Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: UPALA PIŠE
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 3:06 pm
Postovi: 26
Lokacija: bačka topola
Mom sinu od 10 meseci danas ujutro sam primetila da mu je upaljena piša ,čim ga dodirnem boli ga malo je i natečeno šta da radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 9:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Odnesite drugi mlaz jutarnjeg urina na analizu i odvedite dete kod urologa koliko već sutra.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ups, dete ima deset meseci...Postoji posebna kesa za skupljanje urina kod tako male dece i može se kupiti u apoteci. E, sada, nezgodacija je što lako spadaju u toku noći pa sam zato i napisala da je bolje nekako nahvatati dete da klasično mokri u ranim jutarnjim satima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 3:06 pm
Postovi: 26
Lokacija: bačka topola
Ako dete nosi pelene i ima 10 meseci znači ne ume da kaže da mu se piški kako ja da znam kad će da mu se piški


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Posto najverovatnije da detetu od 10 meseci jos niste uspeli da prevucete kozicu (prepus), moguce je da je doslo do infekcije smegma na fimozis, i mnogo bolje bi bilo da ga odvedete lekaru, koji ce vam najverovatnije propisati antibiotike, mozda cak i vizitu kod urologa, kako bi se ta kozica sto pre sredila, i izbegla buduce infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
topolčanka je napisao:
Ako dete nosi pelene i ima 10 meseci znači ne ume da kaže da mu se piški kako ja da znam kad će da mu se piški


U drugom postu sam se ispravila. Postoje kesice za skupljanje mokraće. I naravno da ne možete da znate kada će piškiti...zato se dete u toku noći raspovije par puta i blagim nadražajem piše može se navesti da mokri. Uostalom, urolog ili pedijatar će vam sve objasniti.
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPALA PIŠE
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
I ja sam svom sinu od 10 meseci danas primetila kad mu povucem kozicu kako mu je jako crvena,kao odrana,natecena i kao da ce da prokrvari?Sta da radim,bas sam se uplasila?On place danima ali ne msilim da je zato!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:55 am
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Postovane,

"Upala pise" ili tzv. balanitis odnosno balanoposthitis predstavlja lokalnu infekciju glavica i prepucijuma (kozice).
Ovakva upala je vrlo, vrlo cesta i najcesce nastaje kao rezultat iritantnog delovanja urina, pelena ili "igranja" sa penisom prljavim rukama.
Dakle, ne radi se o infekciji urinarnog trakta, nego o lokalnoj upali!
Naglasavam da NIJE potrebno uzimati urin za urinokulturu, jer rezultat nece biti verodostojan!
Eventualno postojanje udruzene infekcije urotrakta u ovakvom stanju moze se utvrditi jedino ako je urin uzet sterilnim kateterom, sto svakako ne treba raditi rutinski!

Terapija "upale pise" je vrlo jednostavna:
u blazim slucajevima:
- najcesce je dovljno samo ispiranje mlakim cajem od kamilice (camomillae flos) koji ima odlicno antiinflamatorno dejstvo
u nesto tezim slucajevima:
- ispiranjem sa 3% Acidi Borici, nekoliko puta na dan.
u najozbiljnijim slucajevima, sto je vrlo retko:
- navedeni lokalni tretman + oralni antibiotici (Palitrex sirup...)

Navedeni lokani tretman mozete primeniti sami, a eventualnu antibiotsku terapiju vam moze prepisati vas pedijatar,
a konsultacija urologa je neophodna ukoliko je upala pracena visokom temperaturom, ili nemogucnoscu mokrenja (sto se izuzetno retko desava).


Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 02, 2008 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 3:06 pm
Postovi: 26
Lokacija: bačka topola
HVALA NA INFORMACIJI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPALA PIŠE
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 4:06 pm
Postovi: 4
Postovani, beba ima 11 meseci i od avgusta prosle godine se borimo sa upalom kozice pise,pri vrhu kad se malo navuce iskoci okrugla izbocina veca od zrna graska. Mazali smo po preporuci pedihatra i Didermal i ispirali Hipermanganom,tretirali Hloramfenikolom,ali eto vec 6 meseci nema poboljsanja. Kako da to sredimo,dete se vec buni kod mazanjs kao da ga boli i sad je i otvor kozice malo iskrenut pa se bojim da se ne napravi jos veci problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: UPALA PIŠE
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можете да пробате са испирањем воденим раствором соде бикарбоне. У два деци топле воде треба добро размутити пуну малу кашику соде бикарбоне. Претходно кожицу опрати сапуницом и испрати, а потом испирати раствором уз трљање прстима. Ја користим "Ц" соду бикарбону у паковању од пола килограма. После тога можете да мажете кремама.

Можда би било добро да тренутне креме замените неким антимикотиком. Свакако кортикостероиде не смете да користите дуго а никако пола године.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: