Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Uto Jul 01, 2014 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:16 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima,molim pomoc. Imam curicu od dva i po meseca i ubrzo po rodjenju sam primetila da ima malenu rupicu,vise kao udubljenje ispod trticne kosti,iznad analnog otvora. E,sad,ne mogu reci da je spina bifida jer nema karaktristicne "dlake" maljavosti iznad te rupice,a i doktori mi nisu nista rekli. Malecka je dobre motorike s obzirom na uzrast i trenutno nema nikakvih zdravstvenih problema,ali meni su misli pod uzbunom. Da li iko zna sta bi to moglo biti? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Pet Jul 04, 2014 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:16 pm
Postovi: 11
Zar niko nikakav odgovor? Hm... zaista... u svakom slucaju hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Sub Jul 05, 2014 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Verovatno je bila na nekom pregledu od rođenja do sada. Ako nije, ići ćete uskoro i to je prilika da se pedijatru pokaže bilo šta što nam se čini sumnjivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Ned Jul 06, 2014 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:16 pm
Postovi: 11
Kao sto sam vec rekla,doktori nisu nista rekli. Nasa pedijatrica je samo blago odmahnula rukom i promrmljala neki latinski naziv kojeg se vise i ne secam( cini mi se nesto na f). Inace malecka je bila 10 dana u uzickoj bolnici odmah po rodjenju zbog vaginalnog krvarenja i ni tamo mi niko nista nije rekao,medjutim oni mi nisu rekli ni za pupcanu i preponsku kilu koje je malecka dobila kod njih. Ja zivim u Prijepolju gde je lekarska usluga strasno losa,80% majki je nezadovoljno a onih 20% vodi decu na privatne preglede. Majka sam dvoje dece i imam jako losih iskustava tako da sam primorana da potrazim savet kako bih sugerisala pedijatrici o cemu moze biti rec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Pon Jul 07, 2014 9:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Možda fistula? Ona se obično dijagnostikuje kada dođe do upale pa se zagnoji, a to kod tvoje devojčice nije slučaj.

Lekari uglavnom ne reaguju dobro kada im pacijenti sugerišu kakvu dijagnozu da postave :( Ono što zabrinjava je da je 80% roditelja nezadovoljno zdravstvenom uslugom i niko ništa ne preduzima. Udružite se i zahtevajte promene.

Ako nemaš poverenje u medicinsko osoblje u svom kraju onda je rešenje zakazati neki privatni pregled u nekom drugom gradu, ako znaš kod koga da odeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPOMOC!!!!!
PostPoslato: Pon Jul 07, 2014 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 1:16 pm
Postovi: 11
Fistula je gnojno zapaljenski proces ovo je udubljenje,rupica poput glave ciode. Verujte,nuzno zlo je odvesti dete kod lekara u prijepoljsku bolnicu, i vrlo rado zovem poznatog pedijatra u kucnu posetu,medjutim,covek se nedavno odselio,pa sam prepustena ovim lekarima dok ne nadjem odgovarajucu zamenu doktoru Rvovicu. Primer nase zdravstvene ustanove i usluge: porodila sam se 15 april. Dan kasnije je padao sneg u pp,a porodilje su bile prinudjene da se same snalaze za grejalice jer grejanje ne radi. Treci dan po porodjaju smo beba i ja pustene kuci jer je isao veliki petak i uskrs. U subotu uvece,malecka pocinje da krvari,doduse,ja neznam odakle pa pretpostavljam da je krv u mokraci. Odlazimo u bolnicu kod iste doktorke koja nas je otpustila sa porodilista da bi nam ona rekla da bukvalno nikakvu analizu ne moze da uradi mom detetu pre srede,ona smatra da je to mokracna infekcija i da bi je ona ostavila na odeljenju pedijatrije da primi malo antibiotika. Naravno da nisam prihvatila,jer kakvi antibiotici ako ne znamo dijagnozu. Na to doktorka daje ulpredlog i uput za neonatologiju u uzicu,i to avaj,beba nije zivotno ugrozena,ali morate ODMAH poci. Po prijemu u uzicu,beba pregledana i doktorka nas obavestava da je rec o bezazlenom vaginalnom krvarenju nastalom zbog razmene hormona preko posteljice. Takodje veoma zgrozeno konstatuje da beba nije trebala nikakvo bolnicko lecenje vec samo pracenje kod kuce i kontrolu krvne slike. Ne moze da veruje da u pp nosu znali za to i da su je poslali u uzice... pa eto,ne mogu vam opisati kakve probleme je to izazvalo i meni i detetuo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: