Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Sub Dec 16, 2017 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Postovani,
pisem ovde,jer ne znam gde bih klasifikovao svoje simptome...

Pocelo je sve pre 2 i po meseca, odem ja kod doktora, i on rece da je akutni sinusitis, prepisao mi GelyMirtol i Panklav od 1000mg, simptomi sledeci: upaljeno grlo, crveno, non stop izbacivanje guste, bele tecnosti,mutne, povremeno i zelene boje, bol u stomaku, mucnina, osecaj nadutosti, i bol u plucima(grudima), jutarnja promuklost, glavobolja, nema temperature, curenja nosa, povremno kasalj, ali ne cesto... Popijem sve to, nikakvo poboljsanje... Pdem kod drugog doktpra opste prakse, prepise mi Hemomicin, Panadol, Levopront sirup, Nasonex sprej... i Controloc, zbog bolova u zeludcu... Uradim Ekg, sve ubredu, pritisak, ok, poslusa mi pluca, ok, odradim test na osnovu fecesa, nema Heliko Pylori bakterije, da mi uput za ORL, odem tamo, dijagnoza: Sinusitis frontalis acuta, otoskopija: nalaz uredan, rinoskopija: sluznica nosa inflamirana prekrivena purulentnim sekretom, orofaringoskopija: postnqzalni drip purulentnog sekreta, terapija: Zymactar tbl 500mg 2×1, Operil sprej 3x1, popijem terapiju, pre toga odradim i koprokulturu, sve negativno, osim izolovane kandide(u malom broju)... Ne znam sta da radim, simptomi i dalje isti, ako ne i pogorsanje, ne znam sta da radim... Hvala unapred na svakom dobronamernom savetu... Zivi bili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 1:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно је у питању јака инфекција горњег респираторног тракта плус синуси. Да ли су радили какве брисеве и антибиограм?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Nisam radio ni briseve ni antibiogram... Nisu mi dali uput... A jel postoji mogucnost da je kandida po ovim simptomima? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Pon Dec 18, 2017 11:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како се они фрљају антибиотицима а онда пљују по народу да не треба да узима антибиотике напамет. Ко је бре овде луд а ко збуњен? Да се не изражавам адекватније...

Питање је хронолошког појављивања симптома. Надутост и мучнина може да буде последица антибиотика а може и од кандиде. Немам довољно информација.

Можеш да пијеш оригано уље (у капсулама или обично) или да радиш брисеве и антибиограм па да се примени адекватан антибиотик. А можеш и да дневно пијеш пола литра чаја од жалфије, онако одједном у року од пола сата-сат.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Sre Dec 20, 2017 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Pa da, u pravu ste... Kljukali su me antibioticima napamet, a nikakvog poboljsanja... Nazalost svako danas ima diplomu... Ali, sta da radim... Nadam se da ce mi biti bolje za pocetak da dobijem tacnu dijagnozu, ne znam stvarno... Poceo sam zalfiju, od sutra i origano, nadam se nekom boljitku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Čet Dec 21, 2017 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јави се за пар дана да пишеш има ли каквих ефеката.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Čet Dec 21, 2017 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Vazi... Cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Pet Dec 22, 2017 3:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Jeste sinusitis gde je mucnina odvojena od njega (odvojen problem). Leci se antibioticima, bris se ne mora uzimati, a moze i lecenje moze biti duze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Bris grla: Klebsiella sp., Bris grla na gljivice- kultura: Candida sp., Sputum na gljvice- kultura: Gljvice nisu nadjene, Antibiogram: Klebsiella spp, amicilin R, Amoksicil.-klav.kiselina S, Cefaleksin S, Ceftrakson S, Gentamicin S, Ciprofloksacin S, Trimet
sulfom S, R- rezistentan, S-osetljiv... Moze li neko da mi protumaci ove nalaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 3:13 pm
Postovi: 10
Lebron je napisao:
Postovani,
pisem ovde,jer ne znam gde bih klasifikovao svoje simptome...

Pocelo je sve pre 2 i po meseca, odem ja kod doktora, i on rece da je akutni sinusitis, prepisao mi GelyMirtol i Panklav od 1000mg, simptomi sledeci: upaljeno grlo, crveno, non stop izbacivanje guste, bele tecnosti,mutne, povremeno i zelene boje, bol u stomaku, mucnina, osecaj nadutosti, i bol u plucima(grudima), jutarnja promuklost, glavobolja, nema temperature, curenja nosa, povremno kasalj, ali ne cesto... Popijem sve to, nikakvo poboljsanje... Pdem kod drugog doktpra opste prakse, prepise mi Hemomicin, Panadol, Levopront sirup, Nasonex sprej... i Controloc, zbog bolova u zeludcu... Uradim Ekg, sve ubredu, pritisak, ok, poslusa mi pluca, ok, odradim test na osnovu fecesa, nema Heliko Pylori bakterije, da mi uput za ORL, odem tamo, dijagnoza: Sinusitis frontalis acuta, otoskopija: nalaz uredan, rinoskopija: sluznica nosa inflamirana prekrivena purulentnim sekretom, orofaringoskopija: postnqzalni drip purulentnog sekreta, terapija: Zymactar tbl 500mg 2×1, Operil sprej 3x1, popijem terapiju, pre toga odradim i koprokulturu, sve negativno, osim izolovane kandide(u malom broju)... Ne znam sta da radim, simptomi i dalje isti, ako ne i pogorsanje, ne znam sta da radim... Hvala unapred na svakom dobronamernom savetu... Zivi bili...


Ne bih da pricam o stvarima u koje se ne razumem, ali mi je skoro rodjaka pricala o slicnim simptomima koji su je mucili da bi se na kraju ispostavilo da je neka upala pljuvacnih zlezda. Eto, mozda da probas u tom smeru. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Čet Jan 04, 2018 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pre 3 meseca su mi ustanovili kandidu prvo u sputumu, pa i u stolici, i pokusao sam mesec dana da se bas pridrzavam svih saveta--prilicno uspeo, i onda zbog putovanja nisam vise mogao, i tako proslo 2 meseca--dao na analizu stolicu ponovo i nije bilo vise kandide.
U medjuvremenu isao kod specijaliste za orl, i jedan stari doktor mi da savet da razmutim so u vodi i usmrkavam u nos tako da delom izadje na usta---jer je meni najveci problem bio slajm koji je bio tamne boje vec godinama.
Za 5 dana sam osetio poboljsanje, samo sam pogresio u pocetku jer sam to radio i pre izlaska napolje, sto nisam trebao, pa vam to i savetujem, samo uvece ili u toku dana ali da se ne izlazi bar 4h napolje..
Sada posle 10 dana se stanje upola popravilo..
pozdrav i svako dobro.
I SRECNA NOVA GODINA SVIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Čet Jan 04, 2018 3:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Срећна нова година и теби, Васо друже.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Uto Jan 16, 2018 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 16, 2017 12:39 pm
Postovi: 8
Ljudi, ovo vise nije normalno... Poceo sam da drzim anti kandida dijetu, izbacio secer, kvasac, slatkise, skrob, belo brasno, voce... Pijem Nistatin kapi i Dactanol gel, i domaci kefir, i ulje od divljeg origana, caj od zalfije... Nikakvo poboljsanje, a bol u stomaku jos jaci, bol se intenzivirao posle primene Zymactara i pogresne dojagnozne da je Akutni sinusitis, planiram da tuzim ovog ORL-a nesavesnog, ja mu pricam simptome, on pola sata drnda mobilni, i neusa me nista, nije mi ni pomenuo antikandida dijetu, samo zvrljnu recepte, ultrazvuk mi zakazali tek za mesec i po dana, prvi slobodan termin... Ne znam sta jos raditi da ublazim simptome ka potpunom izlecenju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Apel za savet i pomoc
PostPoslato: Sre Jan 17, 2018 12:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чекај сад, имао си проблема са горњим респираторним трактом и говорио о надутости. Какав сад бол?!

Једино да пробаш још са белим луком: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: