Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
I, jos nesto,moje je dete kakilo zeleno, a kazu da je to gladovanje, moze da znaci, a i citala sma o tome, ne osporavam vase znanje, itekakoo cenim sve sto ste napisale, ali konstantno je kaio zeleno, sto moze da ukaze na gladovanje.Ja se vise najradije ne bih toga prisecla jer sada je zdrava i vesela beba, pametan i dobar.Medjutim, kao sto rekoh, bilo bi dobro da se nesto ucini da ubuduce majke nebudu prepustene same sebi,a jos manje da se pojavi neko ko pored sve te muke staje na zulj a time se tek nista ne postize, a trebalo bi.Smatrma da je tema odlicna i pisacu casopisu apel da ako se ikako moze pokrene nesto sto bi povecala svest u porodilistima i bilo vise podrske.Med.osoblje ne generalizujem, i nikada nisam, niti cu, ali je surova istina da ih ima jako nezainteresovanih.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
U visegradskoj pre sedamnaest meseci kad sam se porodila su laktaciske sestre bile odlicne...da ne kazem sjajne...sve su mi pokazale i bile podrska...ja sam cak (posto sam bila u bolnici 10 dana) pokazivala drugim mamama..i tako uspostavila i drugarski odnos sa nekima, pa se i sad druzimo ...skoro mi se porodila jedna drugarica, pa sam joj odlazila u narodni front da joj pomognem oko izmuzavanja...njoj nisu nista pokazali, i zamalo nije dobila mastitis...

SVE JE INDIVIDUALNO...Ali se slazem da treba davati podrsku majkama koje ne mogu da doje, pogotovo da ne osecaju krivicu...Mislim to dobra/losa majka...o tome ne treba diskutovati...i u opste uzimati takve reci u usta...Da ne kazem sta je sa pozrtvovanoscu da se ustaje nocu i pravi mleko...itd. u odnosu na dojene bebe...ma mislim pozrtvovanost...svaka majka se daje svom detetu maximalno (mislim na majke koje zele da imaju decu)...sta je sa majkama (neko je pomenuo) koje su usvojile decu...to je isto kao kad bi poredili da li je dete vase bioloski i da ga zato vise volite i vise mu dajete...glupost...dete je vase...i vi mu se dajete do maximuma koliko je u vasoj moci jer ga VOLITE...dojili ga ili ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 10:22 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
NAdovezala bih se na postove koji se ticu podrske porodiljama u prvim danima. Prvi put sam se porodila u Gradskoj bolnici, bila sam na baby-friendly odeljenju. Sestru iz laktarijuma sam videla svega dva puta : prvi put sutradan po porodjaju, kad me je pogledala i samo konstatovala da imam male grudi, ali da ce mi nadoci mleko odjednom ( onda je izasla i nije mi ni rekla sta da radim kad to mleko nadodje), a drugi put kad sam dan kasnije izasla na hodnik sa bebom u rukama, sva razludjena i frustrirana, jer on place gladan, a ja ne umem lepo da ga stavim na dojku, i imam problem sa ravnim bradavicama. Tad sam zaurlala na sred hodnika " Hoce li neka doci da mi pokaze kako da stavim bebu na dojku ???" GLadna je!" Tad su dotrcale i pedijatrijska, i akuserska, i sestra iuz laktarijuma (ona ista), da me grde sto sam sa bebom izasla u hodnik (?!), pa su me ugurale nazad u sobu, i , prikrivajuci nervozi, pokazale mi JEDNOM kako da stavim dete na grudi, a zatim isparile iz sobe.
TOliko o pomoci porodiljama da uspostave ispravnu laktaciju.

Da zenica sa kojom sam bila u sobi nije imala volje da mi pokaze kako da dojim dete, ja ne znam sta bih !

_________________
Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
No problem je napisao:
NAdovezala bih se na postove koji se ticu podrske porodiljama u prvim danima. Prvi put sam se porodila u Gradskoj bolnici, bila sam na baby-friendly odeljenju. Sestru iz laktarijuma sam videla svega dva puta : prvi put sutradan po porodjaju, kad me je pogledala i samo konstatovala da imam male grudi, ali da ce mi nadoci mleko odjednom ( onda je izasla i nije mi ni rekla sta da radim kad to mleko nadodje), a drugi put kad sam dan kasnije izasla na hodnik sa bebom u rukama, sva razludjena i frustrirana, jer on place gladan, a ja ne umem lepo da ga stavim na dojku, i imam problem sa ravnim bradavicama. Tad sam zaurlala na sred hodnika " Hoce li neka doci da mi pokaze kako da stavim bebu na dojku ???" GLadna je!" Tad su dotrcale i pedijatrijska, i akuserska, i sestra iuz laktarijuma (ona ista), da me grde sto sam sa bebom izasla u hodnik (?!), pa su me ugurale nazad u sobu, i , prikrivajuci nervozi, pokazale mi JEDNOM kako da stavim dete na grudi, a zatim isparile iz sobe.
TOliko o pomoci porodiljama da uspostave ispravnu laktaciju.

Da zenica sa kojom sam bila u sobi nije imala volje da mi pokaze kako da dojim dete, ja ne znam sta bih !



No problem, kao da gledam sebe, i ja sam se porodila u gradskoj i potpuno ista situacija, isto baby friendly, samo su prolazile, i ponavljale kao papagaji, samo vi nastavite, nekada se laktacija uspostavi i posle tri nedelje, bla bla bla bla...A, niko, bas niko da pomogne, jedino sto se eto nisam dosetila da istrcim i urlam na hodniku da mi jdete gladno, uvek sam sve pokusavala s mirom.I, kada bih ujutro videla, govorila sma lepo, molim vas,pomozite, imam ravne bradavice, dojdite, pokazite mi.I, nista nisam dobila sem procedjenog osmeha, i hocemo, hocemo...

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 12:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Ja sam ovu temu postavila da bi majke koje zaista nisu mogle dojiti iznela iskustva, i ne znam na koji nacin da ucinimo nesto da u Srbiji bude bolje porodiljama u svakom pogledu, i naravno u pogledu dojenja koje je i jedno od najbitnijih, uspostavljanje laktacije je prva stavka koju majke treba da prebrode posle teskog porodjaja, i onako iscrpljene pod bolovima, TREBA DA DOBIJU PODRSKU.GODPODO NE TREBA NAM MACO, CICO, KUCO, VEC VASA PODRSKA.Ne znam dokle je stigla Branka Stamenkovic sa inicijativom o podrsci i boljem tretmanu porodiljama, ali bojim se da nije daleko.Ne vidim pomak, mora da postoji anketa da se imenuju ped.sestre, lekari, med.sestre koje nece da saradjuju, jednostavno nece da rade svoj posao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ima ih dobrih, normalnih, ali ih je malo.To svakodnevno i pokazuju raznorazne optuzbe na racun raznoraznih lekara koji uzimaju mito, kobajagi privode ih, kaznjavaju ih, a koliko ih samo jos ima.No, da ne duzim, i naravno, ne bih volela da se pojedini lekari uvrede jer da naglasim ne stavljam ih sve u siti kos, ko sto rece dolce ne treba generalizovati.Ali, bih jako volela da vidim sta ce se dalje desiti pa, da ministar da ostavku...Ono sto je ovde napisala doticna Keti, necu dalje raspravljati jer takve persone ne zasluzuju komentar nije dostojna mog komentarisanja, i paznje.To da neko nema nimalo elementarne kulture vec sam se uverila, jer naravno ako udjete kao trudnica u bus, niko vam nece ustati, u banci ce vas napasti jer boze moj, zasto vi u devetom mesecu ne mozete da stojite.Ma hajdete molim vas, pa nista vas ne boli, ne pritiska vam beba besiku, molim vas, ja sam zdrav i prav ko konj i idem ispred vas.Gospodo, mi sami sebe mrzimo, dokle je god ovakvih kao keti,i svet ce nas mrzeti.Samo em zanima da li je zavrsiila fakultet jer, ako nije, ne zasluzuje da zivi, to je tezak zlocin, lencuga,kako e mogla, svi oni koji nisu nastavili studije treba ih lincovati jer su teske lencuge. :evil: E, takvu istu pricu ona ovde propagira o dojenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 12:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja bih molila pošto sam videla da se javio neko od zdravstvenih radnika da nam napiše nešto o Oksitocin inekciji kada se daje jer sam saznala da pokreće laktaciju i da li treba tražiti od lekara da prepišu inekciju. Čula sam da posle inekcije Oksitocina laktacija se uspostavi super krene mleko, da li bi neko stručan mogao da napiše nešto o tome.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
macence poznato mi je to sto pisete. ali i sami kazete da
Citiraj:
Jos vise ima dokaza da majke koje konzumiraju hranu u kojoj ima previse trans-masnoca (kakva je tipicna, svakodnevna ishrana vecine ljudi u razvijenom svetu) te iste trans masnoce prenose i bebi koju doje.
ako je to tipicna ishrana onda ce dete to svakako uzimati kroz druge namirnice a u majcinom mleku dobija jos masu kvalitetnih stvari, onoga sto se ne moze napraviti u laboratoriji.
ali kad sam rekla kvalitet majcinog mleka, mislila sam na ono sto vecina zena misli kad kazu da mleko nije kvalitetno a to je da beba od njega ne raste i ne napreduje. a to jednostavno nije istina. beba moze da ne napreduje zato sto iz nekog razloga nije dobila DOVOLJNO mleka (uspavana, slabo vuce, inkubatro, bolest, nepravilan polozaj na dojci...) a ne zato sto mleko nije kvalitetno.
dolce-vita nisam mislila na dezinformacije o med. osoblju. slazem se da je podrska nikakva. mislila sam na mitove o slabom mleku i ostalim koji se ovde spominju. slazem se sa vama u potpunosti. i ja kad sam se porodila u gradskoj, cim je beba izasla digla sam spavacicu da bi mi je stavili na grudi (sto su oni odbili smejuci mi se). sestra je viknula na mene: sto nisi izvlacila bradavice u trudnoci? nema sanse da sa tim ravnim dojis!!! a ja sam joj rekla kako sam jos tog popodneva dojila stariju cerku, na sta me je ona napala da ce mi beba biti deformisana i bolesna jer sam dojila u trudnoci.
sramotno je koliko ne znaju o dojenju. zamislite da su to rekle nekoj neisusnoj majci? i to par minuta posto se porodila?
jos jedna stvar, zelene stolice nisu stolice gladi. moguce je da je beba kakila zeleno jer se nagutala vazduha pa stolica oksidira (a lako je moguce da se naguta vazduha ako ne moze pravilno da uhvati dojku jer je mali a bradavica ravna). zelene stolice se javljaju i kad se kombinuje adaptirano sa majcinim mlekom.

unka oksitocin injekcija mislim da stvarno nije potrebna, narocito u zemlji srbiji. 70% zena dobije indukciju bar u nekom delu porodjaja a indukcija nije nista drugo nego oksitocin. takodje, one koje nisu bile na indukciji odmah posto beba izadje dobiju injekciju oksitocina (potpuno nepotrebno) da bi posteljica brze izasla. ja nisam ni primetila da sam dobila tu injekciju, drmala me je euforija, ali moj muz je video i pita sta je to. tako znam
kod zena koje imaju problema sa reflekson otpustanja mleka nekad se preporucuje nazani sprej oksitocin. kad je zena pod nekim velikim stresom ili pritiskom refleks otpustanja mleka jednostavno hoce da zataji, znaci mleka ima ali ono ne moze da izadje (to su one stare price kako je nekoj zeni od soka nestalo mleko) i onda se preporucuje taj oksitocin sprej.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
nazaLni oksitocin sprej

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 2:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Wiseslawa, a gde vi radite?
Vidim da imate prilično oprečne stavove od onih ovde raširenih, pa me interesuje ima li još takvih kao vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni je moja babica davala kapi za nos sa oksitocinom. Kao i neke homeopatske kuglice koje su trebale da pomognu u proizvodnji mleka. Ko sto rekoh dolazila mi je u porodiliste, spasla me za vreme tog prvog mastitisa (morala sam da dobijem pola tablete za prestanak nadolaska mleka, da bismo se uopste negde pomerili sa te grozne bolno, kamene situacije).
Posle je babica dolazila i kuci (i ja sam koristila vestacke bradavice jer su i moje ravne) i pokazivala mi sta i kako u vezi sa dojenjem.
Moja beka nije htela da sisa. Jedostavno bez obzira koliko se trudili ona je uvek folirala da spava (znam da je folirala jer cim bi je nezno digla sa sike da je stavim u kolevku da spava, trazila je odmah flasicu da jede. Ako nije dobila flasicu nego opet siku opet ista prica. I tako smo mogle da se foliramo satima).
Inace sam u prvih cetiri nedelja mogla da namuzem sa pumpicom oko 15ml mleka u turi. Pa sad vi vidite dal dete od 3-4 nedelje moze da se najede i napreduje od 15ml.... A pri tom imam solidne grudi i mislila sam da ce mleka biti u potocima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Gde imaju kapi i taj sprej za nos da se kupe, i kako se zovu možda mogu nekome da pomognem, a možda i meni zatreba :wink: . Dea ja sam bila bolja od tebe za čitavih 5 ml mleka :) , ja sam 20 ml nacedila. Najviše prvi put 40, pa kad je palo ispod 20 prestala sam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 8:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Vanjina mama, ja sam zavrsila skolu u Francuskoj, a radila sam kao laktacijska sestra samo u Svedskoj i to sa svojom prijateljicom koja je babica obucena za kucne porode. Nikada nisam radila u bolnici, ali sam volontirala u njihovim savetovalistima za pomoc majkama koje doje, a sada se obucavam za savetnicu u LLL.
Pre svega sam obucavana da majkama dam podrsku, i onima koje doje i onima koje ne doje jer su sve u vrlo osetljivom razdoblju posle porodjaja. Savetovala sam do sada oko 350 majki, od kojih je vecina uspesno prebrodila probleme, ali ima i onih koje nisu uspele uprkos svoj strucnoj i porodicnoj podrsci.
Pokusala sam da nesto slicno organizujem i kod nas, ali sam u vecini porodilista gde sam se nudila da dovedem strucnjake da odrze neka predavanja naisla na zid. Takodje sam htela da osnujem i neku vrstu zenske mreze, pomoc majki majkama, ali ni to nije zazivelo. Onda sam ostala trudna i sve to obustavila, a sad se zbog muzevog posla ponovo skitamo po svetu tako da.....
Sto se tice oksitocina, mislim da ga nije dobro uzimati bez saveta lekara, ja znam da ovde ima da se kupe Oxytocyn Nasal Spray (mislim da se tako zove) u apotekama, a kad dodjem do njega mogu da pogledam ko je proizvodjac.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Dea zato sam ja i rekla - skoro svaka majka moze da proizvede mleko, a da li ce bas ta majka (koja mozda ima uvucene bradavice, mozda ima PPD, mozda je imala tezak carski, mozda nije dobila dete odmah na grudi, mozda joj je starije dete tesko bolesno pa je u grcu.....) moci da nahrani bas tu svoju bebu (koja je mozda bolesna, uspavana od zutice, izmucena teskim porodjajem, ranije rodjena.....) to zavisi od mnogo stvari. Zato postoje savetnice, doule, laktacijske sestre da budu tu, da pomognu, da podrze.
Jednom me je zvala jedna zena da joj beba nece da spava. Kad sam otisla kod nje, ona je bila toliko jadna izmucena (majka, ne beba) jer joj je neko rekao da aposle svakog podoja mora da se izdaja do kraja. Ona je to jadna radila umesto da spava kad i beba, tako je sebi navlacila nepotrebne kolicine mleka, koje beba nije sve mogla da posisa, pa su joj se stvarale upale, a ona se opet izmuzala do kraja i tako podsticala proizvodnju. Na kraju je bila toliko iscrpljena, zivcana.... a beba je sve to osecala. Jedva sam uspela da je ubedim (a bilo je tesko, jer je savet dobila od svoje mame a mama uvek zna najbolje) da ne mora da se izmlaza.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZzA ONE KOJE MISLE DA MAJKA KOJA NE DOJI, DA JE LOSA MAJKA
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Wiseslawa, takvi nam kao vi trebaju, na takve ljude ja apelujem,mogli biste da osnujete neku skolicu za zene koje su trudne za obucavanje :D O tome sam pricala sve vreme, Ja sam dosla na ideju da pisem Branki Stamenkovic, ali nesto nisam u toku, ne znam sta je zena uspela da uradi i koliko ima odjeka ono na sta ona apeluje.Kad vec nema podrske u porodilistima, onda barem da se mi sami borimo.Jako je zalosno sto se ama bas niko ne zapita o takvim nekim razlozima, pa neka mi kaze neko idite kuci nemate mleka, ali barem da znam, ali mozda neko i ima mleka , pa ne uspostavi laktaciju zbog nedovoljno podrske , e to je stvarno grota i sramota.Prica se o dojenju, pozivaju se mame u parkove, na druzenja, slikaju ih, biraju najlepse slike.Sve je to jako lepo, ali da bi bilo jos lepse, mozda postoji neko ko bi mogao u Srbiji da se potrudi i da na tu temu nesto poradi i na kraju da uradi.Keti, ugledajte se malo na Wiselawu na njene postove, njene reci, njenu smirenost i njene ideje.Lkao je osudjivati i soliti pamet.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za one koji misle da je majka koja ne doji, loša majka
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Ono sto je ovde napisala doticna Keti, necu dalje raspravljati jer takve persone ne zasluzuju komentar nije dostojna mog komentarisanja, i paznje.To da neko nema nimalo elementarne kulture vec sam se uverila, jer naravno ako udjete kao trudnica u bus, niko vam nece ustati, u banci ce vas napasti jer boze moj, zasto vi u devetom mesecu ne mozete da stojite.Ma hajdete molim vas, pa nista vas ne boli, ne pritiska vam beba besiku, molim vas, ja sam zdrav i prav ko konj i idem ispred vas.Gospodo, mi sami sebe mrzimo, dokle je god ovakvih kao keti,i svet ce nas mrzeti.Samo em zanima da li je zavrsiila fakultet jer, ako nije, ne zasluzuje da zivi, to je tezak zlocin, lencuga,kako e mogla, svi oni koji nisu nastavili studije treba ih lincovati jer su teske lencuge. E, takvu istu pricu ona ovde propagira o dojenju.

Dakle, posto sam dojila svoja dva deteta, ovde sam optuzena da sam pusac (tako me nazvala dokona osoba koja ima najvise postova na ovoj temi, iako dete nije dojila, ne znam sta hoce, da joj damo orden za to? Ili za cinjenicu da je uopste majka? ), da ne ustajem u busu (njim se ne vozim, al' ajde. Licim na osobu koja ne bi ustala trudnici, valjda. Yato sto sam dojila decu, a zna se da takve zene ne ustaju u busu, prema istrazivanju Svekolikog serbskog instituta za zene koja bi da budu majke, ali da ne zrtvuju majicinstvo), i, na kraju, da NAS svet mrzi zbog ovakvih kao sto sam ja. Ono sveta sto sam obisla (i na Istoku i na Zapadu, i na Severu i na Jugu), na tri kontinenta, mene nije mrzeo. Ni moju decu. Mada, ko zna, mozda da sam im rekla da su deca dojena, mozda bi nas stavili u karantin. Da ne sirimo zarazu dojenja, treba i multinacionalne kompanije koje proizvode adaptirano mleko od neceg da zive. I njihova deca treba da jedu 'lebac, a ja se drznula da svoju dojim, sram me bilo.
Upozorena sam da bih, kako bi majke koje ne doje decu, a htele bi da im svi kazemo kako su najbolje na svetu, trebala da se ponasam kao wiseslava. Ne znam zasto bih? Uz duzno postovanje, i sve sto je ona napisala, nije napisala koliko je svoje dece i koliko dugo dojila.
Ostajte zdravo, a ja odoh da radim: mora od neceg i da se zivi, i da se placaju neradnici.

PS. Zaboravih da dodam: gore od majki koje ne doje decu su samo majke koje decu tuku. Dojile iih ili ne, samo packe ili batine. Sad otvorite temu "za sve koji misli da su majke koje tuku decu lose majke".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: