Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Hidratacija znaci unosenje sto vise tecnosti...2,3 litra ...preko infuzije ili ovako ...
Djumbir se izrenda - velicine pola malog prsta, i pomesa sa vodom...to je protiv mucnine dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pon Jul 26, 2010 6:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nisam onkolog i stvarno ne znam gotovo nista o tim terapijama ima jedan sajt na kome ima o svim protokolima i terapijama,gotovo sve,medjutim,ne razumem se najbolje...sto se tice kose-nemojte se brinuti,meni je kosa 3 puta otpadala i 3 puta rasla,meni mnogo bolje stoji celavo nego bilo koji vid kose...vremenski,potrebno je jedno mesec-dva dana dok ne krene,kosa moze iti svetlija nego prethodna,kovrdzava,uglavnom kazu da je mnogo jaca...i slazem se sa tajnom,sto vise tecnosti u boli kom obliku,sta odgovara,moze caja,vode,soka bilo sta samo da se organizam ispira...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 10:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
takodze propratni nus pojave zbog hemo su i afte u usnoj suplini....jer to je cesta pojava i skoro uvek ili ne mora ih svako dobiti..Tkodze ubrzo ce druga hema a leukocita nuismo ispitali (nije nam hematolog nista ni o tome uputio) to sam zasnala takodze na forumu pa neznam dali je on to prorustio da nam kaze ili je smatrao da trebamo sami da se informisemo i jurimo te stvari ili je smatrao da nema potrebe....joj...mozda sam dosadna ...ali kad smo uzeli listu svaga je reaka jednu recenicu...a tek sad vidim koliko toga ima stvari koje moramo znati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da,afte su ceste,to nismo spomenuli...ja sam imao samo jednu aftu i sestra mi je rekla da ispiram grlo sa cajem od zalfije...doktori su mi govorili:moze tantum verde,hexoral,pantenol...a za leukocite,kazu da najvise opadnu 7 dana nakon terapije,dakle leukociti i trombociti uglavnom zato je vazno pratiti ih putem krvne slike,dakle npr. peti dan po zavrsetku terapije,pa ako su rezultati niski pratiti jos koji put...ali o tome odlucuje onkolog...nije sramota pitati,ako ne znam ja,zna neko drugi,svi smo mi razliciti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hvala..hvala..hvala...mozda sam se lose izrazila...znam sta je hudratizacija al sam mislila to treba raditi pre , za vreme hemo i posle ????....koji je moment kad treba intenzivnije da ze unosi sta vise tecnosti??? a za dzumbir kolko po danju??? kolo hoces ili je to tacno dozirano..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 4:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
LDH...to je neki enzim koji izmedzu ostallog prati se i zbog uspeha lecenje pojedine bolesti medzu koji i ovu "nasu" non hodchkin limfom.....prije hemo je bio 400 a posle 420...sta to znaci i jel toliko povrcan nije alarmantan??ili je???a trebao bi da bude oko 250... da ne dozadzujem nekog ko zna i hoce i moze neak mi pise.......oo boze ..nista bez forume...pozzzzzzzz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Jul 27, 2010 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mislim da bi voda trebala intenzivnije da se uzima za i nakon hemoterapije...ja sam je dobijao u vidu infuzije,a posto stariji ne dobijaju onda mora da se pije...evo sta kaze google:Enzim laktat-dehidrogenaza (LDH) nalazi se u svim stanicama organizma, redovito u citoplazmi. Budući je koncentracija LDH u tkivu 500 puta veća od koncentracije u plazmi, pa i najmanje oštećenje tkiva može izazvati znatni porast aktivnosti LDH u serumu. Glavna svrha mjerenja ukupnog LDH je prepoznavanje manjih oštećenja tkiva. Visoka specifična aktivnost enzima nalazi se u jetri, srčanom i skeletnim mišićima, bubrezima i eritrocitima...e sad,trebalo bi da se nakon hemo smanji i ldh,meni je on bio 2453 i nakon terapija se normalizovalo sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 10:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
opet ja.....uspeli smo pronaci neki 20 grama maticni mlech..(koja u fizideru bice poslana nama)...i propilis sa medom.......neznam nikog ko zna do da pomesa u soodvetno saodnosu...ni ja nemznam...znali neko ??? moguce li je sam to pomestai ??? koje kolko. i kako ga zuvati onaj mljec ??? valda se upotrebi neki gram a ostalo u frizideru ili kako mora da stoji za pripreme naderdnu turu????..slavko kad mozes i hoces pisi..uvek mi pises pa imam neugodnost kao da ti dosadzujem.......naljepshi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 10:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
..slavko...UVJEK prvi stizes...za mene i mnoge druge...citala sa i uvjek te ima...nemam rjeci kako bih ti zahvalila....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ovako,mi smo pitali doktoricu za propolis i za maticni mlec-ona je rekla da nema potrebe da koristim i da ce se imunitet sam podici...e sad,ne znam koje je jacine taj propolis,trebalo bi ako uzimate kod pcelara da vam oni kazu koliko da nakapate na jednu kocku secera,tako smo mi radili,npr. 5 kapi ako je jaci propolis ili 15 ako je slabiji...a za maticni mlec,ne znam stvarno,mislim da se uzima jedna kafena kasika na prazan zeludac ujutro...e sad,ako vi mislite da smuckate mlec i propolis,moracete nekoga drugog da pitate,ja sam to koristio kako sam i rekao... :D nemate zasto da se zahvaljujete,tu smo da pomognemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 11:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
pa ja sam trazila to ..kao vidim puno ovde to koristi..ali sam mislila da ce covek to denjeti spemljeno i reci kolko puta i kako da se uzme..ali..on se javio i rekao : ja sam nasam med i propulis a jedva sam uspeo naci i 20 gr, mljec..i cu da ti donesem mora u frizideru transport d dalje ti radi sta treba.....a ja neznam...dok on donese moram naci na forumu ili bila kako na sve strane piachu da naletim na nekog ko zna...zivim u veliki grad i neznam pcelare...u malim mestima mislim da je lakse nachi ih....citala na jedan forum bas o tom ljudi koji ga koristili ali nisam uspela za registracijom ..,nece i nece....sad vise i zaboravh koji forum je bio....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
stvarno ne znam nista vise o tome nego sto sam rekao...verujem da je dobro,sve je to prirodno i ne skodi,naravno u normalnim kolicinama...ako cujete od nekog javite,mozda jos nekom zatreba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja bih isto da naglasim da sam cula da kancer nije oboljenje imunog sistema ( od svoje dr), i da nije preporucljivo ista uzimati dok traje terapija da se ona ne bi kompromitovala time. Samo vitamin b u tabletama, i vitamin c. To je sve. Nakon se zavrsi sa terapijom onda moza...e sad raspitajte se kod svog dr za ovo, pa vidite.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ok....yes znam da cancer nije imuno oboljenje...ali nakon hemo mislim mora kvalitetnu hranu , voce povrce (kao i za svakog ) ali osobito za one koji su na hemo pada imunitet pa kao malo da se stimulise ili pokrene imunitet...od sva iskustva po netu svi ga koriste...javicu za pripravku ako uspem i isto javicu sta ce reci dr...pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja sam cuo,mada ne znam da li je istinito...radi se o tome da covek u sebi ima celije tumora,no imunitet je dovoljno jak da se sa njima izbori,kada imunitet padne celije tumora se mnoze a bez da ih imunitet unistava u onoj kolicini kada je ok i tu nastaje problem...to sam cuo mada nisam nikada pitao doktore da li je true or false...cucemo odgovor,mozda je sve ovo smesno... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris, Majestic-12 [Bot] i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: