Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Sre Sep 06, 2017 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 1:32 am
Postovi: 23
Evo vec 3 mjeseca kako imam bolove u vratu.
Radim posao za racunarom,i cim počnem raditi zaboli me vrat a i glava i poremeti mi sliku kompletnu u glavi ( lose raspolozenje,nervoza,nagon na povracanje,losa konecentracija na ucenje,posao,knjigu )
Prije 5 dana sam radio MRI vratne kičme gdje izmedju ostalog piše :
"Uradjeni su T1W/T2W sagitalni i T2W transferzalni tomogrami. Jacina magnetnog polja 1.5T.
Reducirana cerkvikalna lordoza sa incijalnim spondiloticnim promjenama. Ne vidi se infiltracije,dislokacije ili frakture cervikalnih kralježaka.
Na nivou C3-4 i C4-5 prikazuje se očuvana visina iv prostora: desikativno degenerisan iv diska sa manjim anularnim bubrenjem relativno sužava vertebralni kanal ( AP dijametra duralnog sakusa 11mm. ) Neuralni forameni inicijalno suženi ekstraforaminalno.
Na nivou C2-3, C5-6 i C6-7 prikazuje se očuvana visina iv prostora; desikativno degenerisan iv disk bez anularnog bubrenja ili protruzije iv diska;očuvana sirina vertebralnog kanala i neuralnih foramena.

Molim za pomoć !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Sre Sep 06, 2017 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Jedan covek mi je pricao da je imao isto problem dok je za racunarom, samo nije bio tako ozbiljan kao kod tebe. Njega je bolela glava i imao je vrtoglavicu.
Resio je problem tako sto je otisao kod ocnog lekara na pregled i ustanovljeno je da mu trebaju naocere dok je ze racunarom ali naocare bez dioptrije. To su neke naocare sto sprecavaju zracenje monitora.

Mozda bi i tebi pomogle te naocare.

Ne znam kako se te naocare strucno zovu ali znam da mi je covek rekao da je platio oko 100 evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Čet Sep 07, 2017 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да радиш вежбе за рамени појас, пијеш више чисте воде и тако то. Имаш о томе на мом сајту http://www.aca.rs у здравственим саветима, па под Леђа, Рамена-рачунари, Кичма, Вода итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Pon Sep 11, 2017 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 1:32 am
Postovi: 23
Postovani Aco,da li je ovo opasno ? jer stvarno kad počnem raditi za racunarom odmah me vrat pocne boliti a ne boli me toliko vrat koliko me glava boli pa ne znam volio bi da iznesete misljenje da li trebam snimiti glavu ,da uradim MRI glave ,mozda su krvi sudovi u pitanju a nikad nisam imao problema,da sam padao u nesvjest ili mi se mantalo.
Da li mi preporucujete kakvu dobru kremu za vratnu kicmu ? da probam sa fiskalnim terapijama,laserom i tome slicno...hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Pon Sep 11, 2017 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Punisher_10 je napisao:
Postovani Aco,da li je ovo opasno ? jer stvarno kad počnem raditi za racunarom odmah me vrat pocne boliti a ne boli me toliko vrat koliko me glava boli pa ne znam volio bi da iznesete misljenje da li trebam snimiti glavu ,da uradim MRI glave ,mozda su krvi sudovi u pitanju a nikad nisam imao problema,da sam padao u nesvjest ili mi se mantalo.
Da li mi preporucujete kakvu dobru kremu za vratnu kicmu ? da probam sa fiskalnim terapijama,laserom i tome slicno...hvala unaprijed



Ovdeodavno nema lekara na forumu ... ako zelis strucno misljenje idi na Stetoskop . info i postavi pitanje ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Pon Sep 11, 2017 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како то питаш "да ли је опасно"? Па видиш да ти се вид пореметио, имаш главобоље, врат те боли и тако даље. Значи опасно је.

Таблетице и терапије за лечење тог проблема не постоје осим за елиминацију симптома. Мораш редовно да радиш гимнастику. Све сам лепо описао на мом сајту, како сам већ горе написао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Sre Sep 13, 2017 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 1:32 am
Postovi: 23
Postovani Aco, ima li potrebe da uradim MRI glave ?
Mogu li pomoci masaže,kreme,jastuk DORMEO i nadmadrac ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Sre Sep 13, 2017 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто би радио магнет главе или било шта друго ако су мишићи у питању?

Све што си набројао је само шминка. Ако ти је јастук лош - замени га. Ако ти је душек лош - замени га. То је јасно само по себи. Магични душек и јастук не постоје.

Међутим у твом случају доготрајног седења помаже само редовна гимнастика.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Uto Sep 19, 2017 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ispoštuj acin savet i ako je moguće promeni nešto u vezi sedenja za računarom ako već moraš da dugo sediš, ili stolicu ili podigni malo ili spusti, ili primakni odmakni, to može da doprinese svakako, a vid proveri obavezno.
VEžbe masaža i relaks pa i neka mast, samo mogu pomoći.
NIKAKVO SNIMANJE DOK SVE OVO NE PROBAŠ, NEMA MAGIČNOG__SAMO SE POTRUDI DA SAM URADIŠ ŠTA MOŽEŠ-kako kaže aca,
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u vratu i u glavi
PostPoslato: Pet Jul 13, 2018 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 1:32 am
Postovi: 23
Da li se ovaj problem moze rjesiti operacijom i da li je to opasno ako se na to budem odlucio?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: