Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
Hvala na odgovorima. Divim se svim majkama koje imaju vise dece!

A zasto obicno preporucuju plasticne, a ne metalne kasicice za bebe? Da li je to zbog mekoce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Iskreno ne znam. Ja sam uvek davala metalne od početka dohrane (ne sećam se sad za lekove, pre nego što su počele dohranu) ali moja sestričina nije htela da jede sa metalnom (kad je bila baš mala) a sa plastičnom je htela.
Ja inače plastiku izbegavam, a i nikad nisam bila našisto koja od tih kašičica može u mašinu za sudove a koja ne.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kathy je napisao:
dolce-vita je napisao:

Drugo, ako zelite da poslusate nas isusknije mame, ne zanm za Tamaru, ali isidora ima troje, ja za sad imam jedno


AHAHAHAHA! Dolce se ubroja u "iskusnije" mame, i ne trepnu! :D Ahahahahaha! Dete joj jos ni pelene nije skinulo, ali ona ima "iskustvo" :D
dolce-vita je napisao:

I, jos za kraj, znam za primer gde su majka, svekrva, i kucna pomocnica redovno i preterano cistile kucu, i sta se desilo?Dete kad je god izaslo da se igra sa drugarima se razbolelo.Cak sta vise, ima astmu.Kako?zasto?

Odgovor je jednostavan,organizam nije znao da mu se bori sa bakterijama.


Ovo je odgovor primeren medicinskom sajtu: astma i cistoca idu zajedno, zato sto priljaviji, to zdraviji. Alal vera. Iskusna mama :D
Uglavnom, svi primeri su, kao kod Nusica: "Bio jedan dobar kobasicarev sin, i jedan los grobarov..." Samo se kod dolce svaka briga o deci zavrsava lose.


dolce-vita je napisao:


Za dlake, skakavce i pikavce nisam cula, ali smoki sa poda je drazi nego bilo sta na svetu.Ima Arijela da pobegne sa foruma;))))
Za dlake, skakavce i pikavce nisam cula, ali smoki sa poda je drazi nego bilo sta na svetu.Ima Arijela da pobegne sa foruma;))))

dolce-vita je napisao:

Za smoki je najbolje da ga ne unosite u kucu, uopste. Tako necete rizikovati da ga dete pojede uopste. Greska sa smokijem nije sto ga dete jede sa poda, nego sto ga UOPSTE jede.

Inace, Arijel, cistite svoju kucu i brinite o svom detetu kako najbolje umete i znate. Niti je prljavstina zdrava, niti je cistoca bolesna.
A sto se vigantola tice, probajte sa malom metalnom kasicicom. One se dobro iskuvavaju ;)

Gospodjo Keti, posto vam je ocigledno opet postalo dosadno, izadjite malo na vazduh i prostetajte, vidite kako je lep dan.Mozda cete i shvatiti da se niste jedini porodili na ovom svetu.Ima jedna mnogo dobra opcija ignore, tako da slobodno nastavite , to je vas nivo, vada kultura, i necu vise sa vama da gubim svoju energiju.Dete ste mi sad pomenuli, i neka vam to bude poslednji put.Moje je dete zdravo, lepo, pametno, napredno, veselo..Ja vasu decu nikada nisam spominjala i necu jer je to krajnji prostakluk.O, bilo kome ovde ne znate nista, i donosite sud na osnovu sto ga procitate???????????????????????????????????????I, draga Keti, pa ja vas zali u tom slucaju.Necu se dalje sa vama prepucavati jer necu da budem kokoska, a ovo nije kokosinjac, radite sta hocete, rekoh, ljudi su videli kakvi ste i koliko se postuje i ceni ono sto kazete.Jer naravno nije vam ciilj da nekome pomognete vec samo provokacija.To su svi vec uvideli.hajde baj draga Keti, odoh ja da izivam u lepom zivotu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Zashto svaka tema koja se pokrene u ovom podforumu postaje kandidat za zakljuchavanje?

:o

Postaje zaista besmisleno...Sve ste razumne odrasle zene, osobe koje ne treba svoje slobodno vreme da troshe na ovakve sitne prepirke i prepucavanja.


Svako od nas ima svoj emishljenje, iskustvo, versk, politichka obedjenja, razlichito obrazovanje, zelje, mogucnosti, potrebe, razlichit broj dece, razlichite filozofije zivota, razlichite nachine vaspitavanja deca koja su uslovljena svim ovim shto sam napisala...I zashto je onda trshko prihvatiti nechije mishljenje i pokushati ga razumeti?

To se zove komunikacija, osnova normalne komunikacije je prihvatanje tudjeg razmishljanja i nachina prichanja kao njegovo, a ne videti u nechijim rechima zelju da vas: UVREDI, VASPITAVA, PREVASPITAVA, GRDI, KUDI, KARA, UBIJA U POJAM, UCHI PAMETI, SOLI PAMET, CHINI BUDALOM I GLUPOM OSOBOM.

Mesto gde imate priliku da potrazite savet, pomoc, konsultaciju, konkretan odgovor se pretvara u chat sobe za prepucavanje oko nekih tak onebitnih stvari i ceo forum pochinje da gubi smisao.

Kao neko ko ovaj forum smatra veoma kvalitetnim i zeli da pomogne uvek i svakome koliko je u mojoj moci, molim sve MAJKE da se ne obaziru i ne drecaju na tudje rechi, sve shto se ovde napishe napishe se iz najbolje namere, ako se osetite prozvanim ili uvredjenim uvek mozete poslati email adminu sajta, moderatorima pa ce se to reshiti. Ako se osetite lichno prozvani sa tom osobom se prepirite na neki drugi nachin.

Nikome nemate potrebe da se pravdate zahsto neshto chinite ili ne, to se zove sloboda!

Da li cete detetu dati da jede smoki chokolade lizalice ili necete je samo vash izbor i nikada nikoga ne mozete nagovoriti da to ne radi svom detetu!

Nije ovo ordinacija za naredjivanje i vredjanje.

Ovo je javni servis, internet forum koji uz pomoc struchnih saradnika i korisnika foruma koji imaju zelju da podele sa nama svoja iskustva, zele da pomognu nekome ko je izgubljen u nekom problemchicu, problemu, zabludi...


Zaista mi je krivo shto se svaka tema u pedijatriji isto zavrshi!

Toliko od mene!

Zbogom! Bar shto se ove teme tiche!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
A sad jedan savet (da ne kazem vic)...o tome koliko se deca sterilno drze (mnogi su ovo dobili mailom vec odavno, predpostavljam)

Ovako;

Verovatno ste primetili da je većina dvogodišnjaka fit. Sinulo nam je da je to možda zbog njihove ishrane. Nije skupa, a raznovrsna je i kvalitetna. Zato smo zapisali šta jedu dvogodišnjaci i došli do fantastične nove dijete kojom možete garantovano biti u top formi. Srećno!

Prvi dan

Doručak: Kajgana od jednog jajeta. Parče tosta sa marmeladom. Prstima pojedite dva zalogaja kaj-
gane, ostatak bacite na pod. Pojedite jedan zalogaj tosta, a marmeladu razmažite po licu i
odeći.

Ručak: Četiri bojice (bilo koje boje), šaka čipsa i čaša mleka. Žvaćite naizmenično bojice i čips.
Potegnite tri gutljaja mleka, a ostatak prospite.

Užina: Štapić, dva novčića od 2 dinara i jedan od 1, četiti gutljaja ustajalog piva.

Večera: Ispržite tost, namažite ga puterom i bacite na patos.

Drugi dan

Doručak: Pojedite jučerašnji tost sa poda. Popijte pola flašice arome vanile.

Ručak: Pojedite pola ružičastog karmina i jednu cigaretu. Posle toga progutajte kocku leda.

Užina: Ližite lizalicu dok ne postane lepljiva. Izađite iz kuće i bacite je u prašinu. Uzmite nazad
i cuclajte dok ponovo ne bude čista. Zatim je unesite u kuću i bacite na tepih.

Večera: Kamenčići, ili sirovi pasulj koje ste čuvali u levoj nozdrvi. Pire od krompira preliven le-
denim čajem. Jedite viljuškom.

Treći dan

Doručak: Dve palačinke s mnogo preliva. Jedite prstima, pa ih obrišite o kosu. Popijte pola čaše
mleka, pa je napunite palačinkama. Posle doručka pokupite ječerašnju lizalicu sa tepiha,
poližite dlačice i stavite je pod jastuk.

Ručak: Tri šibice, puter od kikirikija i hleb sa marmeladom. Između zalogaja pljujte na pod. Raz-
lijte čašu mleka po stolu i pijte ga tako što ćete umakati prst u njega.

Večera: Čaša sladoleda, šaka čipsa, nešto vina i kafe.

Poslednji dan

Doručak: Prelijte čašu pahuljica čašom mleka i dodajte šolju šećera. Kada pahuljice omekšaju, po-
pijte mleko, a pahuljicama nahranite psa.

Ručak: Četvrt tube paste za zube, komadić sapuna i maslina. Pronađite onu lizalicu i dovršite je.

Užina: Maskara.

Večera: Čaša špageta bolonjeze prelivenih čokoladnim mlekom.

Ako ste se strogo pridržavali ove dijete, trebalo bi da ste do sada izgubili 4 do 6 kilograma i nalazite se na oporavku u bolnici, posle gubitka svesti trećeg dana. Dijetu možete ponoviti još dva puta u toku sezone, kombinujući sastojke.


Prijatno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Zanimljiv meni.... :lol:

Sreća da je čistunica, pa ne podnosi zamazano stanje. A i ako se zamažu odmah gleda gde će da ih obriše, pa makar to bile moje sveže obučene čiste farmerke. Važno da su njoj čiste ruke a i lice.
A sad što se tiče smoka i štapića sa poda... pa, svako pravilo ima svoje izuzetke... Ljigave i mokre stvari se ne uzimaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 4:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
Nasla sam novi fazon za davanje Vigantola bebi. Posto je sada flasica Vigantola do pola puna, onda ne izlazi puno kapi odjednom nego mogu da kontrolisem kapi. Tako da mu dajem direktno u usta po jednu kap. E sad me buni da li ja smem da pijem tablete za dojilje jer i tu ima vitamina D3, a on sisa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 4:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
pa, pitajte i to halo bebu.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Arijela je napisao:
Nasla sam novi fazon za davanje Vigantola bebi. Posto je sada flasica Vigantola do pola puna, onda ne izlazi puno kapi odjednom nego mogu da kontrolisem kapi. Tako da mu dajem direktno u usta po jednu kap. E sad me buni da li ja smem da pijem tablete za dojilje jer i tu ima vitamina D3, a on sisa?



Smes, naravno. Vitamini za dojilje cuvaju mamu i njen organizam. Bravo za dojenje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
Kathy je napisao:
Arijela je napisao:
Nasla sam novi fazon za davanje Vigantola bebi. Posto je sada flasica Vigantola do pola puna, onda ne izlazi puno kapi odjednom nego mogu da kontrolisem kapi. Tako da mu dajem direktno u usta po jednu kap. E sad me buni da li ja smem da pijem tablete za dojilje jer i tu ima vitamina D3, a on sisa?



Smes, naravno. Vitamini za dojilje cuvaju mamu i njen organizam. Bravo za dojenje!

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 12:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
dolce-vita je napisao:
pa, pitajte i to halo bebu.

Pitala sam. Kazu da smem, ali da je bolje zbog mene da umesto tableta uzimam vise voca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 3:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Voce i zdrava ishrana su uvek ispred uzimanja lekova! :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Arijela je napisao:
dolce-vita je napisao:
pa, pitajte i to halo bebu.

Pitala sam. Kazu da smem, ali da je bolje zbog mene da umesto tableta uzimam vise voca.


Vitamin D se ne nalazi u vocu. Vitamini nisu svima neophodni, vi najbolje poznajete svoj organizam. U svakom slucaju, dodatna vitamniska zastita nikome u zimsko doba i vreme virusa ne moze da skodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 12:31 am
Postovi: 61
Kathy je napisao:
Arijela je napisao:
dolce-vita je napisao:
pa, pitajte i to halo bebu.

Pitala sam. Kazu da smem, ali da je bolje zbog mene da umesto tableta uzimam vise voca.


Vitamin D se ne nalazi u vocu. Vitamini nisu svima neophodni, vi najbolje poznajete svoj organizam. U svakom slucaju, dodatna vitamniska zastita nikome u zimsko doba i vreme virusa ne moze da skodi.

Ne bih volela zbog bebe da unesem visak vitamina D, a sve se prenosi putem mleka, pa sam zato pitala da li smem vitamin D ako on vec uzima Vigantol. Pise da visak vitamina D moze da stvori anomalije kod beba.
Osecam se iscrpljeno i osecam da mi trebaju dodatni vitamini. A ove tablete za dojilje i trudnice sadrze i vitamin D3.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vigantol kapi
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Govorimo o dva organizma, koja moraju da funkcionisu. Mamin i bebin. Vi morate za svoj organizam da obezbedite dovoljno vitamina, dojili ili ne. Posle trudnoce i dojenja svakom je potrebna vitaminska dopuna, na vise nacina. Tseko da ce i vasem organizmu da se strvori toliko viska vitamina d koji bi naskodio bebi. Prvo bi vi osetili posledice, pa beba. Ne mozete da se iscrpite zbog straha da bebi ne ode neki visak. Vise potencijalne stete moze da nastane od vaseg iscrpljivanja, narocito sto se osecate lose.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: