Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
o pentaxim vakcini mogu da govorim iz ugla majke 18-mesecne devojcice,koja je ,zbog odredjenih problema po porodjaju morala da prima pentaxim,pardon,ne morala vec nam je doktor neurolog preporucio,kao bolje je da prima pentaxim ali moze i obicne vakcine. inace,bila je riziko beba ,zbog polozaja u stomaku krivila se na desnu stranu!
zbog duzeg cekanja na pregled kod neurologa,prvu pentaxim vakcinu je primila sa cetiri meseca a zatim uredno i ostale dve ,naredna dva meseca(o nasoj tada losoj finansijskoj situaciji necu da govorim,jedva smo se skrpili za 3x po 3000 din ali isli smo po principu-sta se mora nije tesko!)
kada je primila poslednju vakcinu(pentaxim) receno nam je da cetvrtu mi ne kupujemo,nego ide o trosku drzave tj besplatna je i prima se godinu dana kasnije!
e,sada nastupaju novi problemi,pre dva meseca je trebala da primi vakcinu protiv malih boginja ali nisu hteli da joj daju bez saglasnosti neurologa,pa sad opet cekamo zakazan pregled (da bi ,usput receno,neurolog opet napisao ono sto je napisao u izvestaju pre godinu dana,ali doticne med.sestre nisu to unele u karton)!napominjem,mogla je da prima obicnu vakcinu ali smo se odlucili za pentaxim kao sigurniju varijantu!
samo sam htela da kazem(a oduzila ovoliko,izvinjavam se) da je pentaxim zaista odlicna vakcina,nema nezeljenih simptoma posle davanja sem malo crvenila na mestu uboda ali je zaista za mnoge u ovoj zemlji skupa!
i stvarno imam nedoumica oko toga zasto su opet trazili izvestaj neurologa ako je neurolog napisao u izvestaju(posle tromesecne kontrole i pregleda kod fizijatra) da kontrole vise nisu potrebne i da dete moze uredno da prima sve ostale vakcine!!!????neznanje ili moranje?

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
natasino je napisao:
U pravu ste, odustajem od rasprave. Zbunjuje me ovakavo poimanje farmaceutske industrije i medicine kao kompleksne nauke od strane nekoga ko studira visu medicinsku skolu, no dobro, ko zna zasto je to dobro za sve ljude ''zatvorenih ociju''.

Elem, kod nas strane vakcine nisu nametnute niti obavezne, tako da mi je duznost da Vas demantujem. U DZ u upotrebi su klasicna di-te-per+polio vakcina, domace proizvodnje i act hib i hep. B strane proizvodnje. Zasto su dve zadnje pomenute vakcine UVOZNE, valjda je potpuno jasno svima. Tehnicka opremljenost nam, izuzimajuci strucan kadar, onemogucava proizvodnju istih! Inace cesto pominjani PENTAXIM apsolutno nije OBAVEZAN, niti ga iko u DZ tako apostrofira.
Pozdrav,


Moram da vas demantujem. Totalna zabluda je da postoje "domace" vakcine! Ne postoji vise nista domace, to bi valjda trebalo da vam bude jasno. Takvo je doba! Nasa drzava je kompletno predata u ruke "strucnjacima" iz sveta. Pa vi sad gledajte sta to znaci. Ko kupuje, ko prodaje, ko sta pravi, ko sta proverava, ko sta povlaci.
Imate vi sliku da sve to funkcionise, ali dovoljno je samo pratiti puteve novca i sve ce vam se razjasniti. Najcesce ljudi pomisle da nemaju oni tih novinarskih i istrazivackih sposobnosti i obeshrabre se, a potrebno je samo malo da bi nam sve bilo jasno.

Hajde nabrojte sve obavezne vakcine i pogledajte njihovo poreklo i sastav. Smete li to da uradite? Naveite ime firme i sastav za svaku obaveznu. A da ne pricamo o neobaveznim.

Nije istina da nemamo strucnjaka i nije istina da nemamo sredstava i uslova za rad. Pa toliko imamo fakultetski obrazovanih da ih mozemo izvoziti, imamo i genijalaca, a evo tkz. proevropske snage vladaju vec 8 godina i stvaraju uslove za rad. Padaju novci sa neba, sve kredit za kreditom. Sta nam onda fali??? Najjaci smo.

I jos nesto, ne zaboravite, da nije u svakoj opstini u Srbiji isti slucaj. Postoji nekoliko kanala i svako moze da bira sta se narucuje, a neki ne mogu ni da biraju, sve zavisi od opstine.

Ne verujte nista dok ne vidite crno na belo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
lepaluki je napisao:
Nama je pedijatar u DZ rekao da dete ne treba da primi cetvrtu dozu Pentaxima (revakcina posle godinu dana) nego da moramo da joj damo njihovu vakcinu plus polio. Na moje pitanje zasto, odgovoreno mi je da tako mora i da eventualno dete primi pentaxim a oni ce joj dati dodatno polio! Zanima me da li je neko imao slicna iskustva? Meni to ne zvuci ok i zaista ne bih detetu davala duplu dozu polia!


Ovo je klasika. To je tako originalan lekarski odgovor! Pa ljudi imate svoje glave pa mozete da zakljucite koliko zapravo mogu da znaju oni koji ovako odgovaraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
mg je napisao:
I mi smo primili Pentaxin tek sa tri meseca. Nama je receno da je to promenjeno od februara, tako da je normalno sto su ostali dobijali sa dva meseca.

Tako da je sve u redu :D


Pa bolje da ste napisali lepo i jasno da ljudi eksperimentisu.
Ne bi im bio prvi put da eksperimentisu i to na jadnim drzavicama kao sto je nasa. Recimo culi ste za onaj skandal sa vakcinama kad su eksperimentisali u Republici Srpskoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nisu pedijatri najgori...
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dr zaza je napisao:
Kalendar vakcinacije dostavlja se zdravstvenim ustanovama,pocetkom svake godine od strane regionalnog Zavoda za zastitu zdravlja. Ja kao pedijatar u DZ mogu samo da sprovedem ono sto se od mene trazi. Vec 2 godine na svoj rizik deci kojoj je potrebno dajem Haemophylus influenzae vakcinu, ali nemojte misliti da je odluka laka. Ako bi nesto krenulo po zlu, snosila bih krivicnu odgovornost i ostala bez posla. Uz to, vakcinu nabavljam preko svojih u Srbiji i ne pitajte me koji je ritual transportovanja u frizideru...
Dakle, postoje odlicne kombinovane vakcine, ali jos nisu u sirokoj primeni na prostorima bivse Juge.
Kvalitet je relativna stvar, jer mi iskustvo govori da se nikome ne moze sa sigurnoscu verovati.
Bitno je da se deca vakcinisu po vazecem kalendaru vakcinacije, a da li to znaci 1 ili 3 bockice vise, baznacajno je kada se uzme u obzir korist od vakcine.


Ovo vrlo zanimljivo zvuci. Pranje ruku. Prvo malo slusa zakon, pa onda malo krsi zakon. Jednostavno receno, igra se sa profesijom!

Ritual, eto kako se to radi. Ima svoje sponzore u Srbiju bre i ritualno nabavlja frizidere sa sumnjivim supstancama! A joooj.

Iskustvo joj govori da se nikome ne moze verovati. A sta nama jadnima to govori???

Hvala Zazo, sve si nam objasnila kako to ide kod nas. Jel mozemo da te pozovemo ako bude potrebno neko svedocenje da se to tako radi? Ozbiljno pitam. Stojis li iza ovih reci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: *THE ORIGIN OF AIDS* *Polio vaccines and the origin of A
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
gilgamesh je napisao:
THE ORIGIN OF AIDS
http://www.youtube.com/watch?v=Ml7q6iMw ... re=related [url]

Polio vaccines and the origin of AIDS
http://www.youtube.com/watch?v=ulX3dayh7Dg&NR=1[/url]

:cry: :(


Bravo Gilgamesu! Poseti moju temu o vakcinaciji koja se popela na sam vrh liste posecenosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
miric je napisao:
ne slazem se sa svima vama u potpunosti. Moja beba ima 3 meseca i bas 05.11.2008 trebamo da idemo na vakcinisanje. primio je 1. vakcinu PENTAXIM. I sada ne mogu nigde da je nadjem. A i u vezi onog komentara da je strasno kada roditelji kazu da nemaju 3000 dinara za vakcinu, nije strasno nego realno a sramota je sto placamo tu vakcinu i jos gore je sto se svi slazete sa tim i zvucite kao da to nije nista strasno, da ne pricam o porodjaju koji se isto placa bez pardona. Ja svoj nisam platila i nista mi nije falilo i ne volim svoje dete manje od onih sto babicu placaju po 100 eur a doktoru 500 da bi rodili potpuno zdravo i normalno dete bez ikakvih problema. Tako da malo bolje razmislite o tome sta i gde kazete.


Pa naravno da se slazu kad su svi dobro placeni da se slazu. Zar ne razumes? Imala si ludu srecu da prodjes tako dobro bez placanja. vidi se da si pozrtvovana majka i da imas kefalo.

Treba samo jos da shvatas i prihvatis da je sve sto vidis oko sebe - reklama. Ljudi su takodje reklama. Reklamiranje je oblast koja se vrtoglavo razvija paralelno sa internetom. Forme su neverovatne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sludjena mama je napisao:
o pentaxim vakcini mogu da govorim iz ugla majke 18-mesecne devojcice,koja je ,zbog odredjenih problema po porodjaju morala da prima pentaxim,pardon,ne morala vec nam je doktor neurolog preporucio,kao bolje je da prima pentaxim ali moze i obicne vakcine. inace,bila je riziko beba ,zbog polozaja u stomaku krivila se na desnu stranu!
zbog duzeg cekanja na pregled kod neurologa,prvu pentaxim vakcinu je primila sa cetiri meseca a zatim uredno i ostale dve,naredna dva meseca(o nasoj tada losoj finansijskoj situaciji necu da govorim,jedva smo se skrpili za 3x po 3000 din ali isli smo po principu-sta se mora nije tesko!)
kada je primila poslednju vakcinu(pentaxim) receno nam je da cetvrtu mi ne kupujemo,nego ide o trosku drzave tj besplatna je i prima se godinu dana kasnije!
e,sada nastupaju novi problemi,pre dva meseca je trebala da primi vakcinu protiv malih boginja ali nisu hteli da joj daju bez saglasnosti neurologa,pa sad opet cekamo zakazan pregled (da bi, usput receno,neurolog opet napisao ono sto je napisao u izvestaju pre godinu dana,ali doticne med.sestre nisu to unele u karton)!napominjem,mogla je da prima obicnu vakcinu ali smo se odlucili za pentaxim kao sigurniju varijantu!
samo sam htela da kazem(a oduzila ovoliko,izvinjavam se) da je pentaxim zaista odlicna vakcina,nema nezeljenih simptoma posle davanja sem malo crvenila na mestu uboda ali je zaista za mnoge u ovoj zemlji skupa!
i stvarno imam nedoumica oko toga zasto su opet trazili izvestaj neurologa ako je neurolog napisao u izvestaju(posle tromesecne kontrole i pregleda kod fizijatra) da kontrole vise nisu potrebne i da dete moze uredno da prima sve ostale vakcine!!!????neznanje ili moranje?


Jel tebi ovo zvuci kao ozbiljan lekarski savet? Moze a i ne mora, a moze i obicne. Ma sve moze, a i ne mora. Jel to ozbiljna nauka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 4:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
guci je napisao:
"Ne brinu me toliko reakcije neposredno posle vakcinacije, mnogo viљe me brine uticaj vakcinacije na telo koji se ispoljava kroz xy godina..."
"Smatram i da je neodgovorno misliti da je vakcinacijom sve zavrseno po pitanju zasticenosti i obavestenosti o zaraznim bolestima. Uostalom ne postoji vakcina protiv svake zarazne bolesti koja nam preti..."

Potpuno sam sludjena ovim raspravama, za i protiv vakcine, i jedino sto mogu da kazem jeste da cu da umrem kroz xy godina, a sasvim mi je svejedno od cega. Umreti ionako moram, a ne verujem da ce mi na pamet u tom trenutku pasti da umirem zato sto me je majka vakcinisala po kalendaru vakcinacije.


Pa tacno je da ces da umres za XY godina ali ce valjda da se potrudis koliko je do tebe da to bude sto kasnije.
I pre nego sto umres oboleces od mnogih bolesti i to samo zbog toga sto si kao mala, krhka beba primila u telo NESTO nepoznatog sastava sto ti je sistematski unistilo tvoj prirodni, originalni imunitet i sto te je "zastitilo" od hepatitisa i od boginja koje mozda nikad ni ne bi dobila.

Zasto da bolujes kroz zivot ako ne moras?! Uopste ne moras da budes bolesna. Dovoljno bi bilo samo da nisi unistila svoj prirodni zastitni sistem. Zasto bismo ga remetili, unosili neravnotezu? Zasto se igramo sa stvarima koje nedovoljno poznajemo??? Medicina nedovoljno poznaje oblast zastitnog sistema.

Zasto ti danas i sve ove godine bolujes ili ces bolovati? Pa da bi kupovala lekove. Ti si koristan clan naseg drustva, redovno kupujes lekove, a ja ti smuckam sta hocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 5:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
OljaA je napisao:
Obzirom da paniиiљ pred svaku vakcinu nakon ovih textova, meni na pada na pamet da ih иitam.
Jer vakcine su neophodne i moram da ih dajem u svakom sluиaju.
Zaљto da samu sebe onda stresiram!!!


Koja logika! Cuvaj decu ko oci u glavi majko Srpkinjo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 3:28 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Da li je neko u skorije vreme dao detetu 'obicnu' vakcinu,a ne pentaxim? Kakve su reakcije na njih (osim toga sto ce ga izbosti)? Muce me finansije pa ... Molim za odgovor sto pre. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
moj sin je ,za razliku od mladjeg deteta,primio obicne vakcine i nije bilo nikakvih reakcija sem malo crvenila na ruci i blago povisene temperature.na mestu uboda sam mu stavljala hladne obloge a temperaturu nisam snizavala zato sto nije isla preko 38*.
novi trend,posto je samo to i nista vise,pentaxim vakcina je verovatno trazenija danas nego pre 2-3 godine zato sto pedijatri sami preporucuju roditeljima da kupuju pentaxim,ubedjujuci ih u potpunu bezbednost,bez nezeljenih efekata za razliku od obicnih vakcina a u stvari,neko dobro puni dzepove nasim,tesko stecenim novcem!!!!
meni je, i pored toga sto mi je mladje dete primilo pentaxim ,receno da kuci moram da spremim cepice za snizavanje temperature u slucaju da se temperatura povisi!pa,ko je sad tu lud a ko zbunjen????sreca pa sam samo 'sludjena'!
lep pozdrav!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
sludjena mama je napisao:
...pedijatri sami preporucuju roditeljima da kupuju pentaxim,ubedjujuci ih u potpunu bezbednost,bez nezeljenih efekata za razliku od obicnih vakcina a u stvari,neko dobro puni dzepove nasim,tesko stecenim novcem!!!!
meni je, i pored toga sto mi je mladje dete primilo pentaxim ,receno da kuci moram da spremim cepice za snizavanje temperature u slucaju da se temperatura povisi!pa,ko je sad tu lud a ko zbunjen????sreca pa sam samo 'sludjena'!
lep pozdrav!

Malo ste kontradiktorni ili vam je rečeno da nema posledica i neželjenih pojava ili nije.
Uostalom, uvek je lako uzeti prateće papire, deklaraciju i pročitati, ako ste imalo skeptični (ili bar iskreno zainteresovani).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
ne bih bas rekla da sam JA kontradiktorna vec doktor ,koji mi je prvo rekao da pentaxim ne daje nikakve nezeljene efekte a zatim,kad je dete primilo vakcinu,da pripremim kuci cepice za snizavanje temperature, za svaki slucaj!
naravno da sam se zapitala sta je istina,mislim ili ima nezeljenih efekata ili nema!
samo sam zbunjena,nista vise!!!
naravno da sam skepticna i sumnjicava!naravno da sam zainteresovana i da zelim da mi neki doktor objasni sta je istina!steta sto na ovom forumu ne odgovaraju pedijatri!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 9:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
zamolila bih doktore da se jave i otklone nam nedoumice oko vakcinacije!
vecina roditelja ce se verovatno sloziti sa mnom:dobijamo premalo informacija vezanih za vakcine i osim sto smo nauceni da tako mora i da je obavezno zakonom,malo se zna o vakcinama!
srdacan pozdrav!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: