Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: odbijanje hrane
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 10:22 am
Postovi: 4
imam sina od tri godine veliki problem imam sto se tice hrane sa njim jako slabo jede jedan obrok na dan nekad dva ako dodjemo do drugog obroka to je vriska urlik silom ga moram naterati bas jako slabo jede po par zalogaja molim vas da mi date neki savet hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Šta pije tokom dana? Šta jede za taj jedan obrok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 10:22 am
Postovi: 4
zavisi neki put virsle obavezno uz kecap ili pofrit uz pohovanu piletinu nekad makarone sa sirom pije sok na rastvarnje jedino sto voli jeste da jede jogurte i kiselo mleko sad trenutno pije sirup za gvozdje dosta je anemican ima tretman dva meseca da pije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Uf, ovo je baš loše. Jasno ti je da on ne jede ništa zdravo. Uslovno zdravi su jogurt i kiselo mleko (uslovno, ako nisu iz industrijske masovne proizvodnje). Uz to mlečni proizvodi se mešaju u apsorpciju gvožđa, a on je već anemičan.

Puno toga ćeš morati da promeniš i daleko da to može da se reši na forumu. Dete od tri godine ne može da određuje šta jede. Time ne mislim da ga treba na silu hraniti, ali činjenica je da pored punog tanjira još niko nije umro od gladi. To podrazumeva ozbiljnost odraslih osoba u njegovom okruženju da se pridržavaju redovnih zdravih obroka koji mu se ponude kada jedu i ostali ukućani. Između obroka može da pije vodu ili blagu limunadu (pretpostavljam da jaču ne bi voleo zbog kiselosti), bez šećera naravno. Razblažene i bilo koje druge sokove moraš da izbaciš. Svi sadrže neku količinu šećera, prazne kalorije koje mu daju lažan utisak sitosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 9:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
od kada traje problem sa jelom?Anemija kod dece moze biti uzrok slabog apetita.Da li je dete ranije jelo normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 10:22 am
Postovi: 4
od kako je poceo da jede jacu hranu jer kao mali imao je prolem od rodjenja pa sve do 9 meseca pio je mleko vestacko sa oznakom AR protiv povracanja jako puno je povracao i kao mali nije voleo puno da jede ali je imao bolju kilazu sada ima 12 kg ja bi volela da on ima bar normalna obroka ne preterano neki put hoce da pojede tanjir pasulja corbice ali to prodje par puta i opet ista prica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2014 10:22 am
Postovi: 4
Natas@ ja znam da mi resenje nije na forumu vodila sam ga kod doktora bas zbog toga ja zivim u francuskoj i doktori ovde kazu da je to normalno za dete njegovog uzrasta i da ga pustim kad ogladni trazice sam da ga neforsiram moje dete nikad nije trazilo samo da jede na sve nacine pokusavam da ga nateram da jede ali jako tesko neznam dal neko dete tog uzrasta moze da popije limunadu i znam da bi to bilo dobro za njega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 3:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Da smatraš da je takva ishrana normalna kao što ti kažu doktori, ne bi se javila ovde. Da nije u redu dokazuje i nalaz krvi. Dodatak gvožđa je rešenje za početak, ali ako se ozbiljno nešto ne promeni ponovo ćete biti na istom. Neće ići preko noći, ali sa čvrstim stavom se to može postići. Ni ja nisam pristalica forsiranja, ali ne može se ni prepustiti sve njegovoj odluci, naročito kada sam ne traži. Hranu treba ponuditi i ne praviti paniku ako ne pojede odmah ili ne pojede sve (odmah znači neki pristojan vremenski okvir, ne po dva sata čekanja za jedan zalogaj). On može količinski malo da jede, ali ogromna je razlika da li će pojesti viršlu ili šargarepu (pa da se ne zaustavimo samo na šargarepi koja mi je prva pala na pamet zatp što je deca često grickaju svežu, pijace se već polako pune mladim zelenišem).

Limunadu sam pomenula ako odbija čistu vodu, da bi se savladao taj period prelaska od tečnosti koja ima ukus do obične vode koja ga nema. Blagu limunadu deca piju, a vremenom piju čak i jaču. Detetu od tri godine može da se objasni da se više neće piti razblaženi sok već voda tj. limunada, ako je potrebno nešto nazvati sokom. Moja ćerka je imala dve godine kada je morala na dijetu i bilo je važno da joj se ponudi nešto u zamenu za ono što nije smela.

Nedostatak vitamina B takođe utiče na lošiji apetit. Ali opet, nije cilj u dodacima već u zdravoj raznovrsnoj ishrani koja sadrži i minerale i vitamine. Sve to je neophodno da bi se telo pravilno razvijalo i da bi bilo zdravo i za nekih 30, 40, 50 i više godina.

Mleko ne pije uopšte?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: odbijanje hrane
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Predpostavila sam da dete ima refluks zato sam i pitala od kada traje problem,verovatno opet ima tegobe.Ne znam odakle si u BG postoji deciji gastroenterolog koji se bavi tim problemom,moja beba ima isti problem i od kad je na terapiji mnogo je bolje,ako si u mogucnosti da odvedes dete na pregled javi mi se u pp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: