Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 03, 2008 12:04 am
Postovi: 4
Lokacija: Pančevo
Što se Polino cipela tice, koristimo ih 6 godina i kvalitet je zadovoljavajući. Ono što je ok kod njih je to što im se izvlači kompletan anatomski uložak napolje, pa je lakše odrediti veličinu i oslonac stopala kod manje dece. Što se cena tiče približili su se cicibanu ali poslednje 2 sezone imaju i neku jeftiniju kolekciju koja nema mogućnost izvlačenja uloška i verovatno je još nešto lošije u odnosu na osnovnu kolekciju ali se to ne vidi. Moj savet je da izbegavate njihove cipele sa rajsferšlusima jel je kvalitet istih očajan.(samo rajsferšlusa, cipele su ok). Na svim takvim cipelama, kod oba deteta se razvrcaju posle mesec dana. Da su i oni toga svesni potvrđuje i to da svaki put u radnji prihvate cipele/čizme nazad i za par dana ih vrate sa popravljenim ili zamenjenim......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Postovi: 58
Lokacija: Nürnberg
Nama je dr. savjetovao da djete treba da prohoda ili da je sto vise boso (u carapicama). Kaze da beba treba da dobro osjeti svoje stopalo. Tako smo i mi uglavnom u carapicama hodali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
saraivanja je napisao:
Što se Polino cipela tice, koristimo ih 6 godina i kvalitet je zadovoljavajući. Ono što je ok kod njih je to što im se izvlači kompletan anatomski uložak napolje, pa je lakše odrediti veličinu i oslonac stopala kod manje dece. Što se cena tiče približili su se cicibanu ali poslednje 2 sezone imaju i neku jeftiniju kolekciju koja nema mogućnost izvlačenja uloška i verovatno je još nešto lošije u odnosu na osnovnu kolekciju ali se to ne vidi...

Imaju oni jeftinijih cipelica i inače, istog kvaliteta kao i one skuplje, pod uslovom da vam nije bitno koja je kolekcija u pitanju. Naime, kao i kod "odraslih" i ovde postoje nove kolekcije i one su zabiberene cenama, no već prošlogodišnja kolekcija zna biti i do 50-60% jeftinija. Ma, treba otvoreno pitati prodavač(ic)e, najčešće su raspoloženi da kažu kakvo je šta i kada se šta očekuje.
Ciciban mi je nekako toooo much. Lepo što imaju kvalitetnu robu, ali baš kao i kiko - zacene brend, a ne kvalitet. Da ne pominjem da su u njihovim radnjama i proizvodi drugih, manje poznatih proizvođača (kada ih slučajno ima) po 30% skuplji neko u ostalim prodavnicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 3:36 pm
Postovi: 45
Lokacija: Berlin
Moja mala sa osam meseca je vec pravila prve cekore sama od sebe nista je nismo forsirale, nismo je mogli nit sprecit u tome.
Bila je jako zilava kad god je stavim na dekicu da lezi ona se digne u sedeci polozaj pa ajd na nogice naravno onda joj se ja pridruzim da je pridrzavam al je nikad nisam uspjela vratit na guzu.
I za to sam pitala dok. (ja uvjek za sve pitam) odgovor je bio sledeci: ako to radi sama od sebi znaci da je sposobna za to i nemojte nikako da je sputavate.
Znaci nema smije-nesmije nego moze sama il ne nikako forsirati ili sputavati.
Sto se tice ortopetske cipelice kupili smo vec sa 9 meseca jer su nam rekli da je najbitnije nositi ih dok prohoda, kasnije nije bitno to.
Mi i dan danas (18 meseci) imamo jedan par njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
CAO DRAGE MAME!SLOZILA BIH SE SA SVIMA VAMA DA TREBAJU CIPELICE I DUBOKE I SA ANATOMSKIM ULOSKOM...I KOJE KAKVE.ALI DOK SE NJIMA NERAZVIJE CENTAR ZA RAVNOTEZU TU NISTA NEPOMAZE ZAR NE???

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
snajka je napisao:
CAO DRAGE MAME!SLOZILA BIH SE SA SVIMA VAMA DA TREBAJU CIPELICE I DUBOKE I SA ANATOMSKIM ULOSKOM...I KOJE KAKVE.ALI DOK SE NJIMA NERAZVIJE CENTAR ZA RAVNOTEZU TU NISTA NEPOMAZE ZAR NE???

Ovde ne preporucuju cipele i sta da radim ja kad mi dete nece na noge u cipelicama a boso hoce(ima 11 meseci)??I kako da stane na nozice a na mekoj je podlozi tipa krevet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 2:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
snajka je napisao:
CAO DRAGE MAME!SLOZILA BIH SE SA SVIMA VAMA DA TREBAJU CIPELICE I DUBOKE I SA ANATOMSKIM ULOSKOM...I KOJE KAKVE.ALI DOK SE NJIMA NERAZVIJE CENTAR ZA RAVNOTEZU TU NISTA NEPOMAZE ZAR NE???

Ovde ne preporucuju cipele i sta da radim ja kad mi dete nece na noge u cipelicama a boso hoce(ima 11 meseci)??I kako da stane na nozice a na mekoj je podlozi tipa krevet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Krevet je za spavanje a pod je za igru i hodanje. Dete što više treba da bude na tvrdom tj. na podu.
Moje dete ima 13. meseci i isto ne želi cipelice ni patike, ništa. Puštam je bosu po kući a od skora je bosa (tj. u čarapicama) i u parku. I ništa joj nije, ona je ionako mala da bih je pustila da ide bilo gde, strogo pazim gde ide, a naš park je jako dobro održavan tako da ona puzi po travi i uživa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
wiseslawa je napisao:
Krevet je za spavanje a pod je za igru i hodanje. Dete što više treba da bude na tvrdom tj. na podu.
Moje dete ima 13. meseci i isto ne želi cipelice ni patike, ništa. Puštam je bosu po kući a od skora je bosa (tj. u čarapicama) i u parku. I ništa joj nije, ona je ionako mala da bih je pustila da ide bilo gde, strogo pazim gde ide, a naš park je jako dobro održavan tako da ona puzi po travi i uživa.

Jeste mi dete na podu nego ponekad npr.kad ga [presvlaicim pa mi se izmigolji ili legnemo zajedno da odmorimo,voli neku nalepnicu na zidu da cacka(uporan je da to skine),zato pomenuh krevet...
A jel ti dete vec prohodalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Nije prohodala. Čini mi se da ni neće skoro, mada napreduje iz dana u dan, sve je brža i spretnija a puzi 100 na sat. Ali sam pokušala da joj napolju bar obujem patikice jer hoće da stoji na travi, na klupi, drži se za kolica i hoda oko njih. Kad je obujem prvo uopšte neće da ustane, onda malo kenjka i na kraju sama skine patike. Izgleda da ona najbolje zna šta joj odgovara...
A i ona isto stoji i na krevetu, diže se uz zid, ali to je zanemarivo vreme u toku dana u odnosu na ono koje provede na podu, pa se ne uzbuđujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
Pa nina-nana bas to sam i htela da ti kazem.Ja imam cerkicu sada 20-og je napunila 13 meseci a i prvi rodjendan smo proslavili a ona na noge nije htela ni u cipelama ni bosa ni nikako.Zapravo samo kada vidi nesto jako zanimljivo onda hoce dok nestigne do cilja da bi odma sela i dalje ni makac.A onda je odjednom sama pocela polako uz fotelju do kreveta i sada ima sve duze relacije ali tu sam ja uvek iza nje u slucaju da padne. Tako da nebrini dok samo dete neoseti da moze nista od toga.Nemoj ga-je terati na ono za sta nije spreman-na :P pozz

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prve cipelice,kada i kakve
PostPoslato: Pon Feb 16, 2015 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2015 5:25 pm
Postovi: 1
Mišljenja sam da je dečija obuća Froddo i Bambi medju boljim proizvodjačima obuće za decu. To govorim iz iskustva. Ali... Nije toliko zastupljena u Srbiji tj. teško se pronalazi da bi se probala. Postoji radnja u Čačku koja je i uvoznik. Dečija obuća Panda i imaju najveću asortiman. Super je to što imaju web shop i može da se poruči ali bi mi bilo mnogo lakše kada bi dete probalo više modela. http://www.pandaforkids.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prve cipelice,kada i kakve
PostPoslato: Ned Mar 22, 2015 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Da li imate iskustvo sa Polino cipelicama? Cula sam bila neke losije komentare pa rekoh da vidim ima li nekih pozitivnih :) Sta mislite, dal ih preporucujete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prve cipelice,kada i kakve
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2015 9:08 am
Postovi: 4
Cim pocne da se oslanja na noge,znaci vec je trebalo da kupite,naravno,iskljucivo anatomske i da skocni zglob bude cvrst, ne mnogo plitke.U ostalom,u prodavnicama decije obuce trgovci znaju sta da preporuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prve cipelice,kada i kakve
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А трговци су велики стручњаци и немерљиво поштени. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: