Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
isidora je napisao:
remi je napisao:
ja sam se porodila carskim rezom: Hm, porođaj nije boleo, ali posle...


E, ovo nije tema, ali prosto moram...

Ja sam se porodila carskim (a prethodna dva puta normalno). Nikad ne bih pozelela normalan porodjaj, da sam znala koliko je lakse poroditi se na carski rez. Ne mozete da zamislite agoniju kroz koju sam prolazila na svoja dva prva porodjaja, a sad... asti dan sam ustajala i setala, posle dva dana (samo dok se otkaci onaj grozni kateter) kao da nista nije bilo.

Nisu blesave ove poznate primadone, koje sve redom insistiraju na carskom. Svaka cast svakom, ali ... carski je majka... :)


Pa, ne znam meni je bilo katastrofa kao i mojoj cimerki iz šok sobe. Konkretno ne mislim na bol. Bolelo me je jako prvih par sati koje sam prespavala od narkoze, ma kakvi bila sam mamurna najmanje 12h posle toga. Posle nije bilo strašno, sem hodanja koje mi baš nešto i nije išlo. Babice su mi delovale kao "hitleri" jer su nas podizale iz kreveta dvaput dnevno kako bi zamenile čaršave a mi malo prošetale. Doduše kretanje mi je oduvek predstavljalo problem, pogotovo ustajanje i tek tada sam ukapirala koliko ja koristim ruke kao pomoć pri određenim pokretima za koje su primarno zadužene noge. Za ustajanje: jedna ruka neupotrebiljva jer iz šake viri bromila (tu je bila tri dana, non-stop smo obe bile na infuziji - za svaku napunili po sto bocama za infuziju), druga ruka neophodna za pridržavanje uloška i nije bilo šanse da samostalno ustanem a i ni da se krećem jer nisam imala treću ruku za oslanjanje. Treći dan je tada dežurnu babicu trebalo ubediti da mi skine kateter i izvadi bromilu jer je bila ubeđena da nema šanse da hodam i stignem do wc koji nije uopšte blizu. Ali kada mi je otkačila bromilu i skinula kateter, bila je sasvim druga priča iako sam narednih 2-3 meseca psovala sve živo i neživo posle samo par minuta hodanja. Devojku/ženu koja je samostalno ustajala pored kreveta istog dana, između sebe, smo proglasile "ludom" a sutradan je sa sve onim kateterom, manje od 24h posle carskog, bila na prozorčetu i čavrljala sa posetom. Nas su kraljevski vozili na krevetu do tog istog prozorčeta prva tri dana i nijednoj babici nije palo na pamet da kaže: Devojko, imaš posetu ajd ustaj. A bilo je i onih nezgodnih.
Ne znam kakav je prirodni porođaj i nikada to neću saznati jer je carski rez bio i ostao jedini način završetka trudnoće kod mene.

Da li je i tu pravilo da se u šoku ne donose bebe bez obzira da li majka ima ili nema mleko? Mislim, donesu je da je pokažu majci kada se prvi put probudi iz anestezije, čega se ni jedna od nas dve nije sećala i niko nije mogao da nas ubedi, ni babice, ni pedijatrijske sestre, ni doktori, pa su na kraju prekršili pravilo.


Čestitam ti na bebi i hrabrosti! :lol:

Puno sreće!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I moj carski je bio super. Sutradan sam vec setkala. Rana je bolela jos neko vreme ali nista strasno. Jedino sto me je ceo taj dan i noc bolela glava od narkoze ali cula sam da je tako kod spinalnog bloka.
I drugo bih isto tako rodila ako ga budem imala. Ne propagiram carski, to je samo moje vidjenje stvari.
P.s. Ja sam dobila bebu cim sam izasla iz sale. Na braunile sam naviknuta od drugih boravaka u bolnici pa mi nisu predstavljale nikakvu smetnju a i izvadili su mi je odmah sutradan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 9:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ma ja sam ti kukavica, donekle, šokirala sam se još pre uspavanja. A oni oko mene kao marsovci, svi u zelenom. Jedino sam dr prepoznala i to po glasu. Zamisli ovu situaciju: Očekujem da cimerka bude prva i još nam rekli da će kada prođe vizita a oni došli pre vizite i "napali" prvo mene. Jedna babica mi protura nekakve papire - saglasnost za operaciju da potpišem, već maskirani hirurg mi bode šaku bromilom (braunilom, kao se već pravilno zove), druga babica mi zavlači kateter i to sve u isto vreme. Posle u sali, njih desetak: 2 gin doktorke, babica, neke med sestre, anesteziolog i pomoćnik, ... čini mi se da je čak i hirurg bio prisutan (inače, pozajmljuje se deo ekipe sa hirurgije i njihov "alat" i sto - u sali je jedino fiksiran reflektor).
Uh, ma kakva me operacija zadesila ubuduće (mislim, čekaju me dve veće sigurno i jedna manja), tražiću uvek totalnu anesteziju. Za mene je bio spas to što su me totalno uspavali. A moje bepče, pa prvo što je ugledala bili su "zeleni" ljudi.
Blagodeti totalne anestezije: Uh, kako sam tih par dana disala čisto, kao nikada pre.

Kad već skretoh sa teme: Bez obzira koliko delovalo glupo njihova pravila oko ishrane pre i posle bilo kakve operacije pod totalnom anestezijom, u pravu su. Ne treba ništa jesti nekih najmanje 12h pre operacije (najbolje i više), ako je operacija planirana za naredno popodne, ništa posle ručka. Voda može da se pije do nekih 6-8h pre operacije. To je zbog toga da pacijent ne bi povraćao. Kod prepunjenosti želudca može da se desi i da počne da povraće i na operacionom stolu (to se desilo devojci koja je bila hitan slučaj). Cimerka je morala da popije neki lek i posle joj je bila muka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Uh, iscitala sam mnoge postove o ovoj temi, i nazalsot bila je meta raznoraznih komentara.Hvala BOgu pa su pojedinci u manjini.Elem, mimo ove teme me je zaintrigiralo nesto, sto je ovde pomenuto... A, to je pitanje za Keti, ako necete ne morate da dogovorite, ali bih ja jako volela da cujem vasu caroliju.
Naime, nazvali ste mnoge ovde neradnicima, i kako hranite nasu decu.Pa, dobro Keti, zasto vi trujete nasu decu?Ako se gospodjo vozite automobilom, zasto trujete nasu decu?Pricate o tesko zaradjenom dinaru???????????Glupo ej sto to iznosim, nije ni vreme ni mesto, ali je u cilju razjasnjenja misterije, pa cu reci.Ja zaradjujem 24 000 din,mesecno, i necu reci da tesko zaradjujem jer iam ljudi koji zaradjuju manjea, rade tezi posao...Ok, vozim se prevozom jer za taj novac ne mogu da kupim kola,i verujte mi nisam videla ni seoski turizam, a kamoli istok ili zapad?

Pa, eto, bilo bi lepo da nam kazete, kako to?Od tesko zaradjenog dinara, vozite se kolima? i obisli ste istok i zapad?Otkrijte nam caroliju molim vas?Jako bih volela da znam a verujem i mnogi ovde kako?Izvinjenje ako u Beogradu idete svugde peske, u tom slucaju, izvinite..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
terapeut je napisao:
Nasi preci su dojili decu do punoletstva :lol: :lol: :lol:
Wiselsava ,ajte da batalimo neargumentovano trucanje.Uzivajte u vasoj ulozi posvecene majke,ocigledno Vam je to nacin da se potvrdite.Zelim Vam prijatno dojenje..... 8)


Malo je neukusno ovo vaše "neargumentovano trućanje"... No dobro....

Takođe mi je prilično odbojno ovo procenjivanje mog majčinstva na osnovu ovo malo podataka što znate o meni. To površno procenjivanje nas je dovelo do ove teme. Samo će naša deca jednog dana imati pravo da ocenjuju naše roditeljstvo.

Ni vi, kao ni ja, očigledno ne znate do kad su naši preci dojili decu.
Za sve tzv. naučne činjenice koje ste napisali niste naveli izvor. U kojoj su vas to školi učili?

Iskreno, sretala sam ljude poput vas koji se čude dojenju, ali srećom ovde gde ja živim društvo je dosta prodojeće i okolina je child-friendly. Pa čak je i naš pedijatar u Beogradu, jedna fina starija gospođa iz DZ Vračar rekla da je super što moja tada dvogodišnjakinja još uvek doji, baš su pozitivno komentarisale i ona i sestra. Decu sam do sada vodila i kod švedskih i francuskih pedijatara, i od svih sam čula samo pozitivne komentare.
Tužno je ako ste stručnjak, ako ste pak običan čovek koji iznosi svoje mišljenje onda nemojte vređati. Ja mislim ovako, vi onako i voila. Ja sam prof. dojilja, vi ste prof. terapeut i blago mojoj deci i vašim pacijentima.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 3:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:
terapeut je napisao:
Nasi preci su dojili decu do punoletstva :lol: :lol: :lol:
Wiselsava ,ajte da batalimo neargumentovano trucanje.Uzivajte u vasoj ulozi posvecene majke,ocigledno Vam je to nacin da se potvrdite.Zelim Vam prijatno dojenje..... 8)


Malo je neukusno ovo vaše "neargumentovano trućanje"... No dobro....

Takođe mi je prilično odbojno ovo procenjivanje mog majčinstva na osnovu ovo malo podataka što znate o meni. To površno procenjivanje nas je dovelo do ove teme. Samo će naša deca jednog dana imati pravo da ocenjuju naše roditeljstvo.

Ni vi, kao ni ja, očigledno ne znate do kad su naši preci dojili decu.
Za sve tzv. naučne činjenice koje ste napisali niste naveli izvor. U kojoj su vas to školi učili?

Iskreno, sretala sam ljude poput vas koji se čude dojenju, ali srećom ovde gde ja živim društvo je dosta prodojeće i okolina je child-friendly. Pa čak je i naš pedijatar u Beogradu, jedna fina starija gospođa iz DZ Vračar rekla da je super što moja tada dvogodišnjakinja još uvek doji, baš su pozitivno komentarisale i ona i sestra. Decu sam do sada vodila i kod švedskih i francuskih pedijatara, i od svih sam čula samo pozitivne komentare.
Tužno je ako ste stručnjak, ako ste pak običan čovek koji iznosi svoje mišljenje onda nemojte vređati. Ja mislim ovako, vi onako i voila. Ja sam prof. dojilja, vi ste prof. terapeut i blago mojoj deci i vašim pacijentima.


A,da li Vam je fina dz vracar pedijatrica ukazala na hormonalnu opasnost od dojenja dok ste u drugom stanju i dajte mi njeno ime molim Vas da prporucim lekarskoj komori da se pozabavi njenim radom?Pozitivan komentar je rastegljiv pojam,to sto su pedijatri svedski i francuski nije nikakva garancija da su i kvalitetni bas naprotiv.
Vase majcinstvo niko ne procenjuje jer za tim nema potrebe.O majcinstvu sa velikim M uglavnom pricate Vi.I cemu ova besmislena prica o pozrtvovanoj majci iz koje godinama tece mleko,na temi o zenama koje ne doje.Dajete podrsku ili propagirate majcinstvo,pozrtvovanje i predanost tom poslu.
Biti majka je zahtevna uloga i predstavlja skup razlicitih vestina,a jedna od najvaznijih je nauciti dete da se snadje u ovom svetu,sa sisom u ustima tesko da ce uspeti da postane samostalan covek.
Sto se mene tice ,od prirodne ,prelepe aktivnosti dojenja napravili ste obesmisljeni i ponizavajuci skec o majcinstvu.Deca Vam posle podoja spuste majcu,a vi i ne osetite,Boze gde vam je pamet.
Dojenje je umetnost,lepota,magija i misterija zivota i ni po koju cenu ne bi trebalo da se svede na prikazivanje zene kao "Svete krave"-mile i dobre iz koje decenijama tece mleko.....
Mila,promasili ste temu,majka je nesto sasvim drugo,dojenje ima malo veze sa tim.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
terapeut je napisao:
A,da li Vam je fina dz vracar pedijatrica ukazala na hormonalnu opasnost od dojenja dok ste u drugom stanju i dajte mi njeno ime molim Vas da prporucim lekarskoj komori da se pozabavi njenim radom?


E baš vam hvala na ovoj onformaciji, konačno ste mi rasvetlili zašto je moja baka imala brkove!

Šalu na stranu, ostatak posta je vrlo uvredljiv. Ljude koji tako razgovaraju sa mnom stavljam na ignore listu.
Baj baj.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 9:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:
terapeut je napisao:
A,da li Vam je fina dz vracar pedijatrica ukazala na hormonalnu opasnost od dojenja dok ste u drugom stanju i dajte mi njeno ime molim Vas da prporucim lekarskoj komori da se pozabavi njenim radom?


E baš vam hvala na ovoj onformaciji, konačno ste mi rasvetlili zašto je moja baka imala brkove!

Šalu na stranu, ostatak posta je vrlo uvredljiv. Ljude koji tako razgovaraju sa mnom stavljam na ignore listu.
Baj baj.


Najpametnije sto ste izjavili do sada,dovidjenja i Vama 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
wiseslawa je napisao:
Iskreno, sretala sam ljude poput vas koji se čude dojenju, ali srećom ovde gde ja živim društvo je dosta prodojeće i okolina je child-friendly. Pa čak je i naš pedijatar u Beogradu, jedna fina starija gospođa iz DZ Vračar rekla da je super što moja tada dvogodišnjakinja još uvek doji, baš su pozitivno komentarisale i ona i sestra. Decu sam do sada vodila i kod švedskih i francuskih pedijatara, i od svih sam čula samo pozitivne komentare.


Moja drugarica je dojila mladje dete nesto duze (mislim do godinu ipo dana) i na jednom pregledu kad je to pomenula doktorki pedijatru ova se zgrozila i rekla da pod hitno prestane, jer ne samo da nema nikakve koristi za dete, vec se dete toliko vezalo i postalo neprirodno vezano za majku. Pocela je cak i u drustvu da joj zavrce majicu i da trazi sisu. Kad je drugarica prokomentarisala kako je to mnogo tesko da se prestane, jer je devojcica vec velika i to, ova je rekla "pod hitno odvedite dete negde na par dana, i momentalno je odvojte od sisanja!" :o . Bas je bila iskljuciva.

Zato me malo cudi stav tih pedijatara koji tako blagonaklono gledaju na to... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Okt 31, 2009 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
kao sto vec rece Vanjina mama, medicina nije egzaktna nauka.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
isidora ja ne znam kako to da doktori daju različite savete. Ja sam laktacijska sestra u Švedskoj, i učila sam o tome, ovo što pišem nije moj lični izum već znanje koje sam stekla. Takođe gledam svoju zdravu, pravu, samostalnu, normalnu, zaigranu decu, kao i decu drugih majki koje doje i ne nalazim niti jedan razlog protiv dugog dojenja.
Dešava se često da od dva lekara dobijete dva različita mišljenja. Kome ćete verovati.... Odluka je uvek na kraju samo vaša. Ja sam odgovorna za zdravlje i život svoje dece. I radim najbolje što umem. Moja deca su prohodala bosa iako je pedijatrica rekla da moramo da kupimo gležnjače sa anatomskim uloškom. Ja sam izabrala da verujem nekom drugom doktoru.
Samo još da napomenem, pošto ispadoh alien. Dojila sam u trudnoći, dojila sam i dojim dvoje dece istovremeno. I naravno da su to tokom trudnoće znali i moj ginekolog i dečiji pedijatar (dojenje u trudnoći se ne preporučuje ako postoji šansa od prevremenog porođaja). I niko nije padao u nesvest na tu informaciju, niko mi nije preporučio psihičko lečenje. A eto videli ste ovde da postoje i sasvim druga mišljenja.

I samo bih se osvrnula na jednu stvar, ne vezano za dojenje:
Citiraj:
vec se dete toliko vezalo i postalo neprirodno vezano za majku

baš me zanima šta to tačno znači? Dete od 18 meseci neprirodno vezano za majku? Moje mišljenje je da je najnormalnija stvar na svetu da tolika beba bude potpuno vezana za majku. Šta treba da radi dete od 18 meseci? Da se zaposli? Osamostali?
Pogledajte šta se dešava u društvima koja žure da osamostale svoju decu (Amerikanci npr). Čim se rodi stavi ga u njegovu sobu, natrpaj ga formulom da spava celu noć, kupi mu medu koji imitira otkucaje majčinog srca (????? a šta fali da ga majka nosi i bude uz njega????) sa 16 ga pošalji od kuće.... A onda ti isti roditelji kad umru, pronađu ih komšije kad se već usmrde. Karikiram malo, ali definitivno je da su ljudi otuđeni.
Ne kažem da treba do pedesete živeti sa roditeljima, ali treba naći neku sredinu. Držite ih uz sebe dok su mali, pustite ih da odrastu kad bude vreme.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
wiseslawa je napisao:
I samo bih se osvrnula na jednu stvar, ne vezano za dojenje:
Citiraj:
vec se dete toliko vezalo i postalo neprirodno vezano za majku

baš me zanima šta to tačno znači? Dete od 18 meseci neprirodno vezano za majku? Moje mišljenje je da je najnormalnija stvar na svetu da tolika beba bude potpuno vezana za majku. Šta treba da radi dete od 18 meseci? Da se zaposli? Osamostali?
Pogledajte šta se dešava u društvima koja žure da osamostale svoju decu (Amerikanci npr). Čim se rodi stavi ga u njegovu sobu, natrpaj ga formulom da spava celu noć, kupi mu medu koji imitira otkucaje majčinog srca (????? a šta fali da ga majka nosi i bude uz njega????) sa 16 ga pošalji od kuće.... A onda ti isti roditelji kad umru, pronađu ih komšije kad se već usmrde. Karikiram malo, ali definitivno je da su ljudi otuđeni.
Ne kažem da treba do pedesete živeti sa roditeljima, ali treba naći neku sredinu. Držite ih uz sebe dok su mali, pustite ih da odrastu kad bude vreme.


Neprirodno vezano za roditelje (majku) je dete koje ne dozvoljava da majka ode negde bez njega na par sati, koje nikad nije prespavalo bez roditelja (kod bake, tetke, bilo gde) koje ne ide u vrtic i koje je nonstop upuceno na majku. .. I ja mislim da je dobro da dete bude sa majkom, ali mi zivimo u 21 veku, a ne u 18. Zene danas moraju da se vrate na posao vrlo cesto pre isteka godine, a kamoli da budu sa bebom duze od godinu dana (moj slucaj).

Po meni je normalno ici u korak s vremenom, a ne u savremeno doba dojitidete do punoletstva, dok otac ide da toljagom obezbedi rucak... :-? Izvinjavam se i ja sto karikiram, ali necu vise o ovoj temi polemisati. Postujem vase misljenje i svakako da svako od nas radi u najboljem interesu deteta. Svakako da ce manje da mu smeta dojenje do tako kasno, nego nekom drugom fizicko ili psihicko zlostavljanje.

Pozdrav, za vas i vasu decicu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moram da se umesam iako ovaj deo teme i nije bas toliko vezan za dojenje.
Kako sam ja procitala Wiseslavin post, njena deca u svakom slucaju nisu vezana za njenu suknju.
Dete nikako ne treba praviti zavisnim od roditelja, ali isto tako mislim da bar u prve tri godine treba da bude sto vise sa majkom (roditeljima). Ovde zena moze posle porodjaja da ne radi do tri godine (naravno ako joj to firma i druge okolnosti dozvoljavaju). Po meni sve prednosti modernog doba i nisu bas za preporuciti. Zato imamo toliko otudjenja, depresija i drugih emotivnih problema. Vecina njih potice bas iz ranog detinjstva.
Inace pricala sam sa dva psihologa u Bgd i oba su protiv toga da se dete daje u obdaniste pre 3 godine. Kazu da to nije dobro za decu. Sad ko mora, mora, ali u svakom slucaju tim svom detetu i ne cini bas neku uslugu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pon Nov 02, 2009 11:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Potpuno se slažem sa Deom. To sam baš i htela da kažem Isidori, to što je društvo, na žalost takvo da majka sebi ne može da dozvoli ostanak kod kuće duže od godinu dana ne znači nikako da nije normalno da je dete i kasnije vezano za majku puno.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sub Nov 07, 2009 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Potpuno se ne slazem sa Deom.Sta znaci ostanak sa detetom do 3 godine?Dete se ne vezuje za majku,termin je potpuno pogresan.Dete mora da ima odnos pun poverenja i razumevanja sa svojom majkom,a to se ne postize ako je majka non-stop uz dete vec ako se vreme koje provodi sa detetom ispuni kvalitetom i ljubavlju.
Mali broj zena je srecan,ispunjen i zadovoljan ako provodi vreme iskljucivo u kuci gde je 7/24 na raspolaganju ukucanima.Takva majka i nije bas neki primer za dete.
Dete mora da ima primer da bi odraslo u zdravu i stabilnu osobu,a to moze samo pored majke koja je razumna i odgovorna,a osoba koja doji dete do skole,stalno je sa svojom decom i ne unapredjuje svoj duhovni zivot u interakciji sa drugim ljudima vec samo sa svojom porodicom nema bas mnogo kvalitenog sadrzaja da ponudi toj deci.Pritom to pomalo zvuci introvertno,zar,ne?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: