Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 19, 2009 7:19 pm
Postovi: 9
Dejanbg je napisao:
Pa mora da se proglasi epidemija da bi gazda misko obavio posao sa vakcinama :lol:






Tako je Dejane! Ja ni pod tackom razno..... a koliko sam primetila malo ih je koji ce primiti tu "famoznu" vakcinu!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
The.... drugacije se pricao vakcini tamo gde je bolest uzela maha..... prvo niko nece, posle svi hoce.....
Po meni to nije "grip - k`o - grip".... ovaj jos nije dobro upoznat ni od strucnjaka, a ima razlike u odnosu na prethodne gripe....

A jel` se neko seca kako je (kada je davno bila opasnost od epidemije velikih boginja, vladala prava jagma za hiperimunim gamaglobulinom - secam se kako su u podzemnom prolazu na Terazijama prodavali nekakvu vodicu u ampulama jer su samo odabrani dolazili legalno do toga, oni koji iz enkog razloga nisu smeli primiti vakcinu i to ih je sitilo od variole, tj od velikih boginja, doduse samo mesec dana).... i sta je sa tim sada, niko sada ne pominje taj gamaglobulin, ne znam dal` je to uopste jos u upotrebi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 01, 2009 2:40 am
Postovi: 2
Naravno da necemo.

Fascinira koliko su neki ljudi ograniceni i ignorantni. Dok se u svetu vodi ozbiljna polemika oko vakcine, ovde svakog ko ima dilemu i poseduje kriticku misao proglasavaju glupanom, pristalicom teorija zavere i naravno Srbendom. E pa nema onda vecih Srbendi od poljske ministarke zdravstva, bivse finske ministarke zdravstva i stotine virusologa i mikrobiologa sirom sveta koji su se drznuli da se suprodstave svetskim famaceutskim gigantima. Ma da, sve su to teorije zavere, ovaj virus nije pusten iz labaratorije, ratovi ne postoje, ljudi se ne ubijaju medjusobno, atomska bomba nikad nije bacena itd, na svetu zive samo dobri ljudi sa iskrenim namerama. I Zemlja je ravna naravno, oko nje se vrti Sunce.

Domaci "nezavisni" mediji su posebna prica. Dok u svetu mozete pogledati priloge koji idu u prilog osporavanju, cak i na mainstream medijima, ovi ovde samo prenose sta kaze vlast i dozivotni ministar zdravstva. Kamo se dede b92 i ostali samoproklamovani svetionici demokratije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 9:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Kanda su nasi novinari dobili nekakvo usmerenje da uopste vise i ne pominju vakcine. :o
Srecom te postoje strani sajtovi gde se cudom cudim sta se dogadja u svetu.....

Samo prave informacije su prava stvar, pa nek` svako odluci kako smatra da treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Pon Nov 16, 2009 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
Za sve forumase koje interesuje po nesto o preventivi i prirodnom lecenju gripa.

U toku je istrazivanje koje je pokrenula PHAC (Public Health Agency of Canada) i koje ce ispitivati kolicinu vitamina D - tacnije 25 (OH)D u serumu ljudi obolelih od ovogodisnjeg H1N1, koji ujedno imaju teze slucaje gripa i hospitalizovani su zbog toga. Evo sta oni sami kazu o tom istrazivanju:
“Researchers in PHAC are working with colleagues at McMaster University and with partners at other universities and hospitals to determine whether there is a correlation between severe disease and low vitamin D levels and/or a person's genetic make up. This line of research in seasonal influenza will be adapted to H1N1.” Mi jos uvek ne znamo rezultate ovog istrazivanja, ali postoje brojni primeri i druga istrazivanja koja pokazuju vaznu ulogu koju vitamin D ima u funkcionisanju imunog sistema (i mnogo cega drugog u organizmu). Ovde je sve lepo sumirano, pa ko zeli neka procita.
http://www.vitamindcouncil.org/PDFs/can%20...%20amin-d.pdf

Evo i nekoliko istrazivanja o lekovitoj biljci zovi (Sambucus nigra) i njenom posebnom dejstvu na viruse gripa. Ova istrazivanja su jasno pokazala da vecina obolelih od gripa, koji su se lecili ekstraktom od bobica zove, oporavljali su se mnogo brze od placebo grupe. Poslednje navedeno istrazivanje je jasno pokazalo da se flavonoidi iz ekstrakta zovinih bobica direktno vezuju za virus gripa. Slicno kao sto se za viruse vezuju sinteticki antiviralni lekovi oseltamivir i zanamivir (Tamiflu i Relenza). Naime, i ovi prirodni lekovi iz zove i ovi sinteticki sto kostaju oko 100 US$ po kutiji, vezuju se za povrsinske proteine virusa, bez kojih sam virus ne moze da prepozna celije koje “zeli” da zarazi. Ako je verovati ovim istrazivanjima, izgleda da je efikasnost zovinih flavonoida slicna efikasnosti Tamiflu-a. Cak I ako se malo bolje pogleda oseltamivir – on se proizvodi iz sikiminske kiseline, a nje najvise ima u anisu (Illicium verum) i cetinarima (kao sto je kleka – Juniperus communis)– tako da ni Tamiflu nije bas skroz vestracki.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15080016?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_SingleItemSupl.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=1&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9395631
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19682714

Druga veoma lekovita biljka Rodiola (Rhodiola rosea)je pokazala u istrazivanjima da ima antiviralna svojstva, posebno na viruse influence.
http://www.library.nhs.uk/booksandjournals/details.aspx?t=*Rhodiola&stfo=True&sc=bnj.ovi.amed,bnj.ovi.bnia,bnj.ebs.cinahl,bnj.ovi.emez,bnj.ebs.heh,bnj.ovi.hmic,bnj.pub.MED,bnj.ovi.psyh&p=1&sf=srt.publicationdate&sfld=fld.title&sr=bnj.pub&did=19729316&pc=23&id=2

macence


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 24, 2009 1:20 pm
Postovi: 5
Ja se necu sigurno vakcinisati, jer je ovo grip ko grip, a svi ljudi koji du umrli ''od gripa'' su imali i neke dodatne ''sitne problemcice'' kao npr srcane smetnje, dijabetes. Cinjenica je da svaki lek, pa i obican aspirin, moze da izazove neke nezeljene efekte, u manjoj ili vecoj meri, a o nezeljenim efektima ove vakcine niko ni reci. I to nije cudno? Inace sam student defektologije i znam za brojna istrazivanja koja su pokazala pozitivnu korelaciju izmedju primljene vakcine i autizma kod deteta, tako da rizicne grupe trudnica i beba,hm... To ne mora da bude istina, ali iz mog ugla je prilicno alarmantno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
broj umrlih se povecava, danas sam procitala u novinama ( ne mora biti tacno) da je umrla neka osoba koja je inace bila zdrava i imala je 37 godina, a sta cemo sa tim. Da li je to mozda naduvano sada pred sezonu vakcinisanja da bi se narod uplasio i primio vakcine, ja licno ne smem da pristanem da mi se dete od 6 godina vakcinise.A sta ako gresim, mrzim tu dilemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
... i kod mene se nekako menja stav prema vakcini.... ne mogu da verujem da svajcarci mogu praviti losu vakcinu...

.... iako sam pisala da sam imala posledice posle primanja vakcina protiv velikih boginja -to se zvalo "pelcovanje", tj zagrbe se koza pa se namaze cepivom i posle par dana tu treba da se zacrveni.
E, meni se zacrvenelo malko sto je sasvim dovoljno da se vakcina primila, ali kako mnogi lekari nisu to znali, bili su vrlo neodlucni i ocenili su da se vakcina "nije primila" i tako je bilo 5 (pet!) puta!

Tako da bi tesko ko ziv i izdrzao da se zaredom 5X vakcnise kao sto sam se ja tada vakcinisala... a da sam primila (kao svi drugi) samo 1 vakcinu, duboko sam ubedjana da bi bilo sve OK!

Tako da se moje misljenje prema ovoj vakcini menja i moze se desiti da je i primim, mada to jos ne mogu cvrsto reci, jer od kako primam sezonske vakcine protiv gripe, nemam problema sa zdravljem.
Tako da cu jos razmisliti....

macence, velike doze vit D mogu bti toksicne, posebno su osetljivi ljudi koji imaju srcane probleme...

Ono sto uznemirava je sto to nije grip-k`o-grip jer ako se umre od sezonskog gripa, umre se kao posledica neke osnovne bolesti koju je osoba imala i koaj joj s epogorsala.
A kod novog gripa su kanda pluca ciljani organ, tu je kanda razlika!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 9:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Kod respiratornih infekcija, gde spadaju i gripovi, "cilj napada" i jesu pluća. E, sada pitanje je koliko su pluća zdrava. Ima tu i genetike a i duvana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
danka je napisao:
ne mogu da verujem da svajcarci mogu praviti losu vakcinu...


Ali u Švajcarskoj se uopšte neće koristiti Forcetria, ta vakcina koju nama prodaju.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 4:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ne prodaju je samo nama. Imaju razne vrste vakcine za ovaj grip, namenjen raznim trzistima u zavisnosti od propisa tih zemalja, a u svojoj zemlji mogu prodavati onu bez odobrenja Evropske agencije za lekove, kao sto cemo mi sledece godine od Torlaka.
Licno od velikog skeptika po pitanju vakcina, posle jednog "samara" razuma i mnogo objasnjenja strucne osobe, skroz sam promenila stav i jedva cekam da vakcina stigne. Cela moja porodica ce se vakcinisati i ako su pre toga, zahvaljujuci mojoj propagandi, bili protiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Naravno,pa da nisu izmisljene vakcine mnogih od nas ne bi ni bilo. Ne razumem zasto se o tome nesto polemise.Zar nismo svi kao deca primali vakcine i zar nam se deca ne vakcinisu od raznih bolesti koje su nekada bile smrtonosne????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Citiraj:
Zar nismo svi kao deca primali vakcine i zar nam se deca ne vakcinisu od raznih bolesti koje su nekada bile smrtonosne????


Pa i ne, ne vakcinišu svi svoju decu, niti su svi primili baš sve vakcine.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 18, 2009 3:37 pm
Postovi: 9
Izvolite ovo http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=393136 . Pisao je decko koji je sada na doktorskim studijama na molekularnoj biologiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 1:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Ma ne pada mi napamet da se vakcinisem, za te pare kupim kilo domace kajsije i eto vakcine narednih mesec dana, a bar znam sta pijem. Ovako, ko zna st aje zbrckano u toj vakcini! Ranijih godina svaki 3. vepar je bio trihinelan, a ove ni jedan od 9 komada. Zasto... kupio sam mikroskop i sad sam pregledavam meso, a ne da nosim veterinaru, da mi otme meso. Zasto to pisem... ma bre ne verujem nikom nista!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: