Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urinarna infwkcija
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Koji su simptomi osim visoke temperature? Zbog čega se javlja(sedenje na hladnom,bakterije ili nešto dr) Kako se leči?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 8:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kod moje cerke kad je imala jedno godinu i po se tako ispoljila temperaturom i to vise dana. Temperatura nije spadala (oko 39/40C) sem kratkotrajno sa lekovima. Dete se pre nego sto se pojavila temperatura pomalo hvatalo i za pelenicu, ali pedijatar nije posumnjao odmah pa smo tako cekali dok se situacija pogorsala. Lecili smo antibioticima, dve ture, jer prva nije bila preterano uspesna(mislim da je bilo prekratko)....pa su se simptomi vratili posle nedelju dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 1:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Mi evo treći dan imamo 39,5 :( :cry: Kada uspe da popije sirup spadne ali se u roku od 3 sata opet vrati na isto... popodne idemo da vadimo krv,rezultate urina čekamo... Čitala sam na internetu o ovoj infekciji, pa me je interesovalo šta kažete vi mame, koja su vaša iskustva... jer mi nemamo nikakve druge simptome, ama baš ništa... Prosto ne mogu da verujem! Sisala je do februara i do tada joj ništa nije falilo a od kada je prestala od marta do sad je pila antibiotik već 3 puta i ovo je 5i put da je bolesna!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 12:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ko sto rekoh ni moje dete nije imalo nekih narocitih simptoma sem temperature. Mislim da to bas ukazuje na u. infekciju, znacete cim budu gotovi rezultati.
Moje dete inace nije neki bolesljivko, ali recimo prosle jeseni je primila neku vakcinu (onu osnovnu 6 u jedan) i posle toga smo kuburili 3 meseca sa zdravljem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
posle dve infekcije moje bebe...
Jedini simptom: povisena temperatura
Uzrok:Esherihia coli zivi u kaki i nadje svoj put do urinarnog trakta
Savet moj:prati dobro bebu svaki put posle kake. Decacima povlaciti kozicu na pisi da se cisti bela skramica. Prskati uvece sa Acidi Borici 3%
Davati bebi Odmenjsku vodu.
Na svako povisenje T nositi urin u prvu lab.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 5:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Nosila sam urin tad na analizu i nije ništa pokazao... posle nedeljak dana dobila je opet temperaturu, oko 38 koja je trajala 2 dana,radjen je bris grla i uk koja opet nije ništa pokazala... za nedeljak dana opet temperatura oko 37,2 radjena prvo analiza stolice jer se dete žalilo na guzu a urin nisam uspela da uhvatim i pokazala se kandida...za par dana kad je stigao i rezultat urina pokazala se i eširihija 100 000/ml... sad pijemo antibiotik i nistatin...da li ste radili ultrazvuk bubrega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Posto smo bili u bolnici, radjen je obican UZ bubrega i sve je u redu. Posle savetuju mikcionu cistouretografiju koju smo odbili jer je zracenje plus traumaticno za bebu, da se vidi da li postoji reflux urina. Isli smo na dopler UZ, koji je pokazao da nema refluxa i da je sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Čet Dec 31, 2009 4:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Nazalost, bilo kakvim ultrazvukom se ne moze videti da li postoji refluks. Mikcija je mnogo manje stetna od mogucih komplikacija refluksa. Moj sin je imao oko 9 meseci kad smo ga vodili na snimanje i nije bilo traumaticno. Trajalo je nekoliko minuta, a olaksanje posle dobrih rezultata je bilo ogromno.

Svima zelim mnogo srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna infwkcija
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 8:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Mi smo isli kod cuvenog radiologa Mihajlovica u ordinaciju Ultramedika, koji tvrdi da vidi da li ima reflux na njegovom aparatu. E, sad ne znam kako se strucno zove taj UZ. Znam da ima i Dopler..Kosta 11000din.Mnogi dovode bebe kod njega. Nas maleni je piskio u sred pregleda, sto je super i rekao je dr da nema ni R od refluxa, da je dete zdravo i da ga ne zracimo bez potrebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: