Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: L-carnitin
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 6:53 pm
Postovi: 7
Zanima me da li sagorevac masti kao sto je l carnitin ima neke negativne efekte po zdravlje i da li sadrzi neke sastojke stetne po zdravlje?
Koliki bi bio maksimalni dozvoljeni dnevni unos ovog sagorevaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 1:50 pm
Postovi: 10
Sagorevac masti L-carnitine djeluje tako da potice sagorevanje masnih naslaga, preporucena doza je 1000 mg dnevno, kod velikih telesnih napora moze i vise. Nema poznatih stetnih delovanja za zdravlje.

_________________
Kreni zdravo jer zdravo čovek ima 100 želja, bolestan samo jednu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Nema poznatih stetnih delovanja na zdravlje ali niti ne "przi" mast, to su price za malu decu......na koju padaju uglavnom veliki ljudi. Ne radi. Bar onoliko koliko proizvodjaci i distributeri reklamiraju.
Nista bez dobro izbalansirane hrane i kardio vezbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Pet Jul 08, 2011 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
tacno, dok se dobro ne preznojis od vezbanja, i dok se ne pocnes hraniti ispravno, nista od topljenja masti, a samo mozes da ostetis jetru...

na primer, mozes setati dnevno bar 2 sata i time topiti masnoce, samo moras znati da u prvih sat vremena bilo koje aktivnosti, nase telo tj. nasi misici trose samo glukozu, a tek posle sat vremena pocinju da trose i masnoce.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
angelika je napisao:
Nema poznatih stetnih delovanja na zdravlje ali niti ne "przi" mast, to su price za malu decu......na koju padaju uglavnom veliki ljudi. Ne radi. Bar onoliko koliko proizvodjaci i distributeri reklamiraju.
Nista bez dobro izbalansirane hrane i kardio vezbi.

Ajd ovako.Nešto što se zove naučna činjenica i što je ušlo u knjige ne može se nikako nazvati pričom za malu decu!
L-karnitin nije sagorevač masti kako ga mnogi, u želji da što više prodaju i podvale kupcima proizvod, nazivaju.On služi samo za transport masnih kiselina(iz masti) kroz mitohondrijsku membranu (one same ne mogu da prođu) u mitohondrijalni matrix (rastvor najrazličitijih enzima,metabolita...) gde masne kiseline podležu tzv. beta-oksidaciji tj. podležu sagorevanju.
To je u najkraćim crtama.
E sad, problem je što će on da daje efekta samo ukoliko vežbaš.Od sedenja i ležanja nema koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 5:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Bojim se da si me pogresno shvatio, :) nisam ni mislila reci da L-carnitin ima losa dejstva doduse nisam naucno potkovana ali iz iskustva koje sam stekla boraveci u teretanama, i slusajuci na koji nacin ga reklamiraju distributeri rekla sam sto sam rekla...i stojim iza toga. Videla sam ljude koji povremeno "udarnicki" troše kalorije u teretani uglavnom radeci s velikim opterecenjima......smore se i odustaju ispijajuci prekomerne doze l-carnitina u nadi da ce skinuti prekomerne kilograme.
Nikako objasniti i ljudima da bi dobili kvalitetnu masu....da moraju jesti...i da bi skunuli visak tel. težine....opet moraju jesti. Naravno jesti hranu prilagodjenu individualno njima prema njihovom zdravstvenom statusu, visini, tezini, godinama..Nervira me sto L-carnitin prodaju kao tzv. fat burner.....a on to nije (osim mozda za zene).
Naravno da nije opasan po zdravlje, dapace.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 3:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
l-karnitin ne smeju da uzimaju oboleli od raka u toku hemioterapije, zbog interakcije sa citostaticima (taxol, karbaplatina...)
- II - HIV+ na antiretrovirusnoj terapiji, zbog interakcije sa lekovima

ne bi trebalo ni bolesnici oboleli od psihoze, bipolarnog pormecaja - potencira se psihoticna epizoda

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: L-carnitin
PostPoslato: Pet Jul 05, 2019 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 05, 2019 8:58 am
Postovi: 3
L-Karnitin tablete - https://www.iherb.com/pr/MRM-Acetyl-L-Carnitine-500-mg-60-Vegan-Capsules/41351


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 189 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: