Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 2:10 pm
Postovi: 3
Pozdav svima :) Imam 20 godina i juce sam saznala od oca da sam imala kao beba pri porodjaju izliv krvi u mozak.U 16oj ili 17 oj godini su mi se javile culne halucinacije,tipa glas mi je nocu govorio,,TI nista ne vredis,,Halucinacije su je javjale retko dok su ovih dana pocela da se javjaju cesce,a najcesce se javjaju nocu,da stvar bude jos gora krevet se drma sam od sebe u kome lezim.tako da sam pomislila da su cak to neke vise sile.Tata mi je rekao da je to obmana zbog tog izliva u krvi i da u mozgu se verovatno pomerio neki nerv,medjutim to meni izgleda tako stvarno,osim toga dobro cujem i svesna sam,Dodala bi da pijem risar vec 3 godine i neki lek za spavanje,ali oni zadnjih dana slabo deluju.uglavom me muce nezeljene posledice risara.Moja je jos jedna predpostavka da se halucinacije javjaju spog stresa ili depresije,jer ja svaki dan placem,ponekad i po tri puta,zbog nezvracene jljubavi vec 3 godine,a i u sredbjoj skoli nisam bas najbolje stajala sa drustvom ,skoro se nisam ni sa kim druzila.Upisala sam fakultet ,ali mi jako puno vremena treba da polozim ispit,slaba mi je koncentacija i ako redovno ucim.Da li imate neki savet,posto su i strah i tuga nesnosljivi?Iako pokusavam da budem hladna nikako mi ne uspeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Znate i sami da halucinacije nisu nesto sto treba da dozivljavate iz bilo kog razloga. Vama treba i neurolog i psihijatar. Mladi ste, treba da dobijete adekvatnu terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i nemoj dozvoliti da zapadnes u vecu krizu---tu ti sigurno moze doktor pomoci al koja specijalnost nisam siguran-
pretpostavljam da vec imas doktora koji ti daje te lekove pa mu se pozali --ako nema sluha i ne reaguje menjaj doktora---
ne znam odakle si i gde se lecis-privatno ili u drzavnoj-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 11:40 am
Postovi: 73
Mnogo, mnogo si mlada za takve probleme i toliko plakanje, stres i depresiju. Od kada sam saznala da bolujem od jedne bolesti SAMO ZBOG STRESA koje sam prezivljavala, rekla sam sebi da me više boli briga za sve i da mi je najbitnije moje zdravlje, jeste da je malo kasno, jer je u pitanju hronična bolest, ali se trudim i shvatila sam da NIŠTA u životu nije toliko bitno kao zdravlje, a onda mi je istog trenutka bilo žao što je bilo potrebno da se razbolim da bih to shvatila, zato zbog toga želim da ti skrenem pažnju da ne praviš grešku kao i ja. Ti već imaš zdravstvenih problema ali verujem da ti novi, možda i gori nisu potrebni zbog toga sedi jedan dan, doboro razmisli šta i kako dalje. Definiši sebi prioritete u životu i zbog čega vredi brinuti a zbog čega ne(mislim prvenstveno na tog dečka, a onda i sve ostalo). U takvom svetu živimo da je mnogo teško uklopiti se u sredinu a da opet ostanemo svoji, jer većina živi po nekim ustaljenim pravilima, to je bilo i biće još mnogo godina, tako da to ne treba toliko da te brine. Ne verujem da nemaš baš ni jednog prijatelja. Imaj SAMO JEDNOG PRIJATELJA ako treba, al budi sigurna da ti je to pravi prijatelj i ne žali što nemaš više... Obriši suze, bori se za svoj život i svoje zdravlje, ostavi prošlost po strani i kreni dalje po novim pravilima. Slažem se i sa prethodnim komentarima da ipak treba da se obratiš i stručnom licu povodom halucinacija i zdravstvenih problema, ali i psihijatru, jer dok ne središ svoj život, teško ćeš i zdravlje. Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:27 pm
Postovi: 4
Draga, ZIVOT NEMA REPRIZU... Zivi ga celim svojim bicem, voli one koji tebe vole, gledaj na zivot sa vedrije strane... Neuzvracena ljubav je protraceno vreme... pogledaj bolje, tamo negde,divnom neznom i strpljivom muskarcu oduzimas dah, a ti samo treba da ga prepoznas i za pocetak da mu se osmehnes...sigurna sam da si preosetljiva osoba, ali seti se one: sto te ne ubije, ojacace te... Ispit ne zavisi samo od tebe i tvog znanja ... Daj maksimum od sebe, pleni svojim dobrim raspolozenjem i sigurna sam da ce biti rezultata
Ono sto mene zanima,kakve su te halucinacije kada nisi opterecena ispitom? nocu se javljaju jer si tada prepustena samoj sebi... hm.... zasto ti muskarac govori da nista ne vredis? zasto ne zena? udji u dubinu, kakav je taj muskarac koji te omalovazava i na koji nacin to govori... sistem vrednosti ti je poljuljan a zasto , treba prvo sama da uvidis kao i da steknes poverenje u svog lekara.
Ne kloni duhom, lekovi su tu da pomognu, ali ne resavaju probleme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 2:10 pm
Postovi: 3
[quote="vasa"]i nemoj dozvoliti da zapadnes u vecu krizu---tu ti sigurno moze doktor pomoci al koja specijalnost nisam siguran-
pretpostavljam da vec imas doktora koji ti daje te lekove pa mu se pozali --ako nema sluha i ne reaguje menjaj doktora---
ne znam odakle si i gde se lecis-privatno ili u drzavnoj-?[/quote
Bila sam u Palmoticevoj,3 nedelje,al mi nisu nista rekli specijalno,pre nego sto mi desilo to sa tim deckom,koji mi nije ni bio decko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Halucinacije i ljubav
PostPoslato: Sre Dec 22, 2010 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 2:10 pm
Postovi: 3
newmedica je napisao:
Draga, ZIVOT NEMA REPRIZU... Zivi ga celim svojim bicem, voli one koji tebe vole, gledaj na zivot sa vedrije strane... Neuzvracena ljubav je protraceno vreme... pogledaj bolje, tamo negde,divnom neznom i strpljivom muskarcu oduzimas dah, a ti samo treba da ga prepoznas i za pocetak da mu se osmehnes...sigurna sam da si preosetljiva osoba, ali seti se one: sto te ne ubije, ojacace te... Ispit ne zavisi samo od tebe i tvog znanja ... Daj maksimum od sebe, pleni svojim dobrim raspolozenjem i sigurna sam da ce biti rezultata
Ono sto mene zanima,kakve su te halucinacije kada nisi opterecena ispitom? nocu se javljaju jer si tada prepustena samoj sebi... hm.... zasto ti muskarac govori da nista ne vredis? zasto ne zena? udji u dubinu, kakav je taj muskarac koji te omalovazava i na koji nacin to govori... sistem vrednosti ti je poljuljan a zasto , treba prvo sama da uvidis kao i da steknes poverenje u svog lekara.
Ne kloni duhom, lekovi su tu da pomognu, ali ne resavaju probleme...

Halucinacije mi se ne javjaju cesto,bolje reci nepredvidivo,tako da ne mogu da utvrdim sa cime su povezane i na osnovu cega,to jest ne javjaju mi se zbog ispita.Samo bih da te ispravim,mozda nisi razumela,jer ja nisam napisala da mi je sestrin glas govorio da nista ne vredim,koja me ponekad zeza,ali ja tome nikad nisam razmisljala ni pridavala znacaj njenim glupiranjima,koja su decija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: