Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Odavno mi se bilo ucinilo da moj sin ima ravna stopala, jos kada je imao 4 godine. Vodila sam ga kod njegovog pedijatra, ona je pogledala i rekla da nije nista izrazeno, da ne treba da idemo kod ortopeda vec da povremeno radim neke vezbice sa njim. Radili smo vezbice, radili su te iste vezbice i u vrticu, sada mali vec uveliko trenira karate, znaci na treningu je bos. U poslednje vreme je poceo da se zali kako ga povremeno bole stopala. Ponovo sam zavirivala i meni se cini da ipak ima ravna stopala. da li preterujem, ili da ga na svoju ruku odvedem kod ortopeda, posto ce njegov pedijatar opet da mi kaze da nije nista i nece mi dati uput.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Pon Mar 22, 2010 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Treba uzeti uput za ortopeda od pedijatra i proveriti da bi vam bilo lakše (da ne plaćate). Ja sam privatno vodila dete kod ortopeda jer je kasnije prohodala. Nisam ništa novo saznala rekao je sve je ok, a platila sam 2000 dinara pregled. Ako se brinete, a pedijatar vam ne da uput onda ga odvedite privatno da bi vam bila mirna savest.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Uto Mar 23, 2010 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
pokusacu da trazim uput, ali cu u najgorem slucaju odvesti dete kod privatnika. nadam se samo da nece morati da robuje ortopedskim cipelama, vec da ce se sve zavrsiti na uloscima za cipele i patike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Uto Mar 23, 2010 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
I ja bih odvela dete, cisto da mirno spavam.
Ali ne bojte se ortopedskih cipela, koliko ja znam ni ulosci se vise ne preporucuju nego vezbe. Moj sestric (7 godina) ima skroz spustene svodove i dobio je gomilu vezbica da radi, ali nije dovoljno to sto dva ili tri puta nedeljno ide na vezbe vec je preporuka da svaki dan 15-20 minuta vezba kod kuce.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Čet Mar 25, 2010 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Dete odvedite kod fizijatra,ortoped bas nema mnogo veze sa ravnim stopalima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Hvala na savetima, odlicno sto ne moram kod ortopeda, fizijatra imamo i u nasem gradu u jodnoj banji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Nadam se da ce neko strucan zalutati na ovu temu koja davno nije posecena.Naime dete sam po uputu pedijatra vodila kod ortopeda sa 18 meseci zbog nepravilnog patkastog hoda, jos tada sam primetila da prilikom tog patkastog hoda desna noga je za nekih 20-30 stepeni jos vise kriva u drzanju nego leva.Ortoped je na to lose drzanje rekao da forsiramo dete da seta boso i da nema potrebe da se nose ulosci pre 3-4 godine, i da se nevracamo pre toga.Medjutim dete je konstantno nekako smotano hodalo odnosno trcalo stalno se zaplicuci i padajuci.Pedijatrica nac je ipak poslala kod drugog lekara i to kod fizijatra oko njegovog 24 meseca u maju, fizijatar je prepisao ortopedske cipelice koje je dete trebalo da nosi od pocetka septembra a da za vreme leta konstantno bude boso a to smo maksimalno i ispostovali dijagnoza koju je postavio prvi put je glasila: OBJEKTIVNO KALKANEOVAGUS OBOSTRANO
PES PANUS (ACQUISITUS).Cipelice i ulozak u sobnim cipelicama je nosio aktivno dok je vreme dozvoljavalo odnosno do snega ali po kuci i u zabavistu nosi ulozak.Sada smo otisli na kontrolu i ja sam prenela lekaru da sam primetila poboljsanje prilikom trcanja dete u opste vise ne pada ali je on izrazio da nije zadovoljan napretkom i produzio nam koriscenje cipelica i uloska po istom podogramu s tim da je sada dijagnoza glasila: OBJEKTIVNO KALKANEOVAGUS UZ PPV ar.III OBOSTRANO
DEFORMATIONS EXTREMITATUM ACQUISITAE ALIAE.
Intersuje me dali je po vasem strucnom misljenju doslo do napretka ili je mozda doslo i do nazadovanja jer mi se nije svidelo dr-ovo ne zadovoljstvo.Ne znam da li je bitno ali je dete imalo veoma traumatican porodjaj :ostecen facijalni nerv, kefalohematomi, torticolis zbog cega smo radili vezbe po vojti do prvog rodjendana.Dete je samostalo stabilno stojalo na nogama sa 7 meseci, u savetovalistu su nam rekli da ga vezujemo i ne dozvoljavamo mu da stoji na nogama ali su nas poslali kod fizijatra za svaki slucaj koji je ustanovio da je dete fizicki spremno i da ga ne sputavamo.Prohodao je samostalno bez pridrzavanja u 11 a u 12 je trcao.Nismo koristili setalicu.Znam da je jako bitan nasledni faktor ali da li su ovi deformiteti stopala mogli nastati i od loseg polozaja u materici ili od teskog porodjaja ili od mozda loseg razvoja drzanja od tortikolisa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Ravna stopala se mogu izleciti plivanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Pon Maj 30, 2011 9:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Kako uopste proveriti da li dete ima ravna stopala.Elem, ja sam mom sinu namazala pre neki dan stopalo uljem i on je stao nogicom na prazan papir.Na papiru se pokazala normalna nogica , ali kad je malo pritisnuo, pokazalo se kao ravno.Znaci, kad stane normalno ok je, kada pristane, ravno.E, sad,
ja nisam sigurna uopste.Takodje, zanima me jos ensto, kako na osnovu hoda se moze prepoznati, koliko se razlikuje taj hod od normalnog?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Svod stopala se diže tek sa 6 godina,pre toga se ne zna da li će dete imati ravna stopala ili ne.Za ravna stopala su super "ekovel" ulošci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ravna stopala se valjda proveravaju i na sistematskom pregledu. Moje dete je sa dve godine bilo na sistematskom pregledu i stajalo je na nekom debelom staklu da doktor vidi da li su mu ravna stopala i dr. je rekao ok.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
gloria2 je napisao:
Svod stopala se diže tek sa 6 godina,pre toga se ne zna da li će dete imati ravna stopala ili ne.Za ravna stopala su super "ekovel" ulošci.

Ako je tako kako mogu ortopedi i fizijatri vec izmedju 18-24 meseci na redovnom pregledu da utvrde ravna stopala ?I moje dete nije izolovan slucaj vecina dece nasih prijatelja slicne starosti vec poodavno nose ortopedske cipele i uloske.Vecina lekara pored genetike po mom dosadasnjem iskustvu krivi veoma ne korektnu obucu za bebe i prohodavanje tipa ciciban,pavle,baldini itd jer navodno te cipelice imaju nekakve ortopedske uloske koji lenje svod stopala i ne podsticu ga na podizanje za pravilan razvoj cipelica iznutra mora biti tvrda i ravna a po mogucnosti dete maksimalno mora hodati boso i to ne po parketu i tepihu ego po grubom terenu.Sto se tice obuce mi smo pronasi geox cipelice koje su navodno ok od strane ortopeda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
dolce-vita je napisao:
Kako uopste proveriti da li dete ima ravna stopala.Elem, ja sam mom sinu namazala pre neki dan stopalo uljem i on je stao nogicom na prazan papir.Na papiru se pokazala normalna nogica , ali kad je malo pritisnuo, pokazalo se kao ravno.Znaci, kad stane normalno ok je, kada pristane, ravno.E, sad,
ja nisam sigurna uopste.Takodje, zanima me jos ensto, kako na osnovu hoda se moze prepoznati, koliko se razlikuje taj hod od normalnog?

Nam je prvi put u savetovalistu pedijatrica skrenula paznju sa 12 meseci i dala uput za ortopeda ali posto se to ceka i po 8 meseci a imali smo vec redovan pregled kukova zakazan sa 18 meseci u decijoj bolnici nisam posebno zakazivala pa je taj dr vec primetio i reko ono o cemu sam pisala.Inace kada pustis dete boso da ti seta pogledaj mu nogice od nazad i ako primetis da se clankovi krive ka unutra i da dete nekako ka unutra gazi evo nasla sam slikicu o tome http://www.netterimages.com/image/8233.htm to je to mada kod mog malog to bas ne izgleda ovako ruzno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, Boze svasta, kad moram tako da kazem.Nama je dr rekla da se kod deteta nista ne moze videti pre trece god.i sad ti budi pametan :o

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ravna stopala kod deteta
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Melita, hvala za ovu slicicu, bas cu da pogledam, ali mi i dalje nije janso kako to da jedan ortoped, fizijatar sta vec, kaze ne moze nista da se vidi pre tri god.jedan kaze, ne moze nista pre 6 godina, jedan kaze moze sa 18 meseci i tome sl. :o

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: