Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dva Pitanja
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
E ovako. Ja imam dva problema:

1) Već tri meseca imam pojačano lučenje sluzi u levoj strani nosa, antibiotici (ceo arsenal) nisu pomogli. Evo CT:

Slika

Nalaz radiologa: Maksilarni sinusi su pravilno razvijeni pri čemu se u levom maksilarnom sinusu uočava retenciona cista veličine 2cm, u desnom maksilarnom sinusu postoje znakovi zadebljanja sluznice. Zaključak: Retenciona cista u levom maksilarnom sinusu, zadebljanje sluznice desnog maksilarnog sinusa.

Ne znam da li je bitno ali nekada, posebno prepodne osetim pritisak u tom sinusu i blagi bol.

Čuo sam u bolnici gde sam ležao da se ciste do 2 cm ne diraju, osim ako ne iritiraju okolinu. Jel' će ova moja morati da se vadi???

Kolike su šanse da mi je sluznica iritirana infekcijom koju zadržava cista u mom sinusu?

2) Sluz koja mi curi sa leve strane (tu gde je cista) je sigurno infektivna jer je gutam i iritira mi stomak (konkretno stvara kiselinu). Toliko je gusta da ne mogu da je ispljunem. Odrađene su mi analize krvi(celokupna analiza), stolice (3 vrste), urina (3 uzorka), rađena gastroskopija i želudac je potpuno zdrav kao i jednjak. Od kako mi se ovo sliva imam tu gorišicu, neki pritisak u stomaku i štucam posle svakog i najmanjeg jela. Do sada nisam imao nikakve probleme sa stomakom. Od svih analiza jedino mi je loša sedimentacija koja je 56/ što je mnogo za muškarca, bar tako kažu.

Od kada je krenulo ovo slivanje imam varirajuću temperaturu koja tokom dana zna da se popne do 37.4, ali spadne u roku od par sati.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Zaboravio sam da napišem da su mi sve analize koje sam radio u bolnici (krv, urin, feces) u najboljem redu, i da mi ništa nisu našli osim te povišene sedimentacije. Ustvari, nađeno mi je da slabije varim masti i jedan mikrokamičak u levom bubregu, ali kažu da je to beznačajno i nema veze sa temperaturom.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: