Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 17, 2010 9:21 am
Postovi: 5
Da li bi neko mogao da mi kaže šta bismo mogli da očekujemo (u smislu podnošenja i nuspojava) od hemoterapije 5FU/CDDP i da li je ta terapija dobra.
U pitanju je moj svekar, kome je rađena biopsija limfnog čvora na vratu, i postavljena dijagnoza adenokarcinom u metastazi na limfnim čvorovima. Rađen je i CT grudnog koša i ustanovljeno je da primarni karcinom ne potiče iz pluća. Tako da je upućen na gastroskopiju i snimanje prostate da bi se utvrdilo odakle potiče primarni karcinom. Za to vreme treba da primi II ciklusa 5FU/CDDP. Prima se četiri dana, pa pauza četiri nedelje, pa ponovo četiri dana hemioterapije. I kad to završi i prikupi tražene rezultate, treba ponovo da se javi Onkološkoj Komisiji.

Unapred puno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja sam primila 3 ciklusa hemoterapije...cisplatin...na 21 dan...i dali su mi tablete koje se zovu EMEND, protiv mucnine....Moraju da se plate, i kostaju nekih 70e, 3 tabletice, svaki dan po jedna...Sve u svemu, za sada , da kucnem u drvo, ja nisam osetila hemoterapiju....Moguce da hocu tokom narednih, ali mislim da su ove tablete jako dobre, i ako ikako mozete razgovarajte sa lekarom i pitajte sta misli o tome da vam napise recept...i da ih kupite...VRLO JE BITNO tabletice popiti pre mucnine...znaci odmah ujutru oko 8 npr...ne cekati mucninu, jer onda ne pomazu..
Takodje vazno je da vas dobro hidriraju, pre i posle hemo....i da pijete punooo vode, da se to sto pre izbaci iz organizma.
kazu da i djumbir pomaze....sok od djumbira...da se pije pre i posle hemo....
:)Pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 17, 2010 9:21 am
Postovi: 5
Poštovana Tajna.adresa,

Hvala puno za odgovor!

Ako bi neko mogao da mi napiše nešto više o hemoterapiji 5FU/CDDP, bila bih puno zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nasao sam samo da je CDDP cisplatin,ako taj sajt laze-lazem i ja...od njega se uglavnom nema nekih nus pojava...a generalno od hemoterapije se moze ocekivati umor,mucnina,povracanje,glavobolja,zavisi od coveka do coveka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja sam naprotiv cula da je cisplain najgori po pitanju mucnina...i zbog toga i rekoh za emend... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 9:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pa dobro,valjaju se utvrditi misljenja...ja sam primao za vreme svih 8 ciklusa cisplatin i nikada mi od njega nista nije bilo,za mene prolazan lek,ali sam imao problema sa drugim citostaticima...medjutim,psihologija mnogo tu igra,kada su mi rekli da je ifosfamid jedan zeznut citostatik meni posle pola sata bilo lose...i opet se vracamo:sto manje znas-to bolje...jako mi je cudno da se odraslima ne daje gotovo nista...ja sam primao terapije na decijoj onkologiji i dobijao sam mnogo lekova uz terapiju:dexazon(rekli su mi da je za mucninu i stvarno je tako,kad ga nisam dobijao povracao sam,i bilo mi je jako lose),kitryl,mesnu ili manitol i za kuci ondasan...dakle bio sam obezbedjen,dexazon mi je stvarno puno pomogao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pet Jul 23, 2010 10:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Meni je lekarka rekla, kada me pitala da li mi je bilo muka nakon terapije- a ja rekla nije - Ti si fenomen.
Posle mi rece da je cis najgori...zato sam mislila da i jeste...
ali u pravu si...sve je to individualno..
Ja sam dobila emend, ranisan, dosta hidratacije...znaci hemo je trajala od 11 do 8 uvece...sa tim da sam samu hemo dobila tek oko 5,6...
I sutra dan hidratacija dva sata....
tablete za kuci bili su niripan koji se pije par dana pa smanjuje , dok se skroz ne izbaci ...u roku od 15 dana ga vise ne pijes...pa ondasan za ne daj boze...( njega nikad nisam pila)...
Suma sumarum treba se obskrbiti svim ovim lekovima cisto da covek bude miran....i insistirati na duzoj hidrataciji, jer cujem da negde jako brzo zavrse hemo...za tri sata cak...onda su i nus pojave valjda izrazenije...
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 12:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da,meni od tog ciklusa nista nije bilo,dok jednom decku je bilo bas lose,imao je cak i gusenja...zato su deca u prednosti jer se njima daje od 3 do 5 litara infuzije sa dnevnom terapijom,dakle terapija ide ceo dan,24 sata dnevno 5 dana u nedelji ali od toga ima puno tecnosti za ispiranje...tajno objasnila si sve i nemam nista da dodam,zato je jako bitno piti puuuuuuno tecnosti,3-4 litre dnevno...pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 25, 2010 1:44 pm
Postovi: 11
Hemoterapija je nepotrebna i veoma opasna, dok postoje bezbjedne alternative. Obavezno pogledajte ovaj video: http://www.youtube.com/watch?v=O66NsOZAheg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ukoliko ste dosli na ovaj forum sa namerom da propagirate nete alternativne vidove lecenja,odnosno da reklamirate neke svoje proizvode moram napomenuti da je ovde reklamiranje zabranjeno i da se radi o MEDICINSKOM forumu...hemoterapije i dalje imaju za 99.99% vecu uspesnost lecenja od alternativnih vidova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Znaci nikada necu razumeti ljude koji ovo sebi dozvoljavaju...
Kako mozete reci " hemoterapija je nepotrebna" , i na sebe preuzeti toliku odgovornost , kada su ovako ozbiljne stvari u pitanju?
To saopstavate na forumu nonsalantno, ne znajuci ko je sa druge strane monitora...
Strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 8:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Jedi Knight je napisao:
Hemoterapija je nepotrebna i veoma opasna, dok postoje bezbjedne alternative. Obavezno pogledajte ovaj video: http://www.youtube.com/watch?v=O66NsOZAheg


Vi se slobodno lecite kako zelite, ali nemojte iznositi takve majmunarije ovde na forumu.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Jul 25, 2010 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 25, 2010 1:44 pm
Postovi: 11
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi...pozz za Slavko...i da se ubacim i ja ovde...naime primili prvu hemo..i nakon mjesec dana (a to ce sad ) i drugu......kosa polao otpada...terapija e R-CHOP ....znaci li to da ce cela ispasti?? i oko ljekova da ne bi bilo nus pojave niceg nije nam receno...i nemamo nista zasad...jedino pojacane hrane, soka od cikle i nesto s tim. i cak ni u listi ne pise kolko je odredzeno terapija ..3 ili vise...prva je prosa bez neke mucnine..ali ne znaci da ce i druga proci isto....pls koment ako neko ima....i kad ili kolko vremena treba valda kad zavsis hemo i da kosa opet poce da raste????mnogo ili???...je li ova vrsta hemo vazi za jaka ili?? i sve je individualno ali mora da se uci sad kad se mora....p.s. djeca jos neznaju ...da se informisem kolko tolko i vedecemo kako s njim....puno srece svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 4:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
..i molim.ono za dehidraciju...ili bilo sta vzno vezano za hemo nek mi kaze...i sta oko dzumbira??kako se upotrebljava i koliko i kad i na sta utice ???hvala svima...da nije forum ubile bi me uzaludne misli..al ovako nesto podelis s drugim i naucis korisne stvari ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: