Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Psihologija deteta
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Imam sina od 6.5 meseci. Kako bih ja trebala da odreagujem na sledecu situaciju: prilikom presvlacenja svaki put uzme kesu sa vatom i stavlja usta. Kada mu je ja uzmem tako mali pocinje da se ljuti, vratim mu je a on se smiri. Vratila sam je jer sam htela da vidim njegovu reakciju. Kako ja kao roditelj treba da postupim? Ne zelim da ga razmazim ali ne zelim ni bebu da frustriram! Oduvek sam mrzela decu koja kada udju u prodavnicu placu dok mu roditelji ne kupe ono sto oni zele!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihologija deteta
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Oralna faza deteta traje sve do druge godine, tako da je normalno da zeli sve da stavi u usta. Sledeci put mozete da mu date, ako imate onu gumenu grickalicu za zube, to mu je namena. Bebi rastu zubi, plus putem cula ukusa otkriva svet, tako se ponasa 99% beba :)
Dete se vaspitava od rodjenja, ali primereno uzrastu, sto znaci da se treba praviti "lud" sve dok dete nije u stanju da svesno razume i ukapira sta mu govorimo. Kada uzme nesto u usta, ponuditi alternativu, kada krene u opasnom pravcu, promenite mu smer, kada za 6 meseci do godinu dana pocne da se baca po podu, iskulirajte...ne vredi vika, ne razumeju, jedino pali ako njihovo ponasanje ne izaziva reakciju..Kada krene da vas udara ili grebe, uzmite njegovu rucicu u vasu, mazite se po vaem obrazu i govorite "Draga mama", jer i to grebanje nije znak neke grube crte karaktera, nego ne umeju drugacije da pokazu emocije...no, mozda ce vas sin da preskoci ovu fazu, moj nije nijednu preskocio do sada a ima 19 meseci :roll: :)
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihologija deteta
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Hvala vam Bojana na poucnom odgovoru. Ovo sam napisala jer sam se uvek jezila kada vidim dete u prodavnici kako se baca i vristi dok mu ne kupe nesto. Ne zelim to i ja da dozivim mada nikad se ne zna :-).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihologija deteta
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Postovani , ukoliko ste zainteresovani za psihoterapiju deteta mozete mi se javiti na telefon 063460782 Jelena Beograd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: