Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Sad naleteh na clanak u nekim prastarim novinama-"kolacici protiv nocnog mokrenja"

Zdrobite 20g semena koprive, pomesajte sa 60g razenog brasna, dodajte malo vode i meda da se dobije testo. Od testa napravite 5 kolacica i ispecite ih u pecnici. Dete treba da jede svake veceri po jedan kolacic u toku jednog meseca..

to je kao narodni lek...
ko hoce-neka proba..
poz svima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 25, 2007 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 10:47 pm
Postovi: 32
Bili smo na odmoru, tek sad videh ovaj recept. Da li je neko probao? Gde se mogu kupiti te semenke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 25, 2007 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 10:47 pm
Postovi: 32
Bili smo na odmoru, tek sad videh ovaj recept. Da li je neko probao? Gde se mogu kupiti te semenke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 4:48 pm
Postovi: 16
Roditelji bi trebalo da imaju u vidu da deca veoma retko ili skoro nikada ne piške noću u krevet namerno. Umesto da dete kritikuju, ili mu prete batinama, bolje je da ga ohrabre, pruže pozitivnu podršku i veru da će uskoro prestati to da radi. Neophodno je da se roditelji dece koja mokre pridržavaju nekih uputstava. Posebno trebaju obratiti pažnju na konzumiranje tečnosti pre spavanja, potrebno je ohrabriti dete da piški pre spavanja, pohvaliti dete kada se ujutru probudi suvo, izbegavati bilo kakvu vrstu kažnjavanja, buditi dete tokom noći da piški, konsultovati se sa lekarom i ukoliko ima potrebe, pružiti detetu adekvatnu terapiju. Neka deca nisu dovoljno motivisana da sama leče nocno mokrenje. Ona navode da im ne smeta što je postelja mokra. Da bi se motivisala na saradnju i samopomoć, roditeljima se savetuje da ih nateraju da svakog jutra sama promene svoju posteljinu. To nije kazna i ne treba je u vidu naredbe i prekora nametati detetu. Treba ga zamoliti da samo uradi ovaj posao, a kada mu to dosadi, može se desiti da nesvesno prestane, ili manje učestalo mokri u krevet. Oslobađanje od ovog zadatka deca doživljavaju kao nagradu koja povećava motivaciju za lečenje. Blagovremeno javljanje lekaru i psihologu može doprineti rešavanju ovog problema u velikom broju slučajeva.

_________________
Zdravlje | Ishrana | Trudnoca | Bolest


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2009 11:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: mne
Molim bilo koga ko je u toku sa ovom temom da mi pošalje kontakte ustanova ili ljekara koji su uspiješni u liječenju ovog problema. Već neko vrijeme pretražujem internet u želji da pronađem pouzdanu i stručnu osobu u liječenji noćnog mokrenja. Imam dječaka od 6 i po godina koji nikada nije prestao da mokri noću.
Odgovorite mi što prije, molim vas zbog hitnosti rješavanja problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2009 11:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: mne
Da li je neko čuo za dr Miru Kostić i ako jeste da li se može dobiti kontakt ili adresa ordinacije u kojoj ordinira. Pročitala sam na nekom sajtu da je veoma uspiješna u liječenju noćnog mokrenja.
Unaprijed zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 2:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
I ja sam defektolog i za nocno mokrenje ja uvek preporucujem ordinaciju Stosljevic! Ranije je tu radio prof Lazar Stosljevic, a sada ne znam da li jos uvek radi, ali u svakom slucaju njegov sin profesor Miodrag Stosljevic, koji je inace meni predavao somatopediju, je preuzeo praksu.

Imate vise o tome ovde...

http://www.*/nocno_mokrenje.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 17, 2009 11:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: mne
Hvala na odgovoru. Sajt je fantastičan i veoma detaljno je objašnjen ovaj problem i tretmen prilikom liječenja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 9:52 pm
Postovi: 2
Moj sin je lecen u tirsovoj analize su uredu pio je minirin i detrutisol vise od 8 meseci ali nikakvi rezulatati... ocajna sam neznam sta da radim upisava se i po dva puta nocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2011 9:52 pm
Postovi: 2
Majank ako je to doktorka koja radi u tirsovoj znam .Treba da zakazes pregled koji se dugo ceka usustini svi su isti dr na nefrologiji..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 7:49 pm
Postovi: 1
Ovo važi za sve roditelje kojima dete ima problem sa noćnim mokrenjem!

Pozdrav svima,
ja eto; imam 26 godina i još uvek imam problem sa noćnim mokrenjem. Davno sam radio analize i sve je bilo u redu tako da sam noćno mokrenje rešavao uz pomoć babskih priča, pišanje kroz okruglo kamenje, bioenergetičara, razne čajeve, pravilnom ishranom...

-Rešavanje noćnog mokrenja uz pomoć babskih priča daje najbolje rezultate samo onda kada stignete do mesta gde počinje Duga i tamo pronađete ćup sa zlatom pa tako da ako želite na taj način da rešite problem- onda prvo morate da odete po ćup pa tek onda možete da se rešite noćnog mokrenja.

-Rešavanje noćnog mokrenja uz pomoć okruglog kamenja daje najbolje rezultate već posle 15 dana. Kad ste budni, imate tu prednost da možete da pogodite mlazom mesto koje god želite pa čak možete i da upravljate jačinom mlaza (jače, slabije...). Najvažnije od svega jeste da noću nemate potrebu za ustajanjem iz kreveta jer u suštini imate ceo krevet pred sobom.

-Rešavanje noćnog mokrenja uz pomoć bioenergetičara- ima tu neko delovanje mada najbolje od svega u tome jeste što se 2x dnevno kupate (jedan put posle bioenergetičara i drugi put posle pišanja u krevet) i tako svaki dan.

-Rešavanje noćnog mokrenja uz pomoć čajeva i pravilne ishrane je verovatno jedan od najzdravijih načina za rešavanje noćnog mokrenja kod nekih ljudi dok kod mene ni to nije delovalo čak ni posle 12 meseci redovnog korišćenja te ''dijete''.

E sad, najbolje od svega je što i dalje ne odustajem no- ponestalo mi je više ideja a i para za još jedan novi dušek a najlepše od svega mi je onaj jaki miris mokraće u mojoj sobi kojeg ne mogu da se otarasim nikakvim deterdžentima pa još kad mokar dušek ubacim u najlon pa ondak legnem da spavam pa onaj zvuk šuškanja najlona pa još budjenje ujutro u znojavom stanju (ne u upišanom) Joj- ostaću bez kičme jednog dana...
E sad... ja imam dobru tehniku pa ako nekome treba nek je koristi... Kupite fotelju na razvlačenje, zatim skinete sve sa nje tj odšrafite da ostane samo metalna konstrukcija jer ispod dušeka ne smeju da budu fijoke, drvo i slično (zamislite samo koliko jedan čovek od 26 godina može da izbaci tečnosti), zatim kupite u Grmeč-u u Zemunu (tu su dosta jeftini) sundjer 20-30cm debljine i da bude dosta mekan jer ako je puno tvrd dušek- taj kad nešto upije može ceo dan posle da stoji grejalica kraj njega i neće ga dobro osušiti pa stoga- samo mekano i naravno- kupite zaštitu za sundjer (platno-pvc košta oko 1800din) i ondak pišate do mile volje i ništa se ne sekirate.
Pošto je meni više dojadilo da se upišavam u krevet ja sam pronašao neku kliniku koja leči taj problem ali hoće dušu da mi uzmu! Traže 1000eu za lečenje i to je samo za jedan tretman a ima ih najviše tri i ondak ću sigurno biti izlečen a i neću više morati da spavam na metalnoj konstrukciji.
Da li iko od vas zna da neko otklanja problem noćnog mokrenja a ne da ga prikriva nekim lekovima koji dok ih piješ- oni deluju a posle Jovo na novo... i? Zna li neko a da pritom ne moram da kradem ili podižem neki kredit jer sam ipak nezaposlen? Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Ned Maj 22, 2011 8:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Razloga za noćno mokrenje ima više, npr. hronično opterećenje urinarnog trakta (patogenim mikroorganizmima, ostacima vakcina i drugim toksičnim supstancama), miazme (najčešće tuberkulinska), geopatija.

Neka od tih opterećenja je teško ukloniti bez pomoći (npr. biorezonanca) ali nešto može da se učini.

Predlažem ukidanje kravljeg mleka i proizvoda iz njega (u svim oblicima i strogo paziti na gotove proizvode koji sadrže kravlje mleko; dijeta je stroga kao kada je u pitanju alergija na kravlje mleko). Koliko dugo? Zavisi od osobe do osobe, ali bih vreme merila pre godinama nego nekom kraćom vremenskom jedinicom. Dobra vest je da kozje i ovčije mleko tj. proizvodi mogu slobodno da ostanu u ishrani ako nisu mešani s kravljim (važi naročito za sireve).

Na geopatsko opterećenje takođe može čovek sam da utiče. Potrebno je samo premestiti krevet. Još bolje je naći dobrog radiestezistu (dobar = neće pokušati da proda neki od proizvoda za zaštitu) koji će "izmeriti" stan i reći gde je najbolje spavati.

Zdrava ishrana pomaže u detoksifikaciji organizma (na žalost se danas već rađaju jako opterećenaa deca) ali je i najteže držati se je. Sve zavisi koliko je jaka motivacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: noćno mokrenje
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 24, 2011 3:30 pm
Postovi: 1
dipl.defektolog je napisao:
Poštovana, noćno mokrenje se uspešno leči i vežbama uz redukciju ishrane. Prvi set vežbi se izvodi od 15 do 30 dana. Ukoliko mokrenje ne prestane u tom periodu, ide se na drugi set i uspešnost izlečenja je 98,6%. Ukoliko želite detaljnije informacije pošaljite mi e-mail koji imate u mom profilu. Pozdrav

Slao sam nekoliko poruka ali se niste udostojili da mi odgovorite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 9:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Od kog uzrasta se smatra da dete ima problema sa nocnim mokrenjem?
Moja cerka ima 4 godine i tek pre par dana smo skinuli nocnu pelenu. Ako je probudim (dva puta nocu) ostane suva, ako ne, onda se upiski. Trudim se da uvece ne pije puno tecnosti (do skoro je pila jako puno mleka pred spavanje- i sad zaista pati za tim) i odvedem je da piski pre nego sto krene na spavanje.
Inace smo dnevne pelene skinuli jos odavno i vrlo brzo. Desava se jos povremeno da se u obdanistu kad se zaigra upiski, a bogme i popodne kad spava (posto se odvali po 3 sata) neki put se desi.
Inace sam je vodila kod urologa jer vrlo lako dobija urinarne infekcije ali dr. nije dosao do bilo kakvog nalaza koji bi ukazivao na neki problem. Rekao je jedino da je bitno da kada dodje do infekcije se dobro izleci (sto do sad ne bih rekla da je bio slucaj posto pedijatar ocigledno da kratku terapiju, jer posle krace pauze skoro uvek moramo da ponovimo tretman).
Da li treba da se brinem il ce vremeno (posto smo tek poceli) biti bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Čet Avg 18, 2011 1:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Hm izgleda da ceo proces koliko toliko kod nas ipak funkcionise. Prvih par dana je svaki put kad bih ja omasila sa vremenom za budjenje, cera to obavila u gacice. Cudno mi je i sto iako ne pije poslepodne puno tecnosti, piski ne kako sam ja mislila pred zoru nego nocu do jedno 3h i to dosta cesto.
Medjutim vec tri dana smo uspeli da regulisemo odlazak na toalet jednom pred spavanje, jednom kad ja krenem na spavanje oko 12-1h i onda izdrzi do 6 ujutru (kada je opet ja budim, ali svejedno vreme izmedju se malo povecalo). Mozda se na kraju sve regulise, vidim da treba samo malo strpljenja. Ono sto me u celoj prici i dalje brine, ako je ja ne probudim da piskim, ona se ne bi probudila sama...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: