Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Brijanje stidnih dlaka i pazuhe
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 3:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 5:34 pm
Postovi: 2
Molio bi da na ovo odgovaraju samo kompetentne osobe, odnosno one sa posjedovanjem potrebnog znanja. Najbolje doktori.

Naime, često sam nailazio na neka pisanj, po forumima uglavnom, gdje govore kako se briju npr. ispod pazuhe radi higijene. Kažu da se tako manje znoje.
Mene čisto znanstveno zanima ima li to uporišta? Jer googlao sam i nisam nigdje naišao na neki stručni tekst u kome se opisuje zašto je higijenskije kada se brije.
Zanima me da li je istina da se manje znoje ljudi kada su obrijani nego kada nisu i da li ima to još neke prednosti što se tiče higijene? Ako je higijenskije uopće!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Tesko razumljiv tekst zbog silnih greshaka u kucanju, kao da ste bili umorni kada ste kucali.

Elem, dlaka je normalna izraslina na ljudskom telu koja prvenstveno ima protektivnu ulogu, pokriva delove tela koji su osetljivi u cilju da blokira potencijalne mikroorganizme da dodju ko koze. Dlake u nosu (u vidu treplji iz celija sluzokoze), ushima (unutar ushne shkoljke), genitalna regija (lojne, znojne zlezde), pazuh (lojne i znojne zlezde, splet nerava), kosa (zashtita lobanje i mozga)...ochigledni pokazatelji da su dlake tu gde treba da zashtite ulaz mikroorganizama i da shtite od povrede.

Dlaka nema miris, ona poprima miris regije u kojoj se nalazi (znoj, sekret, lojne zlezde, sline iz mukus celija u nosu, cerumen u uhu), ili zadrzava miris kojim se tretira (shamponi, parfemi, dezodoransi) ali isto tako taj miris duze zadrzava nego u sluchaju kada ih ne bi bilo na tom delu koze.

Pitanje dlaka bilo gdje na telu je za neke više vizualni nego higijenski problem, samo što ih ljudi skidaju pod izgovorom higijene.

Dakle, dlake ne smrde, nego znoj koji izlazi iz našeg tela, tako da ako odstranite dlake a ne tuširate se redovno vi ćete i dalje smrdeti.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 192 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: