Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 1:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Svi mi ovde imamo neku svoju pricu i lose iskustvo sa ovim ili onim.........i kad zaredjamo sa idejama, treba coveku pun dzak para za sve analize!!! :lol:


Ja sam prilicno bila iznenadjena kada sam saznala da su otecene zlezde na preponama simptom hep C.

Sto naravno ne govorim da je i ovde slucaj.

Analize na infektivne bolesti i viruse bi trebalo raditi jednom godisnje u okviru sistematskog pregleda ( :lol: ko to jos ovde radi osim osnovaca :roll: ), jer svaka intervencija gde ima krvi ili instrumenata koji dolaze u kontakt sa krvlju predstavlja rizik za zarazu i niko od nas nije zasticen, zato i treba raditi te analize kako bi se, ako ne daj Boze dodje do zaraze, bolest "uhvatila" u akutnoj fazi, sto je mnogo bolje nego kad predje u "hroniku"!!


Ali polako, i to ce se vremenom usaditi u svest naseg naroda (mozda tamo pred kraj 23. veka), ali nismo mi krivi zbog toga, ja sve to eto, sasvim slucajno znam, ali znam, i zato se trudim da sto vise info prenesem dalje!! Ko prihvati-prihvati, ko ne-pa nije smak sveta, svi i imamo pravo na izbor! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 8:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Meni je 17.03*06 radjen TPHA i negativan je, kao HBsAg koji je isto negativan. Ovo prvo ne znam šta je, a ovo drugo mislim da je hepatitis b.
Interesuje me koliko dugo hep B i C mogu da budu u oragnizmu prije aktiviranja. I zna li se npr na koji način je osoba zaražena po tipu virusa? Može li se znati npr ko je kome da kažem preneo virus?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 8:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Nalaz krvi - one vrijednosti koje nisu u granicama normale, ako može neko da mi odgovori:
LY 0.189 L (0.205-0.511)
MO# 0.8 H x10*9/L (0.1-0.6)
GR# 7.2 H x10*9/L (1.4-6.5)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
helenav je napisao:
Meni je 17.03*06 radjen TPHA i negativan je, kao HBsAg koji je isto negativan. Ovo prvo ne znam šta je, a ovo drugo mislim da je hepatitis b.
Interesuje me koliko dugo hep B i C mogu da budu u oragnizmu prije aktiviranja. I zna li se npr na koji način je osoba zaražena po tipu virusa? Može li se znati npr ko je kome da kažem preneo virus?



Ako je radjen 2006. i bio neg, do sada je mogao da se aktivira (ako uopste postoji!!). Ovo prvo ne znam sta je, i kao sto je vec receno, treba u raditi HBsAg i Anti HCV.


Pre aktiviranja moze da prodje 6 meseci.


Na koji nacin, od koga i kada - nikada ne moze da se sazna!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne žlijezde na preponama
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 9:03 pm
Postovi: 40
Vidim da je pitanje postavljeno odavno,ali ja vec mesec dana imam identicne simptome. Pojavile su se zlezde na preponama(najveca je 5 mm),zajedno sa bolom u preponama,glutealnom predelu a cesto se siri duz celih nogu. Par dana ne osetim bol(iako su zlezde jos uvek tu),a onda par dana skoro da sepam. Najgore mi je upravo kad sedim ili cucim zbog bola u glutealnom delu. Ne osecam da me bole kosti,samo misici. Radila sam uz abdomena i posebno jajnika(kod ginekologa) i sve je u redu. Doktor je rekao da su zlezde toliko male i povrsne da su beznacajne i da bolovi najverovatnije nemaju veze sa tim(ipak,obe stvari su se javile u istom danu). Isla sam i kod hematologa,uradila sve sto je trazio i opet,sve je dobro,a zlezde su beznacajne(takodje kaze da bolovi nisu povezani sa tim). U vaginalnom brisu su mi nasli kandidu,ali to sam izlecila( i opet,nije mi logicno da od toga imam bolove,imala sam i ranije kandidu pa nisam imala bolove). Ortoped je rekao da to moze da se pojavi od trcanja,a ja sam se setila da sam bas dan pre toga trcala kao luda(a inace ne trcim). Ipak,rekao je da bi to trebalo da prodje za desetak dana,ali mene evo muci vec mesec dana. Cak sam se iz ocaja testirala na hiv(iako mislim da ovo bas nisu simptomi hiva)-bio je negativan.

U ponedeljak cu ici da snimim kicmu(za slucaj da zlezde zaista nisu povezane sa bolovima). Da li neko ima ideju koje bih jos analize mogla da uradim ili kog specijalistu da posetim? Ovo pocinje da me izludjuje,a izgleda kao da me niko ne shvata ozbiljno,svi doktori mi samo kazu da se opustim jer nemam nista(a niko mi ne govori sta je to nista). Ako neko ima bilo kakvu ideju,bilo kakav odgovor je dobrodosao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne žlijezde na preponama
PostPoslato: Sub Apr 17, 2010 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 9:03 pm
Postovi: 40
Zaboravila sam da dodam jos jednu stvar,ali ne iskljucujem mogucnost da nema nikakve veze sa tim. U poslednje vreme mi se uzasno znoje stopala(ne i dlanovi),stalno moram da menjam carape. Ne secam se tacno u dan kad je to pocelo,ali mislim da je otprilike kao i ono sa zlezdama,tek mi je sad palo na pamet da povezem te dve stvari...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: