Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Radoznalost ili ???
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2014 2:40 pm
Postovi: 1
Postovani-na..
Ja sam majka decaka koji je pre par dana napunio 5 godina. Jedan pravi,mali veseli decak. Moram da naglasim da je izuzetno bistar i "snalazljiv",sa recima.
Juce sam dozivela da me je majka njegovog vrasnjaka iz zgrade zaustavila i rekla kako ne zeli da se njih dvojica vise druze i posecuju. Razlog jer je moj sin u vise navrata od njenog sina trazio da se igraju golih decaka!!!
Kaze da ga je pritom ucenjivao da mu nece biti drug,kao i da to mora biti tajna!
Par meseci ranije sam uhvatila mog sina sa drugaricom kako se igraju iste igre i naravno to je tajna. Porazgovarala sam sa njim,objasnila koliko sam mogla da to bas i nije neka lepa igra,objasnila sta imaju devojcice,sta decaci i nekako zatvorila tu temu.
Nisam dozivela to kao nesto jako strasno. Medjutim ovo juce me je zdrmalo kao grom iz vedra neba.
Moje pitanje dali treba da brinem,sta da radim? Posto sam sad jako zabrinuta! :(

Zabrinuta mama!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radoznalost ili ???
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 2:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
emavuk je napisao:
... i nekako zatvorila tu temu...
Ali on je očigledno nije. I dalje treba razgovarati s njim, dozvoliti mu da postavlja pitanja, jer ne radi se o tome da li je igra lepa ili ne, deca prolaze kroz tu fazu radoznalosti i ispitivanja (pokaži mi šta ti imaš, pokazaću ti šta ja imam).

Ono na šta treba obratiti pažnju je ucenjivanje i to ne samo u toj igri radoznalosti. Decu treba naučiti (što ne znači "ispričati jednom i očekivati da je dete usvojilo ispričano") da se prijateljstvo ne stiče ucenom i da svako ima pravo da odluči za sebe šta želi a šta ne, pa čak i drugar od 5 godina. I to nije kraj prijateljstva, to je poštovanje drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radoznalost ili ???
PostPoslato: Ned Mar 22, 2015 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Slazem se sa Natasom. Danas su deca mnogo radoznala, sto je i normalno zivimo u takvom svetu i sa njima treba dosta razgovarati i objasniti im sve sto im nije jasno. Naravno da to ne podrazumeva "jednom sam mu rekla/objasnila i to je gotova prica"..To treba da bude kontinualni proces...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radoznalost ili ???
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Деца раде оно што од родитеља виде и чују. Није се сам могао сетити уцењивања, између осталог.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radoznalost ili ???
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Dečiji psiholog,rana dijagnostika i psihoterapija,telefon 063/460782 Jelena,ordinacija na Dorćolu, Knez Miletina,Beograd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: