Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Sre Sep 27, 2017 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
Pozdrav, nov sam na forumu i odlučio sam da se vama obratim u vezi problema koji me muči već... od juna, kao što naslov teme kaže. Desilo se bukvalno dok sam stojao u dvorištu, neki čudan osećaj u glavi koji ne znam da opišem. Nije baš vrtoglavica, ne obara me na zemlju, ne vuče me na jednu stranu, nije mi muka itd. Nešto vrlo blago, kao posle jedne flaše piva osećaj ili tako nekako; obično kažem nekom da mi je teško u glavi dok osećam to. Dakle osećaj težine u glavi (ne težine same glave). I to je tu SVAKI dan, s tim da u periodima dok ležim ili spavam nema tog osećaja, spavam super, kao beba.
U principu, tu je dok sam u pokretu mada ne mora da znači, nekad osećam nekad ne. Da napomenem, da bolova gotovo da nemam, mada javi se ponekad vrlo blag bol uglavnom s leve strane glave, i nekad kod očiju. Dešava se i kad naglo cimnem glavu (zabacim glavu unazad pa unapred naglo) zaboli me kod temena. Bavim se sportom, idem u teretanu 4 puta nedeljno, nemam problema s treninzima, treniram istom jačinom i s istim težinama kao i pre ovoga.

Bilo kakva pomoć ili vaše iskustvo bi mi značilo. Muči me ovo već mesecima, i da budem iskren, nije mi svejedno; uvek pomislim na ono najgore, jer nikada nisam imao problema s glavom za svojih, još malo 22 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Čet Sep 28, 2017 6:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Kod lekara OP za pocetak. A na sta to najgore pomislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Čet Sep 28, 2017 8:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
Nambr1 je napisao:
Kod lekara OP za pocetak. A na sta to najgore pomislis?

Pomislim na tumor... po ovim simptomima, da li postoji mogućnost za to?
A što se lekara OP tiče, bio sam. Kaže da ne zna gde da me pošalje, jer sam vadio krv i sve je okej. Takođe sam bio na očno i imam vrlo blagi astigmatizam, ali baš blagi, pa mi je doktorica s očnog prepisala Optimum B vitamin.
Doktorica OP kaže da sam ja po njoj perfektno zdrav. Razmišljam da odem opet, ali ne znam za šta da tražim uput. Ušno? Neurolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Čet Sep 28, 2017 9:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто је тумор најгора ствар?! Најгоре је када паднеш због вртоглавице па те камион прегази.

Колики ти је крвни притисак док стојиш, седиш, лежиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Čet Sep 28, 2017 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Зашто је тумор најгора ствар?! Најгоре је када паднеш због вртоглавице па те камион прегази.

Колики ти је крвни притисак док стојиш, седиш, лежиш?

Pa dobro, nisam mislio baš bukvalno najgore, shvatate šta hoću da kažem. Pritisak sam merio i 120 sa 80 je, u dva navrata meren u roku od 2-3 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 4:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
draconian je napisao:
Nambr1 je napisao:
Kod lekara OP za pocetak. A na sta to najgore pomislis?

Pomislim na tumor... po ovim simptomima, da li postoji mogućnost za to?
A što se lekara OP tiče, bio sam. Kaže da ne zna gde da me pošalje, jer sam vadio krv i sve je okej. Takođe sam bio na očno i imam vrlo blagi astigmatizam, ali baš blagi, pa mi je doktorica s očnog prepisala Optimum B vitamin.
Doktorica OP kaže da sam ja po njoj perfektno zdrav. Razmišljam da odem opet, ali ne znam za šta da tražim uput. Ušno? Neurolog?


Ih, tumor :D ... ni manje ni vise

Idi opet kod OP, posavetuj se sa njom za neurologa, orl ili psihijatra.

Vecina bolesti se leci kada se otkriju rano. U REBT-u se radi jedan test gde pacijent pise na papiru svoje strahove u skokovima po 5 pa do 100. Znaci, 20ak strahova. Cilj je doci do toga da najveci napisan strah realno nema mesta ni na top 100.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
Nambr1 je napisao:
draconian je napisao:
Nambr1 je napisao:
Kod lekara OP za pocetak. A na sta to najgore pomislis?

Pomislim na tumor... po ovim simptomima, da li postoji mogućnost za to?
A što se lekara OP tiče, bio sam. Kaže da ne zna gde da me pošalje, jer sam vadio krv i sve je okej. Takođe sam bio na očno i imam vrlo blagi astigmatizam, ali baš blagi, pa mi je doktorica s očnog prepisala Optimum B vitamin.
Doktorica OP kaže da sam ja po njoj perfektno zdrav. Razmišljam da odem opet, ali ne znam za šta da tražim uput. Ušno? Neurolog?


Ih, tumor :D ... ni manje ni vise

Idi opet kod OP, posavetuj se sa njom za neurologa, orl ili psihijatra.

Vecina bolesti se leci kada se otkriju rano. U REBT-u se radi jedan test gde pacijent pise na papiru svoje strahove u skokovima po 5 pa do 100. Znaci, 20ak strahova. Cilj je doci do toga da najveci napisan strah realno nema mesta ni na top 100.

Ići ću kod neurologa u ponedeljak, zakazala mi je majka.
A čemu ovaj test? Zašto bih to radio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Схватам шта хоћеш да кажеш али не треба да размишљаш на такав начин: одмах помислиш на најгоре и истраумираш се. Уместо да мислиш хладном главом ти си под утицајем адреналина итд.

Највероватније си повредио врат у теретани или га не разгибаш правилно или га уопште не разгибаваш или си повредио врат на лат машини. Поради по том питању и видећеш резултате већ за неколико дана. Само без прецесије врата.

Узми да радиш и ове одличне вежбе одмах после буђења: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Схватам шта хоћеш да кажеш али не треба да размишљаш на такав начин: одмах помислиш на најгоре и истраумираш се. Уместо да мислиш хладном главом ти си под утицајем адреналина итд.

Највероватније си повредио врат у теретани или га не разгибаш правилно или га уопште не разгибаваш или си повредио врат на лат машини. Поради по том питању и видећеш резултате већ за неколико дана. Само без прецесије врата.

Узми да радиш и ове одличне вежбе одмах после буђења: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

Pokusacu da se oraspolozim. Hvala Vam puno na odgovoru, pokusacu to :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Logicno je i noramlno da covek kada mu se nesto desava pomisli na najgore, takva nam je psiha... mada rekli su ti ljudi sta da uradis... opusteno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Pet Sep 29, 2017 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2017 10:12 pm
Postovi: 6
_david_ je napisao:
Logicno je i noramlno da covek kada mu se nesto desava pomisli na najgore, takva nam je psiha... mada rekli su ti ljudi sta da uradis... opusteno

Hvala na odgovoru. Pokušaću sutra kada ustanem ove vežbe. U ponedeljak idem kod neurologa pa javljam situaciju ovde :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Sre Jun 05, 2019 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 05, 2019 8:31 pm
Postovi: 1
Sta je na kraju rekao neurolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan osećaj u glavi od juna
PostPoslato: Uto Jul 09, 2019 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 06, 2018 10:57 am
Postovi: 38
jovan2236 je napisao:
Sta je na kraju rekao neurolog?

Ništa. Rekao je da mi nije ništa, kao što sam i očekivao, jer sam "mlad" pa stoga ništa ne može da mi bude hahah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: