Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Slepo crevo?
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Postovani,

Moj sin ima 8 godina. Vec tri dana ima povisenu temperaturu (do 40, ne spada ispod 38,1) i dijareju (vodena stolica zlatno zute boje, nekad i braon).
Izabrana lekarka je uradila sve potrebne analize (krvna slika, urin, palpatorni pregledi, pregled grla i pluca) i na osnovu bolova u sredini stomaka (sreda) koji se u cetvrtak spustio na desnu stranu tela nas poslala kod hirurga.
Kod hirurga odradjeni palpatorni pregledi (2 puta kod jednog hirurga i treci put kod jos jednog - pozvan na konsultaciju), uradjen uz abdomena. UZ cist, zakljucak hirurga je da nije hirurski pacijent.
Danas smo opet bili kod izabrane lekarke. Bol sa desne strane stomaka se nastavlja na dodir, opet radjena krvna slika. Leukociti miruju oba puta, malo bakterija u urinu i urin blago zamucen. Opet nas salje kod hirurga. Ovaj put radjen samo palpatorni pregled. Hirurg nas otpusta sa istim zakljuckom - nije hirurski pacijent.
Dete i dalje ima dijareju, temperature do 40.
Mene interesuje da li je ipak moguce da je upala slepog creva? koliko sam se informirala, jako je tesko na osnovu UZ utvrditi stanje slepog creva. Takodje sam naisla da je moguce da su leukociti dobri, a da je ipak u pitanju upala (retko se desava, ali se desava).
Verujem doktorima, ali opet postoji zebnja jer na osnovu licnog iskustva znam da slepo crevo moze da da podmukle simptome. Takodje poznajem svoje dete, ne izmislja simptome, jako retko je bio bolestan i nekako sam tokom godina pocela da prepoznajem sta je za reakciju, a sta ne. I sam hirurg i izabrana lekarka su rekli da je ovo sve vrlo cudno - krvna slika dobra, a opste stanje lose.
Sta mi savetujete - da li da prihvatim da nije upala ili da uradim jos neku analizu?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 11:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Са упалом цревуљка свашта је могуће и не постоји 100% сигуран начин за дијагностику, али ово много личи на стомачни вирус. Неодговорно је губити толико времена а ништа не предузимати и не постављати бар привремену дијагнозу јер је пролив са тако високом температуром изузетно опасан.

Ако су сигурни да није цревуљак онда нешто јесте и то треба лечити. Колико видим само играју пинг-понг.

Детету треба давати чајеве за заустављање пролива, пробиотике и да пије пуно течности, најбоље домаће супе од говеђих костију, али може и пилеће (само да нису пилићи од три кила).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Pet Avg 24, 2018 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru.
Dobila sam odgovor i kod hiriga (na pitanje sta je ako nije slepo crevo) da nisu bas najsigurniji sta je jer moze da bude mnogo toga. I meni je jasno da jedan simptom moze da znaci mnogo stanja, ali nekako mi je sve ovo vrlo cudno.
Rehidridamo ga, vise pije nego sto jede.
Izabrana lekarka je rekla da sutra odnesemo urinokulturu i da ako temperatura ne spadne do sutra ujutru da uvedemo Palitrex zbog bakterija u mokraci kojih, do duse, nema mnogo, ali posto ide vikend, nekako smo se slozile da je to najpametnije resenje.
Probiotik uzima 1 dnevno po uputsvu iz leka, ali ne znam da li bih smela da povecam dozu?
Ako na antibiotik odreaguje dobro, to je to. Ako se ovako stanje nastavi i nakon 24 sata od pocetka uzimanja antibiotika, u nedelju ga vodim u dezrunu bolnicu i ne odlazim dok ne dobijem dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Sub Avg 25, 2018 12:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Много се изнервирам када чујем такве ствари нарочито када су деца у питању: "Не знамо шта је па ћемо да сачекамо да дете само оздрави". Које су то битанге.

Гледајте да дете не туширате хладном водом у случају да су овчије богиње. Температуру му спуштаје народним рецептима којих се нажалост више и не сећам: свеж кромпир или купус на табанима и слично.

Не знам који пробиотик користите али колико знам ту се не може претерати. По мени најбоља је комбинација Мултилака и Натрол Ацидофилуса: један М. плус три пута по један Н.А. Важно је да се пробиотик даје на празан желудац, без хране.

Зашто не ураде ЦРП или какву другу дијагностику из крви која упућује на вирусе када је то највероватнији узрок?

Против пролива добар је чај од листа дуње, ако се не варам. Ово неколико савета више је за одрасле: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/creva_proliv

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Sub Avg 25, 2018 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Spustamo temperaturu, boginje prelezao.
Koristim Ivancic i sinovi, kupicu sutra preporucene probiotike.
CRP nije izvadjen jer u Domu zdravlja nisu mogli da urade hitnu krvnu sliku sa CRP-om jer se on nosi na Banovo Brdo, pa moze tek sutra da bude gotovo. Takodje nisu mogli ni u privatnoj laboratoriji da urade u dogledno vreme. Svakako cu mu u ponedeljak opet vaditi krv, pa ce tu biti i CRP.
Hvala Vam mnogo na izdvojenom vremenu da me posavetujete.
Javicu sta je na kraju bilo.
Laku noc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Sub Avg 25, 2018 12:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мултилак треба да има у свакој апотеци, а Натрол Ацидофилус у Панспорт продавницама спортских суплемената. Ацидофилус је веома користан а у ретко којим пробиотицима га има. Завод за млекарство из Земуна прави ацидофилно млеко које је много добро али киселоооооо.
Лаку ноћ и вама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Postovanje,

Da se javim kao sto sam obecala.
I dalje temperatura, ali sam mnogo vecim razmacima bez iste (od jedne do druge doze leka prodje i po 6-7 sati, ranije na 3-4), stolice i dalje retke. Bol u stomaku pristutan.
Sad se vracamo iz Tirsove, definitivno slepo crevo iskljuceno, doktorka sumnja na salmonelu. Sutra nosimo stolicu na analizu.
Po Vasem savetu, a i doktorke, nastavljamo sa blagom ishranom, probiotikom i Orosalom.
Opste stanje deteta malo bolje.
Sad sam mirnija dosta, svakako cemo naredne nedelje otici kod izabrane lekarke (sa rezultatima urinokulture i stolice)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 6:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Какав "лек" дајете против температуре?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Nurofen, tusiranje, ulupana belanca (meni su se pokazala kao najbolje sredstvo za snizavanje) i to ako je preko 38.5. Ne koristim alkohol i sirce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 6:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За Неурофен не пише да се може давати деци млађој од 12 година. Осим тога, такве таблете треба давати у крајњој нужди а не редовно и свакодневно.

Неупоредиво је боље да користите разблажени алкохол и сирће за масажу против температуре него и једну једину таблету.

Има ли икакве промене на кожи?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2018 9:27 pm
Postovi: 6
Nema nikakve osipe.
Ja zaista i dajem u krajnoj nuzdi, ali ovo je bilo neizdrzivo. Tek od juce ima perioda bez temperature. Imao je non stop, cak i kad spadne, ne spadne ispod 37.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slepo crevo?
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И не треба да спадне испод 37. Повишеном температуром организам се бори против инфекције. Сасвим је довољно да спадне испод 39Ц.

Превише спуштајући температуру продужавате период излечења итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: