Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: glavobolja
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 2:49 pm
Postovi: 1
sta sve moze biti uzrok glavobolje koja je jaka i traje po par dana a samim tim javlja se i nervoza i neraspolozenje,sta ursditi u tom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Najverovantnije je u pitanju tenziona glavobolja, uzrok je stres.

U sobi- pitanja i odgovori se vec pricalo o glavoboljama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 6:31 pm
Postovi: 90
Iksa je napisao:
Najverovantnije je u pitanju tenziona glavobolja, uzrok je stres.

U sobi- pitanja i odgovori se vec pricalo o glavoboljama.


Nemora da znaci da je tenziona glavobolja....
Da je uzrok stres to se slazemo;
Mozda je i migena, koja je opasna,
izaziva mucninu, i veliki bol!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pomoc?
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 04, 2008 10:38 pm
Postovi: 3
Meni je doktorica na stud. poliklinici prepisala da koristim Dianu 35 zbog policisticnih jajnika i nekakvih cvorica u grudima, pojacane maljavosti na licu i jako bolnih ciklusa (zbog kojih sam cesto zavrsavala u nesvesnom stanju na urgentnom). Koristim ih ceri meseca i moram da priznam da su mi se bolovi tokom ciklusa dosta smanjili (mada i dalje koristim lekove za bolove ali dosta manje)Sto se tice stanja lica, akni i maljavosti zasad nisam primetila nekog velikog poboljsanja, no valjda je to zato sto ih relativno kratko koristim? Zar ne? Ono sto mene sada muci jesu uzasne , uzasne glavobolje(pracenje jakom mucninom i povracanjem) koje su pocele negde oko drugog meseca uzimanja Diane i iz meseca u mesec postaju sve cesce i bolnije... U pocetku nisam uopste pomisljala da pilula moze uopste biti uzrok glavobolje... Prosle nedelje sam bila na stud. poliklinici, posle jednog bas jakog napada glavobolje, gde su mi posle urednog neuroloskog nalaaza, rekli da idem kuci i odmorim posto je to verovatno nesto trenutno, zbog vrucine i sl. Desilo se to da sam juce ponovo imala napad , posle koga me je citav dan bolela glava ...Zamolila bih ako bi ste mi mogli dati kakv savet u vezi ovoga sto sam Vam opisala. Gde bih mogla da se obratim za pomoc? Koje analize je potrebno da uradim?
Imam 26 god, 1,66 m , 53kg.

Unapred Vam se puno zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pomoc?
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 04, 2008 10:38 pm
Postovi: 3
Meni je doktorica na stud. poliklinici prepisala da koristim Dianu 35 zbog policisticnih jajnika i nekakvih cvorica u grudima, pojacane maljavosti na licu i jako bolnih ciklusa (zbog kojih sam cesto zavrsavala u nesvesnom stanju na urgentnom). Koristim ih ceri meseca i moram da priznam da su mi se bolovi tokom ciklusa dosta smanjili (mada i dalje koristim lekove za bolove ali dosta manje)Sto se tice stanja lica, akni i maljavosti zasad nisam primetila nekog velikog poboljsanja, no valjda je to zato sto ih relativno kratko koristim? Zar ne? Ono sto mene sada muci jesu uzasne , uzasne glavobolje(pracenje jakom mucninom i povracanjem) koje su pocele negde oko drugog meseca uzimanja Diane, i iz meseca u mesec postaju sve cesce i bolnije... U pocetku nisam uopste pomisljala da pilula moze uopste biti uzrok glavobolje... Prosle nedelje sam bila na stud. poliklinici, posle jednog bas jakog napada glavobolje, gde su mi posle urednog neuroloskog nalaaza, rekli da idem kuci i odmorim posto je to verovatno nesto trenutno, zbog vrucine i sl. Desilo se to da sam juce ponovo imala napad , posle koga me je citav dan bolela glava ...Zamolila bih ako bi ste mi mogli dati kakv savet u vezi ovoga sto sam Vam opisala. Gde bih mogla da se obratim za pomoc? Koje analize je potrebno da uradim?
Imam 26 god, 1,66 m , 53kg.

Unapred Vam se puno zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 11:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 6:31 pm
Postovi: 90
Najbolje vam je da uradite analize krvi, i urinukulturu...!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Migrene samo prirodnim putem, vec smo mnogim ljudima pomogli, bukvalno se vise ne javljaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 04, 2008 10:38 pm
Postovi: 3
Nenja1 je napisao:
Najbolje vam je da uradite analize krvi, i urinukulturu...!

Jesam i sve je u granicama normale . Koje su to prirodne metode???
Hvala unapred na odgovorima. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Prirodni, biljni proizvodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: glavobolja
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
maja.maaja je napisao:
sta sve moze biti uzrok glavobolje koja je jaka i traje po par dana a samim tim javlja se i nervoza i neraspolozenje,sta ursditi u tom slucaju


Javiti se lekaru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Nenja1 je napisao:
Iksa je napisao:
Najverovantnije je u pitanju tenziona glavobolja, uzrok je stres.

U sobi- pitanja i odgovori se vec pricalo o glavoboljama.


Nemora da znaci da je tenziona glavobolja....
Da je uzrok stres to se slazemo;
Mozda je i migena, koja je opasna,
izaziva mucninu, i veliki bol!


A mozda je i tumor mozga - kako cemo znati iz jedne recenice, pa smo zakljucili da je sigurno stres?? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc?
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 11:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
srecicavrecica je napisao:
Meni je doktorica na stud. poliklinici prepisala da koristim Dianu 35 zbog policisticnih jajnika i nekakvih cvorica u grudima, pojacane maljavosti na licu i jako bolnih ciklusa (zbog kojih sam cesto zavrsavala u nesvesnom stanju na urgentnom). Koristim ih ceri meseca i moram da priznam da su mi se bolovi tokom ciklusa dosta smanjili (mada i dalje koristim lekove za bolove ali dosta manje)Sto se tice stanja lica, akni i maljavosti zasad nisam primetila nekog velikog poboljsanja, no valjda je to zato sto ih relativno kratko koristim? Zar ne? Ono sto mene sada muci jesu uzasne , uzasne glavobolje(pracenje jakom mucninom i povracanjem) koje su pocele negde oko drugog meseca uzimanja Diane, i iz meseca u mesec postaju sve cesce i bolnije... U pocetku nisam uopste pomisljala da pilula moze uopste biti uzrok glavobolje... Prosle nedelje sam bila na stud. poliklinici, posle jednog bas jakog napada glavobolje, gde su mi posle urednog neuroloskog nalaaza, rekli da idem kuci i odmorim posto je to verovatno nesto trenutno, zbog vrucine i sl. Desilo se to da sam juce ponovo imala napad , posle koga me je citav dan bolela glava ...Zamolila bih ako bi ste mi mogli dati kakv savet u vezi ovoga sto sam Vam opisala. Gde bih mogla da se obratim za pomoc? Koje analize je potrebno da uradim?
Imam 26 god, 1,66 m , 53kg.

Unapred Vam se puno zahvaljujem.


Kontraceptivi su poznati po tome sto pojacavaju migrene i glavobolje kod onih koji su im skloni a mogu izazvati iste kod onih koji ih ranije nisu imali. Glavobolje, odnosno migrene koje imate su od kontraceptiva, javite se Vasem ginekologu da Vam ili promeni kontraceptive za neke niskodozazne hormonske preparate ili da potrazite neki drugi nacin za resenje problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: