Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2017 12:37 pm
Postovi: 2
Imam pitanje u vezi zdravlja svoje supruge.

u proteklom periodu surpuga je imala jake glavobolje. odlaskom kod neurologa i neurološkim pregledom je to konstatovano kao tenziona glavobolja. Neurolog je ispisao uput za CT glave koji je urađen i nije pronađeno bilo šta.

Uz glabolju supruga je osećala simptome knedle u grlu, drhtanja tela, lupanje srca i sl. Zaključak je da je sve to na nervnoj bazi. Dato joj je da pije Xanax 1 mes 0.25mg, a nakon kontrole joj je dato još 3m da pije Ksalol. U toku prvih mesec dana je osećala poboljšanje i manji intenzitet navedenih simptoma. Međutim, od kako je promenila lek (možda nije vezano sa promenom leka), ona navodi da ponovo oseća iste simptome.

Može li neko savetovati šta da se radi i uputiti nas zašto se ti simptomi ponovo javljaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли је неко од великих медицинских стручњака препоручио да уместо тих токсине пије неке минерале и витамине? Или можда да провери штитну жлезду?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2017 12:37 pm
Postovi: 2
Štitnu žlezdu je kontrolisala pre neki mesec-dva i tada je vrednost TsH bila 2.9

Što se tiče vitamina i minerala naravno da niko od medicinskih stručnjaka nije pomenuo takvu mogućnost pa tako i mi ne znamo šta bi pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Ksanaks i Klalol su isti lek. Dobra je stvar sto deluje veoma brzo (10-15min) a lose sto traje kratko (oko 2 sata), sto se javlja jedan oblik zavisnosti (zato je terapija 1+3 mes) i sto organizam vremenom postaje rezistentan na neki nacin. Sve je od osobe do osobe, kod nekih mooze raditi posao dugo, kod drugih kratko. Posto se radi o manipulaciji dopamina, jednog od hormona srece, vitamini i minerali nece dati nekog uspeha. Postoji mnogo razlicitih lekova koji rade slicne stvari i trebali bi popricati sa lekarom o promeni terapije (ili uput za psihijatra jer je to njihova oblast). Po mom misljenju, Kslalol/Ksanaks nije najbolje resenje ni kada daje rezultate ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
ТСХ је од хипофизе и сам по себи апсолутно ништа не значи.

Погледај на мом сајту http://www.aca.rs шта сам писао о главобољама и проблемима са срцем. Може бити стотине узрока главобоља и проблема са срцем: ваздух, осветљење, очи, врат, кичма, рамени појас, промаја, мокра коса, па онда мањак магнезијума, калијума, калцијума, Б6, Б1, Б12, лоша кичма, вишак Б12....

Ако хоћеш можемо овде да се дописујемо да би покушали да пронађемо узрок, али лоше је постојање посредника у преносу информација.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2018 9:47 am
Postovi: 4
Pozdrav,prvi put sam ovde nadam se da sam pogodila temu....imam 27 god i nikada nisam imala ozbiljnijih problema sa zdravljem da bi mi se naglo pre par dana pojavilo sledece: pritisak u zelucu kao da narasta,krcanje creva,podrigivanje i kada se sve ovo desava osecaj kao da nemam vazduha i jedva udisem uz lupanje srca i napade panike i straha :cry: u dva ta da kazem napada sam imala cak i dijareju :o naglo mi se dan pre prvog napada pojavio i strah od gutanja tako da ne mogu ni da jedem..pa me zanima moze li biti sve ovo posledica stresa,jesam li anksiozna? Ili neki drugi zdravstveni problem?unapred hvala :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 12:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па тако је када никада ниси имала проблема и онда панично реагујеш када се они јаве.

Шта си јела, пила и радила пре тих проблема са желуцем?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2018 9:47 am
Postovi: 4
Nadam se da ce neko sa slicnim iskustvom da mi dâ odgovor,da vidim trebam li da brinem :o ili je mozda bolje da odem na pregled :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
ko zna sta si jela , ...jos je rano da ti neko kaze koji problem imas, ako te prodje za par dana, opusteno, ako ne , idi kod lekara , ovde ne mozes dobiti strucan odgovor, jedino ako si pila neke lekove duzi vremenski period i naglo prestala sa uzimanjem leka, onda mogu ovakvi simptomi da se pojave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 4:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2018 9:47 am
Postovi: 4
Zdravo,sve sto uobicajeno konzumiram,evo kad sam pisala zadnji put meni jos uvek traje to :o cekam da dobijem sl.vreme za koji dan pa idem ja lepo na preglede...lepo kazete,niko ne moze strucno da mi kaze...hvala svakako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Надимање и подригивање не може да се јави без разлога а код тако наглих проблема увек је храна у питању или неки велики стрес. Проблем са дисањем је нормална пропратна појава превеликог надимања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Uto Feb 06, 2018 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
DA, samo gusenje moze da bude od gasova, a najbolji nacin i mislim najzdraviji da posle obroka, ne legnete nikad vec se krecete a svakog dana minimum pola sata brzog hodanja mnogo pomaze, verujte, isprobano...Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Uto Feb 06, 2018 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 25, 2018 9:47 am
Postovi: 4
Zdravo,da ipak je stres u pitanju :-? Nemam vise te "napade" ali imam problema sa ishranom ne mogu da jedem,jedem vrlo malo kazu mi da mi se stitnjaca vrv aktivirala pa cu na pregled
E da,od kako sam cigare ostavila posle drugog napada,mnogo mi se smanjilo to sve 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Sre Feb 07, 2018 1:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
U takvim slucajevima, najbolje utvrditi sta izaziva stres, ako je problem posao i mala plata, manje jadanja o tome i trk na pronalazenje alternative. Anksioznost je danas pomaloi u trendu i izgovor za mnogo toga, ali svakako moze bizi ozbiljan ptoblem jer vodi ka depresiji. Srecno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost
PostPoslato: Sre Feb 07, 2018 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Управо тако. Многима је анксиозност узрок много тога, а реално то је последица наопаког и размаженог понашања.

lavv87 je napisao:
U takvim slucajevima, najbolje utvrditi sta izaziva stres, ako je problem posao i mala plata, manje jadanja o tome i trk na pronalazenje alternative. Anksioznost je danas pomaloi u trendu i izgovor za mnogo toga, ali svakako moze bizi ozbiljan ptoblem jer vodi ka depresiji. Srecno...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: