Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: autosugestija I glavobolja
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
nedavno mi se desilo nesto sto me je i nateralo da otvorim ovu temu.izvinjavam se ako je o tome bilo reci ali bih volela da malo prodiskutujemo o tome!
gotovo celog zivota patim od migrenoznih glavobolja!kada glavobolja pocne,ne prestaje danima,lezem i budim se s glavoboljom.
pre dve nedelje mi je u posetu dosla prijateljica(diplomirani farmaceut) i donela mi u bocici lekove za koje je rekla da su odlicni protiv migrene i da su sva istrazivanja pokazala da skoro odmah pomazu!takodje mi je rekla da je lek nov na trzistu!
pocela sam da ih pijem,jednu uvece,jednu ujutru i glavobolje su prestale.nemam glavobolju vec dve nedelje!
juce sam pitala prijateljicu kako se zove lek koji mi je dala,sva se odusevila i trazila jos tabletica i zahvalila joj se sto mi je donela te lekove!
dobila sam odgovor-"GLAVOBOLJE SU TI PRESTALE UZ POMOC VITAMINA C"!!!!
nisam se naljutila sto sam bila "zamorce" za njen eksperiment,mislim hvala joj ali sam bila malo je reci zaprepastena kako je to uopste i moguce!!!
pozdrav i nadam se da vam nisam bila dosadna!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 1:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
naravno da je moguce,nismo ni svesni koliko sugestija moze da bude mocna,bas mi je drago da su ti prestale, eh kamo srece da ja imam takvu prijateljicu,,,veruj mi...danas me toliko bolela glava da sam taxijem otisla na posao ia bila kao pijana ceo dan,ne znam kako sam izdrzala,popila nimulid ,jer zbog želudačnih tegoba samo njega smem da pijem i malo je popustila,ja mislim da nismo ni svesni kakvim smo sve zagađenjima i radijacijama izloženi , o stresu da ne pričam,ulazimo u eru kad je i svakodnevna glavobolja nešto sasvim normalno,ja do pre par godina nisam znala šta je to..pozdrav i uživaj u vitaminu c,sutra ću i ja da ga kupim!!!
Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 1:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 10, 2007 8:58 pm
Postovi: 566
Lokacija: Novi Sad
i mene danima glava rastura. Ima nesto sto se zove i da je neko meteroopata .....

A glavobolja moze biti i signal problema sa drugim organima

_________________
Svako unese osmeh u moj zivot - neko kad udje a neko kad izadje.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 1:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
ajde, Slika
problem sa drugim organima???
odakle da počnem,abecednim redom?? :D :) :lol: :wink:
ček da se nakašljem pa da startujem....Slika
malkice šale na moj račun,ma izgleda da smo svi meteoropate,pa takav nam je vek,pa globalizacija,pa tranzicija,eh što bi volela da nam Mile vs tranzicija bude forumski drug,al bis e do mile volje isćaskali,i prošle bi nas i glavudže i sve drugo...
Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 8:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
sumnjam da ce mi sada vitamin C pomagati,s obzirom da sada znam cime sam to 'lecila' glavobolje! :( a bas sam mislila-evo resenja!-
nisam ni bila svesna koliko moc autosugestije moze da bude jaka!!!
napominjem,posle svih mogucih pretraga,utvrdjeno je da imam migrenu i ja sam se nekako naucila i sazivela s njom!znala sam da cu verovatno celog zivota muciti muku s migrenom a kad mi je drugarica dosla sa svojim toooliko dobrim 'lekom' ,mojoj sreci nije bilo kraja!!!! :-?
sad cekam napad glavobolje ,opet!!!!!pa, trk po avamigran!!!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
kazu da sve bolesti na ovom svetu (od prehlade do karcinoma) imaju veze sa psihom. :-? ovo je verovatno malo karikirano, ali sam sigurna da je OGROMNA moc autosugestije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Ružan primer, i mene plaši , ali samo da vam približim tu autosugestivnu moć,majka mog poznanika je umrla od raka ,mislim da je materica u pitanju,nije dugo isla kod lekara iako je sumnjala da nije sve ok i stalno je govorila kako će dobiti tu bolest...i eto, a svi su joj govorili da ne sluti...
a plaši me to što ja nisam neki veliki pozitivac za sebe ,upijam sve negativno,saosećam sa svačijom nesrećom, i lako odustanem i pokleknem ,baš kad se treba boriti, a negativno razmišljanje i stres uništavaju imunitet...
kako bi bilo lepo da i mi imamo neko udruženje za smeh,pa išla bih svaki dan da se slatko napunim pozitivne energije,gledala sam neku emisiju na tv-u, ne skorije ,mislim da je Indija u pitanju,imaju tu grupicu za smeh,skupe se ,počnu veštački da se smeju i to preraste u pravi smeh ,baš je extra !!! Slika
potraži na netu savet za migrene ,znam sigurno da sam negde čitala da ishranom može dosta da se učini,ali stvarno!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
zmaj76,bila sam potpuno ista kao i ti...nekada!stalno negativna,svadljiva,nervozna....vremenom,u stvari kada sam ostala trudna s prvim detetom,sve je to dozivelo svoju eskalaciju,priznajem,svi su mi se sklanjali sputa da se ne bi nasli na udaru mog besa!!!!tako sam i zavrsila u bolnici,15ak dana na odrzavanju trudnoce,zbog bolova koji su mi se javili a niko nije pronasao uzrok tih bolova!
15 paklenih dana za mene ali i 15 dana samopreispitivanja...
od tada,laganica sto bi rekli!glupost,bezobrazluk i zlonamerne izjave ignorisem!ako se nesto zakomplikuje,u fazonu sam -pa,polako,resicemo i to!!!!- ako me neko provocira i zeli da izazove na svadju,okrenem se i odem.veruj mi,uvidela sam da ignorisanje provokatora mnogo vise boli i vredja!!!
sama sam sebe naterala,prvenstveno zbog straha od gubitka deteta,da se smirim,nagazim na loptu,smanjim gas,'oladim malo!!!!!i opet AUTOSUGESTIJA i SAMOKONTROLA!!!!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
to je lepo,mada svi kazu da se mnogi problemi srede kad zena rodi dete.ali ja ne zelim da ga rodim reda radi,jer mislim da to treba uraditi kad zaista zelis i imas s kim, ja jesam osetljiva ali zaista mogu mnogo da razumem i trpim.....
pozdrav :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
:wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 236 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: