Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Da li ćete se vakcinisati protiv novog gripa A/H1N1?
Da 16%  16%  [ 42 ]
Ne 84%  84%  [ 215 ]
Ukupno glasova : 257
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Danka I. je napisao:
Čula sam preko tv-a da oni, koji su se vakcinisali protiv sezonskog, ne smeju primiti vakcinu protiv H1N1.


Savetuju da se sačeka 3 nedelje između te dve vakcine.

Ja još uvek vagam - vakcinisati se ili ne.
Nikada se nisam vakcinisala protiv sezonskog gripa, a bolesna sam svake godine. Pamtim samo dva teška gripa, ostale sam vrlo lako prebrodila. Odležim tri dana i posle budem kao nova. Puno spavam tada i uzimam mnogo tečnosti. Nikada ne skidam temperaturu, već pustim da se telo samo izbori.

Bilo bi dobro da postoji i opcija "ne znam" za glasanje za nas koji smo neodlučni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
NE...........POZDRAV SVIMA

_________________
Molim za malo TISHINE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klikni i pomozi Srbiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ne

Inace,Novartis trazi da ministarstvo potpise da ukoliko se dese bilo kakve nezeljene posledice od njihove vakcine,da ih niko nece krivicno goniti.
Ministarstvo trazi da i ako hoces i ako neces da se vakcinises moras da se potpises.Svi peru ruke i niko zaista ne zna koja su nezeljena dejstva ove vakcine.
Epidemija ce najverovatnije biti vrlo brzo proglasena.

Sto se tice seznoskog gripa,smatram da su zdravstveni radnici koji su u svakodnevnom kontaktu sa obolelim osobama vec prokuzeni a u prilog tome govori cinjenica da se ja u zadnjih 7 godina nisam razbolela od gripa iako je u mom okruzenju bio veliki broj zarazenih.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Ne.
Jos kad sam cula da je gospodin "posteni" M.M. upetljan i u ovo smucio mi se zivot.

Ovo je necuveno.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 6:09 pm
Postovi: 71
Mozda necu moci da izbegnem radim u zdrastvu...ali za toliko bolesti nemogu da nadju lek godinama a za svinjski grip iz prve e to bi trebali malo vise da objasne ...sedam smrtnih slucajeva kod nas zabelezeno od svinjskog gripa do sada a kod nas tri smrtna slucaja u roku od petnaest dana od karcinoma i to sve komsiluk i mladi ljudi e dragi moji mozda gresim ali puno nas vise ubijaju druge bolesti od svinjskog gripa...pojacan unos vitamina ,tecnosti ,povrce sto vise sveze ili malo obareno,voce higijena i gripa nemaaa.Nadam se i daj boze da sam u pravu a znam bakice koje se godinama vakcinisu i protiv obicnog gripa pa opet grip ih zakaci...Ja sam ipak jedna ogorcena majka koja se bori za zivot deteta i koja skoro svaki ponedeljak i cetvrtak upozna novo dete sa oboljenjem od neke vrste tumora ,leukemije u jednoj bolnici., ili recidiv se vratio posle par meseci godinu dana ili dve godine i to samo u zadnjih par meseci a koliko bolnica ima u Bg.,gde se lece od karcinoma i cak juce doktor uopste ne spominje vakcine za decu koja primaju hemo!I dobro je da ste zapoceli ovu temu posto jedini forum gde mozrmo da kazemo svi sve sto mislimo i nadam se da ce se puno forumasa izjasniti pa tako pomoci i nama koji smo u nedoumici da li da se primi vakcina ili ne ...veliki poz za sve...
Bice bolje...MORA..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Moja porodica se nece vakcinisati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 1:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
I ovako nemam poverenje u lekare/farmaceute jos mi samo fali da se vakcinisem i okacim jos neku egzoticnu bolest, neka hvala! Posebno sto nam ministar "preti" nekim protokolima, cim ga vidim da opet visi na TVu spopadne me svrabez...covek je cudo, preziveo sve kadrovske promene i jos uvek jase bolesnu ragu (zdravstvo). Gde? Pa to je valjda svima vec odavno jasno - u provaliju :roll:

Znam, matematika ne laze. Bolje da ne proveravam da li sam tamo :lol: , sto rece onaj matori pevac u crtanom filmu sa onim malim petlicem genijem sto sve racuna i zapisuje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 4:48 pm
Postovi: 8
JA LICNO SAM PROTIV VAKCINACIJE JER SMATRAM DA SAM VIRUS I NIJE TAKO 'STRASAN' KO STO GA ONI PREDSTAVLJAJU.
DRUGI RAZLOG JE STO MISLIM DA VAKCINA NIJE DOVOLJNO ISPITANA I NE ZNAMO KAKVE SVE POSLEDICE MOZE DA OSTAVI NA ORGANIZAM.
I TECE: MOJ MUZ JE 1993(4) GODINE BIO U VOJSCI I DOBIO JE VAKCINU (NAJVEROVATNIJE IZ HUMANITARNE POMOCI) KOJA JE KOD NJEGA IZAZVALA MALIGNI TUMOR VEZIVNOG TKIVA. DVA PUTA JE OPERISAN NA VMA, ZRACILI SU GA I HVALA BOGU I DAN DANAS JE ZIV I ZDRAV. ALI OVO JE SAMO JEDAN OD PRIMERA STA MOZE DA VAM SE DESI OD VAKCINE.

ZATO : NE, NECU SE VAKCINISATI!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Danka I. je napisao:
isidora je napisao:
Mi cemo se vakcinisati.

Inace, svake godine smo se vakcinisali protiv sezonskog gripa, i deca i mi, pa ne vidim sto necemo protiv ovog. Protiv sezonskog vec jesmo.

Inace, bas se radujem sto vidim da se puno ljudi nece vakcinisati. Iskreno, plasila sam se da nece biti vakcina za sve, s obzirom da ce nabaviti neke bedne kolicine, ali sad vidim da mozda nema razloga za strah... :)


I mi se svake godine porodično vakcinišemo protiv sezonskog gripa. To smo učinili i ove. Proverite da li smete primiti vakcinu protiv H1N1. Čula sam preko tv-a da oni, koji su se vakcinisali protiv sezonskog, ne smeju primiti vakcinu protiv H1N1.


Vec je bilo reci o tome. I ministar genije Milosavljevic je rekao da je vakcinisan protiv sezonskog, a da ce naravno, i protiv pandemijskog da se vakcinise. Ne smetaju vakcine jedna drugoj, tako sam ja cula njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Vragolasta Amfibija je napisao:
Inace,Novartis trazi da ministarstvo potpise da ukoliko se dese bilo kakve nezeljene posledice od njihove vakcine,da ih niko nece krivicno goniti.


Malopre je bilo reci o tome. Rekose da je to budalastina, i da nije tacno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 5:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
bananarama je napisao:
MOJ MUZ JE 1993(4) GODINE BIO U VOJSCI I DOBIO JE VAKCINU (NAJVEROVATNIJE IZ HUMANITARNE POMOCI) KOJA JE KOD NJEGA IZAZVALA MALIGNI TUMOR VEZIVNOG TKIVA.


Potvrdjeno da je od vakcine dobio tumor?? Prvi put u zivotu cujem tako nesto... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Voleo bih da vidim zdravstvene kartone , sve i one iz domova zdravlja i one bolicke, svih onih koji su kod nas urli od svinjskog gripa. E pa kad vidimo te cinjenice onda mozemo da pricamo dalje.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:57 pm
Postovi: 26
Mi smo primile vakcinu :-) :D Tako da mi je sad mnogo lakse!Bas sam srecna!!!
Pozzzzz svima .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:57 pm
Postovi: 26
A sta misle doktori o vakcini i oni koji su povezani sa zdravstvom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ćete se vakcinisati protiv novog virusa gripa A/H1N1?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Ja sam ui velikoj dilemi da li da se vakcinišem?
U isto vreme i u velikoj panici jer sam trudnica....
Problem je to što nemamo informacije- od čega su sve bolovali ti što su umrli od svinjskog gripa i koliko je virus zaista smrtonosan?
Koliko je trudnica obolelo u svetu a koji % od toga su teža oboljenja i smrtni slučajevi? Pod kojim uslovima je virus smrtonosan? (isto važi i za druge rizične grupe, o kom riziku govorimo?)
Drugi problem je vakcina? Koliko često se dešavaju komplikacije i šta je sa dugoročnim posledicama? Da li će mi se dete roditi živo i zdravo ako primim tu vakcinu? Može li Tomica to da potpiše? Zašto su u Americi sve trudnice i mala deca primili "Boksterovu" vakcinu bez adjuvanta (pojačivača) koji izazivaju neželjene efekte? (a Srbiji nije odgovarala "Boksterova" ponuda jer nije bila kompletna... :o )
Ja u medjuvremenu sedim kući u izolaciji. Samo muž može da me zarazi koji ide u spoljni svet....
Čujem juče ,ako sam dobro razumela one političare, da će vakcine biti obavezne za rizične grupe....E, onda više dileme nema, samo da nas ne pobiju te vakcine....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: