Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Antibiotik
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 2:57 pm
Postovi: 20
Lokacija: beograd
Pijem antibiotik pentraxil zbog neke alergje ili ujeda koji mi je na kozi napravio neko gnojno yariste . Mada mije jedan dan bilo jako lose i boleo me je stomak ili yeludac vise ni ja ne ynam koliko jetak bol bio jak i inteyivan i ybog toga i osecaja mucnine i nagona da povratim nisam uyela terapiju to vece i sutra ujutru . Pentraxsil sam nastavila da pijem u 8 h sledeceg dana tako da sad ne ynam da li mi je efekat antibiotika smanjen i sta sam tme dobila.Sada umesto da pijem 2x po 2 od 500 mg, pijem 4 x po 1 od 500 mg, jer mije ona udrana doya iygleda smetala. iSad ga pijem sa jogurtom jer mi je tako lakse ya stomak. Da li sam ispravno postupila i sta dalje da radim koliko da jos pijem lek posto mi e receno da popijem dve kutije tog antibiotika a sad sam popila jednu tek ali kayem sa ovim prekidom od nekoliko sati ne pijenja , tj preskocena dva puta ? Isto tako se brinem jer ynam da se sa antibioticima ne treba igrati mada ne ynam yasto ali sam tako cula i sad me interesuje sta sam time postigla i da li to smeta i koliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 5:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Moj ti je savet da se ponovo javis svom lekaru.Antibiotik koji pijes se veooooma cesto koristi u terapiji,pa se nasi organizmi tacnije bakterije tokom godina "naviknu" na njega.Mozda ti sad treba neki antibiotik sirokog sprektra ili sireg nego sto je ovaj.I nemoj ti sama menjati terapiju,jer se cesto desi da tako nema efekta.

Srdacno te pozdravljam! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Samo "mala" ispravka, bakterije se ne navikavaju nego bivaju pobijene od antibiotika!! ali koga to jos zanima, organizmu treba posle kutije antibiotika par meseci da se oporavi, ali koga to zanima! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 5:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
NikolaK je napisao:
Samo "mala" ispravka, bakterije se ne navikavaju nego bivaju pobijene od antibiotika!! ali koga to jos zanima, organizmu treba posle kutije antibiotika par meseci da se oporavi, ali koga to zanima! :evil:


Kada se bakterije "naviknu" na antibiotik onda ga bakterije "pobedjuju",i ne moze taj antibiotik koji je neko uzima stalno poslednjih godina u infekcijama da napadne bakterije.Vremenom bakterije steknu "imunitet" naprimer na "Sinacilin" koji je poslednjih godina prepisivan bas cesto.
Eto na to sam mislila,ali izgleda ja bi trebalo ovde da crtam tako bih bila jasnija.... :D :D :D

Pozdravljam..... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Nismo svi umetnicke duse kao ti, uostalom to je samo mali antibiotik, sta on moze nasem organizmu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
NikolaK je napisao:
Nismo svi umetnicke duse kao ti, uostalom to je samo mali antibiotik, sta on moze nasem organizmu!



A kako ti delis antibiotike na "male" i "velike",bas me interesuje,jer ti nisi umetnik,pa ces to bolje da objasnis? :D :D :D :D
Ako on ne moze nista organizmu,kako si rekao,uzmi ga i ti,pa ga pij i to duze vremena ili najbolje kombinuj sa nekim "velikim"antibiotikom.... :D


Srdacan pozdrav! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Delim ih na katastrofalne i katastrofalne na kvadrat!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Jednostavno se kaze antibiotska rezistencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: beviplex
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moj savet je da se uvek uz antibiotike pije beviplex i da se izbegavaju mlecni proizvodi (to mi je rekao urolog kad sam pio dovicin) a mislim da vazi za sve antibiotike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Moj savet je da se ne piju osim u nekoj KRAJNJOJ NUZDI!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 7:16 pm
Postovi: 40
Lokacija: Bg
Samo kratko od mene... Znaci, treba sacekati sa antibioticima dok se proces odvija u organizmu i tek kad dotera do KRAJNJE NUZDE treba se javiti lekarima da saniraju stvar? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Student_oligofrenolog je napisao:
Samo kratko od mene... Znaci, treba sacekati sa antibioticima dok se proces odvija u organizmu i tek kad dotera do KRAJNJE NUZDE treba se javiti lekarima da saniraju stvar? :roll:


Naravno. A post-porođajna depresija se nikako ne leči po terapiji propisanoj od strane psihijatra, već se uzimaju multivitamini. Mislim da je to sajentološka doktrina. :lol:

Eh... da. 8)

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: test na antibiotike
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 12:27 pm
Postovi: 23
Zašto lekari pre nego što prepišu bilo kakvu antibiotsku terapiju nisu u obavezi da pacijenta pošalju na test za antibiotike. Moj komšija ga je uradio i on pokazuje da neki antibiotici koje je uzimao nemaju baš neki efekat kod njega. Zahvaljujući tom testu, dobio je adekvatnu terapiju. Imam osećaj da većina nas, (a nismo samo mi krivi zbog toga) uzimamo naslepo antibiotike onako kako bi ih i naš lekar prepisao, jer i lekari to rade po šablonu, virnu u karton i samo prepišu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa nije bash da samo prepishu tek tako, ipak lekari imaju malo vishe znanja od toga.

Svako oboljenje ima karakteristichne simptome i lekar prepisuje antibiotik koji ce u najvecem broju sluchajeve zalechiti postavljenu dijagnozu.

Upravo zbog toga je bitna anamneza i dati shto vishe podataka lekaru o tegobama i svim promenama koje se primete.

Uostalom vi kao pacijent mozete da trazite dodatne analize a to zahteva briz, izolovanje mkroorganizma u laboratorijskim uslovima i zatom dvodnevno ili sednodnevno ispitivanje osetljivosti tih mikroorganizama na razlichite anibiotike, pa ako vam se cheka 7 dana a da za tih sedam dana mikroorganizmi haraju vashim telom, slobodno, to ce biti vash izbor.

Doktori u svakom sluchaju koji im je najmanje sumnjiv i neobichan prepisuju vadjenje brisa tako da ako prepishu antibiotik bez brisa i izolovanja mikroorganizama onda to radi na osnovu svog iskustva, jednostavno pogledom na sluzokoze i promene, crvenilo, mogu zakljuchiti shta je u pitanju.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: antibiotici
PostPoslato: Sub Avg 23, 2008 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 12:27 pm
Postovi: 23
Nisam ni mislila da taj test urade kad su bolesni, već dok su zdravi? Mislila sam da to tako funkcioniše. Onda kad se razboliš već imaš urađen test imogućnost da antibiotik prilagodiš datom organizmu. zato sam i mislila da bi bilo dobro da to bude nešto što će se stavljati u karton svakog pacijenta. Zar to ne bi olakšalo i samom doktoru?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: