Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 2:08 pm
Postovi: 14
Da i ja podelim sa majkama iskustvo zvano PISA! :lol:
Moj sin je imao slican problem, pedijatar od rodjenja govori ne dirajte pisu...ima vremena...Ali, ja sam uz svako kupanje pomalo navlacila kozicu.
I oko trece godine, na sistematskom, kod drugog pedijatra, kozica se malko prevukla uz bol i sukrvicu.I onda se pojavio jos i problem- hernija na testisu!..Deciji hirurg je savetovao da se pisa ne dira, da se kila ne bi uklestila jer je na delikatnom mestu.I kada je bila zakazana operacija za herniju, doktor je jednim udarcem resio dve muve :lol: Sada, sa vremenska distance ovaj problem mi izgleda smesan, ali, boze moj, svi smo mi ljudi...Od tog vremena, moj sin sam barata sa pisom, ja samo polivam vodom...vidim, da je njemu tako lakse i da to radi savesno...( znaci, sam od svoje 3.5 godine!) :oops: uz kometar-"mama, ja se stidim da ti to meni radis, umem ja i sam..." :lol: Pravi veliki momak.... :oops:

_________________
život je onakav kakav ga sam osmisliš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 7:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Poz bla bla,

Ovo hernija na testisu, mene zanima kakko to konkretno izgleda?Moj bebac ima godinu i po, i pored pise kao neku malecku kvrzicu, mislila sma da je to nesto sto se meni cini, ali uvek kada vidim malo se zabrinem.Kkao izgleda kila, ovo je nesto manje i od zrna graska. :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 2:08 pm
Postovi: 14
dolce-vita je napisao:
Poz bla bla,

Ovo hernija na testisu, mene zanima kakko to konkretno izgleda?Moj bebac ima godinu i po, i pored pise kao neku malecku kvrzicu, mislila sma da je to nesto sto se meni cini, ali uvek kada vidim malo se zabrinem.Kkao izgleda kila, ovo je nesto manje i od zrna graska. :-?


Pa, ja licno nisam odmah primetila, nego tek kada je moj sin rekao" Mama, vidi imam tri jajca!" :lol:
Eto, tako izgleda, poput tri majusna jajca, koja se pomeraju, a hernija nestane, pa se pojavi usled trcanja,dizanja tereta, ili od preduge setnje....bila je vidljiva u vecernjim casovima, kada je bio umoran...
nadam se , draga moja, da sam ti bar malo pomogla.
Pozz i svako dobro! :D

_________________
život je onakav kakav ga sam osmisliš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa, mislim da jesi :) zato sto je ovo kao zrno kafe,jos manje od zrna graska i nikako ne moze da lici na trece jaje :D :D :D :D :D

Sve najbolje i hvala ti na odgovoru.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Opet ja sa slicnim problemom. Pre mesec dana sam pisala o tome, dala urin, sve u redu. Evo jutros vidim plikove i crvenilo na glavicu i malo krvi. Oduzela sam se. Inace, sinoc nista nisam primetila, nije plakao kad piski. Ponasa se normalno.Opet kod doktora. Dala mu je antibiotik i antibakterijsku mast. Kaze da je upala mokracnih kanala,malo mu je upaljeno grlo i krajnici. U ponedeljak dajemo urin,. Temperatutu nema. Malo kaslje od juce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 9:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
dr uro je napisao:
Postovane majke,

Napisacu par reci o tako malom-velikom problemu zvanom PISA!
Normalno je da se preko 95% muske dece radja sa "slepljenim" prepucijumom (kozicom) sa glavicem. Do kraja prve godine zivota kod 50% decaka se moze prevuci kozica preko glavica. Nakon trece godine kod svih bi trebalo da se prevlaci kozica bez poteskoca.
Ukoliko kozica ne moze da se prevuce vase dete ima jednu od sledece dve stvari:
1- fimozu
2- athezije (priraslice)

FIMOZA predstavlja stanje gde je prsten kozice toliko suzen da se ne moze prevuci preko glavica. Moze se pokusati sa terapijom kortikosteroidnim kremama (Didermal, Elocom) u trajanju od 4 nedelje. Ukoliko tretman ne uspe apsolutno je indikovana operacija!

ATHEZIJE su priraslice izmedju kozice i glavica. Ovde je sirina kozice dovoljna za prolazak glavica, ali priraslice ne dozvoljavaju lako prevlacenje. Ova pojava je prakticno normalna u prvim godinama zivota, ali, kao sto napisah, najdalje do trece godine treba se osloboditi athezija zbog higijene! I ovde mogu da pomognu navedene kortikosteroidne kreme. Ukoliko tretman ne uspe indikovana je tzv. manuelna athezioliza uz primenu lokalnog anestetika (EMLA)

U svakom slucaju savet je da se detetu, prakticno od rodjenja, svaki put tokom kupanja prevlaci kozica nekoliko puta napred i nazad.
Postoje dve greske odnosno krajnosti koje se najcesce prave:
1- potpuno ignorisanje higijene penisa
2- agresivan tretman koji moze da dovede do prskotina i kasnijih grubih oziljaka ili do tzv. parafimoze - stanja kod kog je kozica prevucena nazad i ne moze se vratiti. U tom slucaju treba se odmah javiti lekaru!

Apelujem i na oceve da se ukljuce u resavanje ove problematike s obzirom da su malo familijarniji sa doticnim organom!
Otvoren sam za pitanja i konsultacije s obzirom da se radi o vrlo delikatnoj i kontraverznoj temi :D

Pozdrav!


Male ispravke...

Par mojih komšija je zabranilo ženi da išta čačkaju oko bebinih genitalija a higijenu organa obavljaju tako što operu ono "što je dostupno"


Muške genitalije su kao što znamo van tela dok ženske nisu a zbog biološke prirode polova ali to nije razlog da upravljamo tudjim telom makar to bilo rodjeno dete.

50% dečaka uspe da prevuče kožicu tek sa 4 godine i to samostalno jer neko sa godinu dana života sigurno neće vući kožicu sam sebi ma koliko to bio prijatan osećaj.

Najviše dečaka uspe da prevuče kožicu tek u predpubertetskom periodu, otprilike sa 10 godina kada saznaju od vršnjaka ili vide kako izgleda odrastao muškarac.

Ako lekari na zapadu tokom sistematskih pregleda dečaka donesu ovakve zaključke onda zaista ne vidim zašto kod nas neko ne objasni majkama da je kožica i njena slepljenost zapravo prirodna zaštita od urina? Takodje kao što se da zaključiti iz priloženog niko od lekara nije savetovao uništavanje dečjih genitalija ako dečak sa 5,6,7 godina nije prevukao kožicu.
To je isključivo njegovo telo i on će se sam obratiti ocu ako ne uspe ono što su uspeli drugari.

Lično mi je kožica odlepljena sa 14 godina i udna glava je bila čista - dakle na slepljenom delu nije moglo ništa da se nakupi.
Naravno to je uradio urolog.

Takodje. i ja sam imao stručne roditelje i zabrinutu familiju (bar njih 10 je pokušavalo) koji su birali savete koji su im više prijali nego što su bili korisni pa sam zaradio parafimozu ni kriv ni dužan.

Majke moraju da znaju da uklanjanjem kožice bitno narušavaju stanje dečakovog organa (suv, nezaštićen, malo osetljiv) te da bitno narušavaju mušku biološku potrebu za masturbacijom i maštanjem o ženi.

Čak su i u Americi zabranili ovu rabotu a verske fanatike upućuju samo kod svojih nalogodavaca. Teoriju koju su imali sredinom prošlog veka zamenili su nalazima dobijenim pred kraj veka.

A mi se još nismo opametili.
Najviše mi se dopao komentar engleskog urologa za identično pitanje majke: Gospodjo, da imate devojčicu, da li bi dozvolili da joj lekar otvara organ na vaše oči. Potražite na Yahoo answers i obratite pažnju da li iza saveta stoje verski razlozi.

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 9:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
dimedej je napisao:
Opet ja sa slicnim problemom. Pre mesec dana sam pisala o tome, dala urin, sve u redu. Evo jutros vidim plikove i crvenilo na glavicu i malo krvi. Oduzela sam se. Inace, sinoc nista nisam primetila, nije plakao kad piski. Ponasa se normalno.Opet kod doktora. Dala mu je antibiotik i antibakterijsku mast. Kaze da je upala mokracnih kanala,malo mu je upaljeno grlo i krajnici. U ponedeljak dajemo urin,. Temperatutu nema. Malo kaslje od juce.

Jedino nam niste rekli da li je do crvenila odnosno iritacije došlo zbog nehigijenskih uslova ili zato što ste "pokušavali" da detencetu bude kao odraslom muškarcu? Znate, to nije samo pokrivač već splet nervnog sistema koji nam pruža fizičko uživanje pored psihičkog. Iako to iz ženskog ugla ne izgleda tako tj doživljavate "kao smetnju"

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mom sincicu (10,5 mes) jos uvek ne mogu da prevucem kozicu skroz. Pokusavam ne bas svako kupanje, ali povremeno, i to samo koliko moze, ni malo na silu, i nikad toliko da on pocne da se buni. Povucem koliko moze, uperim tus i operem koliko se opere pod mlazom vode.

Nema nikakve preomene, pisa izgleda normalno, ne crveni se ni nista slicno... Racunam da je to znak da je sve ok. Ako posle godinu dana ne predje skroz, obraticu paznju pedijatra na to.

Valjda je to u redu. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
isidora je napisao:
Mom sincicu (10,5 mes) jos uvek ne mogu da prevucem kozicu skroz. Pokusavam ne bas svako kupanje, ali povremeno, i to samo koliko moze, ni malo na silu, i nikad toliko da on pocne da se buni. Povucem koliko moze, uperim tus i operem koliko se opere pod mlazom vode.

Nema nikakve preomene, pisa izgleda normalno, ne crveni se ni nista slicno... Racunam da je to znak da je sve ok. Ako posle godinu dana ne predje skroz, obraticu paznju pedijatra na to.

Valjda je to u redu. :-?


Vaša zabrinutost je apsolutno neosnovana. Borite se protiv prirodne zaštite muškog polnog organa. Kožica je slepljena baš kod svakog dečaka kao zaštita od urina. Tokom odrastanja svaka beba ispituje svoje telo tako da će naći i mesto koje mu se svidja. Proces prevlačenja počinje svesno. Ako ste pročitali pažljivo - dečaci to najčešće regulišu u pubertetu. Pišu operite spolja a udnu glavicu koliko priroda dozvoljava. Najčešće se dešava da je majkama bitnije da je kožica prevučena nego detetu a samo na osnovu neznanja i "rekla-kazala".

Naravno, roditelji su dužni da se brinu o zdravlju deteta pogotvo ako mu je život u opasnosti ali sa kožicom nikome nije ugrožen.
Jedino nas prati veliki tabu oko seksualnosti polova - to što kao žena imate muža sa funkcionalnim penisom ne znači da beba mora da ima isti. Najvažnije je da su mu testisi na mestu i da može da piški.

To je vaše dete i vi ga volite neizmerno ali piša je njegova.
Čak i da vam iko stručan (najbolje urolog) da radikalan savet, ipak otidjite kod još nekog.
Ili najbolje da ostavite dečaku da sam odluči hoće li prevlačiti sa mastima za omekšavanje ili će ići na drugi metof.

Eto, baš na urologiji mi odrasli kojima su roditelji nestručno vukli i natezali sa plakanjima i krvarenjima muku mučimo sa prirodom koja stvori još veći otpor jer je kožica i zaštitni faktor pored još nekoliko itekako bitnih.

Verujte da ste se zabrinuti bespotrebno jer svaki roditelj želi najbolje detetu ali prosto za neke stvari je prerano da se diraju.

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ali ja nisam zabrinuta. Samo sam prokomentarisala kako se ja odnosim prema toj stvari sa svojim decakom.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
Ajd da budem od pomoći da se drugima ne dogodi ono što su meni moji uradili a sada ćute "ko zaliveni" :(

U svetu nije nikakva novost da se vodi pravi mali rat izmedju evropskih i azijatsko-jevrejskih klanova oko dečijeg polnog organa. Čak ni ženski pol nije isključen "iz igre"! Dok prvi smatraju da prirodu ne treba čačkati i da se time krše ljudska prava nad tudjim telom dotle se drugi u ime religije bave dogmatskom medicinom uprkos što su im sve teorije od higijene do zdravlja oborene.

Što se naših krajeva tiče obično pokupimo savete nacionalnih manjina kojima smo okruženi. Ljudima sa Kosova ili BiH je lakše da siluju dečje genitalije pa ako ne uspeju - "zna se šta valja činiti" :( Voditi računa da lekar nije poreklom iz "problematičnih" krajeva ili da nije reč o nestručnoj osobi.

Ako kao žena nećete ginekološki pregled vršiti kod lekara opšte prakse onda je logično da nećete voditi dečaka da mu davalac uputa kod stručnjaka samostalno i bez dokumentacije na vaše oči menja deo tela. Počevši od piše pa do ostalih organa koji nisu lako dostupni (pu,pu,pu daleko bilo ikome). Opet, i kod UROLOGA budite oprezni - dečak sve pamti bez obzira na godine. Prvo se raspitajte koliko dugo radi i kako radi - ako je njemu najlakše da izigrava hodžu kasapina onda to nije dobro za vaše dete. Vama treba savet i pomoć a ne šteta koju od stida nećete smeti da objasnite sinu kada dodje vreme. Kao što rekoh - dečak sve pamti a naročito nam kao muškarcima ostaju urezane slike sa krvlju. Možda žene imaju menstruaciju ali mi ne volimo ni kao odrasli da nam u toku seksa nakon "puckanja" kožice dodje do povreda sa malo krvi. To je naša muška psihologija.

KADA BI TREBALO DA PREVUČEM KOŽICU KOD SINA
1) http://www.netdoctor.co.uk/ate/children ... 00107.html

KAKO OTAC DA POMOGNE SINU?
1) http://www.fathermag.com/health/boy-care/boy-care.shtml
2) http://www.fathermag.com/advisor/advisor98.shtml

Videću da nadjem i statistike o prirodnom procesu odlepljivanja prema godinama a na osnovu antropoloških pregleda kod mladje muške populacije.

Samo upamtite - nesme biti krvi, plakanja i nasilnog prevlačenja bez obzira što je reč o milimetrima kožice!
Muško ili žensko tek dete je dete i sve se tek razvija uključujući i genitalije!

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pet Sep 03, 2010 8:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
Kao što obećah, tabelarni prikazi i saveti oko sazrevanja muških genitalija.
Proces koji traje od rodjenja pa do 18-te godine.



Zašto nikako ne sme na silu
http://www.doctorsopposingcircumcision. ... ction.html
Statistike i saveti
http://www.doctorsopposingcircumcision. ... ction.html
http://www.cirp.org/library/normal/

PROVERA ZNANJA:Kuku meni, napunio dve godine a nije prevukao ;)
http://wiki.answers.com/Q/Why_does_your ... _pull_back

p.s. nikada ne nasedajte na frazu zarad sunećenja - "sredite mu to dok nije svestan svoje seksualnosti" jer, postaće svestan za par godina. Imaće priliku da uporedi sa vršnjacima i bezmalo dosta muških se psihički oseća jako loše što kod izvesnog procenta dovede i do impotencije uz podrazumevan nedostatak osećaja u pokušaju prirodne pubertetske masturbacije.

Dakle, pustite prirodu da sama uradi svoje, a nadam se da sam bio koristan ako vas bio stid da pitate kao i da je urolozima preko glave da odgovaraju na ista pitanja za svakog dečaka pojedinačno.

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 8:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
topolčanka je napisao:
Imam sina od 8 meseci i zabrinuta sam pošto na piši ne može mu se kožica skroz povući nazad šta da radim



Moje malo iskustvo sa kozicom je bilo poprilicno neugodno

1 babica mi je rekla nesvlaciti samo prati ali kako mu oprati piwsu kad ne svuces? Wow
2 pedijatar nam je rekao da svucemo koliko moyemo a veruj mi jedna majka nikad nece dovoljno svuci dok joj neko nekaye tacno koliko da svuces a to je mnogo vise nego sto sam ja svlacila
3 imali smo bakterije koje smo vukli dugo onda su nam rekli pa treba svlaciti pisu jos jace to nije dovoljno treba uraditi fimozu a to je smekerska rec da ce mu malo kozicu zaseci i svuci sve
4. i dan danas mu perem pisu sa nekim cajem i navlacim je sto vise mogu

e sad dal je pravilno dal nije al odkad mu tako navlacim pisu i otkad koristim caj bakterije nema!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
1) Fiziološka slepljenost kožice je najprirodnija zaštita dečaka od urina

2) Vučenje na silu dovodi do zapaljesnkih infekcija koje urokuju fimozu i parafimozu

3) Kožica se sama odlepljuje posle treće godine kod većine dečaka na radost majki

4) Pogledajte linkove u poslednjem mom postu u kojim godinama dečaci pevuku kožicu

5) Prema savetima na ostavljenim linkovima od stručnih pedijatara gde se deca redovno vode na kontrolu u svim uzrastima, naćićete savet da kožicu povlačite koliko priroda dozvoljava

6) Nemojte da pravite fimozu ili parafimozu iz neznanja i rekla kazala - nisu svi stručni i posao se dobija preko veze u Srbiji. Ako se raspitujete za dobrog molera raspitajte se i za dobrog urologa.

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Piša
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 29, 2010 8:48 pm
Postovi: 94
Devojčice imaju himen kao prirodnu i veoma važnu zaštitu
Dečaci imaju kožicu kao prirodnu i veoma važnu zaštitu.

Većina očeva ne zna šta su im majke radile a pogotovo kada posle zapaljenja moraju na seckanje.
Nikada neće znati ništa o svom organu niti kako da pomognu sinu.
Bez obzira što je piša mala ipak vidite da priroda ne dozvoljava nešto...
Nemojte brinuti bespotrebno - priroda je sve udesila

_________________
Većinu fimoza i parafimoza možete rešiti pažljivom upotrebom didermal masti koja širi kožicu onako kako nama treba (najraniji uzrast 2 godine starosti pa nadalje)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: