Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Dolce-vita svaka vakcina ima timerosal, on se valjda koristi kao konzervans. Ali ajde da istrpimo sve neželjene posledice, a da znamo da su nam deca zaštićena od gripa. Ali ko nam garantuje da neće dobiti grip i ako se vakcinišu? Ja se nikad nisam vakcinisala od običnog gripa, ali jedan naš prijatelj jeste, pa je opet dobio te godine sezonski grip, temperaturu i sve po redu, 7 dana u krevetu. Tako da ne znam da je vakcina neka garancija :(

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nesto sam sinoc slusala Milosavljevica da ima rok trajanja 18 meseci,ja sam u totalnoj dilemi,ne razmisljam o sebi uopste, prvo za dete.Ali kad cujem sve sto pricaju o vakcinama.Mislim, ja sam kategoricna bila po pitanju odbijanja da se dete vakcinise MMR vakcinom, sad opet nesto pricaju....pa, da li ce ipak biti zasticena :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
strepimo svi za decu, zasto se ne vakcinisati, da li je opasna neka nuzpojava. Ja sam stvarno u dilemi, vakcina ili ne, a sto se sumadijskog caja tice, kuvane rakije i slicno to definitivno nije za decu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 10:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Vakcina protiv novog gripa u Srbiju će po svemu sudeći stići iz Švajcarske.

Tamošnja kompanija, koju zastupa “Jugohemija” Miroslava Miškovića, jedina je dostavila kompletnu dokumentaciju za nabavku vakcina.


Cudnog li cuda :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
pazite sad... ako držite dijete sigurnim...ne izlažete ga virusu i tako to...onda su zanemarive šanse da će dijete dobiti s gripu... mislim ne znam što da vam kažem... ja smatram da je to sa s. gripom pretjerivanje i ne želim uopće opterećivat svoju djecu time... a kamoli riskirat oboljenje od vakcine...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
na ovom linku imate sve o konkretnoj vakcini koju kupuje Srbija, gde jasno pise da vakcina nije za decu mladju od 4 godine :
http://www.fda.gov/downloads/BiologicsB ... s/Approv...
Da vam kazem Daso, dete pre svega a onda sebe cuvam koliko je moguce.Ja ne odlazim na raznorazne skupove i mislim da iste neko vreme treba zabraniti, ne idem u tc, na frekventna mesta.Ali, cinjenica je sledeca, suprug mi radi na prometnom mestu, epidemija jos nije proglasena i on ne moze samoinicijativno da nosi masku na svom radnom mestu.Vozi se prevozom, jednostavno, grip moze i na taj neki indirektni nacin da na nekog predje,ako nedaj Boze dodje moj suprug sa nekim koje oboleo u kontakt.Takodje, dolaze nam gosti, ljudi es moraju ponasati normalno, jer epidemija nije jos proglasena.Jedino sto kaze Wiseslawa, da se nadamo najboljem i da radimo na imunitetu, ja pravim sok od cvekle, trudim se da unosimo sto vise vitamina c, voce , povrce.To je sve sto je u moci jednog ljudskog bica, rekla bih.

O vakcinama citajuci sve ovo , nemam lepo misljenje,

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 7:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Čim mi neko spomene grip, ja se odmah preznojavam. Ne podnosim ni najobičniju kijavicu jer meni se ne zapuši nos nego se zakreči 200%. Ja ko ja, ali šta ako njoj prenesem? Razlika između mene i nje nije samo u godinama već u tome što ja imam neko iskustvo kako da se ponašam kada sam bolesna, da mi bude lakše i imam na raspolaganju mnogo više lekova koje smem da koristim. "Zabranjeni su joj" svi kontakti sa prehlađenim i "sumnjivim" osobama, pa neka se ljuti ko hoće. A i ja maksimalno izbegavam potencijalne kliconoše kad god mogu. I držim svoje lice na odstojanju od njenog, za svaki slučaj, jer nikad se ne zna. Bolje tako, nego ono: ljubi te majka, pa posle ... poljubio te grip.

I meni su vakcine totalno sumnjive. A tek njihova namera da nas zakonski nateraju da moramo da ih primimo a plus toga i da platimo. Ako je obavezna, ako toliko brinu za naše i zdravlje naše dece, što bi smo je plaćali ako već imamo zdravstveno osiguranje? Ko da će da im propadne? Kao da će da uvezu dovoljan broj vakcina za sve stanovništvo Srbije? Pokriće najviše 10tak procenata i to je sve.
I, zašto obavezna vakcinacija, kada je u svetu 70 - 80% ljudi preležalo svinjski grip bez ikakvih komplikacija, kao da se radilo o blažem običnom gripu?

Čitam danas. Za vakcinu (i protiv običnog i protiv svinjskog gripa), da bi uopšte imala dejstvo, neophodno je da osoba bude zdrava u trenutku kada je prima (tj. bez virusa u sebi), a period inkubacije 2-3 dana (negde navode i 7 dana), pa se spominje verovatnoća da zaražena osoba može da ga prenosi čak i ako kod nje još uvek nema siptoma bolesti, pa da se nakon nekih mesec dana vrši revakcinacija i da ta prva vakcina i ne štiti. I šta raditi za tih mesec dana? Hoće li sve vakcinisane smestiti u karantin kako ne bi se zarazili do revakcinacije? Hoće li testirati da li su osobe već zaražene pre prve vakcinacije i dok ne stignu rezultati držati ih u karantinu?

Joj, pa uvek ista procedura svake godine? Jer iako ga ne zovu sezonskim, on jeste "poboljšana" verzija sezonskog gripa i ima da dosađuje svake jeseni i proleća, sve dok ne postane još jedna varijanta običnog sezonskog gripa.

Takođe sam pročitala da se preporučuje vakcinacija dece starosti od 6 do 18 meseci protiv sezonskog (običnog) gripa iz razloga što ga nisu preležala pa samim tim nemaju nikakva antitela.

Za sada mogu da budem opuštena, u mom širem okruženju ima samo klasičnog gripa, klasičnih prehlada, kijavica i bronhitisa, ništa novo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Uto Nov 10, 2009 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Cinjenica je da je coveku najgore kada treba da bira. Dete po rodjenju dobije BSG vakcinu i ne pitaju te da li hoces ili ne, samo je daju bebi,a sta ako je i ta vakcina stetna. Mozda bi nam bilo bolje da nista ne znamo, a ovako citas u novinama gledas TV, surfujes po netu i eto dileme.
Naravno da se cuvamo, evo sada ne rade skole, tako da ja ne idem na posao, ni malog ne vodim u vrtic, ali to je samo ove nedelje,a pravi talas nas tek ocekuje.
Ostaje nam samo da se nadamo da i ako ga zapatimo da ce biti neki blazi oblik. Mom klincu je vec muka od cedjenog voca, kuvanog povrca a da ne kazem od belog luka kojeg mu guram u hranu. Zasto prosto ne mozemo da verujemo nekome, zasto je sve tako prokleto sumnjivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Svaka zemlja - drugacija pravila. Ovde decu ispod 3 godine ne vakcinisu (za svinjski a ni sezonski grip), nema Beseze vakcine i ni jedna vakcina se ne mora primiti. Naravno vecina lekara savetuje vakcine. Na zalost moja porodica ima vrlo tuznu pricu zbog vakcine i ja se zbog toga jako trudim da moje dete primi samo ono sto smatram da je bezbedno (da ne kazem manje stetno). Inace bar ovde u medijima (dakle uzmite sa rezervom), kazu da mala deca jako dobro preboljevaju ovaj grip, a da je najrizicnija grupa onih od 5 do 45 godina.
Takodje se i ovde vodi polemika da li je ili nije potrebna revakcinacija.
Do sada ni jedan lekar koga sam pitala za misljenje nije pomenuo vakcinaciju kao soluciju, i svi tvrde da je prica prenapumpana.
Inace mi smo vec nedelju dana dobro bolesni, ko zna mozda upravo i prelezavamo taj grip. Simptomi ovog gripa su toliko identicni kao simptomi mnogih drugih bolesti da je stvarno pitanje kako ga utvrditi. Ovde lekari nece da testiraju ako se drzite u granicama bolesti. Lekar u hitnoj mi je bas pre dva dana rekao da se ovaj grip leci kao i svaki drugi: mirovanje i puno puno tecnosti....
Pritom sam sigurna da svo troje imamo istu stvar, a cinjenicno stanje izgleda ovako: cera je bila jedan dan bolesna, imala nocu temperaturu i nesto malo u toku dana. Sada kaslje, ali cini mi se da prolazi.
Ja sam potpuno rasturena, prvo nisam mogla da pricam, bolela me pluca, pa onda temperatura, pa me steglo, sad trenutno kasljem tako da se nekad gusim.
Dragi pokupio poslednji, za sad se dobro drzi.
Ko ce ga znati sta prelezavamo....uostalom nije ni bitno sem ako se stanje ne pogorsa.
P.s. Svinjski grip je mnogo vise viralan nego obican i zato se lakse prenosi. Sansa da ga neko od vasih ukucana ne dobije ako ga vi imate....je skoro nikakva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Mi živimo normalno. Idemo u pozorište, bioskop (za decu, naravno), vozimo se prevozom kad ne može drugačije. Jedino u shopping ide muž sam, sa spiskom. Ali ja ni inače ne mogu baš da zamislim shopping sa troje dece, poludeli bismo svi.
Nećemo se vakcinisati.
Neki naši prijatelji su preboleli svinjski grip. Groooook :wink:
Ne uzbuđujem se preterano, vidim da se deca uglavnom lepo oporavljaju. Ja nikad u životu nisam imala ni jedan grip, pa se nadam da će me i ovaj zaobići.
Tu i tamo se poslužim homeopatijom kad neko dete ima suv kašalj, zapušen nos.... Možda i u slučaju gripa potražimo pomoć homeopate.
Odlučivaćemo na licu mesta, zavisno od ozbiljnosti situacije.
Jedino me je za bebicu strah, ima 8.5 meseci, ali do sad je uspela da ostane zdrava iako je sestre ljube i natežu non stop.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 9:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Wiseslawa, poslala sam vam pp,interesuje me nesto po pitanju homeopatije.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 8:06 am
Postovi: 24
misty je napisao:
Da li se jos neko plasi ili sad ja luda, da li je to bas jako opasan virus ili ga mozes preboleti i kod kuce ako je jak organizam


... bezveze ste naplaseni. Ovi smrtni slucajevi za koje cujete imaju uglavnom neku pozadinsku pricu, Kao npr moja komsinica koja je na aparatima za dizanje, al je inace narkomanka i verovatno ima i sidu. Ako nedaj boze strada mogu da zamislim odmah novo dizanje panike :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ne bojim se ja za sebe, vec normalno za dete koje ima 6 godina. A pri tome sam svesna da ako neko od ukucana zakaci necu moci da sacuvam dete. Jos je i moja mama hronicini bolesnik, ona je dijabeticar, rekla sam joj da se posebno cuva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
sisoje je napisao:
misty je napisao:
Da li se jos neko plasi ili sad ja luda, da li je to bas jako opasan virus ili ga mozes preboleti i kod kuce ako je jak organizam


... bezveze ste naplaseni. Ovi smrtni slucajevi za koje cujete imaju uglavnom neku pozadinsku pricu, Kao npr moja komsinica koja je na aparatima za dizanje, al je inace narkomanka i verovatno ima i sidu. Ako nedaj boze strada mogu da zamislim odmah novo dizanje panike :(

Nije bas da smo bezveze naplaseni, jasno je da su hronicni bolesnici ugrozeniji, ali isto tako i deca do 5 godina.Tako da svi mi koji imamo decu, pogotovo malu se plasimo prvenstveno zbog njih.Mislim da nas narod ovdde nema bas dovoljno jasno sliku, cula sam na tv-u kako neko komentarise da je sve naduvano i da u svetu ljudi vise umiru od obicnog gripa.Gde je taj podatak, pa ta dva gripa kao prvo ne reaguju na organizam u potpunosti isto.Oba gripa napadaju respratorne organe , ali ovaj svinjski napada od kraja do kraja pluca.Milsim da ne treba paniciti, ali ipak doza predostroznosti mora da postoji, ne znam sta cekaju epidemiolozi :o :o :o :o Povrh svega, koncerti se organizuju, mladi odlaze na iste.Mislim , jasno ej da ne treba da se zaustavi zivot, ali situacija nije naivna.Nervira me to sto javnost ne radi nista KONKRETNO po pitanju sprecavanja SIRENJA istog, zasto se ne zabranjuju skupovi????????I, onda za posledicu imamo razmisljanje, ma sta da stavljam masku, niko je ne stavlja, nije nista ozbiljno, samo se bezveze panici i td.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ja se stvarno bojim gripa
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 4:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ovo sam dobila na mail, pa koliko su podaci tacni ne mogu da tvrdim, ali neke logike u tome ima. Inace i ovde kazu da grip najlakse preboljevaju bas mala deca (jer bas kod njih imuni sistem jos nije razvijen). Naravno da se kao i svaka majka plasim za svoje dete, ali zaista ne mozemo da prestanemo da zivimo zbog toga. Pa svake godine ispilva neka nova bolest, da li to treba da znaci da cemo do kraja zivota ziveti zatvoreni u kuci?
Inace ovde nema slucajeva da su umrli ljudi koji su bili zdravi pa dobili ovaj grip. Svi su imali jos neki problem ili bolest uz to....

mail
Dr Raussell Blaylock, neurohirurg, predavac I pisac, jedan od najuticajnijih ljudi u svetu medicine izjavio je:
"Niko ne bi smeo da primi vakcinu protiv svinjskog gripa, to je jedna od najopasnijih vakcina ikada proizvedenih. Sadrzi Squalene (MF 59), za koji se pokazalo da izaziva autoimmune bolesti poput Multiple skleroze, Reumatoidnog artritisa I Lupusa. Squalene je jako povezan sa Sindromom Zalivskog Rata od cega je umrlo preko 10 000 vojnika I uzrokovalo 200% povecanje u broju obolelih od fatalne bolesti Lou Gehreg. Virus H1N1 izaziva citokinsku oluju sto znaci da izaziva preteranu reakciju imunog sistema I to je razlog zasto je opasniji za mlade ljude a manje pogada starije (koji imaju slabiji imunitet).
Ova vakcina je vrlo snazan imuno stimulator I vrlo je moguce da ce znatno povecati smrtonosnost ovog virusa.
Jedna od najboljih zastita je vitamin D3. Trebalo bi uzeti 5000 IU dnevno a kada bolest pocne da se siri treba povecati dozu na 15.000 IU dnevno. Vitamin D3 modulira imunolosku reakciju smanjujuci mogucnost preterane reakcije imunog sistema I stimulirajuci organizam da stvara antimikrobne peptide koji su mocni unistivaci virusa u koje nije ukljucen imunitet. Sve je ovo povezano sa dozom Vit D3, sto znaci sto veca doza, veca zastita.
Riblje ulje (ulje ribe severnih mora) takodje smanjuje preteranu reakciju imunog sistema. Jedna kafena kasicica dnevno je dovoljna. Za izrazene simptome 2 kasicice dnevno. Antoksidansi takodje pomazu: curcumin, quercetin, ekstrakt semenki od grozdja, vit C prirodni vitamin E.
Dobar multivitamin I multimineral takodje su od pomoci."
Slucajevi obolelih I umrlih od svinjskog gripa koji se plasiraju na televiziji nisu detaljno objasnjeni. Da li su mozda oni predhodno primili vakcinu protiv obicnog gripa, da li su bolovali od neke bolesti, da li su uzimali neke lekove.?
Ono sto bih ja dodala je I Dr Frederick Kleener terapija. Naime, u prolece 1949 god u Americi je harala decja paraliza. Doktor Kleener je svojom vitamin C terapijom izlecio 60 pacijenta u roku od 5 dana, cak I one koji su vec bili zahvaceni grcevima. Naravno, terapija se nije proslavila jer je bila neprofitabilna za farmaceutske kompanije.
potpisano od Dr Sladjana Velkov


ko je ona nemam pojma....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: