Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: osip kod bebe
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2005 11:36 am
Postovi: 105
Moja devojcica ima 13 meseci i vec mesec dana ima osip po telu. Prvo se pojavio na nogici i perijatrica je predlozila tretiranje povidon jodom, posto se nista nije poboljsalo (pogorsalo se) pedijatrica je prepisala elocom krem (posle tri dana mazanja) osip se prosirio i na drugu nogicu, posle toga je rekla da prekinemo sa kremom i da joj damo sirup Claritin. Posto posle par dana nije bilo bolje otisli smo kod dermatologa koji je konstatovao dg: Exantema papulosum obs. virosum. Prepisao Aerius sirup 5ml i Beloderm 2x na promene, posle sedam dana smo otisli na kontrolu. Na vecini tela se osip povukao, mada su se pojavile i nove ospice, dok se na nogama taj osip pretvoren u neke crvene plocice. Dr je pojacao terapiju sa 2.5ml Avil sirupa i dodao 5mg pronisona.
Mene sve ovo uzasno buni. Nigde na netu ne mogu da nadjem sta je ustvari ova dijagnoza, a terapija mi se cini bas jakom. Potpuno sam zbunjena i ne znam hoce li je i od ovoga proci i hoce li biti veca steta nego korist. Molim vas za bilo kakav odgovor. Hvala. Temu sam postavila i na dermatologiji, ali bih volela da cujem i misljenje ovde na pedijatriji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: