Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 12, 2013 10:42 pm
Postovi: 1
Naša ćerka ( 4god. 9mes. ) je pre 10tak dana dobila tikove. Prvih dana je to bilo uvlačenje nosem ( kao kad hoće da uvuče slince ) i pružanje obe ruke u napred ( kao da joj smetaju rukavi ) zatim je ponekad počela u hodu da klecne kolenima i naglo se uspravi a od pre nedelju dana je uvela i tik zabacivanje glavom naglo udesno, ponekad u tom tiku malo nakrivi usta i pogled takođe zabaci udesno.Sad ima sve te tikove i koristi ih u kombinaciji u zavisnosti kad ima mogućnosti za koji od njih.Kad spava nema nikakvih problema sa tikovima kao i kad nešto ozbiljno radi, crta, piše ili se sa njom rade neke inteletualne radje ( pisanje, slaganje kocki isl.) Tikove može da kontroliše kad god joj je to potrebno ( Jede, pije vodu ili kad joj nešto privuče pažnju )Zadnjih 5 dana su ona i supruga na odeljenju pedijatrije u našem gradu, izvršene su analize krvi i briseva i EEG glave. Dete je potpuno zdravo.Dat joj je Bedoksin od juče. Inače pregledali su je dečiji neuropsihijatar, psiholog pa čak i defektolog ( utvrdio je da je levoruka to nismo znali ) i svi se slažu da je reč o jednom jako intelegntnom i pametnom detetu ( po meni i malo narcisoidnom ) i da su u pitanju tikovi ( neki kažu kompleksni ). Supruga je u 4 mesecu trudnoće i verovatno je to povod ali šta dalje?
Mnogi sa kojima sam pričao imali su slična iskustva ali niko nije video ovakvu kombinaciju tikova. Šta preduzeti dalje ne mogu da čekam i gledam kako se dete muči, teško će biti kad se uključi sa drugom decom, to je baš upadljivo i može doći do još većih posledica. Da li postoji neko ko se bavi sa dečijim tikovima ( čuli smo za dr. Nenad Rudića ) i gde bi još mogli da potažimo pomoć. Da li ima ptrebe za magnetom rezonancom, neko nam čak i to predlaže?
Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Postovani, ja sam deciji psiholog i uspesno radim sa decom sa ovim i slicnim problemima. Ukoliko ste zainteresovani za saradnju moj kontakt je 063460782 Jelena (Beograd)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 10, 2014 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 10, 2014 12:33 am
Postovi: 1
Zdravo! Imam devojcicu od 6 god. Krajem juna je pocela da zmirka ocima. To je trajalo mesec dana, a onda je restala. Kad je krenula u predskolsko, tikovi su se opet vratili. Sada jaci i ukljucena su i ramena, ili trzaj trupom, ne znam tacno da procenim. Da li se tikovi lece, cak i ako su slozeni? I da li neko moze da mi preporuci lekara kome da se obratim? Osecam se bespomocno tako d abi mi svaka podrska dobrodosla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Sre Sep 10, 2014 8:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Nisu svi tikovi psihološkog porekla. Tek nakon dobrog holističkog pregleda se može reći nešto konkretnije o njihovom uzroku.

Ali dobra vest je da tikovi uglavnom prođu sami od sebe. Za to vreme, čak i bez stručne pomoći, puno ljubavi, pažnje, nežnosti pomoći će devojčici da se opusti a i tebi da nisi stalno u stanju panike, kako da joj pomogneš, i nemoći, jer ti se čini da ne možeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
inka79 je napisao:
Zdravo! Imam devojcicu od 6 god. Krajem juna je pocela da zmirka ocima. To je trajalo mesec dana, a onda je restala. Kad je krenula u predskolsko, tikovi su se opet vratili. Sada jaci i ukljucena su i ramena, ili trzaj trupom, ne znam tacno da procenim. Da li se tikovi lece, cak i ako su slozeni? I da li neko moze da mi preporuci lekara kome da se obratim? Osecam se bespomocno tako d abi mi svaka podrska dobrodosla!

Postovani, ja sam deciji psiholog i uspesno radim sa decom sa ovim i slicnim problemima. Ukoliko ste zainteresovani za saradnju moj kontakt je 063460782 Jelena (Beograd)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi ili nesto drugo?
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
[quote="prtn"]Naša ćerka ( 4god. 9mes. ) je pre 10tak dana dobila tikove. Prvih dana je to bilo uvlačenje nosem ( kao kad hoće da uvuče slince ) i pružanje obe ruke u napred ( kao da joj smetaju rukavi ) zatim je ponekad počela u hodu da klecne kolenima i naglo se uspravi a od pre nedelju dana je uvela i tik zabacivanje glavom naglo udesno, ponekad u tom tiku malo nakrivi usta i pogled takođe zabaci udesno.Sad ima sve te tikove i koristi ih u kombinaciji u zavisnosti kad ima mogućnosti za koji od njih.Kad spava nema nikakvih problema sa tikovima kao i kad nešto ozbiljno radi, crta, piše ili se sa njom rade neke inteletualne radje ( pisanje, slaganje kocki isl.) Tikove može da kontroliše kad god joj je to potrebno ( Jede, pije vodu ili kad joj nešto privuče pažnju )Zadnjih 5 dana su ona i supruga na odeljenju pedijatrije u našem gradu, izvršene su analize krvi i briseva i EEG glave. Dete je potpuno zdravo.Dat joj je Bedoksin od juče. Inače pregledali su je dečiji neuropsihijatar, psiholog pa čak i defektolog ( utvrdio je da je levoruka to nismo znali ) i svi se slažu da je reč o jednom jako intelegntnom i pametnom detetu ( po meni i malo narcisoidnom ) i da su u pitanju tikovi ( neki kažu kompleksni ). Supruga je u 4 mesecu trudnoće i verovatno je to povod ali šta dalje?Postovani, ja sam deciji psiholog i uspesno radim sa decom sa ovim i slicnim problemima. Ukoliko ste zainteresovani za saradnju moj kontakt je 063460782 Jelena (Beograd)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: