kontrola mi je za dva meseca.

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
donka je napisao:
Mutiraju, ali ne iz B u C, nego iz jednog genotipa u drugi... Moguce je da je lekar pomenuo mutaciju, a da je to pacijent onda povezao na taj nacin. Sumnjam da bi lekar rekao tako nesto, mada svasta je moguce :-?


Covek je cak ponudio i da skenira sta je doktor napisao.. kaze da bas stoji tako da je B vremenom mutirao u C! :roll:

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 9:03 pm
Postovi: 1
Vec godinama imam hronicni hep b,a inace imam 25 godina.Nikada nisam imala simptome,radjena biopsija i rezultati su bili u redu.Ipak imam jos uvek nedoumica,a i svaki put kada na internetu naletim na neke clanke izbezumim se.Skoro sam procitala na nekom sajtu kako je otprilike zagarantovana smrt od raka jetre,sto me je opet bacilo u tezak "bedak".Iako ne verujem u sve sto se nadje na netu,nije bas svejedno procitati tako nesto.
Imam i jedno pitanje,pa ako neko moze da mi pomogne...Ako je HbeAg u jednom trenutku bio negativan,da li je moguce da posle nekog vremena postane pozitivan?
P.S. Dobro je da postoje ovakve stranice na netu,da se medjusobno podrzavamo,jer je zaista u nekim trenucima tesko ziveti sa ovom bolescu.Narocito u nasoj zemlji gde su ljudi neobavesteni i gde vam mnogi,pa cak i neka lica koja sebe nazivaju strucnim,u startu ubiju nadu da je moguce imati normalan i srecan zivot sa hepatitisom b.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 10:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Dragane, sudeci po tvojim rezultatima najverovatnije je rec o hronicnom hep. (proveri i sam http://www.cdc.gov/ncphi/disss/nndss/ca ... urrent.htm
Vrednosti transaminaza variraju vrlo lako i dosta toga utice na njih. Na zalost i dalje su ti povisene (nisu previse visoke ali su iznad normale - tipicno za hronicni hepatitis b). Ako si mesec dana vodio racuna o ishrani i nisi konzumirao alkohol (i bilo sta drugo sto skodi jetri) onda je verovatno to odgovor na tvoje pitanje. Pretpostavljam da ce ti raditi i virusnu replikaciju i biopsiju da utvrde u kakvom si stanju i da li da krenes sa terapijom! Srecno! :)
Maro, dobro nam dosla i ti! Ja licno mislim da je nevidjena glupost ta zagarantovana smrt od raka jetre... Znam da HbeAg pozitivno moze preci u negativno ali za obrnuto nisam nikad cula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 7:19 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovorima.
Potpuno sam u soku od svega ovoga.

Sto se tice transaminaza, predpostavljam da one mogu biti uvecane i od kamena u zucnoj kesi, koji imam godinama i koji sam planirao da operisem do pocetka leta, ali sad nista od toga. Bar mi je tako rekao jedan dr. Mada, kad se covek razboli shvati koliko njih ima bez dovoljno znanja da pomognu pacijentu.

Juce sam cuo za neke inekcije koje potpuno lece hronicni hepatitis B, navodno ih ima u Nemackoj (americki su proizvod), a mesecna terapija kosta oko 3000 eu, i mora se najmanje 12 meseci primati.

Zna li neko nesto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav svima
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 12:38 am
Postovi: 5
Lokacija: Svajcarska
lelkeee,ja nakon sto godina tumaranja po netu,tek sad primetio da i ovako nesto ima i na nasoj stranici! bas se radujem,puno se radujem :D ,pozdravljam sve Hepatiticare u nasoj zemlji,pozdravljam i podrzavam uz savet,da sve sto na raznim stranicama mocnog interneta procitaju o hronicnom HBV,se neplase,jako je bitno da gledaju stanje u kojem su na iole koliko toliko pozitivan nacic,pisem tako,sto src i jed,muka,bol,dusevno psihicko stanje,u mnogome utice na jetru,a pogotovu na nas koji smo u toku odrzavanja tempa da nas bolest neophrva podpuno! zato glavu gore,sve zasto ima svoje zato,znam da nekima nije lako se boriti sa stanjem u kojem su,al opet,glavu gore,izlaza ima uvek,ko kuca i trazi,nacice! ja sam bolesnik vec 4 godine,hronicni vec 3,koristio sam INTEFERON ALFA 2a 5 meseci (koliko se secam),posledice su bile katastrofa,od prve inekciju u masno tkivo na stomaku,sam zavrsio nakon sest sati u bolnici,nastavlja se terapija bez obzira sto moj organizam nije prihvatao terapiju,doduse to je tek pocetak onoga sto ce me snaci kasnije!!! koristeci INTEFERON svake nedelje po jednom meni je bilo lose,muka,umoran,ma sve mi je bilo samo ne dobro,analiza je se pravila svaki mesec,malo je poceo virus da jenjava jer po zadnjem popisu vira u krvi imao sam oko 400miliona,sto je bilo van svake pameti,doktor vrti glavom i vice,bice bolje,da neocajavam,nastavlja terapiju! nakon 5 meseci koristenja ja na ivici snage,gotov,doktor primecuje pa mi opet salje krv na analizu,analica pokazuje da se nisam ni pomakao sa mesta,malo jesam,al ne toliko koliko bi po medicini trebao! doktor prekida terapiju,pauza traje 8 meseci odprilike,kasnije se nista nepreduzima a sto,pojma nemam! nakon prekida,meni poboljsanje nailazi kroz sedam dana,osecao sam se koda mi nista nije,rodio sam se ponovo. al vrag niti ore niti kopa,ja odlazim kod drugog doktora na pregled,jer mi ovaj doktor kucni stari vise nikako nije mirisao,da cujem od drugog sta ce reci,odlazim i on kad je video nakon prve analize da je virus,takoreci,podivljao,automatski po kratkom postupku me salje na biopsiju (nakon 3 godine posto je prijasnji doktor majmun zaboravio ili sta,a ja nisam znao),i daje me u ruke specijalisti za jetru i jetrne bolesti,biopsija pokazuje da je vec 60% zakazala,primam to nekako hladnokrvno,jer u dubini sebe sam znao da ce biti sve ok,da ima leka za usporavanje ako ne za izlecenje! nakon razgovora sa njim,odlucuje se da zapocne terapiju sa lekom TELBIVUDINE,pod nazivom SEBIVO 600mg (nesto najnovije na trzistu lekova),terapija pocinje prosle godine 8.10 i rezultati su fantasticni danas,sa silnih 550miliona vira spalo je na svega 27,jedinica ili cega,neznam,uglavnom na zanemariv broj kako mi on rece! sve u svemu nakon ove biblije koju napisah,htedeh reci da nade uvek ima,i da ona poslednja umire! ja sam u Svici,ovde se lecim,al eto,i ovde se greske dogadjaju, SEBIVO 600mg kosta mesecno oko 800chf a prvi INEFERON,4 inekcije 2500chf mesecno,al fazon je sto sa INEFERONOM ALFA 2a u 12% se ozdravi,organizam podje da proizvodi antitela,al eto,ja sam na nesrecu jos HBV hronicno negativan,sto i neumem da objasnim sta to znaci,pa zato INEFERON ALFA 2a i imalo katastrofalno delovanje na mene! hvala na razumevanju,i izvinjavam se svim forumasima na ovako dugackom pismu! pozdravljam vas,pa se pisemo :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav svima
PostPoslato: Pet Maj 29, 2009 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 12:38 am
Postovi: 5
Lokacija: Svajcarska
lelkeee,ja nakon sto godina tumaranja po netu,tek sad primetio da i ovako nesto ima i na nasoj stranici! bas se radujem,puno se radujem :D ,pozdravljam sve Hepatiticare u nasoj zemlji,pozdravljam i podrzavam uz savet,da sve sto na raznim stranicama mocnog interneta procitaju o hronicnom HBV,se neplase,jako je bitno da gledaju stanje u kojem su na iole koliko toliko pozitivan nacic,pisem tako,sto src i jed,muka,bol,dusevno psihicko stanje,u mnogome utice na jetru,a pogotovu na nas koji smo u toku odrzavanja tempa da nas bolest neophrva podpuno! zato glavu gore,sve zasto ima svoje zato,znam da nekima nije lako se boriti sa stanjem u kojem su,al opet,glavu gore,izlaza ima uvek,ko kuca i trazi,nacice! ja sam bolesnik vec 4 godine,hronicni vec 3,koristio sam INTEFERON ALFA 2a 5 meseci (koliko se secam),posledice su bile katastrofa,od prve inekciju u masno tkivo na stomaku,sam zavrsio nakon sest sati u bolnici,nastavlja se terapija bez obzira sto moj organizam nije prihvatao terapiju,doduse to je tek pocetak onoga sto ce me snaci kasnije!!! koristeci INTEFERON svake nedelje po jednom meni je bilo lose,muka,umoran,ma sve mi je bilo samo ne dobro,analiza je se pravila svaki mesec,malo je poceo virus da jenjava jer po zadnjem popisu vira u krvi imao sam oko 400miliona,sto je bilo van svake pameti,doktor vrti glavom i vice,bice bolje,da neocajavam,nastavlja terapiju! nakon 5 meseci koristenja ja na ivici snage,gotov,doktor primecuje pa mi opet salje krv na analizu,analica pokazuje da se nisam ni pomakao sa mesta,malo jesam,al ne toliko koliko bi po medicini trebao! doktor prekida terapiju,pauza traje 8 meseci odprilike,kasnije se nista nepreduzima a sto,pojma nemam! nakon prekida,meni poboljsanje nailazi kroz sedam dana,osecao sam se koda mi nista nije,rodio sam se ponovo. al vrag niti ore niti kopa,ja odlazim kod drugog doktora na pregled,jer mi ovaj doktor kucni stari vise nikako nije mirisao,da cujem od drugog sta ce reci,odlazim i on kad je video nakon prve analize da je virus,takoreci,podivljao,automatski po kratkom postupku me salje na biopsiju (nakon 3 godine posto je prijasnji doktor majmun zaboravio ili sta,a ja nisam znao),i daje me u ruke specijalisti za jetru i jetrne bolesti,biopsija pokazuje da je vec 60% zakazala,primam to nekako hladnokrvno,jer u dubini sebe sam znao da ce biti sve ok,da ima leka za usporavanje ako ne za izlecenje! nakon razgovora sa njim,odlucuje se da zapocne terapiju sa lekom TELBIVUDINE,pod nazivom SEBIVO 600mg (nesto najnovije na trzistu lekova),terapija pocinje prosle godine 8.10 i rezultati su fantasticni danas,sa silnih 550miliona vira spalo je na svega 27,jedinica ili cega,neznam,uglavnom na zanemariv broj kako mi on rece! sve u svemu nakon ove biblije koju napisah,htedeh reci da nade uvek ima,i da ona poslednja umire! ja sam u Svici,ovde se lecim,al eto,i ovde se greske dogadjaju, SEBIVO 600mg kosta mesecno oko 800chf a prvi INEFERON,4 inekcije 2500chf mesecno,al fazon je sto sa INEFERONOM ALFA 2a u 12% se ozdravi,organizam podje da proizvodi antitela,al eto,ja sam na nesrecu jos HBV hronicno negativan,sto i neumem da objasnim sta to znaci,pa zato INEFERON ALFA 2a i imalo katastrofalno delovanje na mene! hvala na razumevanju,i izvinjavam se svim forumasima na ovako dugackom pismu! pozdravljam vas,pa se pisemo :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 7:19 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima..................opet imam neke nejasnoce u vezi hronicnog hepatitisa B.

Kako je moguce da moja supruga nema hepatitis B, cak ni antitela, sto bi bio pokazatelj da ga je imala, a virus se prenosi seksualnim putem, najlakse.
Da ne pricamo o koriscenju zajednickog pribora, pijenju iz iste case i svega onoga sto svi radimo sa nekim sa kom smo intimni, a sto potencijalno moze biti rizicno za zdravu osobu.

Kako je moguce da ona ne "zakaci" virus, niti ga je imala (tako kazu rezultati), a ja imam hronicni?
Moze li mi neko ovo objasniti? Ne verujem u cistu srecu kad su ove stvari u pitanju. Zvuci neverovatno. Ili, mozda, nije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Dragane, mislim da odgovor na to tvoje pitanje nece niko znati. Isti je slucaj i kod mene, ja ima hronicni B. u braku sam bila 4 godine pre nego sto sam saznala da sam zarazena, sto ce reci da sam imala normalne seksualne odnose sa muzem a on nit zarazen nit ima antitela. :roll: Naravno, odmah po saznanju se vakcinisao. Koliko znam, od svih ovde prisutnih, niko nije zarazio svog partnera, a cinjenica je da svi pricaju kako se najlakse prenosi bas seksualnim putem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 5:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Znate kako - toliko je mala koncentracija virusa da ga nije bilo u dovoljnoj kolicini da bi se zarazio vas partner/ka.... iako je bas za HBV to vrlo cudno jer je on 100x zarazniji od HIV-a i dovoljna je i najmanja tackica krvi/telesne tecnosti da bi se neko zarazio, a plus sto zivi koliko ono bese po 2 nedelje u SPOLJNOJ sredini!!!!


To je jedino logicno objasnjenje - drugo bi bilo da vasi partneri imaju genetsku mutaciju i nose u sebi prirodni imunitet protiv ovog virusa (znatno manje verovatna opcija).

Bolje pitanje jeste - kako ste se VI zarazili? Da li seksualnim putem (da li su se vasi prethodni partneri testirali, da li ste ih obavestili kada ste saznali?) itd....

@dragan_b: Pijenje iz iste case?! Pa ne prenosi se ovaj virus bas tako :D Iako su diskutabilne teme da li ga ima dovoljno u pljuvacci ili ne... zvanicno bi bilo ovako: http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_B#Transmission

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Jesen stize dunjo moja je napisao:

Bolje pitanje jeste - kako ste se VI zarazili? Da li seksualnim putem (da li su se vasi prethodni partneri testirali, da li ste ih obavestili kada ste saznali?) itd....



Da, ovo bi bilo pametnije da prodiskutujemo. Sto se mene licno tice infekciju nisam dobila seksualnim putem, pre supruga sam uvek imala odnose sa kondomom, a i po saznanju sam obavestila "bivse" i svi su zdravi,nemaju niti su imali hepatitis. Takodje, niko od roditelja niti bivsih ukucana nema hepatitis.

Ono na sta ja licno sumnjam je jedna operacija umnjaka koju su mi radili na Stomatoloskom fakultetu, trajala je puna 3 sata i bilo je krvi do kolena :roll: Ne mogu da garantujem da je bas tako, ali sigurno je veca verovatnoca da sam se zarazila tako nego recimo kod pedikira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 12:38 am
Postovi: 5
Lokacija: Svajcarska
Hteo bih znati jedno,a to je! DALI SMEM DA KORISTIM JABUKOVO SIRCE,posto sam htonicni HBV,ustvari,koristim ga vec oko cetiri dana tako sto kad ustanem iz kreveta popijem dva deci vode sa jednom kasikom sirceta,a koristm ga jer cuo sam da je uopste dobar po pitanju zdravlja! posto svaki dan lek pijem pod imenom SEBIVO 600mg za smirivanje virusa,sad me zanima,smem li sirce koristiti kao hronicni bolesnik kojem je jetra do pre koristenja leka,ostecena 60%! pitam jer poceo sam da sumljam dal je to dobro koristiti,molim nekog malo strucnijeg da mi odgovori,unapred zahvaljujem! :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: