Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: pitanje za decijeg psihologa
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ne mora da znači da neće voleti školu. Poznajem mnoge koji su voleli vrtić ali doživeli šok pri polasku u školu i obrnuto, među kojima i nekoliko koji su ranije krenuli u školu (toliko nisu voleli vrtić) u kojoj su se dobro osećali (ili bar bolje nego u vrtiću).

Kada kaže da mrzi vrtić prihvati to njegovo osećanje, nemoj ga ubeđivati da nema razloga za mržnju i da sva deca idu u vrtić itd. On ga ne voli i ima svo pravo da se tako oseća. Pritom mora da oseti da ga roditelji razumeju. Odlično bi bilo kada bi saznali šta ne voli kod vrtića (hrana, vaspitačice, gužva, spavanje itd.), na tome možete da radite i o tome možete da razgovarate.

Pretpostavljam da mama i tata moraju na posao i da je to razlog zašto ne može da ostane kod kuće (hm, a možda i spada u ono obavezno predškolsko?). Jedino što možeš da uradiš je da pokušate zajednički da nađete rešenje kako da mu bude lakši odlazak. Nemoj projektovati njegova osećanja na svoja (“mami je žao što ti plačeš”). Ne radi se o tebi, već o njemu. Ako mu je lakše kada se isplače i to je ok. Nije ok ako histeriše i to mirno zabrani i nemoj dozvoljavati, ali mu pokaži način na koji može da istrese tugu (ili bes). Koje je pravo rešenje za vas morate sami da pronađete i najviše zavisi od porodične dinamike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za decijeg psihologa
PostPoslato: Sub Jan 24, 2015 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
deciji psiholog u Beogradu-Jelena K. Andjelkovic 063/460782


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za decijeg psihologa
PostPoslato: Pet Okt 21, 2016 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2016 4:01 pm
Postovi: 1
Dobar dan, imam 31 godinu i razveo sam se od žene pre godinu dana, dotle smo zajedno što u braku što kao momak i devojka 11 ipo godina. Razlog što sam napustio ženu i ćerku koja sad ima 4 godine je njena majka odnosno poremećeni medjuljudski odnosi u kući gde smo svi zajedno živeli. Suština je da se njena majka pita za sve i da joj niko ništa ne može kao ni moja bivša žena jer joj nije dopuštala da napusti kuću da bi samostalno živeli. Moja ćerka spava sa njenom babom u sobi i primetio sam da manipulišu detetom da bi je ja što manje vidjao tj. dete bez ikakvog razloga jedno vreme je odbijala da se vidja samnom. Najgore od svega je da je moja ćerka izolovana od ostatka sveta iako ide u vrtić jer čim dodje kući nigde više ne izlazi a oni žive na periferiji gde nema nikog. Veoma je stidljiva i povučena, plaši se i izbegava kontakt sa drugom decom i ljudima, treba joj neko vreme da se opusti i komunicira sa ljudima u okruženju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za decijeg psihologa
PostPoslato: Ned Okt 23, 2016 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ту није потребан психолог већ одвојен живот. И ти си погрешио што се ниси одселио са породицом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pitanje za decijeg psihologa
PostPoslato: Ned Maj 20, 2018 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 6:14 pm
Postovi: 7
Ja sam mama jednog deteta koje je vrlo aktivno po temperamentu. Vrlo sam teško izlazila na kraj sa njim i nisam znala kako da mu priđem.... ma imali smo svakakve probleme (i teško navikavanje na vrtić, i preterano aktivno, i ispadi besa...). I onda sam pre par godina bila kod jedne žene, psiholog po struci, i ona je meni baš mnogo pomogla. Ona se zove Nikolina i bavi se savetovanjem roditelja.
Ona je meni pomogla da uvidim koliko naše emocije imaju uticaj na dete i njegovo ponašanje i kada mi je objasnila kako da kroz naše emocije tumačimo detetovo ponašanje, sve mi je bilo jasno kako pristupiti mom detetu. Naravno, bilo je potrebno da radim na sebi, i na komunikaciji sa njim i svašta nešto, ali ono što sam čula od nje, definitivno i dan danas primenjujem.
Ako nekome treba, evo njenog sajta: www.nikolinamil.com
Ja planiram da je ponovo zovem da mi pomogne da pripremim dete za batu, pošto uskoro dobijamo bebca :D
Nada se da će nekome koristiti....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: