Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
remi je napisao:
tamaraft je napisao:
Ja imam mnogo manje od 50 godina a dojile su me zene koje nisu bile moja majka!

Posledica, nema :)



Kako nema: A svestranost? :lol: :wink:


hehehe :) to sam zaboravila :) Hvala :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:
Citiraj:
Uz duzno postovanje, i sve sto je ona napisala, nije napisala koliko je svoje dece i koliko dugo dojila.


wiseslawa neprestano doji od avgusta 2003. kada je rodila najstariju ćerku. Kada joj se 2007 rodila mlađa sestra sisale su neko vreme zajedno, a onda se starija odjavila. Ali je ove godine došla najmlađa pa su sad dve mlađe na sisi. Iako srednja polako odustaje, doji svatki drugi, treći dan po malo.

A posle nekog vremena sam došla u zen fazu da se ni ne budim noću. Dete se probudi, posisa, i još mi spusti bluzu posle toga :D



Ja sam se definitivno pogubila!!!!Da li je ono boldovano sala ili ste vi stvarno profesionalna dojilja od 2003.godine?????
Ako sam ja nesto pogresno razumela izvinite ,ali ako je ovo tacno predlazem da potrazite psiholosku pomoc.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 5:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam se definitivno pogubila!!!!Da li je ono boldovano sala ili ste vi stvarno profesionalna dojilja od 2003.godine?????
Ako sam ja nesto pogresno razumela izvinite ,ali ako je ovo tacno predlazem da potrazite psiholosku pomoc.Pozdrav[/quote]


A, zasto molim vas?Primer:moj teca, rodjen 1943 godine, zdrav i prav, ozenjen dvoje dece.Sisao je do 6 godine,i nikada mu nista nije falilo.U to vreme, majke su vise dojile, mleko je bilo boljeg kvaliteta, bolja produkcija.Ne znam zaista, kako je sve vreme zena imala mleko,ali je istina.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Samo vi Wiselawa nastavite!!!!

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Citiraj:
Ne znam zaista, kako je sve vreme zena imala mleko,ali je istina.


Odgovor je jdnostavan - dok ima potražnje ima i ponude. Dokle god dete sisa mleko se stvara.

Zašto se niko ne pita kako krave godinama imaju mleko? Kako njima ne nestane?

terapeut to boldano je istina. I ne, ja nisam profesionalna dojilja, ja sam svojoj deci majka koja im ne uskraćuje nešto što može da im da a oni za tim imaju potrebu.

Zanima me terapeut da li vi mislite da je deci potrebno mleko? Ako da, zašto onda mislite da krava koju muzu godinama ima bolje mleko za moje dete od mene?
Takođe me zanima da li psihološku pomoć preporučujete majkama koje svojoj deci od 2-3 godine daju kravlje mleko?

I još jedan osvrt, super mi je ova priča od dolce-vita. Zar nemamo svi u familiji neku priču "moj taj i taj išao za mamom sa stoličicom...." ? Ekspanzija marketinga veštačkog mleka je došla 60-tih i 70-tih godina. Zato naša generacija uglavnom nije dojena. A pre toga kako su ljudi prehranjivali decu?
Malo ždrebe ima potrebu za mlekom i nagon za sisanjem do otprilike godinu i po. Zamislite da kobila prestane da ga doji sa npr. 10 meseci i počne da mu daje kozije mleko? Ne možete? E pa ne mogu ni ja da zamislim da uskratim svojoj deci ono što im treba da bi bili zdravi i napredni.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 8:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Malo ždrebe ima potrebu za mlekom i nagon za sisanjem do otprilike godinu i po. Zamislite da kobila prestane da ga doji sa npr. 10 meseci i počne da mu daje kozije mleko? Ne možete?

E Wiseslawa slatko me nasmeja sa ovim poslednjim pasusom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
D.J. je napisao:
Cisto o tome,da su dojenje bebe zdravije....


Nemojte mesati konkretnih nekoliko primera sa statistikom na nivou svetske populacije. Nemojte sad vi da tvrdite da su zdravije bebe koje nisu dojene. Ja se slazem da postoje primeri i za jedno i za drugo, ali to nikako ne znaci da je lose dojiti jer su dojena deca cesca ili vise bolesna.

Moja tetka je strastveni pusac. Pusila je u sve tri trudnoce, po kutiju ipo, dve dnevno i to neke najsmrdljivije cigarete drine i sl. Sva su joj deca zdrava i bave se sportom. Opet, moje drugarice dete je vecito pod bronhitisom, a ona i suprug nepusaci, i u kuci se ne pusi... Treba li da zakljucim da je bolje da majka pusi u trudnoci? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Vanjina mama je napisao:
Naravno, draga, bez uvrede, samo sam radoznla.
I malo zapanjena.
Priznajem :oops:



Najblaze receno... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:
Citiraj:
Ne znam zaista, kako je sve vreme zena imala mleko,ali je istina.


Odgovor je jdnostavan - dok ima potražnje ima i ponude. Dokle god dete sisa mleko se stvara.

Zašto se niko ne pita kako krave godinama imaju mleko? Kako njima ne nestane?

terapeut to boldano je istina. I ne, ja nisam profesionalna dojilja, ja sam svojoj deci majka koja im ne uskraćuje nešto što može da im da a oni za tim imaju potrebu.

Zanima me terapeut da li vi mislite da je deci potrebno mleko? Ako da, zašto onda mislite da krava koju muzu godinama ima bolje mleko za moje dete od mene?
Takođe me zanima da li psihološku pomoć preporučujete majkama koje svojoj deci od 2-3 godine daju kravlje mleko?



Da, Vi jeste profesionalna dojilja!Zena koja godinama odrzava mleko je profi dojilja i to je to!Molim Vas da ne zamenjujete teze.U zivotinjskom svetu dojenje je relativan pojam od 3 meseca do godinu dana u zavisnosti od vrste zivotinja.Svaka vrsta ima svoje zakone koji joj omogucavaju opstanak na ovoj planeti,pa tako i ljudska vrsta.koliko god smatrali sebe superiornim bicima prirodni zakoni vaze i za nas,a oni kazu da je dojenje prva tri meseca apsolutna hrana za odojce u cetvrtom mesecu moze se lagano poceti sa uvodjenjem drugih vrsta hrane,sa tim da se dojenje okonca do navrsene prve godine zivota.
Nema nikakvog naucnog opravdanja za produzavanje ove akcije unedogled,u majcinom mleku vise nema hranljivih sastojaka koji su potrebni detetu,a patoloski supstrat bespotrebnog vezivanja deteta za majku je dokazan.
Dete od godinu dana bi konacno trebalo da odvoji majku od sebe u svom psiholoskom razvoju i da prekine da je dozivljava kao deo sebe,sto je dojenjem otezano.
Da li ste ikad videli kravu ili odraslog konja da sisa mleko svoje majke?Hoce li Vasa deca na velikom odmoru dolaziti u skolsko dvoriste da ih podojite????
Priroda u sustini ima veoma jednostavne obrasce cije postovanje omogucava normalan psihofizicki razvoj,sve ostalo su ekstremi i slobodno tumacenje nekakvih saznanja,a to moze da bude krajnje neproduktivno i opasno.
Dakle savet:ponasajte se normalno ako mozete ,ako ne mozete onda nista; ipak je o Vasoj deci rec,a tu ste Vi neprikosnoveni autoritet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Isidora, jesi li se porodila?Niej te bilo, mislili smo da se si porodila?

niko ama bas niko ne misli ovde da su dojena deca bolesnija,Boze Sacuvaj, mada izvini, ima primera mnogo. :-? Samo se radi o razlici kako Vanja rece o ne mogu i necu, i o napadu na zene koje nisu mogle da doje, o vredjanju istih.Niko, ama bas niko nece i ne treba da trpi ovde uvrede, tipa, lencuge,sebicne, nerdanici i tome sl.Nicim izazvane, nikada u zivotu nisam htela da ih trpim i necu, i ne treba.Niti sam iste nekome izgovorila, sem sto sma Keti napisala da je los covek, i naravno da nisam trebala, jer to je njen nivo, njen nacin konverzacije i sa njom je najbolje vise i ne komunicirati.Ovaj forum na kraju krajeva i niej napravljen za sukob misljenja, vec za iskustva, savete, dr svracaju ponekad, uglavnom majke iznose iskustva koja mnogima znace.


Stvar je u tome sto se ovde ne dojenje od strane nekih komentarisalo kao maltene tezak zlocin, ne dojenje-ono koje nije moglo biti realizovano OPRAVDANO!!!!


Pravilo je da ocigledno nema pravila...Primeri za dojenu decu da se slabijeg imuniteta ima puno, volela bih da se javi neko STRUCNO LICE,Larisa ili bilo koji drugi dr da nam objasni zasto???


Takodje,moj teca , kao sto sam vec rekla, 1943 godiste, u penziji, u zivotu je samo imao jednu hirurusku intervenciju, operacija slepog creva, bezazleno.Covek koji je radio pun vek, bio je sef racun. u jednoj velikoj firmi, to je nebitno za ovu pricu, uglavnom , sa zdravljem stoji dobro.dOJIO DO SESTE GODINE, OTAC MU JE POGINUO U RATU, MAJKA GA JE DOJILA, NIJE IMALA BOG ZNA CIM DA GA HRANI.


P.S Tako da ne znam zasto se zamera Wiselawi, jer cu na kraju pomisliti da je naravoucenije cele price-DA IZVINETE ZAJ....jer ne valja kada dojis, ne valja kada ne dojis.. :o :o :o :roll: :roll: :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Generalno deca koja doje su u tom periodu dok to rade zasticenija od onih koja to ne rade, jer preko majcinog mleka dobijaju i vrstu zastite. A da li to utice na to kakvog su kasnije zdravlja ne znam. Ima puno primera i da jesu i da nisu tako da je tesko to uzeti kao neko pravilo. Mislim da genetika tu ima mnogo vise uticaja.
Niko ovde nije rekao da su deca koja doje bolesnija od drugih, niti iko potencira da ne treba dojiti.

Poenta ove cele teme je da majke koje nisu mogle da doje svoju decu iz ovog ili onog razloga nisu nista losije majke od onih koje to jesu radile. Ne vidim razlog zasto bi ih neko zbog toga osudjivao.
Ko sto rekoh ja se nikada zbog toga nisam osecala lose i hvala bogu nikada nisam nalazila na bilo kakav prigovor od ljudi koje poznajem(ostali mi nisu vazni ali nisam ni od njih).
Biti dobar roditelj je mnogo vise od samo dojiti svoje dete. To za mene definitivno nije merodavno u toj oceni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
terapeut je napisao:
Nema nikakvog naucnog opravdanja za produzavanje ove akcije unedogled,u majcinom mleku vise nema hranljivih sastojaka koji su potrebni detetu,a patoloski supstrat bespotrebnog vezivanja deteta za majku je dokazan.
Dete od godinu dana bi konacno trebalo da odvoji majku od sebe u svom psiholoskom razvoju i da prekine da je dozivljava kao deo sebe,sto je dojenjem otezano.


Slazem se.


I naravno da je poenta da majke koje ne doje decu nisu lose majke. Kakve to veze ima, pa cak i kad odluci da nece da doji. Neko odluci da nece da ima decu, a kamoli da doji. Ne mozemo za njega reci da je los covek. Jednostavno, ljudi se razlikuju, bolje da odluci da nece, nego da rodi pa da ga ostavi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
terapeut je napisao:
wiseslawa je napisao:
Svaka vrsta ima svoje zakone koji joj omogucavaju opstanak na ovoj planeti,pa tako i ljudska vrsta.koliko god smatrali sebe superiornim bicima prirodni zakoni vaze i za nas,a oni kazu da je dojenje prva tri meseca apsolutna hrana za odojce u cetvrtom mesecu moze se lagano poceti sa uvodjenjem drugih vrsta hrane,sa tim da se dojenje okonca do navrsene prve godine zivota.
Nema nikakvog naucnog opravdanja za produzavanje ove akcije unedogled,u majcinom mleku vise nema hranljivih sastojaka koji su potrebni detetu,a patoloski supstrat bespotrebnog vezivanja deteta za majku je dokazan.


A ko je postavio te zakone naše vrste? Vi? Dajte mi i jedan dokaz da su naši preci dojili decu po ovom vašem gore napisamon obrascu!!! Prirodni zakoni nikada nisu tako striktni i ograničeni u dan kao što vi navodite.
Nema nikakvog naučnog opravdanja ni da se grlimo, ljubimo, produženje vrste može se obaviti prostim seksualnim činom. Nema nikakvog naučnog opravdanja pomoći drugome, radovati se sa nekim, voleti.... pa opet sve to radimo.

Svetska zdravstvena organizacija, UNICEF, Američko udruženje pedijatara dali su smernice: isključivo dojenje do šestog bebinog meseca, posle toga počinje dohrana, preporučuje se dojenje do najmanje dve godine, a kasnije ako beba i mama to žele.

Citiraj:
u majcinom mleku vise nema hranljivih sastojaka koji su potrebni detetu


Ovo nije istina.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
wiseslawa je napisao:

A ko je postavio te zakone naše vrste? Vi? Dajte mi i jedan dokaz da su naši preci dojili decu po ovom vašem gore napisamon obrascu!!! Prirodni zakoni nikada nisu tako striktni i ograničeni u dan kao što vi navodite.
Nema nikakvog naučnog opravdanja ni da se grlimo, ljubimo, produženje vrste može se obaviti prostim seksualnim činom. Nema nikakvog naučnog opravdanja pomoći drugome, radovati se sa nekim, voleti.... pa opet sve to radimo.

Svetska zdravstvena organizacija, UNICEF, Američko udruženje pedijatara dali su smernice: isključivo dojenje do šestog bebinog meseca, posle toga počinje dohrana, preporučuje se dojenje do najmanje dve godine, a kasnije ako beba i mama to žele.

Citiraj:
u majcinom mleku vise nema hranljivih sastojaka koji su potrebni detetu


Ovo nije istina.[/quote]

Nasi preci su dojili decu do punoletstva :lol: :lol: :lol:
Wiselsava ,ajte da batalimo neargumentovano trucanje.Uzivajte u vasoj ulozi posvecene majke,ocigledno Vam je to nacin da se potvrdite.Zelim Vam prijatno dojenje..... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
remi je napisao:
ja sam se porodila carskim rezom: Hm, porođaj nije boleo, ali posle...


E, ovo nije tema, ali prosto moram...

Ja sam se porodila carskim (a prethodna dva puta normalno). Nikad ne bih pozelela normalan porodjaj, da sam znala koliko je lakse poroditi se na carski rez. Ne mozete da zamislite agoniju kroz koju sam prolazila na svoja dva prva porodjaja, a sad... asti dan sam ustajala i setala, posle dva dana (samo dok se otkaci onaj grozni kateter) kao da nista nije bilo.

Nisu blesave ove poznate primadone, koje sve redom insistiraju na carskom. Svaka cast svakom, ali ... carski je majka... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: