Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
Mom petogodisnjem sinu su pronasli streptokoku grupe A u grlu, jer je vec duze vreme(3 nedelje) kasljao uz temperaturu ne vecu od 37.5.Dobio je je panklav da pije.Ali, pre neko vece je poceo iz cista mira da vristi koliko ga boli stomak objasnjavajuci da mu se grci stmak i da ima ostar bol pri jakom uzimanju vazduha, dakle ako bi jace udahnuo.To vece mu je radjena analiza mokrace koja je bila u redu, nalaz krvi(leukociti 9.6),dakle sve ok.Dali su mu urbazon injekciju i spalmotil-inhalaciju.Temperatura-39.1!Posle paracetamola se dooobro ispovracao i posle otprilike pola sata se sve smirilo, tako da ga nisu ostavili na decijem odeljenju.Sutradan smo isli kod plumologa koja je rekla da na plucima nema apsolutno nista, vec da je kasalj prouzrokovan slivanjem slajme u grlo.Ponovo mu je radjen nalaz krvi i urina, gde su mu bili blago poviseni leukociti - 10.2, pa su mi rekli da je to zanemarljivo.Poslali nas i kod hirurga koji je konstatovao da je sve ok, i iskljucio mogucnost napada slepog creva.Juce je sve bilo u redu, samo blaga temperatura. tacno 37.Dakle ta dva dana bez bolova u stomaku.
Medjutim, od jutros se ponavlja taj jak bol u stomaku uz isprekidano disanje i stenjanje.Temperatura - 38.2.Dala sammu brufen, i on se malo smirio i zaspao, ali poceo je da dise normalno tek posto je zaspao.Kada sam ga pitala zasto ne dise polako, normalno, kaze da ga strasno boli.I posle samo 2 minuta je zaspao i disao sasvim normalno.Zanima me samo(posto su uradjene sve analize i nista nije pronadjeno) da li mu mozda taj bol nije na nekoj psiholoskoj osnovi.Jer, napominjem, iako ima samo 5 godina, ne place ni kada injekciju dobija, ima jako visok prag tolerancije na bol. A jako je inace osetljiv, sazaljiv i uopste vrlo emotivan.Ili mozda ima neka druga stvar koja bi mogla da ga muci???
Danas cu ga voditi kod jos jednog pedijatra, ali bih volela i Vase,ovde misljenje da cujem.Unapred hvala na svim odgovorima!

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ako sam dobro primetila nije radjena analiza stolice, i to na gljivice i koprokultura. Moj sin je prosle godine imao te ne objasnjive bolove u stomaku ,samo bez temperature, isto su sumnjali na slepo crevo i vadili smo krv, kad ono leukociti mirni, znaci nije to. Na kraju analizom stolice se pokazalo da ima Candidu u crevima koja itekako hoce da uzrokuje grceve u stomaku.
Proverite stolicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
i sta se na kraju desilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da se nadovezem da ne bih otvarala novu temu.
MOja cera se sinoc zalila da je boli tiba, cak se i nocu budila i plakala. Kada joj stomacic masiram, bol prodje. Sta dajete deci kada ih boli stomak? Stolica joj je inace vec par dana redja nego inace, ali nije dijareja....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
dajem probiotik, ali tebi savetujem da proverite stolicu na gljivice, tacnije na Candidu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Joj, ma to ovde ne rade, jedino ako je bas bas frka..... Sve se nadam da ce kao i uvek da prodje za dan dva, jer kada je odvedem kod pedijatra pokupimo jos sve ostale bolesti u cekaonici.... Ali videcemo ako se ne bude smirilo sutra, moracemo ipak kod doce....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 9:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nismo jos bili kod lekara, ali cemo izleda ujutru morati. Stolice i dalje jedna do dve dnevno, nesto tecnije nego obicne (rekla bih i malo neprijatnijeg mirisa). Taman mi se ucini da smo se resili problema sa stomakom, a ona dodje kod mene i kaze da je boli tiba....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
NA kraju sa nama, nikom-nista, slucaj za dosije x, niko ne zna sto ga je bolelo, i zasto je imao te napade. Vazno je da se nisu vise ponavljali.

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
dae, kako mislis da tu kod vas ne rade stolicu na gljivice, mi bas zivimo u Vojvodjanskoj provinciji i imamo dve privatne laboratorije, u kojima za dva, tri dana dobijes rezultate i kosta svega 250 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nema toga ovde draga. Nema ovde privatnih laboratorija, privatnih lekara i sl.
Imas pedijatra (kao nekada kod nas na knjizicu) i tamo ides. Ako on proceni da nema potrebe za analizom mozes ti da dubis na glavi.Ja bar spadam u vrstu majki koja ume da se izbori za svoje dete (mislim nisam pomirljiva i ne prihvatam misljenje pa i lekara ako mi se cini da nije dovoljno argumentovano), ali ni to ne pomaze uvek.
Mi smo danas ocekali dva sata i culi ono sto sam i pretpostavljala. Stomak je ok, nije nista strasno, jedini savet je da joj dajem mleko bez laktoze, jer kaze kada je stomak uznemiren onda laktoza jos pogorsava.
I tako, sva sreca bila sam dovoljno pametna pa sam sa detetom cekala u hodniku ispred prakse a ne u cekaonici gde su deca urlala od kaslja, tako da se nadam da nismo pokupili nista gore.
Inace ona se i dalje zali da je boli stomak. Stolica izgleda malo bolje, manje je retka i boja vise nije zuta. Ukoliko se i za vikend bude zalila, imam izgovor da je odvedem u hitnu, tamo vec rade raznorazne analize...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neobjasnjiv jak bol u stomaku
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Poslovno sam bila par puta u Karlsrueu, doduse od cele Nemacke sam videla aerodrom, hostel i jednu srednju strucnu skolu u kojoj smo bili na seminaru, ali nisam znala da se kod vas ne mogu uraditi analize koje hoces za novce. To mi je bezveze. Probaj da joj das nezasladjen caj od nane, mente, to smiruje stomacic.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: