Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 11:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
A zasto mislite da postoje samo krajnosti? Ko kaze da majka koja je kod kuce ne radi na sebi i da je okrenuta samo svojoj porodici? Po meni to zavisi od coveka i njegove licnosti, a ne od majcinstva.
Mi licno provodimo puno vremena u igraonici gde se moje dete igra sa drugom decom (sto mu je potrebno za normalan razvoj). Kod kuce svoje vreme provodimo kreativno, pevamo, pravimo svasta od plastelina, citamo knjigice, zajedno mesimo tortu i pravimo rucak, peremo ves, namestamo krevet.
Naravno da je lepo ici na posao, druziti se sa drugim ljudima, ali sve ima svoje vreme. Ja se ne osecam nezadovoljno i nesrecno sto to vreme trenutno posvecujem svom detu. Radila sam ceo zivot i radi cu cim mi dete krene u obdaniste, mogu ovo vreme dok je malo da posvetim njemu i da u tome uzivam. Mislim da sam izuzetno srecna sto imam mogucnost da ostanem uz svoje dete duze od pola godine ili godine koliko vidim da se u Srbiji to dozvoljava bez gubitka posla...
Mislim da predstavljate stvari ovde mnogo crno belo.
Dok nisam dobila dete bila sam usmerena na karijeru, dosta postigla u svom zivotu, na sta sam i danas ponosna. Ali odnos koji imam sa svojim detetom mi je nezamenljiv. Mogu reci da sam tek uz dete potpuno ispunjena i da uzivam u tome da je gledam dok raste. Kada krene u obdaniste bice to vec nesto drugo, vracamo se svako svojim obavezama, ali dok imamo mogucnosti mislim da je dobro da smo zajedno.
Moje dete je koliko je to u njenom razdoblju moguce nezavisno, nije mi vezano za skut, ne plasi se drugih ljudi i dece i vrlo je komunikativno. Idemo na razne aktivnosti, ucimo da pevamo sa vrsnjacima, da plivamo sa vrsnjacima, pentra se u parku na razne skalamerije sa drustvom.... U svakom slucaju mislim da moje dete ne dobije jednostranost i da mojim prisustvom njegova sloboda i kreativnost nisu uguseni. A bitno je i da nauci da u svojoj kuci ima dovoljno ljubavi i podrske, pa se nadam da ce tu sigurnost preneti i na druge svere svog zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Citiraj:
Mali broj zena je srecan,ispunjen i zadovoljan ako provodi vreme iskljucivo u kuci gde je 7/24 na raspolaganju ukucanima.Takva majka i nije bas neki primer za dete.


A vi to znate jer....?
A koja je ovde majka napisala da je na raspolaganju ukućanima 7/24?

Citiraj:
Dete se ne vezuje za majku,termin je potpuno pogresan


A to piše..... gde?


Mi smo ovde uglavnom mame koje razmenjuju iskustva i ne skaču jedna drugoj u oči ako neka radi drugačije (osim Kathy, naravno :D ).
A vi se pojavljujete kao.... savetnik, roditelj, medicinar....? Bez ikakvih konstruktivnih reči, bez predstavljanja, bez ijednog detalja o vašem životu, bez saveta.... I sa visine delite savete. Pomisliće neko da ste stvarno terapeut i strah me da vam ne poveruje.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:
baš me zanima šta to tačno znači? Dete od 18 meseci neprirodno vezano za majku? Moje mišljenje je da je najnormalnija stvar na svetu da tolika beba bude potpuno vezana za majku.


Vi ste pobornik"vezivanja".Ovo su Vase reci.

Dea,nadam se da se lepo provodite u igraonici :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Da, to jesu moje reči.
Mene zanima gde piše, u kojoj knjizi, ko je rekao da to nije ispravno?

Stvarno mi se već bljucka od ovih sa visine napisanih postova u kojima se samo kritikuje.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 6:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Za jednu stabilnu mamu koja je uverena u ispravnost svokih odluka,previse Vas pogadjaju kritike.Da li je ipak sve tako ruzicasto kod Vas kako pokusavate da nam prezentujete?
Vi ste wiseslawa extrem,a zasto ste sebe doveli u tu situaciju tesko je reci.Ja vas samo molim da prekinete na ovaj nacin da propagirate nesto sto nema ni vaspitnu,ni zdravstvenu,a ni moralnu podlogu i da pokusate da se ponasate odgovorno,jer na forum dolaze i mlade majke koje ne mogu da filtriraju sve informacije.
Neko ce se povesti za vasim primerom i poceti da patoloski vezuje svoje dete za sebe .
Jer ako vi spavate dok vase odraslo dete sisa i ono vam spusta majcu kad zavrsi o kakvoj bliskosti mi onda govorimo???
Ne,to je samo Vasa nesposobnost da presecete pupcanu vrpcu i da ih pustite da budu svoje,jer o cemu bi zaboga onda vi non-stop pricali?
Mislite o tome......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Poštujem pravo na različito mišljenje. Ali ne dozvoljavam da tako sudite o meni na osnovu nekoliko rečenica sa foruma.
Jel vi poznajete mene i moju decu? Mnogo stvari "znate" o nama, obzirom da nas ne poznajete.
Patološki vezana deca? :lol:
Najstarija ćerka je pošla u školu, ovde u Švedskoj. I prošla psihološku obradu za tu istu školu, kao i masu drugih pregleda. I zamislite niko nije rekao da je ona drugačija od ostale dece. A to su ljudi koji je poznaju i čiji je posao da prate razvoj dece. I zašto bih se ja sad brinula o tome što piše neko sa foruma o kome ne znam baš ništa.
I za vašu informaciju, ja sam zaposlena majka, i radim čak i sad dok imam malu bebu. Samo imam sreću da posao mogu da prilagodim bebinim potrebama.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Radujem se zbog Vas.Prilagodljivo radno vreme je divna stvar.
Samo to sto zivite i radite u Svedskoj(sto ste 700 puta potencirali do sada)ne znaci da ste na krovu sveta i da zivite u idealnoj sredini.
No,da zakljucimo.Za vasu decu odgovorni ste iskljucivo Vi i njihov otac.Ako ste se Vas dvoje dogovorili o nacinu podizanja porodice to je to,ali Vam to ne daje za pravo da na temi o majkama koje ne doje vec danima velicate svoju privrzenost toj radnji koja uzgred budi receno nema nijedno medicinsko opravdanje.
A,to sto Svedjani smatraju da ste Vi ok nije verujte nikakava preporuka,imaju oni mnogo rupa u funkcionalnoj proceni populacije.Pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Citiraj:
imaju oni mnogo rupa u funkcionalnoj proceni populacije


važno da vi nemate, vi valjda postavljate standarde

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja volim da cujem razlicita misljenja a kritika me ne pogadja, vise mi smeta sto ima onih koji ne znaju normalno da komuniciraju i onih sto misle da je jedino njihov stav merodavan i trude se da ga nametnu svima.
Ja polazim od toga da je svaki covek pa samim tim i dete posebna i specificna jedinka i da jedan univerzalan pristup svima ne moze nikako biti ispravan. Neke smernice to je ok, ali kalupljenje mi je zaista jako mrsko.

Moj post je imao za svrhu samo da baci drugu senku na vasu tvrdnju da majke koje se brinu o svojoj deci (a ne daju ih odmah u jaslice), nemaju svoj zivot i ne rade na sebi.

Inace u igraonici mi je sjajno. Dok se moje dete igra imam kontakt sa drugim ljudima koji su tu (ima i mama i tata) iz raznih zemalja, razlicitih zivotnih stavova, nekih zaista zanimljivih zivotnih iskustava. A teme nam sigurno nisu samo deca.

Od rodjenja svog deteta imala sam mnogo teskih momenata (3 operacije, duge boravke u bolnici itd), pa opet mislim da mi je moje dete donelo izuzetnu ispunjenost i radost u zivotu i svaki pa cak i taj tezak momenat mi je potpuno dragocen.
Odgajanje deteta je sigurno jedan od najtezih poslova koji sam ikad radila (a radno iskustvo mi je zaista bogato i dugo).
Ono sto mogu za sebe da tvrdim je da moj zivot nije stao i nije se sveo samo na ulogu majke, a jedini posao koji obavljam dnevno nije menjanje pelena, kuvanje rucka i sredjivanje kuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mali broj zena je srecan,ispunjen i zadovoljan ako provodi vreme iskljucivo u kuci gde je 7/24 na raspolaganju ukucanima.Takva majka i nije bas neki primer za dete.[/quote][/quote]

Gospode Boze, SVASTA!!!!!!!!!!!!

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
dolce-vita je napisao:
Mali broj zena je srecan,ispunjen i zadovoljan ako provodi vreme iskljucivo u kuci gde je 7/24 na raspolaganju ukucanima.Takva majka i nije bas neki primer za dete.
[/quote]

Gospode Boze, SVASTA!!!!!!!!!!!![/quote]

E, sa ovim se i ja slazem. Ne samo da nisam srecna ako mi je to jedini posao, vec me to uzasno frustrira i ne mogu da valjam "ni sebi ni svom". Ne znam za druge, ali ja sam stvorena da imam decu, posao, druzenja, koncerte, putovanja, putovanja, putovanja...

Kad bi mi se sve svelo samo na to da budem mama, mislim da bih bila uzasno nesrecna i frustrirana. Ok je to prvih mesec, dva, tri, ali onda pocnem da patim za onim "iza ograde"...

A pri tom svoju decu volim do neba, i nista mi nije tesko za njih....

Tako da nisam shvatila sta je problem u gornjem citatu, brizna... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ok, isidora, ali to ste vi. Mozda se neke majke ne osecaju kao vi, ali to ne znaci da sa njima nesto nije u redu.
Posao mog muza ukljucuje gomilu putovanja. A meni ih je vec blago dosta. Jer dok spakujete troje dece, organizujete logistiku do aerodroma, u avionu, na odredistu....
Ja bih se rado odmorila od putovanja nekoliko godina.
A opet ne mogu da zamislim da ne odem u pozoriste, bioskop, na kafu sa drugaricama.
Izlazak sa muzem mi je sf jer uglavnom nemamo nikog da nam cuva decu.

Ali isto tako sam bez problema dozvolila sebi da ne radim nekoliko godina, jer mi je predhodni posao bio naporan i dosadan.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
To za majku i za 24h nije moja recenica, ja bih se postidela da jeste, jer je krajnje nerealna, neosnovana, da ne kazem glupa recenica..Svaka majka koja ume da isplanira vreme provedeno sa decom na bilo kakva nacin, a da je lepo osmisljeno , kreativano, da je vreme koje zajednicki provode ispunjeno, zabavno i za nju i dete je kvalitetno ispunjeno vreme.Nebitno, da li su putovanja, setnja, branje cveca, citanje knjiga, igranje...Takodje, mnoge majke nisu u mogucnosti u Srbiji da putuju Bog zna gde, hocete da kazete da su lose majke, decu treba dati na usvojenje bogatasima :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o Majke koje su ne zaposlene...ne razumem svrhu recenice, krajnje je ishitrena i nepromisljena.Na ovom forumu zaista ima ljudi koji misle da su najpametniji na svetu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dolce-vita je napisao:
To za majku i za 24h nije moja recenica, ja bih se postidela da jeste, jer je krajnje nerealna, neosnovana, da ne kazem glupa recenica..Svaka majka koja ume da isplanira vreme provedeno sa decom na bilo kakva nacin, a da je lepo osmisljeno , kreativano, da je vreme koje zajednicki provode ispunjeno, zabavno i za nju i dete je kvalitetno ispunjeno vreme.Nebitno, da li su putovanja, setnja, branje cveca, citanje knjiga, igranje...Takodje, mnoge majke nisu u mogucnosti u Srbiji da putuju Bog zna gde, hocete da kazete da su lose majke, decu treba dati na usvojenje bogatasima :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o Majke koje su ne zaposlene... ne razumem svrhu recenice, krajnje je ishitrena i nepromisljena.Na ovom forumu zaista ima ljudi koji misle da su najpametniji na svetu.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naravno da je ne razumete! Draga,nisam od Vas ni ocekivala da je razumete i ubuduce ne izvlacite iz konteksta pojedinacne recenice zato sto niste u stanju da procitate ceo post.Pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
U pravu ste da ne razumem, ne razumem ljude koji imaju posao,porodicu, sve, a ipak su mnogo isfrustrirani, i verujte ,nikada necu ni razumeti , a vase postove vec odavno i ne citam, jer nema sta ni da se procita.Citala sam postove drugih mama, a recenica se jasno vidi, nema tu sta da se izmislja.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: