Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
natasino je napisao:
E, ako gornju pricu prenesete u prosecnu porodicu u Srbiji, mislice da im citirate Andersenovu bajku. Ovde ljudi zive na ivici siromastva, sa prosecnom platom od 15.000 dinara, udisu BENZEN cija je petostruka koncentracija u vazduhu ovde normalna, jedu hranu iz zemljista obogacenog osiromasenim uranijumom, nose radioaktivnu kinesku odecu, deci kupuju radiokativne kineske igracke (jer to ne znaju i NEMAJU za bolje), ubijaju se jer im kladionice i banke ''stezu omcu oko vrata'' iz dana u dan, UMIRU SVAKODNEVNO JER IM NISU DOSTUPNI SAVREMENI NACINI DIJAGNOSTIKE I LECENJA... TOLIKO O ZDRAVOM ZIVOTU I RECENICI:




Ovo je na zalost, nasa surova realnost!!! :(



Natasino, jel si ovde mislila na onu pricu od pre par godina, kada su brujali na sve strane o radioaktivnoj kineskoj odeci??!! Jel se to misli na sve odevne predmete u boji??!! :o :o :o :o :o

Mozda i gresim, ali cini mi se da sam tako nesto cula??!!


Pozdrav, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 10:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Majjo,

ovo sad nema veze sa vakcinama, ali da ne bih pisala na PP, posto ce i nekog drugog mozda zanimati, odgovoricu Vam ovako.

EU ima postavljen precizan i jasan standard kada je uvoz tkanina, metraze, odevnih predmeta i igracaka u pitanju. Mi ga na zalost jos uvek nemamo i nas Zakon dozvoljava uvoz kineskih proizvoda koji u EU NIKADA ne bi dobili atest. Pojedini kineski artikli u proteklih nekoliko meseci bili su ''sumnjivog kvaliteta'' i nedvosmisleno je potvrdjeno prisustvo radioaktivnih cestica i kancerogenih boja kako u pojedinim tekstilnim proizvodima tako i u igrackama. Da se razmemo, prisustvo ovih materija nije u % koji bi trenutno naskodio coveku, ali u dugorocnom kontaktu sa kozom postaje potencijalno opasno. U novinama su se pojavili odredjeni clanci sa ovom tematikom, ali su oni koji od ovoga imaju KORISTI ''zataskali'' stvar kako se ne bi uznemirila javnost ''bespotrebno''. Na zalost, vecina nas nema mogucnosti da se oblaci po velikim trznim centrima i kupuje firmiranu garderobu koja se u glavnom proizvodi u Kini?!, vec je prinudjena da kupovinu obavi u kineskim prodavnicama. E, sad sta dobijemo za ulozeni novac znacemo samo ako artikal odnesemo u Institut za nuklearna istrazivanja u Vinci ili Zavod za zastitu zdravlja.


Citiraj:
2.6.2006. 9:06.


Alarmantno: Kineska odjeća kancerogena



Svjetske agencije objavile su da 49,4 posto dječje odjeće proizvedene u južnoj Kini sadrži štetne količine formaldehida, a 10 posto te robice sadrži kancerogene amine. Svijet je uznemirila i vijest da opasne tvari, osim odjeće, kriju i tamošnje bočice i igračke.



U svakom slucaju, ako zivite u Srbiji OPREZ sa kineskim proizvodima.

I ovo moze da posluzi kao primer za razvoj odredjenih bolesti kroz XY godina, a potom PUSENJE aktivno i pasivno, gazirana pica, industrijska hrana i sokovi...


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Natasino, hvala na odgovoru!!


Na zalost, u pravu si za sve navedeno sto se tice naseg standarda i oblacenja, i uglavnom se i oblacimo po kineskim buvljacima, a i oni koji su malo jaceg statusa u novcaniku, ne prolaze nista bolje, jer se i po buticima, gde su cene znatno vise nego na buvljacima, prodaje apsolutno ista roba! :evil:


Kada saberem i oduzmem sve sta jedemo, kakav vazduh disemo, koju vodu pijemo, kako se oblacimo......ponekad se osecam kao bubasvaba!!! :cry:


Pozdrav i hvala na odgovoru! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Nastasino,
da, ja se zaista izvinjavam, nisam pazljivo citala, tek sam kasnije videla da ste rekli da ne zelite da govorite o licnim/porodicnim/iskustvima iz blize okoline, sto je za razumeti.
Prosle nedelje sam sasvim slucajno razgovarala sa jednom doktoricom koja je meni nekad drzala vezbe iz epidemilogije, danas profesor i doktor nauka, pa sam je pitala onako, poluprivatno, sta misli o ovakvim kolebanjima po pitanju vakcinacije.
Ona je pocela da mi opisuje par radova koji su bili publikovani u USA, na temu komplikacija/posledica lose, neadekvatne vakcine i tome slicno, i jos usput izrazila postovanje za nase torlacke vakcine "onakve kakve su nekad bile". Nismo imale mnogo vremena, ali je meni to bilo sasvim dovoljno da shvatim da se "nesto iza brda valja". Osim ovoga, g-dja je naglasila iskljucivost potrebe da se vakcinise ZDRAVO dete, i prisustvo niza promasaja koje ona vidja na tu temu, ne bas ohrabrujuce.
Htedoh da vas pitam - kako ste uopste poceli da skupljate materijal i ucite na ovu temu? Zavidna je kolicina vremena i energije koju ste ulozili :).

E, sad, nemojte zameriti, ali neki od vasih stavova jednostavno ne stoje, medicinski gledano; sad nemam vremena da pretrazujem vase postove da vam ukazem na nesto konkretno, ali neka vasa razmisljanja idu u pogresnom pravcu, ako vas zanima - mogu to kasnije da pogledam.

Moje pitanje o mogucoj alternativi je jasno: ako ne vakcinisete dete od ozbiljnih oboljenja, ostaje vam da cekate da se razboli od toga, ili ne, i nadate najboljem - kako ja vidim stvari. Ako (opet) nije previse licno, nije li to za vas preveliki teret? :(

Sto se tice amalgama, tu moram da vas razocaram: niste u pravu. Ne postoji naucno validno istrazivanje koje jasno dokazuje kauzalnu povezanost amalgama sa ma kojom bolescu ili stanjem, postoje samo maglovita nagadjanja, "naucna" istrazivanja podrzana od mocnih dental kuca koja proizvode alternativne materijale, i neka druga koja ne mogu izdrzati ni prostu logicnu, a kamoli naucno-metodolosku proveru.

Osim ovoga, nije tacno da stomatolozi menjaju sebi amalgamske plombe u "bele", cak ni svojoj deci: ni ovde, ni u razvijenim evropskim zemljama, i to je cest predmet sala medju nama. Ovde najmanje jednom mesecno vidjam i do 450 stomatologa na jednom mestu, niko to nije radio ni sebi ni svojima, i nisam to ni cula za sav svoj staz.... Pre par meseci sam u Austriji slusala niz predavanja firme koja proizvodi estetske materijale, i u pauzi su se kolege izlagaci Bog zna kako zalagali za svoje materijale, a protiv amalgama, a kad smo ih zamolili da otvore usta, imalo se sta videti :), a i to se nije desilo ni prvi put, ni samo u jednoj zemlji. Ukratko: recimo glass-ionomer-i kostaju i do 20 puta vise za odredjeni ispun od amlagama, te - sto bi neko "prodavao" amalgam.... i ubedjivao pacijenta da i on ima, itekako, svoje indikacije? Da se razumemo, jos nije izumljen materijal koji moze u potpunosti zamenti osobine amalgama.

Sto se tice kolege koji je ismejan, u svakom poslu sa javnim pojavljivanjem je prvi problem - kredibilitet; ako svi znamo da kolega radni dan pocinje duplim viskijem za dorucak, sve nadalje je samo cekanje lapsusa.
Osim ovoga, ako cemo o nekom konkretnom primeru: on je tvrdio da homeopatski tretman ima izuzetan efekat u smislu sprecavanja otoka kod pacijenata operisanih od umnjaka, recimo. Na nasa pitanja, ispostavilo se da je pacijent dobio dexason, plus Lemod-solu parenteralno, dan ranije poceo Chymoral forte, a nadalje dobijao i Hemomycin itd. - dakle, ZASUT je antisok i terapijom protiv edema, te ne vidim uopste logiku IKAKVE tvrdnje da je u stvari delovao homeopatski preparat.

Hvala vam jos jednom na odgovorima i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Miminamama,

ja moram da Vas ispravim posto je ocigledno greska u pitanju :roll: . Pretpostavljam da je ovaj dole citirani tekst u celosti trebalo da bude namenjen clanu foruma sa korisnickim imenom Natas@.

miminamama je napisao:
@Nastasino,
da, ja se zaista izvinjavam, nisam pazljivo citala, tek sam kasnije videla da ste rekli da ne zelite da govorite o licnim/porodicnim/iskustvima iz blize okoline, sto je za razumeti.
Prosle nedelje sam sasvim slucajno razgovarala sa jednom doktoricom koja je meni nekad drzala vezbe iz epidemilogije, danas profesor i doktor nauka, pa sam je pitala onako, poluprivatno, sta misli o ovakvim kolebanjima po pitanju vakcinacije.
Ona je pocela da mi opisuje par radova koji su bili publikovani u USA, na temu komplikacija/posledica lose, neadekvatne vakcine i tome slicno, i jos usput izrazila postovanje za nase torlacke vakcine "onakve kakve su nekad bile". Nismo imale mnogo vremena, ali je meni to bilo sasvim dovoljno da shvatim da se "nesto iza brda valja". Osim ovoga, g-dja je naglasila iskljucivost potrebe da se vakcinise ZDRAVO dete, i prisustvo niza promasaja koje ona vidja na tu temu, ne bas ohrabrujuce.
Htedoh da vas pitam - kako ste uopste poceli da skupljate materijal i ucite na ovu temu? Zavidna je kolicina vremena i energije koju ste ulozili :).................


Radi se o dve razlicite Natase, sa dva razlicita korisnicka imena. :wink:


Pozdrav,


Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Da, izvinjavam se, i hvala na ispravci :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 12, 2006 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
"Ne brinu me toliko reakcije neposredno posle vakcinacije, mnogo više me brine uticaj vakcinacije na telo koji se ispoljava kroz xy godina..."
"Smatram i da je neodgovorno misliti da je vakcinacijom sve završeno po pitanju zaštićenosti i obaveštenosti o zaraznim bolestima. Uostalom ne postoji vakcina protiv svake zarazne bolesti koja nam preti i ako postoji verovatnoća da će me ubiti neka od bolesti protiv koje postoji vakcina onda postoji još veća verovatnoća da će me ubiti neka od zaraznih bolesti protiv koje nema vakcine..."

Potpuno sam sludjena ovim raspravama, za i protiv vakcine, i jedino sto mogu da kazem jeste da cu da umrem kroz xy godina, a sasvim mi je svejedno od cega. Umreti ionako moram, a ne verujem da ce mi na pamet u tom trenutku pasti da umirem zato sto me je majka vakcinisala po kalendaru vakcinacije.
Po meni, normalno je da covek veruje lekaru kome je poverio dete, ako postoji sumnja u lekarsku kompetenciju, moze da potrazi savet drugog... Ali nije mi jasno da u zemlji u kojoj vise od 60% posto dece (ovo sam lupila, jer ne znam koliki tacan procenat dece u nasoj zemlji biva vakcinisan, ali znam da sve moje prijateljice i poznanice sa malom decom postuju kalendar vakcinacije), se roditelj naziva NEODGOVORNIM (tj, roditeljska misao je neodgovorna, da budem bukvalista), ako misli da je sve gotovo time sto se dete vakcinisalo. Verujem da nisam dobro razumela gospodju pod korisnickim imenom Natas@. Normalno je da se brinem za svoje dete, da vodim racuna o njenom zdravlju, ali ne mogu sad da budem na iglama zato sto je tamo negde u Africi epidemija toga i toga. Pa sve je to zivot, a zivot u stalnom strahu i nije neki. Moje je da vakcinisem svoje dete, i da ga stitim koliko mogu od NEPOSREDNIH opasnosti. A ne daj Boze da se deci nesto desi, iako znam da se desava, ali covek uvek da misli da je greska BAS U ONOME STO JE URADIO, i kajace se sto nije postupio drugacije. Sto rekose u onoj prici: "Ko uzme, kajae se, ko ne uzme, kajace se." Mozemo mi da se naoruzavamo informacijama do besvesti, mozemo da vodimo racuna o nasim andjelcicima koliko god smo u stanju, ali postoji i nesto sto se zove Bozja volja, i protiv toga se ne moze. Mozda ce neko reci da je Bozja volja izraz za poraz, mirenje sa situacijom, ali kako god bilo, nismo mi svemoguci... Bez obzira na nas, nasu potkovanost nekom materijom, nas trud da situaciju drzimo pod kontrolom, s..nja se desavaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 01, 2007 11:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=9923 ....i toliko o sigurnim vakcinama!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Moja Anastasija je danas primila vakcinu, odnosno revakcinu i nema više, sve do polaska u školu :D

A inače primala je sve obične vakcine iz doma zdravlja koje su besplatne, ne Pentaxim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 4
Kome se da čitati, preporučujem. Ja sam ostala bez teksta, sada paničim pred svaku vakcinu :o

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=24357&highlight=osvje%9Ateno+pleme

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29657&highlight=osvje%9Ateno+pleme

http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29656&highlight=osvje%9Ateno+pleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Obzirom da paničiš pred svaku vakcinu nakon ovih textova, meni na pada na pamet da ih čitam.
Jer vakcine su neophodne i moram da ih dajem u svakom slučaju.
Zašto da samu sebe onda stresiram!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Nije me bilo dugo ali da se javim sada.Moja cerka je primila drugu vakcinu Pentaxima i proslo je bez ikakvih negativnih reakcija.Ono sto je bilo primetno je malo tvrdja koza na mestu uboda i duze spavanje tog i narednog dana.

A ima li nekih komentara vezano za vakcinaciju dece i odraslih do 25 godina na podrucju BG-a posto su otkrivena (za sada) dva slucaja morbilla u BG-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 10:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Bas sam malopre citala u novinama da ima preko 60 slucajeva i da je vandredna vakcinacija pocela od 14. februara kada je proglasena epidemija.
Dr. Predrag Kon je naveo da se preventivno vakcinisu deca do 14, ali i osobe do 25 godina, pogotovu iz okruzenja obolele dece. Nije navedeno koje je to naselje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Bas sam malopre citala u novinama da ima preko 60 slucajeva i da je vandredna vakcinacija pocela od 14. februara kada je proglasena epidemija.
Dr. Predrag Kon je naveo da se preventivno vakcinisu deca do 14, ali i osobe do 25 godina, pogotovu iz okruzenja obolele dece. Nije navedeno koje je to naselje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hexavac vakcina
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 7:51 pm
Postovi: 1
Zna li neko gde moze da se kupi HEXAVAC vakcina u Beogradu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: