Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vitamini za decu
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Koji sirup na bazi vitamina se moze dati detetu od 1 godine pa navise, radi preventive da ne bi bilo bolesno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
U Nemackoj generalno nema preparata za tako malu decu. Niti se preporucuju bilo koji vitaminski suplementi. Ono sto sam uspela prosle godine kada mi je mala bila bolesna da izvucem od apotekarke je da se moze davati kasika sirupa Contramutan (pravljen na biljnoj bazi) kao neka preventiva protiv gripa. Posto sam u maju videla da se u BGD apotekama prodaju vecinom nemacki sirupi, verovatno i ovaj mozes nabaviti.
Uz to sam ujutru cedila sok od pomorandze, ima dosta vitamina, jela je i dosta malina (zimi zamrznutih ne gube na vitaminima ni u toj formi), kivija i drugog voca. Ima ovde na drugoj temi i recept sa kasikom meda i cveklom isto kao preventiva. Ja bih se radije drzala tih domacih, tzv. babskih recepata kod tako malog deteta....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
A da li koristite neki vitamini ili sl za poboljšanje apetita?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja mom detetu dajem pikovit, to je za poboljsanje apetita, i multivitaminski preparat, mada ja tome ne bih priblegla da je hteo da jede normalno, preko celog leta sam imala jako velikih problema, nije hteo da jede nista , za jedan dan kuflu i jogurt :roll: .Licno smatram da voce i povrce je najbolje za decu u bilo kom obliku, mada neko rece s obzirom u kakvom vremenu zivimo, vise ni to nije dovoljno.A, pikovit,izmedju ostalog je i multivitaminski preparat.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ako bas zelis vitamine onda uzmi Pikovit sirup, on je i za poboljsanje apetita, a dosta o prevenciji i zastiti dece imas na temi Preventivno protiv gripe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Konsultovala sam se sa farmaceutom rekla mi je za uzrast mog deteta da joj uzmem sirupe Bongo od Pharmanove, i od dr. Thise Multivitanol sirupi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Pon Okt 26, 2009 4:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Neverovatno, ali ja ovde stvarno ne mogu da nadjem nista za decu mladju od 4 godine. Razmisljala sam da joj kupim neki supliment, vitamincice, sirup - cisto zbog sezone gripa da ne pokupi sve sto mora i ne mora, ali bezuspesno. Izgleda da cu morati da se snabdem iz BGD lekovima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Dea probaj da ti neko pošalje Bongo sirup, ja ga dajem mojoj malenoj po pola kašičice dnevno počela sam kad je bila bolesna od gnojne i nastavila naravno može se davati po mesec i mesec i po radi preventive bolesti u jesenjim i prolećnim mesecima. Poboljšao joj se apetit jako dobro jede nadam se da neće biti velikih bolesti u toku zime :wink: .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
inače mislim da je puno bolje da se držite prirodnih namirnica. Kada su u pitanju djeca, posebnu pažnju treba obratiti na jačanje imuniteta, tj. odbrambenih snaga organizma. U tom smislu je jako bitna pravilna ishrana koja podrazumijeva uzimanje što više voća i povrća. Također, preventivne mjere koje se preporučuju kao efikasan i adekvatan način zaštite od gripe su često pranje ruku, izbjegavanje rukovanja sa oboljelom osobom, držanje na udaljenosti od oboljele osobe pogotovo ako kiše ili kašlje, ne koristiti zajedničke čaše ili drugo posuđe koje koristi osoba oboljela od gripe. Također, treba izbjegavati javna mjesta na kojima se okuplja veliki broj ljudi, bilo da se radi o mjestima otvorenog tipa ili o zadimljenim, neprozračivanim i zagušljivim mjestima.

I ono što bih naglasio: da se kod djece kao komplikacija uzimanja acetilsalicilne kiseline (npr. Aspirin C), može javiti i Reyev sindrom, tj. popuštanje jetrene funkcije i encefalopatija.

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa moje dete stvarno jede i voca i povrca. Kad odemo u igraonicu svi su bolesni i slinavi. A ko ima malo dete zna da ne moze da ga drzi zatvorenog kuci, a zimi je ako je hladno 15-tak minuta napolju dovoljno. Dakle igraonica je u planu bar dva tri puta nedeljno, a to znaci i da skupljamo bolesti. Ali to je normalno, ne mogu da je drzim pod staklenim zvonom. Sta ce biti tek kad krene u obdaniste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 3:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Moje dete čuva baka i odlazili smo sve dok je bilo lepo vreme da se igra ponekada sa drugom decom i naravno zarazila se. Dajem joj dosta voća i povrća kuvanje, perem joj ruke redovno mada ona je mala desi se da stavi i prljave rukice u šetnji nosim neki gel za dezinfekciju ruku ali jednostavno virusi i desi se da se razboli i mislim da je potrebno dva puta godišnje dodati neki vitaminski sirup da ne bi često posećivali lekara. Ne mogu da je držim pod staklenim zvonom, izvodim je često na vazduh što je bitno, samo kad vreme ne dozvoljava ostajemo kod kuće.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
ma ti vitamini uopće nisu dokazano djelotvorni... meni nije jasno odakle odjednom ta pomava za vitaminima....

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Procitah nedavno da je ulje origana fenomenalni prirodni antibiotik. Ja sam od vestackih vitamina odustala. Za malu decu definitivno ih nema, a verovatno da postoji dobar razlog za to. I dalje smo samo na prirodnom tretmanu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Ja deci dajem riblje ulje (ono smrdljivo, na kašičicu). I to je to. Veštačke pripravke im ne bih davala.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamini za decu
PostPoslato: Pon Nov 09, 2009 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nisam ni ja bas mnogo za vakcinu, iskreno.Mnoge su osobe dobile vakcinu protiv gripa, pa ipak su ga dobili, najbolje je sto vise ojacati organizam,Moja strina , koja je magistar bromatologije, tvrdi da je pored vitamina c, cvekla dobar izvor vitamina koji sprecavaju od raznoranih napasti koje vladaju.Bilo bi lepo kada bi ministar izasao u javnosti i pred kamerama primio vakcinu.Tako da, ljudi, jedite cveklu :D Sledeći veoma korisni sastojci sadržani su u cvekli:

* bakar - podstiče koncentraciju i jača zglobove
* gvožđe je dobro za krv
* hrom - pomaže u borbi protiv prekomerne težine
* mangan - sprečava reumu
* cink i selen - jačaju imunitet


Ovo cu kopirati i na vitamini za decu.
p.s Moje dete jede sirovu cveklu, ne znam kako moze, ali hvala Bogu kad hoce

_________________

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: