Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fibromijalgija i diskus hernija
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 05, 2009 11:41 am
Postovi: 2
Lokacija: Svedska
Dobar dan, ja sam od danas clan ovog foruma i jako mi je drago da sam vas pronasla. Eto, neka vrsta nade se ponovo budi u meni. Rodjena sam u Sarajevu, ali zadnjih 16 godina zivim u Svedskoj. Nikada nisam bila bolesna, nikada. Medjutim, danas imam dijagnoze fibromijalgija, diskus hernija u lumbalnom dijelu ledja, manju diskus herniju na vratu, depresiju, posttraumatski sindrom, itd. Ljekari u Svedskoj ili nisu zainteresovani ili nemaju dovoljnu kompetenciju da se suoce sa mojim problemima i da mi pomognu. Njihov zadatak je da mi daju tablete protiv bolova (ne znam ni sama koliko sam vrsta probala do sada), tablete protiv depresije (takodje, ne znam koliko vrsta sam probala) i tablete protiv nesanice. Za operaciju diskus hernije nece ni da cuju, jer kao oni to ne rade. A ja imam tako uzasne bolove, i prema zadnjem nalazu MR, se pokazalo da je pritisak na zivac pojacan. Zbog bolova ne mogu da spavam, imam grceve i tako dalje. Ljekari kazu da mi ne mogu pomoci. A da i ne govorim kako ne rade nikakve nalaze kako bi pregledali jetru i bubrege i ostalo, da li su lijekovi ostavili kakve posljedice, ipak ja to uzimam 10 godina. Ja Vas najljepse molim da mi kazete da li mi zaista niko ne moze pomoci i kako da nastavim da zivim iz dana u dan sa konstantim isijasom i grcevima, a da ne govorim o fibromijalgiji.
Sa postovanjem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Isto kao i ti ja imam problema.I meni su rekli da je fibromalagija i ja se ne slazem sa tim.Meni je kljesten zivac izmedu 5 i 6 presljena u vratu,hernijated disk u donjem delu kicme,preblem sa ramenom,carpal tunel,anxiety----nakciozni poremecaj itd.
Sada nemam puno vremena da ti pisem ali cu se javiti.Ni ja ne znam sta cu,samo sto ja necu antidepresante.
Poludecu od bolova,posebno u predelu ramena i vrata-gornjeg dela kicme.
Koliko ja znam za to nema leka,samo antiinflamatori i za bolove.
Toliko sam citala o tome........e da ja imam i osteoartritis......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 05, 2009 11:41 am
Postovi: 2
Lokacija: Svedska
ontario je napisao:
Isto kao i ti ja imam problema.I meni su rekli da je fibromalagija i ja se ne slazem sa tim.Meni je kljesten zivac izmedu 5 i 6 presljena u vratu,hernijated disk u donjem delu kicme,preblem sa ramenom,carpal tunel,anxiety----nakciozni poremecaj itd.
Sada nemam puno vremena da ti pisem ali cu se javiti.Ni ja ne znam sta cu,samo sto ja necu antidepresante.
Poludecu od bolova,posebno u predelu ramena i vrata-gornjeg dela kicme.
Koliko ja znam za to nema leka,samo antiinflamatori i za bolove.
Toliko sam citala o tome........e da ja imam i osteoartritis......
Pozdrav


Ontario, hvala na javljanju. Isto kao da opisujes mene :-?
Samo sto ja nemam osteoartritis. Mnogo pozdrava i do sljedeceg javljanja i cuvaj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Mnoge tegobe su nestale sa masazom dva puta nedeljno... evo vec dve godine. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 8:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Draga prijateljice,evo dosla sam sa posla i kasno je a ja sam u uzasnim bolovima.Jedva sam izdrzala na poslu,moram a veruj mi vrat,ramena i desna noga me jako boli.Jako,jako cesto nocu me probudi bol posebno u kolenu ili citavoj nozi,kao da mi struja prolazi kroz nogu.Jedno da ti odma kazem,kada doktori nece i ne mogu da preduzmu nista po pitanju mog i tvog zdravlja kazu--fibromalagija.To znam sto posto da je ovde jer sam isla i kod neurologa i kod spine surgeona.Rekla je jos da ce me poslati kod reumatologa.Meni su videli osteoartritis jos prije par godina sto znaci--nije dobro.Promene se desavaju na kostima/zglobovima,a ja nisam tako stara sada cu u martu napuniti 40 godina.Od malena imam problema sa kicmom.Odbila sam operaciju carpal tunela jer ZNAM da mi bol dolazi iz ramena-lopatica i iz vrata.Desna strana tela mi je sva u bolovima,desno rame jako spusteno i jako,jako sam pogrbljena ne mogu se ispraviti.Sada posto na poslu radim u mestu,spustene glave jako velike imam bolove.Jednom mi je sa ovog naseg sajta poslano i to od fizioterapeuta iz Crne Gore slika citave kicme i svaki prsljen sta regulise.
Ona mi je rekla da peti-sesti regulisu disanje.Ja znam da me gusi kada sedim,posebno kada udem u auto.Ja znam da to ima veze sa mojim napadima panike sa kojima se borim vise od dve godine.
Ova bol sa kojom moram da zivim dovela me do velike depresije i loseg raspolozenja jer mi niko ne moze pomoci a prisiljena sam da zivim 24 sata sa uzasnim bolom.Auto mi je pun recepata koje nisam podigla jer mi prepisuju lekove za smirenje da kako kazu bolje spavam nocu.Kako da danju funkcionisem,nikome nista.
Ja sam molila muza da me masira i super mi je odgovara tada,A POSLE SAM NEDELJU DANA U UZASNIM BOLOVIMA.Probala sam masazu kod registrovanog terapeuta i rekla nikada vise jer isto tako odlicno se osecam taj dan,a sutradan jako boli.Imala sam masazar koji je u obliku stolice i stavi se na nju,sednem i masira mi citava leda.Jako mi je bilo lose posle toga.Sta god probam ne pomaze.........
Imam mali na baterije,trenutno je super i ponovo stara prica.Puno puta pozelim/sto ce jednom biti da uzmem cekic i udarim se u ramena,vrat i lopatice pa neka sve prsne.
Veliki mi je problem jer mi bol udara u vilice,zalila sam se i nista.Nesmem taknit obraze sa strane i krenuti rukom po vilici jer kada zaboli,boli i to i usi.
Nemoj da ti nabrajam jer bih ti ispisala stranicu.Mogu ako hoces ali sama sebi vise idem na zivce jer niko mi ne veruje .......koliko me boli.
Meni ne trebaju antidepresanti nego neko ko ce mi zaustaviti bolove.J
Eto to sam ja u kratkim crtama sto se tice fizickog i psihickog stanja.
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Fibromialgija - korisne adrese
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
-O fibromialgiji pogledaj na ovom forumu, evo ti adrese: www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?p=86642

-Evo i ove da procits sta kaze visi fizioterapeut: http://www.nika-med.co.yu/kolumne/misicna_bol.php

- www.* REKLAMA */Fibromialgija-1828-c27-sickness.htm

Ja ti preporucih ova tri a ti mozes preko ove adrese procitati jos(bas ih ima podosta).:
http://www.google.rs/search?hl=sr&lr=la ... ja&* SPAM *=1
*
Pogledaj sta cini ovaj covek sa svojim telom:))) Zabavno zar ne ?
http://www.youtube.com/watch?v=f-nv7lK8QpA&NR=1
poz.R

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
ontario je napisao:
Probala sam masazu kod registrovanog terapeuta i rekla nikada vise jer isto tako odlicno se osecam taj dan,a sutradan jako boli.

Pa mora da boli, najmanje tri masaze ali pole postaje bolje. Mnoge terapije na pocetku pojacavaju sindrome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: