Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sub Jun 07, 2014 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
:) Meni je drago sto sam naisao na osobu poput tebe, koja mi toliko pomaze :) Verujem da sam nasao put do ozdravljenja, nasao sam tebe :) Protiv napada cu se boriti, nadam se da ce ih biti sve manje, ako ne manje onda u blazim oblicima, ali boricu se u najjacem sastavu, mozda nekad izgubim, nekad nereseno, ali znam da cu jednom izvuci pobedu, i da ce ta pobeda potrajati...sto ti kazes sve je igrica...neki level izgubim, ali sada sam vise nego siguran da idem level up :D Pa u sustini, za probleme si u pravu, ne moze covek a ni ne treba ziveti bez problema, ali ako ih ima, treba ih prevazilati na laksi nacin. Hocu da procitam te knjige, kada budes imala vremena, samo mi reci nazive...i da naravno hvala ti puno jos jednom, ne jos jednom, nego ne znam da li postoji dovoljan broj kojim bi ti mogao zahvaliti, pre svega u moje ime, ali verujem i dosta ljudi slicnih meni ti zahvaljuju...jer pozitivno delujes :D Sport...to ce malo potrajati, trudim se da popedim sebe da ponovo uzmem rukavice, i da krenem u teretanu, ili na trcanje...iskreno se nadam da cu i to pobediti...Za sada sam i dalje u mestu, ali mislim da sam blize cilju nego pre neki dan...pre neki dan sam bio u agoniji, nisam znao sta, a vec danas sam spreman da se borim protiv napada, protiv depresije, protiv anksioznosti uopste...zivo me zanima kakav ce mi danas dan biti sa novim informacijama, sa novim ,,cakama,, da prebrodim sve ovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Ned Jun 08, 2014 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Aleksandre molim te nemoj da mi se zahvaljuješ jako sam srećna kad mogu da ti pomognem.Ni mene nisu ostavili i meni je neko pomogao i ti ćeš biti neko ko će nekome pomoći..
Negativci nemaju ove probleme ovo je samo znak da si jako dobar za ovaj svet... treba malo biti i bezobrazan i malo narcis da bi opstao ;) Ja naravno još uvek nisam to uspela ali sad kad sam sve to pregrmela veruj mi da sam izgradila debele zidove oko sebe.
Evo prve knjige sa kojima sam ja počela vodim te putem kojim sam ja išla a ti to pokušaj da sprovedeš kako tebi odgovara ipak nismo svi isti..
Knjige sam najviše uzimala preko Delfi online knjižare mada probaj da ih nadješ kako god..
Evo nazivi i autori:
-Osetite Strah I Suočite se Sa Njim (Suzan Džefers)
--Strah od života (Renata Senić i Nebojša Jovanović) knjiga o anksioznosti i paničnim napadima..
-Unutašnja mudrost(Lujza L. Hej)
-Misli Srca( Lujza L. Hej)
-Kako preživeti stres - vodič za muškarce(Džordžija Vitkin)
:) Za sada ovo.. i polako.
Evo malo vežbica..
https://www.youtube.com/watch?v=Vj23kzayPEA
https://www.youtube.com/watch?v=VZP1bc8NvJU
ovo treba pregledati :)
https://www.youtube.com/watch?v=lScyi3pBG4E
Jel da smo to mi u svakodnevnici? pa posle se iznenadimo i tražimo pitanja zašto smo se razboleli..Pa naravno kad svaki minut trpamo u glavu smeće!!
Aleksandre piši kako napreduješ..ne odustaj nikako!! Napravi sad strategiju..ispuni svoje dane i noći samo ovim..Kako pobediti Strahove..Postavi sebe jasan Cilj!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pon Jun 09, 2014 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Draga Stejsi...sta bih ja bez tebe :D znam da treba izgraditi svoj ,,oklopni zid,, mada mislim da ce to meni biti bas tesko, od kad znam za sebe ne iskvaren sam...neka drugima bude ok, a onda gledam mene, zvuci pateticno ali nazalost tako je...mada sto ti kazes treba malo biti drugaciji...upravo sam se uclanio u delfi online knjizaru :D narucio sam knjigu kako preziveti stres...za pocetak...hteo sam odmah i stres od zivota, medjutim rasprodata je...tako da se nadam da dok je procitam da ce je nabaviti, a ujedno cu tad naruciti i ostale...ovaj poslednji lik koji si mi poslala mi deluje kao neki film :D stavio sam da se skida, tako da ce mi veceras doci kao neki film pred spavanje ;) Vidim da sam krenuo dobrim putem, inace, juce sam krenuo ponovo na trening, u glavi mi je bilo ,,sta ako dobijes napad, sta ako ti pozli,, dosao sam u teretanu, presvukao se, i odradio trening kao nikad do sada, ne znam da li sam na dobrom putu ka izlecenju, ali juce mi je dan bio fenomenalan, ne pamtim da sam toliko dugo tokom dana imao osmeh na licu :D u jednom trenutku mi se desio vrlo mali napad panike, ali sam ga vesto prebrodio...Ne mogu a da ti se ne zahvaljujem Stejsi...pomogla si mi, pomogla si verovatno mnogima, verujem da cu ovim putem moci i ja da pomognem, ali bio bih veoma ljigav kada ti se ne bih zahvaljivao, jer sam za kratko vreme, zahvaljujuci tebi, naucio kako da krenem ka putu ozdravljenja, ka putu lepseg zivota! prema tome do kraja zivota cu ti zahvaljivati u to budi sigurna! i naravno, pisem svaki novi detalj...novi napad (koje cu prebroditi, jer sada vec znam da mogu), novi dozivljaj, novi osmeh :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pon Jun 09, 2014 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
:D Baš sam srećna Aleksandre,mislila sam da ću tu divnu rečenicu da ti je bilo-Fantastično-
čuti mnogo kasnije..
Extra si borac i to mi se svidja :) a za sport sam jako srećna sad si napravio veliki korak jer koliko se sećam tebe je prvi napad panike uhvatio baš posle vežbanja u teretani.Važno je vratiti se na mesto čina..i suočiti se, Bravo za tebe!!!!
..još ubaci malo i Joge molim te makar 15 minuta samo da naučiš da opustiš telo i um...to je jako bitno u ovim slučajevima.Brže će ići izlečenje :)

A knjige nemoj da čitaš sad redom kao pripremu za fakultet ..ako se ne nadješ u njoj samo je zatvori...to znači da nije još vreme za nju.One se ne čitaju u dahu ja sam čak tražila gde se govori o strahu i kako to prevazići pa sam se vraćala na početak pa od sredine..to su pomoćne knjige...Kasnije ću ti napisati koje su knjige dobre da ojačaš u svim poljima da ti se više nikada ne desi da te problemi nadjačaju...

A od Lujze L.Hej uzmi te afirmacije..i gde ti se otvori svaki dan pročitaj jednu pa malo prouči ako se nadješ u nekoj odmah zapiši na papirić i zalepi na mesto gde ti najčešće prolazi pogled.I uveče obavezno pogledaj taj poslednji link što sam ti dala...

Znači baš smo krenuli u pobede? :D divno divno..
..zar nije Život tako lep kad pustimo stege..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Na trenutak kao da sam se ponovo rodio :D da, da, prvi napad mi se desio neposredno posle treninga...sad se vracam polako ali sigurno treningu...;) Da, tako sam i mislio da citam knjigu, bitno mi je da udjem u ,,srz,, knjige...Stejsi, definitivno smo krenuli u pobede...:D Moram da se pohvalim da mi je danasnji dan prosao bez napada panike...mislim da polako jacam...mislim da ce doci po koji u narednom periodu, ali sada znam kako da se izborim...e super za te knjige, imam ogromnu zelju da ih procitam, cak sta vise jedva cekam da mi i ova stigne...Skinuo sam onaj film sa youtub-a, veceras cu ga odgledati sigurno (poslednji link koji si mi poslala)...razmisljao sam, da svoj dan ispisem na papiru, pocev od obaveza, preko problema, da sto manje stvarim guram u glavu, mislim da ce mi to pomoci... Zivot je prelep, kada pogledam zadnja dva dana unazad...poceo sam problemima da se smejem, i mogu ti reci simpaticno je :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Zaboravih da napisem...hocu na jogu da krenem, moram malo da izguglam gde ima najblize, i to da uklopim sa poslom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Zaista si odlučio da ideš i na Jogu? e svaka čast Aleksandre jako sam ponosna na tebe :)

Brzo ćeš se ti izvući iz ovoga i ne da jačaš,jak si ti momak ali te ovaj strah u jednom trenutku nadjačao.

Ali gledaj to ovako da nisi u ovo upao nebi nikad bio na ovom forumu nebi nikad uzeo te knjige u ruke nebi radio na sebi.Još uvek bi sebe povlačio samo da drugima bude dobro.

Obavezno kupi ovu knjigu baš je na popustu a predobra je nešto extra.
http://www.vulkani.rs/5118b110-b9bb-4e3 ... 5Y-_vl_upo

Ove knjige su ti kao Kuvar pun recepata..oni se ne čitaju tamo su uputstva za ceo život za razne probleme koje nas presreću.Recepti za sreću :D

Da ti priznam nešto..ja sam isto vodila dnevnik :) i sad kad čitam te stranice kao da je neko dete pisalo a bila sam tvojih godina... e to dete u nama treba da ojačamo i stvorimo od njega stenu na koju ćemo nakloniti naše umorno telo u ovakvim situacijama.

ps: imaš poruku u pošti -pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Daa, odlucio sam..svstan sam da je ovo tek pocetak, da ce napadi verovatno opet nailaziti, i sada kada sam krenuo da jacam um, necu stati na pola i reci ma mozda sam ozdravio to je to, sve dok ne budem siguran da je oko mene zid, nastavicu da se borim, da citam, ili sto bi rekla Louise Hay, da promenim nacin razmisljanja :D
Iskreno, da nisam upao u ovo, nista od ovoga ne bi uradio, ni forum, ni knjige, ni filmovi...:/ na neki mi je nacin i drago sto mi se ovo desilo...ne zbog same anksioznosti, vez zbog sanse da se uverim da lepsi nacin zivota postoji, samo ga treba uvideti.
Hahhahaha nasmejala si me za ovo recepti za srecu...lepo receno :D Moracu da ih procitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 12:45 pm
Postovi: 24
Da, obicno nailaze ponovo... pitanje je samo vremena, ali naucis nekako s tim da zivis, prihvatis to kao deo sebe i guras dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sre Jun 11, 2014 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:54 am
Postovi: 11
Jovane, zasto bi naucio da zivim sa tim, ako mogu skroz da iskorenim napade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Čet Jun 12, 2014 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 4:28 pm
Postovi: 22
Whit3Wolf je napisao:
Znam kako vam je, i ja imam problema sa tim :-/
Imam 19 godina, i evo nekih mojih problema koje sam imao i koje imam...
RANIJE: Protekle zime sam imao nekih problema sa napadima panike, straha, hvatala me neka manja depresija, u svakom slučaju sada nema većih problema (ali kad je neka promena vremena tada se osećam očajno, glavobolja ponekad, pritisak u grudima, ošamućenost...)..
Sve je to nastalo iznenada, odjedom.. Do današnjeg dana niko od lekara (neuropsihijatara) ne može tačno da kaže uzrok nastanka... Jer sam se bavio treningom u teretani (krenuo sam sa 15 godina), trčanjem, raznim drugim fizičkim aktivnostima, pio sam razne suplemente (proteini, kreatin, tribulus) naravno sve u normalnim merama uz konsultaciju sa nutricionistom, imao sam i par stresnih događaja vezanih sa školom, sa privatnim životom (to da su čoveka pretukli i ubili ispred mene) ali ja sam sve ovo osećao i pre toga samo nisam obraćao pažnju...
Čitao sam da je anksioznost i napad panije zadesio i decu od 5-6 godina i starije ljude, ne bira godine, oni nisu ništa pili i trenirali pa ih je zakačilo to...
Kako je proleće došlo i olepovremilo se i ja sam se mnogo lepo osećao... Leto takođe.. Te napade nisam osećao, ali i danas imam pomalo "tremu" (ili neki mali mali strah) kad se noću vozim busom, ili kad trebam da odem negde dalje od kuće...
Povremeno mi se javljaju kao blage vrtoglavice (ošamućenost), neki put dok sedim, neki put na treningu, nebitno je vreme i mesto (primetio sam da je to u večernjim satima kad se umorim tokom dana) i osećam umor...
Pričao sam sa jednim od najboljih neuropsihologa kod nas, i rekao mi je da je to na nervnoj bazi (Jer dosadašnji rezultati regleda srca, pluća, glave, stomaka, hormona i sve ostalo su fantastični), tako da očigledno sve to kreće od psihe...
Lekari su rekli da se opustim, da ne razmišljam o tome jer mi nije ništa, da se fizički zamaram (ali ne da dižem ogroman teret, nego da što više trčim i radim prirodne vežbe), da izlazim i kad mi je najteže, da nađem devojku koja će da pomogne u "lečenju" :D ... nju sam našao i stvarno pozitivno utiče na mene jer ide u medicinsku školu pa je upućena u ovo.....:)

SADA: Počeo sam da treniram, apetit mi se vratio, zdravo živim (sem ovih cigareta koje ću da ostavim jer mi ništa dobro ne donose), alkohol mi smeta i na miris iako ranije nije... ne provodim mnogo vremena pored kompa jer vidim da mi i to smeta, jednostavno osećam svaku sitnicu....kako je leto prolazilo počinjem da osećam neko neraspoloženje i sve ove sitnice... Nije opasno ali me nervira.....
Bio sam kod neuropsihijatra ponovo i dao mi je da pijem Rivotril 2mg, 1/4 ujutru i 1/4 popodne i tako 10 dana pa da vidimo kako ću onda da se osećam. Na zalost njega nema nigde u prodaji tako da ću malo da sačekam dok ga ne nađem, kad nisam umro do sad valjda neću još...
Nekad imam strah da ću da se onesvestim, ili da ću da umrem, ali to je još nije desilo... :P
Hteo sam da vidim da li neko ima ovakvih problema?
Da li ja jedini osećam ovu ošamućenos i ljuljanje u glavi?
Ponekad mi je muka iako nebi imalo od čega da bude?
Da li trening loše utiče na sve ovo?
Stvarno ne znam šta ću više da radim, poludeću više :(



Sve sto si ti opisao,imao sam i ja.Imam i dalje.Dobijem napad panike,stegne me u grudima i ne mogu da disem.Dali su mi nesto za smirenje,medjutim od toga sam poceo da haluciniram kako se stvari same pomeraju,izmenjuju i slicno.Mucnina,jaka.Vrtoglavica,cak i trenjenje glave.I sve bih to opet prosao vrlo rado,jer dok je to bilo,mama mi je bila ziva.Odmah nakon sto je sve doslo u normalu,ona je umrla za nekih sedam dana....I cak mi je sve bilo ok sve dok nije doslo cetrdeset dana.Pojeo sam malo vise slatkog,otisao u grad medjutim uhvatila me mucnina.Seo u kafic,i poceo da ljuljam nogama,izletim napolje,krenem da idem u krug i osetim kako mi dvostruko jace trnu ruke,nisam verovao da su moje (krenuo sam isto bio u teretanu) i umalo da padnem.Otisao tamo,medjutim kad sam usao u urgentni tu krenulo da me steze u grudima.Cim sam seo na onaj krevet,sve je bilo normalno.EKG po treci put normalan,sve najbolje.Jedino secer je bio malo povisen ali kako su rekli ok.Ali mi je doktorka rekla da ne bih trebalo da se bavim teretanom.I dalje idem,i dalje imam strah od nemoci,samoce i slicno.I to ne znam kako da pobedim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 2:22 pm
Postovi: 9
Lokacija: Republika Srpska
Danas mi je psihijatar odredio dijagnozu Depresija,Anksioznost i sta vec ne,propisan mi je Deprozel 20 mg po pola tablete prvih sest dana a onda nastavak po jednu celu ujutro.Imam sve simptome panicnog poremecaja i anksioznosti,skoro sve,jutros prvu polovicu popio i bilo mi je ok do povratka kuci sa posla,a onda nastaju nekakve izmaglice ,lupanje srca ,preskoci istog ili sta vec,slusao me je slusalicama i rece da je srce ok .Nimalo ugodna situacija ,ko god je osetio zna ,dali da nastavim i ujutro pa da me isto snadje ili da prekinem do Utorka kad dolazi psihijatar u nase malo mesto,unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 27, 2014 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 27, 2014 9:15 pm
Postovi: 1
Ima li nekog online ko moze da mi kaze sta momentalno da uradim .....imam stravican napad panike .....:(((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Pet Jun 27, 2014 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Sta osecas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost
PostPoslato: Sub Jun 28, 2014 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 4:28 pm
Postovi: 22
nervozzzna je napisao:
Ima li nekog online ko moze da mi kaze sta momentalno da uradim .....imam stravican napad panike .....:(((((


Ako ce ti pomoci idi u urgentni za sad prvih puta,i onda se posavetuj sta da radis u takvim slucajevima.I ja sam imao napad panike za cetrdeset dana moje mame,bila mi obicna muka od slatkog,otisao u grad,trpeo,seo u kafic,poceo da cupkam nogama,unervozio se,izleteo iz kafica i hodao u krug i na kraju krenule ruke da mi trnu i nisam ih osecao kao i glava,toliko jako da sam podigao jedva ruke i gledam jesu li moje.Otisao u urgentni i kad sam usao u grudima kao da je stao neki kamen nisam imao vazduha,a cim sam seo na njihov krevet,odmah bolje.Idi u urgentni,znam kako ti je,tu sam za tebe,znaj da nisi jedina koja oseca te tegobe,ali jedini dugotrajni lek ti je da shvatis zasto si nervozna,cega se bojis,da to priznas sebi,da budes iskrena i o tvorena prema samoj sebi,da to iskazes drugima,taj strah,te brige sto cuvas,bilo sta da je,pa cak iako je nesto besmisleno,reci to nekom prvo preko neta,vidi kako ce da reaguje ako se bojis reakcije,ali ja ti kazem kazi to u lice,nebitno sta drugi misle.Niko ne treba da ima ovo pre cetrdesete,ni tad cak.Sve drzimo za sebe,u sebi,pod tepih.Tebi treba sigurnost,nisi sigurna sta da radis ako ti se to desi opet,zato idi u urgentni,kazi sta osecas,sve,i onda ako ti preporuce idi i kod neurologa,psihijatra,sve zive obidji,da shvatis da nije nista organski-bar sam ja imao taj problem mislio da je sve organski (necu ti opisivati tegobe te da ne bi umislila i ti isto) ali razgovor je najdelotvorniji lek koji traje dugo dugo.Drzi se!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: