Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo koze i svrab
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 9:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pre 4 dana mi se pojavilo crvenilo po kozi koje izgleda kao kada koza izgori na suncu (cela povrsina -ujednaceno crvena). Zahvacene su noge i trup (na rukama nema nista mada pomalo svrbi) To i svrbi, mada svrab nije neizdrziv.
Pre 5 dana sam se vratila sa odmora, ali s obzirom da pijem Imunosupresiv klonila sam se sunca i mazala zastitnim kremom faktora 70, tako da mislim da ovo sa suncem ima malo veze.
Imam 38 godina, podlozna sam alergijama i ranije sam cesto imala koprivnjacu. No uglavnom su se sve promene na kozi brzo povlacile.
Sinoc sam popila cak jednu tabletu Fenistila ali ne vidim nikakvu promenu od jutros.
Moja beba je imala slican osip po ledjima pre puta ali se on uz pomoc kapi protiv alergije za jedan dan povukao.
Da li neko zna sta bi ovo moglo da bude?
Termin kod lekara mi je tek za 5 dana, pa rekoh ako neko od dermatologa svraca ovde, mozda mi da nekakav odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
recite jos nesto vise
kada se javlja svrab,koliko cesto,nasta reagujete, da li nesto pomaze od krema.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 2:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Svrab, crvenilo i toplota upaljenog dela - (izgleda na prvi pogled zaista kao opekotina od sunca) - skoro cele noge, stomak i ledja koji su manje crveni ali svrbe i ruke koje nisu crvene ali svrbe) su konstantni. Naravno vise dolazi do izrazaja nocu, posto se tad smirim pa valjda bolje osecam.
Mazala sam samo mleko za telo misleci da mozda svrab ne uzrokuje suvoca koze, ali nikakve promene nije bilo.
Fenistil sam popila samo jedan, jer imam malo dete, a lek me toliko osamuti da uopste ne mogu normalno da funkcionisem.
Dakle ova promena traje vec 5 dana, bez nekog vidljivog poboljsanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: