Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pampers i cudan miris
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Posto sam odlozila na neko vreme ubedjivanje sa sinom oko obavljanja nuzde na noshu, nastavili smo da koristimo pelene. Medjutim, pre neki dan sam kupila novi paket i cim sam otvorila zapahnuo me je odvratan miris. Cini mi se da je od lepka koji koriste. Inace, probali smo sve vrste pelena i pampers mu je najvise odgovarao. Nije ga zuljao i slicno...Do sada mi je kod njihovih pelena smetalo to sto stalno eksperimentisu, tako da se drasticno razlikuju ponekad i u velicini nova i stara varijanta.
Posto mi je miris tih pelena bio fuj ( osecao se nekako na penicilin, na neku budj ), kupila sam nove. Ovog puta Boni. Medjutim, cak i one su imale neki miris slican tom. Uzecu mu danas Linostar, mozda se one ne osecaju. Zaista ne kapiram zasto se osecaju tako? I to razlicite marke i pakovanja?
Simptomaticno je to da kad sam mu stavila pelenu pampers koja se osecala ( u tom trenutku nisam imala izbora, posto mi je to bio jedini paket u kuci ), on se osuo po stomacicu. Polako mu to prolazi. Da li je neka od vas imala ovaj slucaj sa pelenama koje se cudno osecaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 2:15 pm
Postovi: 12
Ima verovatno tri meseca kako sam primetila isto.
Ipak sam nastavila da ih koristim posto su mi iskusniji pricali da su menjali, menjali i uvek se vracali na Pampers. Jedino ponekad skinem pelenu pomislivsi da se ukakio. A ojeda nije bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Moguce je da je od lepka.
U svakom slucaju kod kupovine pelena treba voditi racuna da kesa nije probusena!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Pretpostavljam da je takva serija pelena, mislim da je verovatno taj lepak u pitanju. Njemu se bas osuo stomacic na onom delu preko kojeg ide ona traka. Pakovanje je bilo ispravno, proverila sam. Novi paket takodje smrdi.
A pampers jesu ipak najbolje, najmekse su i ostalo, tako da cu i dalje morati njih da koristim :roll: Mada, ovde je verovatno u pitanju izrada za istocno trziste, pa se zato dogadjaju ovakvi propusti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Upravo to - proizvodnja za istocno-evropsko trziste. Ja sam u pocetku mom sinu koristila Pampers iz Nemacke, kada sam presla na ovaj domaci samo sam cekala kada ce da dobije osip, jer je ovaj domaci kao obicna kesa i papir! Cak mi je sin u gornjem delu uvek bio mokar, jednostavno negde probije, a sa onim nemackim nikada.Cak su tamo i jeftinije, verovali ili ne( mislim da sam pakovanje od 80 kom placala oko 11 evra, nisam bas sigurna). Preporucila bih svima ukoliko su u mogucnosti da nabave Pampers Active Fit. To je ljubicasto pakovanje i pelene su prva klasa. Prvo dizajn pelene je fenomenalan, drugo u predelu gde se lepe razvlace se tako da ne stezu stomacic, ma stvarno su fenomenalne. Jedino je mana sto su malo skuplje nego obicne, ali su stvarno kvalitetne.
P.S. Zaboravih da napomenem da one mogu samo u inostranstvu da se nadju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pampers
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Trenutno na evropskom trzistu,ali su i cene zato)))))))))

PAMPERS 12.00€
Premiums Aktive Fit Größe 3 + Gratis Pampers Babytücher sensitiv 15 Stück
42 Stück, 4 - 9 kg
-----------------------
PAMPERS 11.99€
Premiums Active Fit Maxi/Maxi+ Größe 4 + Gratis Pampers Babytücher sensitiv 15 Stück
34 Stück 7 - 18 kg
-------------------------------------------
PAMPERS 11.99€
Premiums Easy Up Pants Maxi Größe 4 + Gratis Pampers Babytücher sensitiv 15 Stück
28 Stück, 8 - 15 kg

http://at12.shop.schlecker.com/cgi-bin/ ... 02000006e9


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 23, 2005 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Koje pelene smatrate da su najbolje?
Meni unuk uskoro dolazi, pa mi deca rekose da pitam po apotekama, ali ja mislim da je bolje da ovde pitam. :)
To nam je vazno jer beba ima tezi oblik ekceme.

Oni donesu pelene, ali je to nedovoljno. Zivim u Bg.
Nisam zapisala koje smo ovdasnje pelene koristili prosle godine (a oni se ne secaju), samo znam da su bili nezadovoljni.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 23, 2005 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Nema pelena kojim bi bili zadovoljni. Mi ovde dobijamo samo smrdljive po paklenim cenama. Da Bog da im te pare presele :evil:
Neka ponesu sto vise mogu jer cete i sami videti razliku (a verujem da jeste proslog puta) izmedju onih koje oni donesu i ovih koje se ovde kupuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 24, 2005 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2005 8:56 pm
Postovi: 47
Nema pelena kojim bi bili zadovoljni))))))))))))))
Jeste tako je .
Ja sam isto vukla za decu pelene,po preporuci i jednom prilikom su nam ponestale pa smo koristili tamosnje i mogu reci da nisu ni pribliznog kvaliteta kao one za zapadno trziste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 09, 2005 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 09, 2005 4:05 pm
Postovi: 1
sto se tice pelena na nasem trzistu su blagi uzas.ali stacemo kad nemamo bolje osim hvatati nekog iz inostranstva da salje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2005 11:34 pm
Postovi: 16
Trenutno imate izbor izmedju pamersa.boni supprimsa,huggisa... sve su ok po meni ,svaka od njih je prakticnija od pamucne pelene,a sto se tice skupoce i jesu skupe zato sto se kod nas u Srbiji oporezuju sa 20% tj sad sa 18% znaci nije im skinut porez iako je namenjeno bebama,a za informaciju pelene za odrasle,za inkotenciju su oslobodjene poreza jer je to medicinsko pomagalo a ove za bebu nisu jer zaboga to je luksuz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 16, 2005 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 2:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ma ljudi, zar zaista padate na fazone Pampersa?!!?!? Iste su kao i skoro svake druge, malo puniije mozda, ali i znatno skuplje! To sto su punije ne daje garanciju da bolje upijaju, ali da im je u ceni ukljuceno i ime, JESTE!
Mi koristimo od prvog trenutka Hugis pelene i prezadovoljni smo!

_________________
Mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 19, 2005 5:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Da li jos neko ima pozitivna iskustva sa ti pelenama (Hugis), ali da ih kupuje u Bg? (meni unuk opet dolazi uskoro :) - prosli put su doneli brdo pelena i opet im je zafalilo i opet nisu bili zadovloljni ovdasnjim pelenama, jednostavno nisu dobre).
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 19, 2005 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 2:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Mozete ih kupiti u bilo kojoj radnji koja prodaje hranu za decu i pelene. Milupine radnje su najjeftinije i tu veliko pakovanje kosta oko 920,00 dinara. Te radnje su u Zemunu, na Novom Beogradu u Piramidi, i ima ih jos negde po gradu!

_________________
Mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 21, 2005 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: holandija
kada vec toliko diskutujete o pampersu u inostranstvu reci cu vam da ja inace zivim u holandiji i vec 4 meseci kupujem pampers po ceni od 12 eura,kad razmislite malo i nije neka razlika sem sto su ovde plate vece pa se ne oseti neka skupoca i zadovoljna sam sa njim,jos nijednom nam se nije desilo crvenilo ili ojed.mozda trebate cesce proveravati pelenu.samo navodim primer.naravno ukusi su razliciti i misljenja.svako ima pravo na svoje,zar ne :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: