Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li za SVE ici kod dr?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 2:40 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima! Pre par dana sam pio hladnu koka kolu i grlo je to konstatovalo..a kod mene to ide provereno sve, od grla krene nos, pa kijavica i neko kasljanje..ne moze da omasi taj redosled. Naravno, kljukam se raznoraznim stvarima (ne antibioticima), pijem ehinaceu, neke sumece tablete, fervex, sumeci aspirin i tako to..imao sam jednog momenta onu doasdnu temperaturu 37! I to me je drzalo par dana i gotovo..medjutim sin je zakacio od mene, sto je bilo neminovno jer ga ja najvise i cuvam. Maska nije pomogla. Poceo je da kasljuca, zapusen mu je nosic mada nije strasno. I to je to. Kija pomalo, takodje.. Moje pitanje je - da li za to ici kod lekara? Unapred znam sta ce reci - ispirajte nos fizioloskim rastvorom, inhalacija i to je to. To sve vec znamo i to i radimo sada. Uzeli smo mu jos neke sirupe za kasalj na biljnoj bazi.. Da li ici kod dr i izlagati dete tamo nekoj eventualno bolesnoj deci i odneti kuci jos neki virus? Da li vi dete odmah vodite kdo lekara ili ga sami lecite, dok mozete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li za SVE ici kod dr?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kao majka malog deteta mogu samo da ti sugerisem da slusas svoj instikt. Meni to dosta pomaze.
Generalno se trudim da sto manje svoje dete vucem po lekarima. Tamo je uvek puna cekaonica bolesnih i za sitnije stvari je ne izlazem riziku da pokupi jos nesto ozbiljnije. Generalno idemo kada je temperatura preko 39 i ako dete bas izgleda bolesno, ili ako se ja osecam nesigurno i potrebno mi je da lekar proveri o cemu je rec. Ovde generalno kad god odemo dobijamo odgovor da je to virus i procice sam od sebe, pa se neki put zaista pitam sto uopste trosim vreme cekajuci kod dr.
Ipak svako zna svoje dete najbolje i mislim da mozes da ocenis koliko je situacija ozbiljna.
Meni ovako citajuci ne deluje nista posebno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li za SVE ici kod dr?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 9:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sma vise puta vodila mog bebca zbog simptoma koje ste naveli,i uvek dobila gore pomenuti odgovor.Dr je rekla da zbog tako blagih simptoma dete ne treba dovoditi, ali obavezno ako skoci t. i ako vidimo da je kasalj ozbiljniji, u smislu da se budi zbog kaslja, da ima neku vecu opstrukciju.Samo sto je tu uvek neka veca dilema, jer niko nema kuci stetoskop, i uvek smo u dilemi.Zbog tako nekig simptoma ne treba ici, tako ja smatram.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li za SVE ici kod dr?
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 2:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 2:40 am
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
TIme se i ja i supruga rukovodimo - neke stvari je stvarno bezopasnije preboleti kod kuce bez odlaska u neadekvatne cekaonice za bolesnu decu gde dete moze da navuce jos ko zna sta kao i roditelji koji su tu. Mi smo vise za tu kucnu varijantu lecenja ukoliko vidimo da je to ok i da mozemo da pomognemo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li za SVE ici kod dr?
PostPoslato: Sub Jan 02, 2010 3:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Za bebu do godinu dana, idem kod lekara malo češće nego za stariju decu (npr za povišenu temperaturu kod bebe se čujem sa dr telefonom ili odem).
Za stariju decu slušam svoj instinkt i pratim opšte stanje. Ako se ponašaju normalno, jedu, piju, ne "kunjaju", ne vodim kod dr, pa čak iako imaju dosta visoku temperaturu, ili puno sline i kašlju. Uvek sačekam dan-dva da vidim kako će se razvijati simptomi. Ako temp potraje ili se kašalj pogoršava onda idemo. Za slinav nos još ni jednom nismo išli.
Ali nekad čak i dete bez temp. i drugih simptoma odvedem kod dr, ako mu je opšte stanje loše, bledo je, bezvoljno, puno spava...

Stres je i za mene i za decu odlazak kod dr-a, od logistike, čekanja, uglavnom nema ko da čuva druge dve pa onda vučem i zdravu decu kod doktora, što ne volim nikako.... tako da to izbegavam kad god mogu.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: