Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Uvodjenje cvrste hrane
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
iz knjige Jasminke Komnenovic

meni se ne dopada njen stav u smislu ranog uvođenja čvrste hrane...a moguće da je njen raspored, vidim da je njihov saradnik...

Citiraj:
ja se sve vodim onim da je majcino mleko nezamenjivo i sad ga ima a posle ne pa ga zato forsiram.


podržavam!!!I, baš je tako, dok ga ima....uostalom, bebac ce sam redukovati mlekce, vremenom...može se bebama dati i jogurt u 7.mesecu, ali, probiotike koje proizvodi majčin organizam, a o imuno-globulinaima da i ne govorimo....

bitno je da imaš , koliko ja shvatam pravilnu kombinaciju namirnica, a vi to imate...
inače, ja dajem žitarice sa voćem, najčešće, ali polako uvodim i kiselo mleko....itd..., kao i ručak sa povrćem, najpre, pa polako i meso, ni sa tim ne treba žuriti, do 8. meseca....Ovo sve navodim, obzirom na ono što sam ja pronašla, pročitala....Meso dajem iz kašica...jer, blender ne može da mi tako i toliko usitni kada ga ja skuvam....a ima stavova da meso treba , u tzv. "kućnoj varijanti" davati tek od 10.meseca..i ima to logike...zbog tih vlakana, varenja. itd......
Meni je ovo sasvim ok raspored, čak odličan, sama pravi kobinacije...
..ne razumem te rasporede, beba u 8 ili 9 mesecu kao papa 7-8 puta, a posle 12. meseca treba da se odjednom uobroči na 4 obroka...yU obroke ne računam davanje razblaženih sokića, a ne držim se striktno ...već kako mi dete traži, kako prihvata....nekada se hranimo "očas posla", nekada..uh...."na rate" :o Ali, takva je prosto "priroda" moje bebe, ja kada to nanjušim, ništa ne forsiram, nego opet kasnije malo dam, kada se baš sa slašću pojede, ono što se bukvalno pljuvalo :roll: ...nisam oduševljana takvim režimom hranjenja, ali kako naiđe koji dan, a i zubići su doprineli tom nazovi poremećaju.........ali, guramo...i smišljamo šta dalje.... :)
Imamo 3 mlečna obroka.Dva čvrsta, između sokovi , čajevi, posebno....

Izgleda da sam ja jedina mama, potpuno sama sa bebom,ne samo u RL-u, već i u virtuelnom svetu....a baš me zanima kako to drugi postižu, ili je moje dete baš živa vatrica.... :D i sa nekim sebi znanim rasporedom i ritmom :wink: zbog koje ja baš nemam ni malo vremna, pa me i ovde ima retko!
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvodjenje cvrste hrane
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2012 2:05 pm
Postovi: 5
...drage mame,moja beba je u sedmom mesecu ,kao novorodjence dok je sisala nije bilo potrebe za vodom i sokicima ..bebe kad sisaju uzimaju sve sto im je potrebno iz majcinog mleko .Prvo bebe sisajuci zadovoljavaju potrbu za vodom jer su zedne pa sa zadnjim sisanjem pred karj zadovolje glad ,ako me razumete.Moja beba je prestala da sisa sa dva meseca i presli smo na formulu,samim tim dobili smo problem sa stolicom ,nije mogla da kaki da se tako izrazim ,onda smo morali da joj dajemo kapi u mleko.Po dolasku patronazne sestre ,objasnili smo joj problem i savetovala nam je da joj dajemo vodu jer formula mleko isusuje creva .Upocetku je odbijala pa smo morali da stavljamo dva tri zrna secera ,i kad je navikla na vodu izbacila sam joj.Sa cetiri ipo meseca sam joj dala sokic od jabuke na kasikicu,prvo se mrstila ,negodovala i posle dva tri dana ,pocela je da prihvata i sama da trazi .U petom mesecu sam joj uvela pire od krompira ,negodovanje,mrstenje i sve to je bilo normalno ...Odbije ,ali opet pokusam sutra i tako narednih 10 do 15 dana kad vec sama prihvati .U pocetku je bio samo jedan obrok na dan i polako sam joj uvodila da ima 5 obroka sa sedam meseci...sada jede krompir,sangarepu,karfiol,tikvice,integralni pirinac,i sitno testo za supu bez jaja,bundeva pecena,naravno sve miksano i kombinujete po zelji,od voca jede bananu jednom nedeljno,zbog tvrde stolice,breskve ,dinju,lubenicu,jabuke ,kruske,kajsiju.Doktorica nam je dala savete da joj ne dajemo sangarepu svaki dan da nebi dobila karotensku boju...zbog hemoglobina i malokrvnosti poceli smo sa mesom ,pilece dok beba prihvati ,onda telece ,pa junece ...i da stavljamo puter jer je prirodna masnoca u miks povrca i mesa i da je bolji ukus...Sad moja beba ne pije sokove jer cedjenjem bacamo ono sto je za njih naj bolje ...radije uzmem jabuku pa izmiksam sa stapnim mikserom i tako joj dajem ,naravno sveze .Cajeve su nam preporucili da ne dajemo ,jer nam se desilo da beba povraca ,a cajevi nadrazuju zeludac....Mi smo na oceni naseg pedijatra dobili 10+,i gledali smo potrebe nase bebe ,primetili smo da je spremna na hranu kad je pocela da prati nas kad jedemo,i gleda onako tuznim iznenadjujucim okicama ,kao da kaze a meni malo ....danas se sve menja ,mi smo promenili tri pedijatra za sest meseci i napokon smo zadovoljni sa nasom dr ...i njenim savetima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvodjenje cvrste hrane
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2012 2:05 pm
Postovi: 5
filip.mm je napisao:
Evo da uletim malo na temu.Moj sin ima 3.5 meseca.Sisa.Rodjen je sa 3550g a sad ima 7050g.Znaci super napreduje.E sad ...on trazi da sisa svakih 1.5-2.5h.Vec ludim.Sta mislite da li da mu pocnem uvoditi nemlecnu hranu sa 4 meseca ili ne?

.....u porodilstu savetuju da se beba hrani na svakih dva tri sata,bebe jako brzo steknu neku rutinu...naj bolje je prorediti dojejnje ,na nekih cetiri sata za pocetak ...ako hoce da sisa nemoj te ukidati detetu jer sta god vam pricali ,sta god citali opet je na bolje majcino mleko ,moje dete je prestalo sisati sa dva meseca, i to je bio jako stresan preiod posle ,sta dati bebi i kako ...i naravno muke ,stolica ,povracanje ,i sve sto dolazi uz to pogotovo kod beba do sest meseci ...konsltujte se sa pedijatrom ....to je naj bolje za vase dete....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: