Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Čet Jun 12, 2014 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 4:28 pm
Postovi: 22
Whit3Wolf je napisao:
Znam kako vam je, i ja imam problema sa tim :-/
Imam 19 godina, i evo nekih mojih problema koje sam imao i koje imam...
RANIJE: Protekle zime sam imao nekih problema sa napadima panike, straha, hvatala me neka manja depresija, u svakom slučaju sada nema većih problema (ali kad je neka promena vremena tada se osećam očajno, glavobolja ponekad, pritisak u grudima, ošamućenost...)..
Sve je to nastalo iznenada, odjedom.. Do današnjeg dana niko od lekara (neuropsihijatara) ne može tačno da kaže uzrok nastanka... Jer sam se bavio treningom u teretani (krenuo sam sa 15 godina), trčanjem, raznim drugim fizičkim aktivnostima, pio sam razne suplemente (proteini, kreatin, tribulus) naravno sve u normalnim merama uz konsultaciju sa nutricionistom, imao sam i par stresnih događaja vezanih sa školom, sa privatnim životom (to da su čoveka pretukli i ubili ispred mene) ali ja sam sve ovo osećao i pre toga samo nisam obraćao pažnju...
Čitao sam da je anksioznost i napad panije zadesio i decu od 5-6 godina i starije ljude, ne bira godine, oni nisu ništa pili i trenirali pa ih je zakačilo to...
Kako je proleće došlo i olepovremilo se i ja sam se mnogo lepo osećao... Leto takođe.. Te napade nisam osećao, ali i danas imam pomalo "tremu" (ili neki mali mali strah) kad se noću vozim busom, ili kad trebam da odem negde dalje od kuće...
Povremeno mi se javljaju kao blage vrtoglavice (ošamućenost), neki put dok sedim, neki put na treningu, nebitno je vreme i mesto (primetio sam da je to u večernjim satima kad se umorim tokom dana) i osećam umor...
Pričao sam sa jednim od najboljih neuropsihologa kod nas, i rekao mi je da je to na nervnoj bazi (Jer dosadašnji rezultati regleda srca, pluća, glave, stomaka, hormona i sve ostalo su fantastični), tako da očigledno sve to kreće od psihe...
Lekari su rekli da se opustim, da ne razmišljam o tome jer mi nije ništa, da se fizički zamaram (ali ne da dižem ogroman teret, nego da što više trčim i radim prirodne vežbe), da izlazim i kad mi je najteže, da nađem devojku koja će da pomogne u "lečenju" :D ... nju sam našao i stvarno pozitivno utiče na mene jer ide u medicinsku školu pa je upućena u ovo.....:)

SADA: Počeo sam da treniram, apetit mi se vratio, zdravo živim (sem ovih cigareta koje ću da ostavim jer mi ništa dobro ne donose), alkohol mi smeta i na miris iako ranije nije... ne provodim mnogo vremena pored kompa jer vidim da mi i to smeta, jednostavno osećam svaku sitnicu....kako je leto prolazilo počinjem da osećam neko neraspoloženje i sve ove sitnice... Nije opasno ali me nervira.....
Bio sam kod neuropsihijatra ponovo i dao mi je da pijem Rivotril 2mg, 1/4 ujutru i 1/4 popodne i tako 10 dana pa da vidimo kako ću onda da se osećam. Na zalost njega nema nigde u prodaji tako da ću malo da sačekam dok ga ne nađem, kad nisam umro do sad valjda neću još...
Nekad imam strah da ću da se onesvestim, ili da ću da umrem, ali to je još nije desilo... :P
Hteo sam da vidim da li neko ima ovakvih problema?
Da li ja jedini osećam ovu ošamućenos i ljuljanje u glavi?
Ponekad mi je muka iako nebi imalo od čega da bude?
Da li trening loše utiče na sve ovo?
Stvarno ne znam šta ću više da radim, poludeću više :(



Sve sto si ti opisao,imao sam i ja.Imam i dalje.Dobijem napad panike,stegne me u grudima i ne mogu da disem.Dali su mi nesto za smirenje,medjutim od toga sam poceo da haluciniram kako se stvari same pomeraju,izmenjuju i slicno.Mucnina,jaka.Vrtoglavica,cak i trenjenje glave.I sve bih to opet prosao vrlo rado,jer dok je to bilo,mama mi je bila ziva.Odmah nakon sto je sve doslo u normalu,ona je umrla za nekih sedam dana....I cak mi je sve bilo ok sve dok nije doslo cetrdeset dana.Pojeo sam malo vise slatkog,otisao u grad medjutim uhvatila me mucnina.Seo u kafic,i poceo da ljuljam nogama,izletim napolje,krenem da idem u krug i osetim kako mi dvostruko jace trnu ruke,nisam verovao da su moje (krenuo sam isto bio u teretanu) i umalo da padnem.Otisao tamo,medjutim kad sam usao u urgentni tu krenulo da me steze u grudima.Cim sam seo na onaj krevet,sve je bilo normalno.EKG po treci put normalan,sve najbolje.Jedino secer je bio malo povisen ali kako su rekli ok.Ali mi je doktorka rekla da ne bih trebalo da se bavim teretanom.I dalje idem,i dalje imam strah od nemoci,samoce i slicno.I to ne znam kako da pobedim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 2:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: Republika Srpska
Danas mi je psihijatar odredio dijagnozu Depresija,Anksioznost i sta vec ne,propisan mi je Deprozel 20 mg po pola tablete prvih sest dana a onda nastavak po jednu celu ujutro.Imam sve simptome panicnog poremecaja i anksioznosti,skoro sve,jutros prvu polovicu popio i bilo mi je ok do povratka kuci sa posla,a onda nastaju nekakve izmaglice ,lupanje srca ,preskoci istog ili sta vec,slusao me je slusalicama i rece da je srce ok .Nimalo ugodna situacija ,ko god je osetio zna ,dali da nastavim i ujutro pa da me isto snadje ili da prekinem do Utorka kad dolazi psihijatar u nase malo mesto,unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 27, 2014 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 27, 2014 9:15 pm
Postovi: 1
Ima li nekog online ko moze da mi kaze sta momentalno da uradim .....imam stravican napad panike .....:(((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 27, 2014 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Sta osecas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sub Jun 28, 2014 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 4:28 pm
Postovi: 22
nervozzzna je napisao:
Ima li nekog online ko moze da mi kaze sta momentalno da uradim .....imam stravican napad panike .....:(((((


Ako ce ti pomoci idi u urgentni za sad prvih puta,i onda se posavetuj sta da radis u takvim slucajevima.I ja sam imao napad panike za cetrdeset dana moje mame,bila mi obicna muka od slatkog,otisao u grad,trpeo,seo u kafic,poceo da cupkam nogama,unervozio se,izleteo iz kafica i hodao u krug i na kraju krenule ruke da mi trnu i nisam ih osecao kao i glava,toliko jako da sam podigao jedva ruke i gledam jesu li moje.Otisao u urgentni i kad sam usao u grudima kao da je stao neki kamen nisam imao vazduha,a cim sam seo na njihov krevet,odmah bolje.Idi u urgentni,znam kako ti je,tu sam za tebe,znaj da nisi jedina koja oseca te tegobe,ali jedini dugotrajni lek ti je da shvatis zasto si nervozna,cega se bojis,da to priznas sebi,da budes iskrena i o tvorena prema samoj sebi,da to iskazes drugima,taj strah,te brige sto cuvas,bilo sta da je,pa cak iako je nesto besmisleno,reci to nekom prvo preko neta,vidi kako ce da reaguje ako se bojis reakcije,ali ja ti kazem kazi to u lice,nebitno sta drugi misle.Niko ne treba da ima ovo pre cetrdesete,ni tad cak.Sve drzimo za sebe,u sebi,pod tepih.Tebi treba sigurnost,nisi sigurna sta da radis ako ti se to desi opet,zato idi u urgentni,kazi sta osecas,sve,i onda ako ti preporuce idi i kod neurologa,psihijatra,sve zive obidji,da shvatis da nije nista organski-bar sam ja imao taj problem mislio da je sve organski (necu ti opisivati tegobe te da ne bi umislila i ti isto) ali razgovor je najdelotvorniji lek koji traje dugo dugo.Drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2014 2:19 pm
Postovi: 2
Molim vas za pomoc !

Zovem se Dejan, i imam 24 godine. Prosle godine u junu mi je dijagnistikovana anksioznost, dobio sam Seroxat od 20 mg da pijem, i po potrebi u slucaju jacih panika Lorazepam. Posle mesec dana mi je bilo bolje, i prestao sam da pijem lekove. Bio sam na moru zatim, po povratku me je opet uhvatila panika, tako da sam morao da nastavim da pijem Seroxat. Lorazepam sam bas retko pio, nije bilo potrebe za tim. Nakon 3,4 meseca, posto mi je stvarno odlicno bilo, pokusao sam da prestanem da pijem lek, medjutim javile su mi se neke nuspojave pretpostavljam, kao sto su mucnina,vrtoglavica, dezorijentisanost,malaksalost. Uzasno je bilo, i vratio sam se opet na Seroxat, i dan danas ga pijem, znaci nekih godinu dana otprilike. Moje pitanje je sledece : Na koji nacin da prestanem da pijem Seroxat,da mi neko objasni, pomogne, jer mi je sad super, upravo sam i diplomirao, i nema potrebe za njima vise, samo da znam nacin kako da prekinem postepeno da ih pijem. Molim vas za pomoc. Hvala svima unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Odvikavanje treba da ide po "planu 10%":

Smanjiš dnevnu dozu leka za 10%. Sledećih 2 do 10 nedelja (tj. najmanje 10 dana a najviše 14 nedelja) potrebno je telu da se prilagodi toj manjoj dozi. U tom vremenu ćeš osetiti krizu, ali ne preveliku jer je u pitanju samo 10% manje. Kada se osetiš ponovo ok, kao pre smanjenja doze, odmah počni sa novom 10% manjom dozom od te trenutne i ponovo čekaj na promene. I tako nastaviš sve dok nisi potpuno bez lekova. Pri kraju ćeš možda zaključiti da ti je lakše da izračunaš 10% od nedeljne doze i onda to podeliš po danima (ili svaki drugi, treći dan).

Da, može da potraje, ali to je jedini način da to uradiš sam. Ni slučajno ne smanjuj dozu za više od 10% jer je tada veća mogućnost da zbog neprijatnosti krize odustaneš i vratiš se na početak.

Svi oblici zavisnosti se odlično rešavaju pomoću biorezonantne terapije. Verovatno i homeopatija može da pomogne s obzirom da obe metode "barataju" informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Čet Okt 30, 2014 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2014 2:19 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru, samo mi nije jasno, kako da ja odredim npr, kao sto kazes 10 % od 20 mg je 2mg, to znaci da treba da pijem 18 mg narednih dana. Jel ima jos neki nacin za odvikavanje, tipa da po cetvrtinu skidam, tako mi je lakse da merim? Ne znam kako da izmerim 18 mg :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Okt 31, 2014 8:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Znam, nije jednostavno. Pacijenti najčešće nožem odrežu malo od tablete. Četvrtina je previše i simptomi krize mogu da budu prejaki i onda najčešće odustaju. Bolje je smanjiti manje od 10% nego više.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sub Nov 01, 2014 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 13, 2014 2:49 am
Postovi: 24
Ko zeli da pobedi depresiju, napade panike, anksioznost, preporucujem toplo ovaj film, film koji ce vas nauciti kako da posmatrate zivot, odvojice vas potpuno od negativnih misli, odgledajte ga sto vise puta zelite, ja sam se izlecio, a preporucujem i snimke na youtube-u Ane Bucevic, ostavicu vam ovde linkove za sve sto mislim da ce vam dobro doci... Sve najbolje!
https://www.youtube.com/watch?v=bv2lSbP8J5A
https://www.youtube.com/watch?v=bGxk3sq6BI0
https://www.youtube.com/user/safariduha1/videos

Meditacije vam preporucujem takodje, pogotovo od Ane Bucevic! Barem jednu meditaciju odradite, ako vam se ne svidja nemojte vise nikad, ali ja vas uveravam da ce vam mnogo pomoci, osecacete se nenormalno dobro! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sub Nov 01, 2014 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 10:49 am
Postovi: 19
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, i Magnezijuma. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Ned Nov 02, 2014 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Zdravo svima ljudi :)
Dugo nisam bio na ovom forumu, jer sam bio zapao u bas tezak oblik anksioznosti!
Trazio sam ovde savete i pomoc, i dobio sam od korisnika,sada vec prijatelja ,,Stejsi,,
Da se vratim na moj problem, sada vec bivsi problem...
Sve je to krenulo iznenada, kao vecini vama, odjednom napad panike, osecaj da cu umreti, depresija, znate vec vecinu simptoma...otisao sam kod lekara opste prakse, uradio analize sve je bilo ok, ali su se simptomi uvek vracali, pokusavao sam sa kapima od valerijane, caj od maticnjaka, lekom demetrinom, pisanjem afirmacija, sve je to pomoglo, i islo ka izlecenju ali su se uvek simptomi vracali.
Dosao sam u situaciju gde sam mislio da mi nema izlaza...obozavam motore i automobile, ali sam dospeo u taj stadijum da ne smem da vozim, jer sam mislio da cu tokom voznje dobiti infarkt, trenirao sam aktivno, ali sam prestao, jer sam mislio da cu tokom treninga samo pasti...
sa devojkom sam otisao na more, i verujte, prvo sto sam trazio jeste lekar, cisto za svaki slucaj...doduse ona mi je rekla budem li te videla da si otisao kod lekara ili da stavis dva prsta na vrat da meris puls mi smo zavrsili...bilo mi je tesko, jer je meni merenje pulsa postala navika, ali sam nekako izdrzao(doduse sa mukom, kada bih plivao, bojao bi se :) ) po povratku sa mora, prvo sto sam uradio uzeo svoj verni merac za pritisak i vratio se na staro...30 puta na dan sam merio pritisak, i stalno je bio razlicit, tu je bilo i znojenje dlanova, ubrzan rad srca, nestabilnost ka hodu, mucnina...e onda sam seo i zapitao se: ili cu da ceo zivot zivim mizeran zivot, u strahu da cu umreti, ili cu otici na kompletan pregled, ukoliko je sve ok, zaboravljam na napade.
zakazao sam u zavodu za sportsku medicinu komplet pregled od glave do pete, UZ srca, test opterecenja, merenje masnoce, ekg, tezina, visina, pregled vise kardiologa...pregled je trajao 3,5h lekari su bili odusevljeni mojim zdravljem, srce zdravo, 8% masti u celom telu, 50% misica, pluca odlicinog kapaciteta, aorta i ostale ,,komponente,, :) sve ok...kardiolog koji me je pregledao rekao mi je da nemam zbog cega da brinem, ni u dalekoj buducnosti necu imati visok pritisak, a redovno vezbanje ce mi srce odrzati kakvo jeste...E od tog dana se desio preokret, izasao sam iz zgrade gde sam obavio pregled, udahnuo duboko i rekao dosta je!!! ako mi se desi ubrzan rad nek se desi, znam da mi je srce zdravo, ako mi skoci pritisak, neka skoci, krvni sudovi su mi zdravi, nema sanse da mi se nesto desi!!! bio sam presrecan, i prizeljkivao napad, da vidim kako cu ga pobediti, ali on nikako da dodje! zasto? zato sto sam pobedio strah u glavi, pobedio sam osecaj da moze nesto da mi se desi! sada opet vozim motore, opet se bavim sportom, aktivnije nego ikad! Upravo pokrecem i sopstveni biznis, za sta me je pre iskreno bas bolelo uvo(izvinjavam se na prostom izrazu) dobio sam zelju za zivotom jednostavno! Verujte mi, psihijatri, psiholozi su samo menadzeri bolesti, ne uzimajte lekove ne treba vam to, kada resite problem u glavi, vrlo je jednostavno, proci ce, i da vrlo lako moze preko noci da se resi, iako su mi to pricali mnogi da ne moze, ziv sam primer da moze! Ljudska moc je mnogo jaca od andtidepresiva! ako zelite da zivite, da se smejete, da ostvarujete ciljeve, reci sebi da je dosta, ono sto bi samo predlozio jeste kompletan pregled, i jednostavno je to to, kada su nalazi ok, ne postoji sansa ama bas nikakva da iznenada umrete, sto je i jeste najveci strah anksioznih ljudi! ZIVITE ZIVOT!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 10:49 am
Postovi: 19
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, Magnezijuma i Omega 6 ulja. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 1:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Aleksandre mnogo sam srećna što sam konačno čula da si pobedio svoje strahove.
Želim ti puno sreće u životu i da se nikad ne vrati čika Strah ;)

Iskreno čovekov um je jako opasna mašina...koliko može da nas uzdigne toliko može i da nas potopi... Pozitivne misli u glavu i stres izbaciti koliko god je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Mar 25, 2016 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2016 3:35 pm
Postovi: 1
postovani vec godinu dana patim od anksioznosti. Imao sam par napada panike. Imam strahove tipa da ce mi se desiti nesto lose . Da cu da dozivim infrakt . Da cu da umprem.
Takodje osecam nelagodnos kada se udaljim od kuce, sto sam dalje od kuce to mi je sve gore. Imam strahove od putovanja. Isao sam na sve moguce preglede i sve je u najboljem redu. Takodje sam opsednut time da preko aplikacije za telefom stalno merim puls srca i sto to vise radim to je gore. Plasim se i time mi puls raste . Bio sam kod psihijatra koji mi je rekao da bi najbolje bilo da pijem lekove sto sam ja odbio . Bazirao sam se na neke knjige koje su mi pomogle ali ne u tolikom meri. Napade panike vise nemam ali to je zato sto ne radim nesto sto ih ne bih izazvao. Izbegavam situcaije u kojima SE OSECAm nelagodno. Ranije sam isao na kampovanja u divljinu sada vise ne. KAda bih otisao cini mi se da mi umro. Opet kada izadjem u grad sa drustvom i popijem par piva osecam se jako lepo. Skrenem misli sa sve i cini mi se da bi brdo izvalio. NE znam zasto ovo pisem ali osetio sam potrebu da podelim sa vama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 166 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: