Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Čudan osećaj u grkljanu, poput mučnine bez bola u želudcu
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2019 11:01 pm
Postovi: 2
Ovo pitanje se pominjalo i ranije ali sa obzirom da nisam našao ništa novije, ponovo ću postaviti.
Znači ovaj problem imam sigurno više od 2 meseca, rekao bih da se otprilike desilo kada sam povredio koleno koje se zatim inficiralo ( rana ) i bio sam na antibioticima duže vreme, posle toga zbog prehlade opet na antibioticima, tačnije palitreksu. Za ovaj problem sam bio čini mi se 3 puta kod pedijatra, sva 3 puta mi ništa nije rečeno, samo antibiotici i neke tablete za iskašljavanje jer su mislili da je do šlajma. Radio sam bris grla sve je u redu. Skoro sam otišao kod doktorke ( ne znam kako je stručno ime ) za dijabetes ( bolujem od dijabetesa od treće godine, uskoro punim 17 ), pregledala me je detaljno, primetila na jeziku neke bele ,,naslage'' i valjda u grlu ( nemojte me držati za reč ) i pomislila je da je kandida zbog antibiotika. Medjutim nije kandida, štitna žlezda je dobra ( doduše bukvalno od rodjenja imam neku žlezdu izbačeniju na vratu, nikakve probleme nisam imao doduše ). Nisam bio kod gastroenterologa jer kao što rekoh nemam problema sa želudcem. Probao sam sa controlocom, nikakva promena.
Nemam problema sa stresom barem mislim, škola jeste veoma zahtevna ali nikada nisam imao problema sa tim niti sa ocenama. Do skoro sam prebolevao jednu devojku no ništa mnogo ozbiljno.
Takodje nemam neke probleme sa psihom, umem da bude nerzovan i slično mada i dijabetes tu ima ulogu verovatno.
Niko u porodici ne puši, ne družim se sa osobama koje puše, ne izlazim nigde.. takodje mnogo vremena provodim kod kuće.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u grkljanu, poput mučnine bez bola u želudcu
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није ми јасно шта је проблем. Ако су у питању беле наслаге на језику, треба да пробаш један од ова два метода. Први је свакодневно испирање уста јаким воденим раствором соде бикарбоне - бар два-три пута дневно по минут мућкања. Други метод је прање језика четкицом за зубе уз употребу пасте Пародонтакс класик (црвена) или соде бикарбоне у праху.

Ако је у питању тај чудан осећај у гркљану, можда му је узрок управо ширење наслага према корену језика.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u grkljanu, poput mučnine bez bola u želudcu
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2019 11:01 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Није ми јасно шта је проблем. Ако су у питању беле наслаге на језику, треба да пробаш један од ова два метода. Први је свакодневно испирање уста јаким воденим раствором соде бикарбоне - бар два-три пута дневно по минут мућкања. Други метод је прање језика четкицом за зубе уз употребу пасте Пародонтакс класик (црвена) или соде бикарбоне у праху.

Ако је у питању тај чудан осећај у гркљану, можда му је узрок управо ширење наслага према корену језика.


Zaboravio sam da napomenem jednu verovatno veoma važnu stvar, a to je da ne pijem mnogo tečnosti. Popijem dve čaše vode dnevno max, ranije sam i manje. Stvar je u tome sto do skoro nisam pio ništa sem to malo vode, no skoro sam krenuo čajeve ( 4-5 na dan ). Sokove nisam pio odavno, isto tako i kiselu vodu.
Jel ta pasta neophodna ili? Pošto od kako znam za sebe ujutru i uvece posle pranja zuba isperem i jezik. Svakako cu probati to sve, hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u grkljanu, poput mučnine bez bola u želudcu
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 2:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Недовољан унос чисте воде свакако није добар и он ће кад-тад доћи на наплату. Чајеви су мач са две оштрице. Први проблем је што чајеви из филтер кесица ништа не ваљају. Друго, потребно је познавати намену чајева јер постоје и диуретици који ће направити дехидратацију.

Испирање језика није довољно већ је потребно четкицом скинути наслаге са њега. Та паста је добра за слузокожу али може да се користи и сода бикарбона која ће вероватно имати сличан ефекат. Много је јефтинија од пасте али компликованија за употребу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: